Τρόποι για έξτρα εισόδημα

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω ιδέα πάντως (νομίζω η σπόντα σε μένα πήγαινε, γι' αυτό πετάχτηκα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Νομίζω πως μόνο οι γιατροί μπορούν να εργάζονται και στο νοσοκομείο και σε ιατρείο και όχι το υπόλοιπο προσωπικό. Αλλά όπως αναφέρθηκε πιο πάνω, όταν μιλάμε για ιδιωτικό τομέα ο καθένας μπορεί να δουλεύει σε όσες δουλειές θέλει. Και φυσικά αν είσαι φυσιοθεραπευτής ας πούμε σε ιδιωτικό νοσοκομείο, εννοείται μπορείς να έχεις γραφείο. Οι περιορισμοί ισχύουν μόνο για το Δημόσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μαλιστα... ενδιαφερον ακουγεται.

καθηγητες μου στο τει (δλδ δημοσιοι υπαλληλοι) ηταν ΚΑΙ υπαλληλοι σε γνωστο μεγαλο δημοσιο νοσοκομειο της αθηνας (λιγοι ομως,αλλα υπαρκτοι) και καποιοι αλλοι(η μεγαλη πλειοψηφια) διατηρουσαν κεντρο αποκαταστασης.

ειλικρινα δεν καταλαβαινω..


(πσ. ναι καγι για σενα πηγαινε!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
:/:καλησπερα, ενδιαφερομαι για δουλεια στο σπιτι. εχω παει σε μερικες απο τις αγγελιες π.χ εικονες,αλλα μου ζηταγαν πρωτα να τους πουλησω το στοκ που ειχανε(δηλαδη να τους εδεινα 100 ευρω) και μετα θα εφιαχνα καποιες εικονες θα κοιταζαν αμα τους αρεσαν και μετα θα μου εδειναν τη δουλεια. με μια λεξη πικρα.
αν ειχα 100 ευρω θα εψαχνα δουλεια που να πληρωνετε με το κομματι;
αν εχετε κατι υποψην σας να μου το πειτε. καιγομαι για λεφτα!! help:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:/:καλησπερα, ενδιαφερομαι για δουλεια στο σπιτι. εχω παει σε μερικες απο τις αγγελιες π.χ εικονες,αλλα μου ζηταγαν πρωτα να τους πουλησω το στοκ που ειχανε(δηλαδη να τους εδεινα 100 ευρω) και μετα θα εφιαχνα καποιες εικονες θα κοιταζαν αμα τους αρεσαν και μετα θα μου εδειναν τη δουλεια. με μια λεξη πικρα.
αν ειχα 100 ευρω θα εψαχνα δουλεια που να πληρωνετε με το κομματι;
αν εχετε κατι υποψην σας να μου το πειτε. καιγομαι για λεφτα!! help:(

οι δουλειές στο σπίτι είναι όλες έτσι...
πρώτα τους πληρώνεις και μετά αν τα πας καλά σε πληρώνουν
βασικά ουσιαστικά είναι μια καλοστημένη κομπίνα για να πουλάνε τα προϊόντα τους :/:
το ενδεχόμενο να πας κάπου εκτός σπιτιού για part time δεν παίζει?


Επίσης.... δοκίμασε στην ιστοσελίδα της Pizza Dominos (https://www.dominos.gr/).... αν θυμάμαι καλά ζητάνε κόσμο για τηλεφωνικό κέντρο απ το σπίτι τους... δεν ξέρω πως λειτουργεί αυτό το κόλπο όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ,Κακή Επιρροή. Θα κοιταξω το site που μου ειπες, το κακο ειναι πως δεν μπορω να λειπω απο το σπιτι και γιαυτο δεν μπορω να παω σε μια part time δουλεια. ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gul_lo

Νεοφερμένος

Ο gul_lo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια! ψάχνω για δουλειά στο σπίτι [ουσιαστικά έξτρα χρήματα] έχεις κανείς καμιά ιδέα για τον τρόπο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
www.futurework.gr

{τουλαχιστον ετσι λενε}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis_pin

Νεοφερμένος

Η akis_pin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
και μένα θα με ενδιέφερε κάτι εξτρά! Αν γνωρίζεται κάτι θα με ενδιέφερε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gul_lo

Νεοφερμένος

Ο gul_lo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
οκ ευχαριστώ χεσούς! θα το ψάξω... όποιος άλλος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
παιδιά είμαι φοιτητής και χρειάζομαι ένα extra εισόδημα! υποψιάζεσται τίποτα; για δουλειά στο σπίτι πάντα! δεν έχω πρόβλημα να κάτσω να διαβάσω πρώτα πριν δουλέψω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
παιδιά είμαι φοιτητής και χρειάζομαι ένα extra εισόδημα! υποψιάζεσται τίποτα; για δουλειά στο σπίτι πάντα! δεν έχω πρόβλημα να κάτσω να διαβάσω πρώτα πριν δουλέψω!



