Track of the Day

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.


Μα είναι δώρο άδωρο
να αλλάξεις χαρακτήρα
τζάμπα κρατάς λογαριασμό
τζάμπα σωστός με το στανιό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.


Ο Προσκυνητής- Αλκίνοος Ιωαννίδης

Τα βουνά περνάω
και τις θάλασσες περνώ
Κάποιον αγαπάω
Δυο ευχές κρατάω
και δυο τάματα κρατώ
Περπατώ και πάω

Κάποιος είπε πως η αγάπη
σ' ένα αστέρι κατοικεί
αύριο βράδυ θα 'μαι εκεί
Κάποιος είπε πως ο έρωτας
για μια στιγμή κρατά
αύριο βράδυ θα 'ναι αργά

Στα πουλιά μιλάω
και στα δέντρα τραγουδώ
Κάποιον αγαπάω
Κι όταν τραγουδάω
προσευχές παραμιλώ
περπατώ και πάω

Κάποιος είπε πως ο δρόμος
είναι η φλέβα της φωτιάς
ψυχή μου πάντα να κυλάς
Κάποιος είπε πως ταξίδι
είναι μόνο η προσευχή
καρδιά μου να 'σαι ζωντανή

Κάποιος είπε πως η αγάπη
σ' ένα αστέρι κατοικεί
αύριο βράδυ θα 'μαι εκεί
Κάποιος είπε πως ο έρωτας
για μια στιγμή κρατά
αύριο βράδυ θα'ναι αργά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Οι δικοί μου ξένοι - Χάρις Αλεξίου



Οι δικοί μου ξένοι οι πιο μακρινοί
Είναι αυτοί που ζουν κοντά μου
Τους κοιτάζω, τους αγγίζω, τους μιλώ
Τους ανοίγω την καρδιά μου

Μα ο καθένας ταξιδεύει μοναχός
Μέσʼ στην άγνωστη ψυχή του
Ο καθένας στην δική του ξενιτιά
Πολεμάει για τη ζωή του
Οι δικοί μου ξένοι είνʼ οι αγαπημένοι


Οι δικοί μου ανθρώποι ζούνε μακριά
Κι από μακριά αγαπάνε
Έτσι μεγαλώνει ο κόσμος κι η καρδιά
Και θυμόμαστε όπου πάμε

Μα ο καθένας ταξιδεύει μοναχός
Κι αδελφή ψυχή γυρεύει
Και στα κρύσταλλα κομμάτια της καρδιάς
Την αλήθεια του λαξεύει

Οι δικοί μου ανθρώποι της καρδιάς μου οι τόποι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Ησαϊας Ματιάμπα - Σε μισώ


[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ως εδώ, άλλο δεν μπορώ
όπου κι αν σταθώ νιώθω τη σκιά σου.
Προσπαθώ να συγκεντρωθώ
πριν ταπεινωθώ από τη ματιά σου.
Μια στιγμή, μόνο μια στιγμή
ψάχνω αφορμή για να αποδείξω
όλοι με φωνάζουνε δειλό
πως δεν θα μπορώ να σ' αγνοήσω...
[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Άλλη μια φορά θα σου το πω
όπου και να είσαι πάνω σου θα τρέχω
δυνατά θα φωνάζω σε μισώ
τώρα σε μισώ, γιατί δεν μπορώ να σ' έχω"...
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σκλάβος σου για πάντα - Βαγγέλης Γερμανός



ραντεβου στο Φλοισβο..στις 9 στο φαναρι!;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εμιρλης - Να σε ξεχασω προσπαθω

Το ξέρω πως δεν θα ξανάρθεις
πάει καιρός που δεν με ψάχνεις
έπαψα πια στο γυρισμό σου να ελπίζω
σιγά σιγά στη μοναξιά μου συνηθίζω
Δεν θέλω να σε ξαναδώ
να σε ξεχάσω προσπαθώ

