Metal Music Only

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
πήγε κανείς στην συναυλία των Opeth χθες στην Αθήνα..? :clapup::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • OpethMartinMendez2.jpg
    OpethMartinMendez2.jpg
    29.4 KB · Εμφανίσεις: 242

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Βαλτή είσαι κι εσύ; :mad:

:P :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
γιατί ιφριτάκο..? :/: να φανταστώ ότι δεν μπόρεσες να έρθεις..? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
:( να φανταστείς, να φανταστείς...
ανέβασε καμια φώτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
δυστυχώς,δεν τράβηξα φώτο.. :( :fool: :wall: τουλάχιστον,τράβηξε 2-3 βιντεάκια ένας φίλος με το κινητό του... :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κάτι πήρε το μάτι μου ότι η nightwish βρήκαν νέα τραγουδίστρια ... ισχύει;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχικά μια παρατήρηση.
Μόνο δύο κοπέλες!! Τσκ Τσκ, Και χαλάρα η μία black/death αν θυμάμαι.

Και μιας και το θέμα είναι γενικώς περί metal μπορείται να μου πείτε γιατί από τις λίγες κοπέλες που ακούνε metal σχεδόν απόλυτα όλες ακούνε καφρο-metal?? Έλεος πραγματικά! Τόσο θυμωμένες είστε?? Κάπου στην μέση δεν παίζει??

Και άλλη μια ερώτηση, γιατί όλες μισούν τους Manowar? Οκ λένε βλακείες κτλ κτλ αλλά πορώνεσαι αρκεί να μην πιστέψεις τις βλακείες που λένε. Από μουσική όμως είναι άρχοντες. Προσωπικά τους θεωρώ μέγιστους καραγκιόζηδες αλλά δεν μπερδεύω ποτέ το αποτέλεσμα με τον δημιουργό του. Προσωπικά σκασίλα μου για την ζωή και τις απόψεις του αρκεί εγώ να γουστάρω το αποτέλεσμα στα αυτιά μου.
Γιαυτό και δεν πάω συναυλίες καθώς επίσης και γιατί είναι πολύ ακριβές. Πρώτη φορά σκέφτομαι να πάω Manowar πάντως για να γελάσω. Έτσι για την απομυθοποιήση.

Δεν ακούω μόνο καφρίλα και progressive. Μελλωδική καφρίλα όμως ακούω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καλά οι manowar για εμένα είναι απαράδεκτη. Αυτό το true-metal που φωνάζουν καθε τόσο ή το "brothers" εμένα μου θυμίζει ... πολύ καταστάσεις χωρίς ουσία. Προσωπικά σε εμένα οι manowar δεν έχουν να μου δώσεις τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Και μιας και το θέμα είναι γενικώς περί metal μπορείται να μου πείτε γιατί από τις λίγες κοπέλες που ακούνε metal σχεδόν απόλυτα όλες ακούνε καφρο-metal?? Έλεος πραγματικά! Τόσο θυμωμένες είστε?? Κάπου στην μέση δεν παίζει??

Γενικεύεις πολύ εύκολα!
Απλά όσες ακούνε καφρο-μέταλ είναι συνήθως και αυτές που κόπτονται να το φωνάξουν, να το δείξουν με το στιλάκι τους και γενικά μην τυχόν και τις γνωρίσει κανείς και δεν καταλάβει οτι ακούνε μέταλ. Υπάρχουν και άντρες αυτού του στυλ αρκετοί αλλά επειδή ως άντρας έχει τύχει να γνωρίσεις περισσότερους άντρες σε βάθος απ'οτι γυναίκες έχεις δει και αυτούς που ακούν χωρίς να το φωνάζουν τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Γενικεύεις πολύ εύκολα!
Κάθε άλλο. Η παρατήρηση μου είναι παρατήρηση πάρα πολύ κόσμου. Ειλικρινά από την προσωπική μου ζωή όμως μία μόνο κοπέλα ξέρω που δεν άκουγε μόνο καφρο-metal.
και πρόσφατα δυο κοπέλες που γνώρισα πάλι η ίδια ιστορία. Καλά για Manowar&Κοπέλα does not compile.
Δεν το λέω για κακό!!Άλλωστε όπως γουστάρει και αγαπάει ο καθένας.Απλά δεν το καταλαβαίνω.

Manowar για μένα θεσμός κυρίως για μουσική και κατά 2ον φωνητικά!!Λόγια απλά για την πόρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Κάθε άλλο. Η παρατήρηση μου είναι παρατήρηση πάρα πολύ κόσμου. Ειλικρινά από την προσωπική μου ζωή όμως μία μόνο κοπέλα ξέρω που δεν άκουγε μόνο καφρο-metal.
και πρόσφατα δυο κοπέλες που γνώρισα πάλι η ίδια ιστορία. Καλά για Manowar&Κοπέλα does not compile.
Δεν το λέω για κακό!!Άλλωστε όπως γουστάρει και αγαπάει ο καθένας.Απλά δεν το καταλαβαίνω.

