Trance of the Day

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
5; :worry:

Μόνο; :/:

Θα σου πω καλλιτέχνες μιας κι είναι γνωστό ότι στο είδος της trance επικρατούν και σχήματα που απαρτίζουν αυτό που στη ροκ λέμε "μπάντα" π.χ. Above and Beyond (αποτελούμενοι απο 3 άτομα), Cosmic Gate (2 άτομα), Mystery Islands κλπ.

Αγαπώ: Richard Durand, Matt Darey,Αdam Foley, Mark Eteson, Simon Paterson, Daniel Kandi, Dima Krasnik, Sean Tyas, George Acosta, Paul Miller, Roger Shah (ή Sunlounger), Dereck Recay, Martin Roth, Jonas Hornbland, Ehren Stowers, Tom Colontonio, Jorn van Deynhoven, Miikka Leinonen, περισσότεροι εκ των οποίων είναι ριμιξάδες. Αστεράτοι ένας προς έναν. (ξεχνάω εκατοντάδες άλλους)

Αν θες συγκεκριμένα κομμάτια τους, σφύρα. Να έτσι :whistle::redface:



..και απο κράχτες (πέρα από AVB και Tiesto): Paul Oakenfold, Ferry Corsten (το συνεταιράκι του Βαν Μπιούρεν στα ξεκινήματα), Paul Van Dyk, ATB, Darren Tate, Markus Schulz, Johan Gielen.

Φυσικά, επειδή είμαι λάτρης της vocal trance έχω και αδυναμία στις: Tiff Lacey, Ashley Tomberlin, Emma Hewitt, Betsy Larkin, Nadia Ali {θα τη θυμάσαι από το "rapture", δοκίμασε να την ακούσεις και στο Love Story (Andy Moor Vocal Mix)}, Sarah Howells, Jaren, Jennifer Rene, Shelley Harland.

Νομίζω πως ήδη έχεις μπόλικο γιουτουμπικό υλικό για τα ξεκινήματα. :)

5-6 ειπαμε.....Σε υπερευχαριστω αλλα απο που να πρωτοξεκινησω....Εγω ακουω armin κ λιγο paul van dyk.....Πες μου αυτους τους 2 με τα καλυτερα τραγουδια (αντικειμενικα παντα...) Για αρχη και μετα βλεπουμε.....Να που εγω νομιζα οτι ηταν μονο ο Tiesto κ Armin.....Ποσους ανακαλυψα,ε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Εγω ακουω armin κ λιγο paul van dyk.....Πες μου αυτους τους 2 με τα καλυτερα τραγουδια (αντικειμενικα παντα...)

PVD:

Για κολασμένες νύχτες (:redface:):

1. (πολύ φτιαχτικό)


2.

Στο 4:30 γίνεται ένα από τα πιο συναισθηματικά τραγούδια με την είσοδο των αέρινων πιανισμάτων. Μπορεί να ξεφύγει και κανα δάκρυ. Μ'αρέσει πολύ. Μου θυμίζει βολτούλα με αμάξι κάπου κει στο φράγμα του Μαραθώνα, δροσιά και ενδοσκόπηση :worry:

3.

Το κορυφαίο του. Στα φωνητικά η Austin Leeds (την οποία ξέχασα να βάλω στην λίστα με τις special vocalist. Απαράδεκτον (βέγγος). Ύμνος για NYC. Απ'αυτό και μόνο ερωτεύεσαι Μανχάταν....

Κι άλλη μια σούπερ εκτέλεση της Νέας Υόρκης:



Και μία ακόμη (την οποία γουστάρω περισσότερο από όλες):



4.


No comments.


5.



6.

Και σε ένα ριμίξ του. :)




Για τον άρμιν τι να πούμε τώρα. Χαχαχα, ο άνθρωπος έχει κάνει χιλιάδες ριμίξ και δεν πιάνεται στο προντούσινγκ.
Θα επανέλθω, αν καταφέρω να βάλω λιγότερα από 50 τρακς του. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.