Μα είναι στιγμές που σ´έχω ανάγκη
κι άλλες στιγμές που σε μισώ

πώς με κατάντησε η αγάπη
μόνος τα βράδυα να περνώ

Κουράστηκα να περιμένω
τον εαυτό μου να παιδεύω
να μην μπορώ απ´τη σκιά σου να ξεφύγω
σε αδιέξοδο μαζί σου καταλήγω
Δεν θέλω να σε ξαναδώ
να σε ξεχάσω προσπαθώ

Μα είναι στιγμές που σ´έχω ανάγκη
κι άλλες στιγμές που σε μισώ
πώς με κατάντησε η αγάπη
μόνος τα βράδυα να περνώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,508 μηνύματα.
Ζικ Ζακ - Απολύομαι



Άντε γιατί πήξαμε στα εντεχνindie! Ώρα για κάτι κουνιστό και τζερτζελέδικο! Έλα να κουνάμε τα πισινάκια μας!:clapup:


Ετοιμάσου κι έρχομαιαιαιαι, μόνο εσένα σκέφτομαιαιαιαι!!!!:clapup::clapup::clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fay

Νεοφερμένος

Η Fay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Active Member[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ΓΙΑ Τ' ΑΔΕΡΦΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ ΝΩΡΙΣ [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Οι πιο πολλοί δεν θα θυμάστε αυτά που τότε είχα πεί [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]και με αναγκάζετε ξανά να σας χαλάσω τη γιορτή [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]το βόλεμά σας και την ατέλειωτη χαρά [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]κι ό,τι είχα αφήσει απ' την προηγούμενη φορά. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Τα ίδια μάτια με την τόση αδιαφορία [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]καλά στημένη και η αλώβητη ιστορία [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]βλέπεις τώρα είναι μπανάλ η ωμή ολιγαρχία [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]κυβερνάει η γκλαμουριά και η σινιέ αληταρχία. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Η ευκολία τα λεφτά πανίσχυρο το τέρας [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]μα για τα αδέρφια μου δε φτάνει ο αέρας [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]τους μοιάζει η φτώχια φυλακή και ζητούν την ευκαιρία [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]να ξεφύγουν από αυτή την τιμωρία. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Και πάνʼ εκεί, φυτώριο, καλό, εντατικό, [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]σε ένα κολλέγιο που λες ιδιωτικό [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]λαμπρό το μέλλον γιάπης με φράγκα [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]κι αν την χωθείς και σε στοά σε κάνουν μάγκα. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Τη λέν παιδεία, τι κοροιδία [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]λαπαδιασμένα τα όνειρά τους τι αηδία [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]αυτά τα αδέρφια χάνονται εδώ στο δυο χιλιάδες [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]και φταίτε εσείς ρε πατεράδες και μανάδες. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Για τα αδέρφια που χαθήκανε νωρίς [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]δεν φτάνει μόνο της λύπης το τραγούδι [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]τα λάθη σας να ξέρεις πως δεν σβήνουνε [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]μοναχά με ένα δάκρυ ή ένα λουλούδι. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Γι' αυτά αδέρφια που χαθήκανε νωρίς [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]κοιτάω τον ουρανό και σιγοτραγουδάω [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]και αφού νοιώθω την καρδιά μου να πονάει [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]δεν ξεχνάω και εκδίκηση ζητάω. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Αλλού γιορτάζουνε αλλιώς γι' αυτό και εγώ στάνταρ τρελός [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]σκάω ακάλεστος και έχει ο Θεός. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Παιχνίδια εδώ πολιτικά κι ας έχει έδρανα αδειανά [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]είν' η πορεία σταθερή στο πουθενά. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Γιουροκουρέλια από εδώ,[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] το μισοφέγγαρο από εκεί [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]και πάνω απ' όλα η μαμά Αμερική [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]νοιώθω καλά που είμαι απ' την χώρα σου Σωκράτη [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]κι ας έχω τσίμπλα στο ένα μάτι. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Μα δε βαριέσαι πόσα αδέρφια να χαθούνε [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]οι υπόλοιποι ίσως να μπορούνε να πηδιούνται απ' το PC τους [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]και να αλλάζουν τη ζωή τους [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]με κοκτέλα χημικών, παραγωγή τους. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Με λίγο clubbing πρασινοκόκκινα μαλλιά [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]πίσω κουφάλες θα μας βάλουν τα γυαλιά [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]αυτοί τα πάνε πιο καλά στους αριθμούς [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]θα μας κερδίσουν στους μαρμάρινους σταυρούς. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Κι είναι τα αδέρφια μου πιστοί σαν καταναλωτές [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]φανατικοί των show τηλεθεατές [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]άλλοι ντιλέρια μπορεί και δικηγόροι [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]το ίδιο μου κάνει κι ας αλλάζουνε οι χώροι. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Άλλοι μπράβοι και μες την νύχτα καθώς πρέπει [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]αφού η φτώχια η πουτάνα το επιτρέπει [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]άλλοι φορέσανε στολή για εκείνους ντρέπομαι πολύ [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]άλλοι τελειώσαν όποια να 'τανε σχολή. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Άλλοι γιατροί και επιχηρηματίες [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]άλλοι στον τόκο τα λεφτά και εγκληματίες [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]μα δεν τ' αντέχω ρε παιδιά εγώ σας έζησα αλλιώς [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]γι' αυτό σας λέω ότι δεν είμαι τυχερός. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Έμεινα εδώ να τραγουδάω και σας ρωτάω [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]τελικά από ποιους εκδίκηση ζητάω [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]από εκείνους που ξέρουμε ότι φταινε [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]ή από εκείνους που τριγύρω πάλι κλαινε. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Οι πιο πολλοί δε θα θυμάστε αυτά που τότε είχα πει[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]και μʼ αναγκάζετε ξανά να σας χαλάσω τη γιορτή,[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]να πάρω σβάρνα τη χαρά κι ίσως ετούτη τη φορά [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]να φτύσω λόγια, ν' ακουστούν πιο καθαρά, [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]να σας χαρίσω και το φόβο κέρασμά σας [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]κι απʼ τα λόγια που μπερδεύω, όσα μείνουν, χάρισμα σας· [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]κι αν φωνάζω σαν τρελός, το γουστάρω έτσι κι αλλιώς, [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]να μπερδεύω όσα νιώθω κι όσα σκέφτομαι εντελώς. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Για τʼ αδέρφια· για ποια αδέρφια Για τα λίγα που έχουν μείνει. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ποιος θα το κρίνει [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Κι αν είμαι μόνος με την εκδίκηση παρέα, [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]εγώ το κάνω για να νιώσω λίγο ωραία. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Μα κι έτσι να ʼναι και να μην έφυγε κανείς, [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]εγώ λυπάμαι που δεν έφυγα μονάχος μου νωρίς. [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Κι αφού νιώθω την καρδιά μου να πονάει, [/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]δε ξεχνάω και εκδίκηση ζητάω.[/FONT]


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Metallica- Disappear ;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,508 μηνύματα.
Kim Wilde - Cambodia



Απλά απίστευτη η Kim...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sesilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.


Νότος: Λαυρέντης Μαχαιρίτσας & Μπάμπης Στόκας


Εκεί στο Νότο
που τρίζει ο θάνατος κι η αγάπη κάνει κρότο
σαν άδειο κάθισμα ταξίδεψα για χρόνια
ψάχνοντας να βρω το κατάλληλο κορμί

Εκεί στα φώτα
εύρισκε η νύχτα τα σημάδια της τα πρώτα
είχα ξεμείνει από τσιγάρα και συμπόνια
και συ με κέρασες καπνό μ' ένα φιλί

Ποια πόλη, ποια χώρα
ποια θάλασσα σε ταξιδεύει τώρα
σωπαίνεις, θυμάσαι
και μεθυσμένη μες τον ύπνο σου γελάς
Ποια πόλη, ποια χώρα
ποια θάλασσα σε ταξιδεύει τώρα