Να ρε συ, αυτό το Forrex, Frontex ( ? ) που πήγε ο Πατρεύς. Διαφημίζεται στα μπάννερς στο στέκι. Κάνε κλικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Να ρε συ, αυτό το Forrex, Frontex ( ? ) που πήγε ο Πατρεύς. Διαφημίζεται στα μπάννερς στο στέκι. Κάνε κλικ.

ρε ρεμπεξε..δεν θέλω να σε κουράσω..αλλά πλιζ για δώσε καμιά πληροφορία γιατί ούτε τον τύπο ξέρω ούτε την εταιρία βρίσκω στο νετ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Εγώ πάντως κατά καιρούς είχα ανάγκη να μου κάνει κάποιος dog sitting. Πολλές φορές έπρεπε να φύγω για λίγες μέρες και δεν μπορούσε κανείς να μου κρατήσει τα σκυλιά. Οπότε τα πήγαινα σε ξενοδοχείο σκύλων.
Θα ήθελα να έχω ένα άτομο stand by (κανένας φοιτητής/τρια) σε περίπτωση που τον χρειαστώ.
Εννοείται ότι θα περνούσε από ιερά εξέταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτες οι δουλεις δυστιχος ειναι τετοιες που μπορει να υπαρχουν παραπολλα ατομα προθυμα να την κανουν την δουλεια αλλα δεν θα τους βρεις και δεν θα σε βρουν... Δεν υπαρχει καποιο δικτυο που να προωθει κατι τετοιο... το πολυ-πολυ να βαλει κανεις μια αγγελια σε ενα σχετικο site οτι αναλαμβανει να το κανει, αλλα ποσοι θα το δουν κιολας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αυτό είναι το θέμα, για να κάνεις δουλειά από το σπίτι ή που θα ξέρεις καλά κάτι (π.χ. προγραμματιστής, γραφίστας, κλπ) ή που θα παρέχεις μια απλή υπηρεσία, την οποία όμως μόνο σε γνωστούς μπορείς να την διαφημίσεις (babysitting, σιδέρωμα, κ.α.)
Υπάρχουν και κάτι περιπτώσεις που μπορείς να αυξήσεις τα έσοδα της κανονικής σου δουλειάς με έξτρα δουλειά στο σπίτι, αλλά αυτό είναι λίγο σπάνιο (π.χ. ξέρω έναν μπουφετζή που φτιάχνει γλυκά σπίτι του και τα πουλάει στην καφετέρια που δουλεύει). Πόσοι όμως μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αυτες οι δουλεις δυστιχος ειναι τετοιες που μπορει να υπαρχουν παραπολλα ατομα προθυμα να την κανουν την δουλεια αλλα δεν θα τους βρεις και δεν θα σε βρουν... Δεν υπαρχει καποιο δικτυο που να προωθει κατι τετοιο... το πολυ-πολυ να βαλει κανεις μια αγγελια σε ενα σχετικο site οτι αναλαμβανει να το κανει, αλλα ποσοι θα το δουν κιολας;
Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ για να δω τι ανταπόκριση θα είχε. Στο ίντερνετ υπάρχουν πολλές ιστοσελίδες με φιλοζωικά θέματα που θα μπορούσες να βάλεις μια τέτοια αγγελία. Κάποιος που τον ενδιαφέρει το θέμα και μπαίνει σε τέτοιου είδους ιστοσελίδες θα μπορούσε να πέσει σε μια τέτοια αγγελία.
Μπορείς ακόμα να βάλεις αγγελία και σε κτηνιατρεία, αν το επιτρέπει ο κτηνίατρος. Τόσος κόσμος μπαινοβγαίνει εκεί μέσα που έχει παρόμοιο θέμα με εμένα και ίσως τους ενδιέφερε.
Έχω ακούσει, επίσης, περίπτωσεις ατόμων που φιλοξενούν σκυλάκια- γατάκια στο σπίτι τους έναντι αμοιβής . Βασική προυπόθεση, όμως, είναι το άτομο αυτό που ενδιαφέρεται να ασχοληθεί με κάτι ανάλογο να έχει κάποια εμπειρία από σκυλιά και φυσικά να είναι φιλόζωος. Διαφορετικά και ο ίδιος θα ζορίζεται και αν τυχόν πάθει κάτι κανένας σκύλος... τη γάμησε (τουλάχιστον αν ήταν ο δικός μου).
Συνοπτικά, αυτό το πρότζεκτ πιστεύω θα είχε επιτυχία αν το άτομο που θα ήθελε να ασχοληθεί με αυτό είχε τα εξής προσόντα:
1)να έχει χώρο (όχι απαραίτητα αυλή)
2)να έχει νορμάλ γείτονες (για να μην ακούει παράπονα)
3)να εμπνέει εμπιστοσύνη (πολύ βασικό)
4)να έχει πείρα (επίσης πολύ βασικό)
5)και φυσικά χαμηλές τιμές ώστε να ποντάρει στην "κατανάλωση"