Ένα ντάπα ντούπα (κεντητό από Matt Darey) ακόμη, όχι για να πειστούν οι ταμπελοποιοί αλλά γιατί σε αντίθεση με μερικούς που στα αυτάκια τους η trance παίρνει τη στωική μορφή μιας πόρνης προς λιθοβολισμό, εγώ απεναντίας, είμαι ένας σοφά βολικός κύριος που θα συνεχίσει να ακούει λιγωμένα και εκστατικά νταπαντουπιασμένος σαν ευέξαπτο τέκνο της σκανταλιάς. :redface:

Μετά τη χοληστερίνη του Κάλβου (:hmm:), το κλούβιο αυγό (κατα το κλούβιες κρίσεις) και η (αναιτιολόγητη) κουτσουλιά ουδόλως ενοχλεί.

Και σε μία υπεροχότατη εκτέλεση από Andy Moor:




Salute. :)


psps. Και όχι κακίες, που λέγαμε παλιά και στα φόρα… 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.


Ακόμη ένα νταπαντιπαντουπ.

Bill_Slayer ακούει;
Αφιερωμένο. :redface:

Πολύ θα το ζήλευε κι ο Μισέλ Ζαρ.

Μετά το 1:30, αγγίζει τη θέωση.

Πάρτε το και σε energetic mix (για τους μερακλήδες):



Εδώ η μελωδική απαρτία μπαίνει στο τρίτο λεπτό, ακριβώς.


** Το άκουγα σήμερα το πρωί και ..καθώς γινόμουν παγωτό θυμήθηκα τα περι νταπαντουπίασης.
Χαμόγελο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.


Σε κάποιους, μας αρέσουν αυτά διότι μας εκφράζουν! Δικαίωμά μας! Όπως δικαίωμα και των άλλων να ακούν τα δικά τους αν τους εκφράζουν. :)

Απλά μια σκέψη μιας και είδα κάτι καταχρησούλες στο σύστημα ψήφων (ο νοών νοείτο):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Σε κάποιους, μας αρέσουν αυτά διότι μας εκφράζουν! Δικαίωμά μας! Όπως δικαίωμα και των άλλων να ακούν τα δικά τους αν τους εκφράζουν. :)

Ο σοβαροφανής (Σουλιώτη άκα Λόη άκα Λαμπύρη άκα Μελέτη κι όλο το συνάφι γιατι θα ξεχάσω πολλά μαργαριτάρια κι ο κολιές θα μείνει λειψός κι αφόρετος :worry:) δημοσιογραφικός αυνανισμός περι γιουροβύζιον έχει πλέον εξαχθεί και κοντεύει να μπαγιατέψει πια. Εκτός κι αν το δικαστήριο της μουσικοποιίας κρίνει αλλιώς. Οπότε ανταλλάσσω trance με "this is our night".

Θέλω να πω ότι απόψεις περί του "αυτό δεν είναι μουσική" ανήκουν σε μυαλά εφταμανταλωμένα, που δεν είναι διόλου απίθανο να μη σκαμπάζουν από μουσική κρίνοντας τα αλλότρια κοιτώντας το καθρεφτάκι (ανάποδα όμως!) ή που ακούνε απρόσκοπτα μόνο ένα είδος θεωρώντας όλα τα υπόλοιπα εχθρικά. Το σύνδρομο της Γιουροβύζιον. Φέτος οι μπαλλάντες κονταροχτυπιούνται με τα έθνικ και του χρόνου οι ροκιές με τις ποπαρίες (ή τις ποπ-άριες). :confused::confused:

Σε πενήντα χρόνια, μερικοί από δω μέσα θα τσακώνονται για το αν η trip hop jazz είναι μουσική ή τρομπετίσματα συνοδεία τυμπάνων δεύτερου χρόνου, αν η ροκ είναι μουσική ή κεφαλόπονος δια ανεμομαλλοσκορπισμάτων και γδαρσίματα κιθαροχορδών, αν η ποπ είναι μουσική ή gay attitude κι αν τα νησιώτικα είναι μουσική ή ντάρι ντάρι αποθάνανε οι γλάροι κι απολύθηκαν και οι φαντάροι...

