Πόσες (και ποιες) ξένες γλώσσες μιλάτε;

Ποιες ξένες γλώσσες μιλάτε;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αγγλικά(proficiency), Γαλλικά(delf 2) και ιταλικά ίσα ίσα που συννενοούμαι(και με βοήθεια νοημάτων :P ) λόγω ιταλίδας γειτόνισσας που μου είχε κάνει κάποια μαθηματα παλαιότερα αλλά μετά γύρισε Ιταλία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
ζατί ρε παιζάκια τόσοι λιγοι ιταλικουλια??? :( πιο ωραια γλωσσιτσα ζεεεεεν εχει!!!!!! :clapup: :clapup: :clapup:

Eνταξει βρε evouli ειμαστε 5!;) Kαλα ειναι...:D
Εγω περιμενα λιγοτερους...


P.S. giovanna αν την ρωτας τι κανει με την εννοια του πως ειναι λες "come stai" ή "come va".
"Che fai" σημαινει τι κανεις εκεινη την ωρα.(βλεπω TV, διαβαζω,σιδερωνω κτλ κτλ".;)
Εκτος αν οντως ρωταγες το δευτερο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
lo so, mario! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κι εγω λιγοτερους περιμενα παντως! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aντε να βρεθει κι αλλος ενας να πιασουμε τους Γαλλους...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αλλος ιταλιανος εδω μεσαααααααααααααααααααααααα???
ολοι οι καλοι, προσελθετε! :P
(μηπως αυτο πρεπει να παει στις παροιμιες?:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Giovannουίτα μου!!!!!
vedo il sole dalla finestra e voglio fare delle vacanze... αχ θαλασσίτσα..... :(
(αν έκανα λάθος είπαμε: θα ήθελα να τα ξέρω ΠΟΛΥ καλύτερα...:redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Κουτσουνιτσα μου!!!! αχουτο!!!! διακοπουλες μωρε, διακοπουλες! τι ωραια τα ιταλικα!!! δε πας καμια ιταλια λεω γω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Μιλάω αγγλικά(Lower μέχρι στιγμής), λίγα Γαλλικά από το σχολείο. Ποντιακά από την γιαγιά :P(μετράει????). Και βλάχικα από τον μπαμπά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αγγλικά (pretty good and proud of it), Ιταλικά, Ελληνικά, και ...Klingon :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγώ αγγλικά αρκετά καλά...και τώρα θέλω να αρχίσω και κινεζικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
και τώρα θέλω να αρχίσω και κινεζικα.

Αστο φιλε.... Γενικα της ασιατικες γλωσσες πρεπει να γουσταρεις απιστευτα για να τις μαθεις, μ εξερεση τα Αραβικα, αλλα και αυτα ειναι παλουκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Λοιπον, αγγλικα(δοιτι προκειται για την διεθνη γλωσσα και ειχα και νταντα καναδεζα), γερμανικα(λογω σπουδων στην εν λογο χωρα) και γαλλικα(λογω σχολειου):D
Αυτα που δυστυχως κοντευω να ξεχασω ειναι τα ελληνικα:hehe: . Να φανταστειτε καθε φορα που ερχομαι Ελλαδα τις πρωτες δυο βδομαδες δεν μπορω να συνεννοηθω:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Και ποιος σου είπε ότι δε γουστάρω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αγγλικα και γαλλικα. Θα θελα να ξερω ιθπανικα, μου φαινεται απιστευτα ερωτικη γλωσσα (θελω να τραγουδαω και το malo με απταιστη προφορα! :p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
Και ποιος σου είπε ότι δε γουστάρω ;)

Κανεις. Απλα πρεπει να το γουσταρεις παρα πολυ γιατι ειναι πολυ κουραστικα. Πολλα ειανι τα πραγματα που τα γουσταρουμε αλλα μολις μπουμε στο λουκι δεν τα γουσταρουμε και τοσο;). Αμα πιστευεις οτι τα γουσταρεις αρκετα ωστε να μην τα παρατισεις τοτε μαθε, καλο θα σου κανει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Εγώ ξέρω αγγλικά και γαλλικά(Proficiency και Sorbonne αντίστοιχα) Και από την αρχή της χρονιάς έχω ξεκινήσει Γερμανικά:D
Και θέλω πάρα πολύ να μάθω Ιταλικά και Ισπανικά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Αγγλικά και μόνο αγγλικά! Αλλά θα ήθελα πάααρα πολύ να μάθω ισπανικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Εγώ θέλω να μάθω ισπανικά, ιταλικά και γερμανικά και μέτα αν έχω χρόνο μαθαίνω και ελληνικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Αγγλικά καλά και λίγα ισπανικά (τώρα μαθαίνω ισπανικά βασικά)
Τα ισπανικά είναι πολύ όμορφη γλώσσα και δεν είναι και τόσο δύσκολο να μάθει κανείς. Η γραμματική της είναι πολύ εύκολη, το συντακτικό παρόμοιο με το ελληνικό και κυρίως έχει απίστευτη προφορά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top