Red Hot Chili Peppers

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι λέτε; Να τους κάνουμε ένα αφιέρωμα μιας και το αξίζουν;
Εχω υπέροχες αναμνήσεις με τη μουσική τους και φυσικά τον Σεπτέμβρη θα ολοκληρωσω το καλοκαίρι μου πηγαίνοντας να τους θαυμάσω απο κοντά <3




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Αμέ!

Τον Σεπτέμβρη we'll give it away !

https://www.youtube.com/watch?v=Mr_uHJPUlO8&ob=av2n
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Let's pay our respects...

3 τραγουδάκια για ζέσταμα:





Από τα πρώτα συγκροτήματα με τα οποία ασχολήθηκα κι ακόμη κι αν δεν πολυακούω πλέον, έχουν την θέση τους στην καρδιά μου...:)

Επίσης, σας ζηλεύω, γιατί δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω τον Σεπτέμβρη...:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Να δούμε πώς θα είναι χωρίς τον Frusciante...
Μετρούσε πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Να δούμε πώς θα είναι χωρίς τον Frusciante...
Μετρούσε πολύ.

Θα στο πω πολύ απλά. Αν έρθω it's definately going to suck. Big time!! Ιf not, it' s going to be awesome :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Έφυγε ο Frusciante απο τους RHCP??:eek:

On topic:Can't Stop listening to Red Hot Chilli Peppers!!!

p.s.Άν θέλετε να βάζετε στο link και το όνομα του τραγουδιού:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Θα είμαι και εγώ εκεί...! :clapup:

Αυτό μου αρέσει από τα καινούργια τους...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Ναιιιι..Θα παω κι εγωωω!!:D:clapup:
Dani California
https://www.youtube.com/watch?v=KP47oST_hAE&feature=relmfu
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να μην το ξέρεις? :hmm:

Εντάξει μου ξέφυγε,δεν βλέπω ειδήσεις:redface:
Κρίμα...Και είχαν τόση ωραία χημεία μεταξύ τους:(

Τραγουδάκι:
Zephyr Song
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Από τα αγαπημένα συγκροτήματα,ελπίζω να είμαι και εγώ εκεί τον Σεπτέμβρη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αφήσαμε την κορφή παιδιά! Με το Otherside τους γνώρισα Γυμνασιοκόριτσο ακόμα...

Californication

Είναι μερικές φωνές στον κόσμο που για πάντα θα ηχούν στ'αυτιά μας...

Easily let's get carried away...

https://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Την αφήσαμε για τη θεματοθέτρια :).

Fortune Faded : Εισαγωγή για να γουστάρουμε :P

https://www.youtube.com/watch?v=TYYW_WwYHuM

Αυτό το θέμα θα με κάνει να ξανακολλήσω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Έφυγε ο Frusciante απο τους RHCP??:eek:

Ναι και στην κιθάρα ενας Τζος κάτι...:P
Δεν αλλάζει κάτι, σημασία έχει να παίζονται σωστά τα κομμάτια. Θέλω να πω, θ'αλλαζε κάτι αν άλλαζε η φωνή, γιατί χωρίς τη φωνή , δεν θα υπάρχει το συγκρότημα. Μολονότι είναι μ@λακία να συγχέουμε συγκρότημα με φωνή, διότι χωρίς την υπόλοιπη μπάντα δε βγαίνει η φωνή, αλλά όπως και να το κάνουμε η φωνή του Αντονυ είναι που κατακλύζει το σύμπαν. Τεσπά, η χημεία μετρά και αυτή ομολογουμένως υπήρχε και εξακολουθεί. Μάλιστα πριν τον Frus... είχαν άλλον και πρώτος στους ιδρυτές, κιθαρίστα που πέθανε απο ηρωίνη (...)


Fire
''Fire" is a song written and originally recorded by Jimi Hendrix
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Υπάρχουν κι άλλοι που ακούν αυτά τα τραγούδια των Red Hot? :D

Έχω δει πρόσφατο live από Γαλλιά και πίστεψέ με, η διαφορά είναι παραπάνω από αισθητή.
Αλλά τι να κάνουμε, τώρα δέησαν..