Σημ: Εννοείται ότι δε θα φιλοξενεί πολλά ζώα την ίδια φορά. Μέχρι δύο το πολύ. Γιατί αλλιώς το σπίτι θα μετατραπεί σε στάβλο και δεύτερον δε θα μπορεί να τα φροντίζει αν είναι περισσότερα.

Επίσης καλό θα ήταν να είχε την ευελιξία να προσέχει σκύλους και στο χώρο του ιδιοκτήτη, γιατί κάποια σκυλιά είναι απροσάρμοστα στην αλλαγή περιβάλλοντος. Όχι για πολλές μέρες. Κανά διήμερο, πχ κάποιο ΣΚ.

Νομίζω ότι αυτό θα μπορούσε να λειτουργήσει όπως γίνεται με τα ιδιαίτερα μαθήματα. Από στόμα σε στόμα μπορείς να φτιάξεις μια "πελατεία" και όσο πιο καλά κάνεις τη δουλειά σου τόσο καλύτερες συστάσεις θα έχεις.
Μπορεί να ακούγεται κάτι τρομακτικό αυτό που προτείνω αλλά δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο. Εξαρτάται τι σκύλος θα σου πετύχει και τι χαρακτήρα θα έχει. Συνήθως οι περισσότεροι έχουν μικρόσωμα και σχετικά βολικά σκυλιά. Τα λεγόμενα "σαλονιού".
Αλλά ξανατονίζω ότι κάτι τέτοια πιάνουν μόνο αν έχεις χαμηλές τιμές. Έτσι θα τον ξαναπροτιμήσουν και θα τον προτείνουν και σε άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Α και κάτι άσχετο που σκέφτηκα για έξτρα χαρτζιλίκι αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρη για αυτό. Γίνονται διάφορα σεμινάρια ή κάτι τέτοιο από τα οποία μπορείς να πάρεις κάποιο χαρτί ώστε να είσαι διαιτητής σε διάφορους αθλητικούς αγώνες.
Πχ μπάντμιτον , καλαθοσφαίρισης, τένις κτλ. Και πληρώνεσαι ανά αγώνα.
Νομίζω κάποιος γνωστός μου το είχε κάνει κάποτε, που δεν είχε καμία σχέση με τον αθλητικό χώρο, και μου το είχε πει. Αλλά δε θυμάμαι καθόλου τώρα λεπτομέρειες. Πάντως θυμάμαι ότι ανάλογα το άθλημα πχ μπάντμιτον σε φώναζαν πολύ συχνά, γιατί υπήρχε έλλειψη από διαιτητές στο συγκεκριμένο άθλημα και δεν έβρισκαν κανέναν άλλον.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Nαι, αλλά αυτά δεν είναι πλέον δουλειές από το σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
ρε ρεμπεξε..δεν θέλω να σε κουράσω..αλλά πλιζ για δώσε καμιά πληροφορία γιατί ούτε τον τύπο ξέρω ούτε την εταιρία βρίσκω στο νετ
Το Forex δεν είναι δουλειά, τυχερό παιχνίδι είναι. Σαν να λες πως θα παίζεις στο καζίνο για επάγγελμα. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top