Απλά μια σκέψη μιας και είδα κάτι καταχρησούλες στο σύστημα ψήφων (ο νοών νοείτο):)

Για να εννοήσει ο νοών (:P)...
Όταν λες "κατάχρηση" εννοείς κάτι σαν το "μοιράζω αβέρτα μαύρα στους μαυρογυαλούρηδες της τρανς" ? :D
Για να ξέρουμε με τι να γελάσουμε...:clapup:

Τι κάνει ο κόσμος για να γεμίσει την εν φόρα ζωή του; (λολ)


Χαρτομάντιλα έχουμε, τα τζάμια καθαρά… πάμε παρακάτω…:)



Λυσσάρικο τρανς οφ δε γουίλντερνες:




**Καλό είναι να εκφράζονται απόψεις, πάντως (γι'αυτό κι οι οφ τόπικ επεμβάσεις, άτοπες και πίπτουσες εις βαθύ κενόν.)
Αρκεί να ακουμπάνε κάπου.
Τα γούστα δε διατάζονται. :/: Ούτε η μουσική ορίζεται βάσει αυτών (ευτυχώς). Νέτα σκέτα.

Εδώ είμαστε να τα λέμε...

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.



Το διαμαντάκι που'χει λιώσει ο Best.
Οι αθεόφοβοι μέχρι διαφημιστικό το έκαναν. :D (καλά έκαναν, εδώ που τα λέμε.)

so great..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.



:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Μου θυμίζει τρελά και απηυδησμένα (μεταφορικά :P) ένα παααααρα πολύ αγαπημένο μου από τους mazzy star.
Απορώ που σε εκπομπή παγκοσμίου βεληνεκούς (όπως του Solar Stone) στον https://www.etn.fm/Radio/index δεν ειπώθηκε ότι είναι τρακ επηρεασμένο από το "Into dust".

Όπως και να'χει. Παραμένει εκπληκτικό και original αλλά και τρανσοποιημένο. :)

Ιδού:




και σε ένα πιο σύντομο κλιπ:



..για την αίσθηση, που λέμε. :D





Εννοείται πως υπάρχουν κι άλλα ριμίξ, αλλά εγώ αγαπώ breathe remix.:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Από τα αγαπημένα μου:



Δεν το ακούς απλά όταν παίζει. Το ακούς και τα παίζεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
αυτή τη στιγμή έξω βρέχει...

τα τελευταία σκιρτήματα της άνοιξης

:rolleyes:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πολυ ρομαντικες ψυχες οι τρανσαδες τελικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Τι να περιμένει κανείς από μία γκοθού!! :P
Και ποτέ δεν είναι αργά για να εμπλουτίσει κανείς τις μουσικές του απολαύσεις.:vroum:
Πολυ ρομαντικες ψυχες οι τρανσαδες τελικα :P
Μα γιʼ αυτό κι έβαλα (αυτό::rolleyes:) το εμότικον ως χαμόγελο συγκαταβατικό για την κατά καιρούς (ενίοτε και βροχερούς..) αδυναμία μου υπέρβασης τετριμμένων ρομαντισμών … :(

Ή την είδα εκφωνητής ραδιοφώνου που προλογούσε το επόμενο κομμάτι;; :hmm:

ενιγουέι...:P

Μα κι εσύ πια δεν το άφησες να πέσει κάτω
… αμέσως να σχολιάσεις! :pfff:

κακιά... :-*


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
next track :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
:hug:

Σας φανταζομαι με τον Δεσμωτη αραγμενους με λεμονιτες σ ενα παγκακι στην ακροθαλασσια, να συζητατε και να δακριζετε βλεποντας τα κυματα, υπο τους ηχους του Paul van dyke:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
:hug:

Σας φανταζομαι με τον Δεσμωτη αραγμενους με λεμονιτες σ ενα παγκακι στην ακροθαλασσια, να συζητατε και να δακριζετε βλεποντας τα κυματα, υπο τους ηχους του Paul van dyke:D:D

Καλπάζουσα φαντασία έχεις! :confused::P
Κλαψιάρης ο Δεσμώτης; Δε νομίζω να είναι τόσο μονοδιάστατος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.


Περαστικά μας!!!​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 21 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top