Nobody Weird Like Me : Δε χρειάζεται να σχολιάσω σε τι κατάσταση ήταν όταν ηχογραφούν τα συγκεκριμένα κομμάτια :P

https://www.youtube.com/watch?v=KseNGL-aVzo&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αχ !Ισως το πρωτο συγκροτημα που ακουσα ξενο.Τους ακουω απο τεταρτη δημοτικου, συνολικα χμμμ...6 χρονια!Τους λατρευω απλα!Ειδικα τον Frusiante τον οποιο μικρη ηθελα να τον παντρευτω :redface: Ο μπαμπας μου μου ελεγε να το βαλει στην καταψυξη μεχρι να φτασω 18....κι εγω τον πιστευα ...Σους!Μη το πειτε σε κανενα...μυστικο!
Ο τελευταιος τους δισκος νομιζω οτι δεν απογοητευσε μονο εμενα αλλα και τους περισσοτερους θαυμαστες, τον βρηκα πολυ...χμμμ....:χαζοεφηβικο και καθολου καλοδουλεμενο..Το βρηκα!Εμπορικος αυτη ειναι η σωστη λεξη!Ελπιζω στη συναυλια τους να παιξουν πολλα παλια κομματια...Ναι ναι μια μικρη redhotchilipepperου δε θα μπορουσε να λειπει φυσικα :D
Θα μπορουσα να σας βαλω ααααπειρα κομματια , παρολα αυτα επειδη σας αγαπω , δε θα το κανω.Θα σας βαλω τα κομματια που απο μικρη μου εχουν μεινει.Ειναι τα πιο γνωστα τους και αυτο ισως κανει πολλους να πουν<<αυτη δεν ειναι ψαγμενη>> κιομως ειμαι :P
Ξεκιναω λοιπον:
To αγαπημενο μου νομιζω τραγουδι, ενα τοσο ομορφο ,χαρουμενο και ρομαντικο τραγουδακι:the zephyr song
Αυτο ηταν το πρωτο τραγουδι τους που ακουσα...ποσο τελειο(ειδικα στην αρχη η κιθαρα) : Scar tissue
Ενα τραγουδι που ισως θα ηθελα να μου αφιερωσουν :redface: tell me baby
Το δευτερο αγαπημενο μου τραγουδι...ισως και το πρωτο που το σκεφτομαι otherside
To τραγουδι που ακομα προσπαθω να το παιξω στην κιθαρα αλλα ποτε δε το εχω ολοκληρωσει Californication
Το κομματι που καναμε μια χαζοχορογραφια στο τελοις της τεταρτης δημοτικου snow
To τραγουδι που συνηθως αφιερωνω στους φιλους μου my friends
To τραγουδι που χωρις να ξερω γιατι νομιζω οτι με αντιπροσωπευει απολυτα :) by the way
Ωχ καλε δε περιμενα να μου βγει τοσο μεγαλο!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Άσε και κανένα τραγούδι για τους άλλους Έλενα :P !

Θρυλικό Aeroplane γιατί κάποτε υπήρχε και ο Dave Navarro...

https://www.youtube.com/watch?v=vV8IAOojoAA&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Υπάρχουν κι άλλοι που ακούν αυτά τα τραγούδια των Red Hot? :D
Σπίτι συνήθως όχι γιατί προτιμώ πιο χαλαρά, αλλά έξω ναι και χάνομαι στον ροκ ρυθμό, πόσο μάλλον αν έχω πιει και μερικά, όπως παθαίνω με την trance
Το fire που έβαλα μου φέρει αναμνήσεις απο μία απο τις ωραιότερες φετινές χειμωνιάτικες βραδιές σε ένα ροκάδικο της Αθήνας, το οποίο είχε γίνει στέκι μια εποχή

Πόσο χαίρομαι όταν συναντώ τόσο νέα παιδιά που τους αρέσει η ροκ μουσική!
Ξέρω έναν πιτσιρικά 8χρονο που όποτε τον βλέπω είναι με φανέλες απο ροκ συγκροτήματα και με λιώνει κυριολεκτικά, παίρνει και ύφος όταν μιλάει γι'αυτά. Οταν του είπα πως θα παω στη συναυλία των rhcp μου είπε '' θα με πάρεις μαζί σου;'' Τι να πεις σ'αυτό το μωρό;; Λιώνω σας λέω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
αχχ..ξεσηκωνετε κοσμο!Μετραω τις μερες για την συναυλια
και ειναι τοοοσες πολλες.Αν μπορουσα να προσπερασω το καλοκαιρι θα το εκανα!
Οντως και μενα ο τελευταιος τους δισκους δεν με τρελανε παρολ'αυτα εχουν πρωτη θεση στην καρδια μου!!:worry:

ποσο φοβερος σ'αυτην την ηχογραφηση ο Anthony και ποσο κουκλι ε??
american ghost dance
https://www.youtube.com/watch?v=fG9BAP96RZY
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top