Όσο κόσμο και να έχεις παρατηρήσει δεν νομίζω να αποτελεί ικανό στατιστικό δείγμα για να βγάλεις τόσο απόλυτα και γενικά συμπεράσματα. Επίσης ίσως να φταίει και ο χώρος που κινείσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Michelle δεν θα αντιπαρατεθώ μαζί σου για το συγκεκριμένο θέμα. Έχει πολλές όψεις το νόμισμα όπως πχ ότι η δικιά σου μπορεί να αποτελέι αυτή την εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα τελικά ! Και από την στιγμή που μόνο απλά γράφουμε και δεν γνωρίζω από πρώτο χέρι τον κοινωνικό σου περίγυρω του τώρα και του παρελθόντος δεν μπορώ να σου πω κάτι σχετικά με τα συμπεράσματα που βγάζεις. Όμοιως εσύ και για μένα.

Και ένα συμπέρασμα είναι απόλυτο όταν δεν αφήνει χώρο για εξαιρέσεις. Άλλωστε σε κοινωνικά ζητήματα ένα είναι σίγουρο ότι θα βρείς εξαιρέσεις που πολλές φορές επιβεβαιώνουν τον κανόνα. Συνεπώς γενικά συμπεράσματα μπορούν να βγαίνουν αρκεί να μην είναι απόλυτα. Άλλωστε ας έρθει η πράξη να αποδείξη το λάθος του γενικού συμπεράσματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
μπορείται να μου πείτε γιατί από τις λίγες κοπέλες που ακούνε metal σχεδόν απόλυτα όλες ακούνε καφρο-metal??

Ε δεν ακούμε όλες κάφρο-μέταλ μόνο! Εγώ ας πούμε ακούω και Nigthwish και Within Temptation και Incubus Sukkubus και The Gathering και Apocalyptica...

Εντάξει μ'αρέσει και το Insanity's Crescendo των Dark Tranquility. Πόσο κάφρικο είναι?:hmm:

Εκείνους που δεν αντέχω με τίποτα είναι οι Cradle of Filth. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Ε δεν ακούμε όλες κάφρο-μέταλ μόνο! Εγώ ας πούμε ακούω και Nigthwish και Within Temptation και Incubus Sukkubus και The Gathering και Apocalyptica...

Εντάξει μ'αρέσει και το Insanity's Crescendo των Dark Tranquility. Πόσο κάφρικο είναι?:hmm:

Εκείνους που δεν αντέχω με τίποτα είναι οι Cradle of Filth. :|
Βασικα μπαλαντα ειναι το insanity's :D

Κομματαρα. Ισως το καλυτερο του δισκου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δυνατή μπαλάντα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Έχει βγεί πρόσφατα ένα documentary με τίτλο Metal - A Headbanger's journey. Από τα πρώτα 50 λεπτά που είδα (μετά είχε επέλαση βλακείας γονιών) καλό φαίνεται.
Λέει μέσα και ακριβώς τι έγινε το 1986 όταν το Metal ήταν στα τρελά πάνω του και χαντακώθηκε στην Αμερική. ήξερα περίπου αλλά όχι ακριβώς!!
Στην ταινεία αυτή έχει συνεντεύξεις από τα συγκροτήματα,οπαδούς, μουσικούς και ανθρωπολόγους. Όταν το τελιώσω θα σας πω. Δεν βάζω το ed2k link γιατί δεν ξέρω αν το αφήνουν οι δημιουργοί καθώς δεν το έχω φτάσει στο τέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μα γιαυτό δεν έβαλα. Υπάρχουν κάτι ταινείες/domcumentary που λένε ότι επιτρέπεται το file sharing.
Μην μου πεις ότι απαγορεύεται και αυτό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μιλαμε μονο για παρανομο υλικο ... αν δωσεις ενα λινκ απο torrent π.χ. του ubuntu φυσικα και δεν ειναι παρανομο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά μιλάμε στο τέλος πορώθηκα.
Και μερικά quotes από το τέλος που μαρέσαν.
Καλά αυτός ο τραγουδιστής των Twisted Sister είναι πολύ γάτα το παλικάρι.

Metal confronts what we'd rather ignore,
it celebrates what we often deny,
it endulges in what we fear most,
and that's why metal we'll be a culture of outsiders

For your people its a place to belong
where you can expierence other possibilities
and transend everyday life in a very glorious way

it doesn't judge me, it doesn't critisize me, its just always there for me.

I either feel it or you don't
if metal doesn't give you that overwhelming surge of power
that will make your hair stand up at your back of your neck
you might never get
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top