Εκεί στο Νότο
εκεί μου κλήρωσε ο έρωτας στο Λόττο
κουλουριασμένος σαν τη σαύρα στη σκιά του
σαν νόμισμα έπεφτα στο μαύρο σου βυθό

Χλωμά καντήλια
άναβε η φτώχεια σου τα τάιζε με ζήλεια
μα συλλαβίζαν σ' αγαπώ τα βογγητά σου
σαν ένα άρρωστο στην κούνια του μωρό

Ποια πόλη, ποια χώρα
ποια θάλασσα σε ταξιδεύει τώρα
σωπαίνεις, θυμάσαι
και μεθυσμένη μες τον ύπνο σου γελάς
Ποια πόλη, ποια χώρα
ποια θάλασσα σε ταξιδεύει τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ενας απο τους αγαπημενους μου κιθαριστες.....

Still got the blues for you - Gary Moore




Use to be so easy
To give my heart away
But I found that the heartache
was the price you have to pay
I found that that love is no friend of mine
I should have know'n time after time

So long
it was so long ago
But I've still got the blues for you

Use to be so easy
Fall in love again
But I found that the heartache
It's a roll that leeds to pain
I found that love is more than just a game
Play and to win
but you loose just the same

So long
it was so long ago
But I've still got the blues for you

So many years since I seal you face
You will my heart
there's an empty space
Used to be

So long
it was so long ago
But I've still got the blues for you

Golden days come and go
There is one thing I know
I've still got the blues for you
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fay

Νεοφερμένος

Η Fay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Μηδενιστής - Αφιερωμένο:inlove:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ready for Love - Este



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,508 μηνύματα.
BWO - Lay your love on me (soundfactory radio edit)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,508 μηνύματα.
Δήμος Μυλωνάς - Είχα πάει λαϊκή

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Διάφανα Κρίνα- Έγινε η απώλεια συνήθειά μας





Γλείφω το οξύ απ' τις ρωγμές των χειλιών σου
και προσπαθώ να σου απαλύνω τον πόνο
τα χρόνια που περάσανε μ' αφήσανε μόνο
να ψάχνω την πνοή μου στον νεκρό εαυτό σου

Ζητάω βοήθεια από ανήμπορα χέρια
που ριούν στην αγάπη και τον τρόμο
πήρες λάθος τον δικό μου δρόμο
και ψάχνεις το φως μου σε σβησμένα αστέρια

Η απουσία σου μ' εξουθενώνει
και δεν μπορώ να συνηθίσω
νιώθω να προχωράω μπροστά
μα πάντα φτάνω πίσω
κι αυτή η αλήθεια που με σκοτώνει

Σβήνω τα ίχνη από τα ψέματά μας
παραπατάω στη σιωπή
έγινε η απώλεια συνήθειά μας
κι ο έρωτας μια άρρωστη κραυγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,508 μηνύματα.
Dark Fortress - Edge Of Night

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.






500 Miles

If you miss the train Im on
you will know that I am gone
You can hear the whistle
blow a hundred miles
A hundred miles
a hundred miles
A hundred miles
a hundred miles
You can hear the whistle blow a hundred miles

Not a shirt on my back
not a penny to my name
And the land that I once loved
was not my own

Lord Im one
Lord Im two
Lord Im three
Lord Im four
Lord Im five hundred miles
away from home


...A hundred tanks
along the square
One man stands
and stops them there...



Some day soon
the tide will turn
and Ill be free
Ill be free
Ill be free
Ill come home
to my country
Some day soon the tide will turn
and Ill be free

If you miss the train Im on
you will know that I am gone
You can hear the whistle blow
a hundred miles

Lord Im one
Lord Im two
Lord Im three
Lord Im four
Lord Im five hundred miles
away from home
Lord Im five hundred miles
away from home
Ill be free
Ill be free
Ill come home
to my country
Lord Im five hundred miles
away from home
You can hear the whistle blow
a hundred miles
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top