Metal Music Only

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hetfield:
Για μενα το Brave new World ειναι κατι παραπανω απο μετριο.
Εμένα τα μόνο τραγούδια που θεώρησα αξιόλογα ήταν Dream of Mirros και Nomad (νομίζω έτσι γράφετε :redface:) Τα υπόλοιπα τελείως αδιάφορω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
εμένα μ'αρέσουν πολύ οι "Opeth","Anathema",και "Porcupine tree"..επίσης,έχω ακούσει μερικά κομματάκια από "Arcana" και μου άρεσαν,όπως επίσης και "Dream Theater"..επί τη ευκαιρία,μήπως ξέρει κανείς για επερχόμενη συναυλία "Opeth" στην Ελλάδα..??:P:thumbup::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από burbuja:
εμένα μ'αρέσουν πολύ οι "Opeth","Anathema",και "Porcupine tree"..επίσης,έχω ακούσει μερικά κομματάκια από "Arcana" και μου άρεσαν,όπως επίσης και "Dream Theater"..επί τη ευκαιρία,μήπως ξέρει κανείς για επερχόμενη συναυλία "Opeth" στην Ελλάδα..??:P:thumbup::whistle:
:D
Ωραια τα ακουσματα σου,αλλα το ενα συγκροτημα δεν εχει καμια σχεση με το ειδος που παιζει το αλλο!

Ποτε πεφτει η συναυλια,ελπιζω κοντα xmas :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:

Θα πρότεινα σε όποιον θέλει να δοκιμάσει κάτι διαφορετικό που ίσως δεν έχει ξανακούσει κάτι παρόμοιο το Lateralus των Tool. Είναι κατά τη δική μου κρίση, ένα μουσικά εξαίρετο album και με ένα βαθύτατο concept το οποίο σας αφήνω να ανακαλύψετε μόνοι σας :) Κυρίως επειδή είναι υποκειμενικό :)
Αν μου ζητούσαν να κατατάξω τους Tool σε μία κατηγορία (κάτι που θα τους μείωνε πολύ γιατί παίζουν απλά μουσική) θα έλεγα γενικά και αόριστα proggresive rock/metal. Έχουν τραγούδια με κοινωνικό, φιλοσοφικό κ.α. περιεχόμενο και, ειδικά στο Lateralus, ο στίχος αγγίζει φιλοσοφικές ερωτήματα. Είναι δίσκος που χρειάζεται πολύ χρόνο και πολλές ακροάσεις. Πιστεύω πως όποιος δοκιμάσει δε θα χάσει τίποτα, αντιθέτως μάλιστα, θα κερδίσει πολλά :)
Φοβερό είναι και το BE των Pain of Salvation.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
εμένα μ'αρέσουν πολύ οι "Opeth","Anathema",και "Porcupine tree"..επίσης,έχω ακούσει μερικά κομματάκια από "Arcana" και μου άρεσαν,όπως επίσης και "Dream Theater"..επί τη ευκαιρία,μήπως ξέρει κανείς για επερχόμενη συναυλία "Opeth" στην Ελλάδα..??:P:thumbup::whistle:
Οι Anathema ειναι μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες αυτη τη στιγμη... Και οι Dream Theater πολυ καλοι, με αποκορυφωμα το Train of Thought. Για τους υπολοιπους που ανεφερες, απλα respect.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από shaman:
Οι Anathema ειναι μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες αυτη τη στιγμη... Και οι Dream Theater πολυ καλοι, με αποκορυφωμα το Train of Thought. Για τους υπολοιπους που ανεφερες, απλα respect.
Αnathema ηταν και εμενα καποτε απο τις αγαπημενες μου μπαντες,αλλα τους "παρατησα" να τους ακουω εντατικα για τους πασιφανεις λογους που ακουν οι περισσοτεροι.

Μαλιστα το αστειο της υποθεσης ειναι οτι πριν ποτε τους ακουσω,ουτε νοτα τους κυριολεκτικα και ειχα ακουσει κ ουτε ειδος γνωριζα τι ηταν,πηγα σε μια συναυλια τους μαζι με τους septic flesh.

Πραγματικα περασα πολυ καλα και ηταν φοβεροι πανω στην σκηνη,με μονο κακο οτι εγω περιμενα πως και πως στιγμες πορωσης για να χτυπηθω!(νομιζω θα ηταν το ιδιο με τους septic :P )

Οι dream theater ειναι πολυ ξεχωριστο συγκροτημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Φοβερό είναι και το BE των Pain of Salvation.

αχ αυτο ειναι τέλειο. Keep that in mind guys! σιγουρα θα σας αρεσει! Καλα που το ανέφερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Λοιπον, μιας και δεν εχει συγκεκριμενο θεμα συζητησης το thread, θα ξεκινισω ενα εγω. Σε τι συναυλιες (metal η Rock) εχετε παει φετος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
@Ηetfield καλλίτερα κάνε θέμα, εδώ ήδη υπάρχει θέμα...

Υ.γ.: Είναι αλήθεια ότι το διαλύσαν οι nightwish;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Οχι δεν το διαλυσαν, απλως εδιωξαν την Tarja.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Λυπηρο θεμα για εμενα,η τελευταια που πηγα ηταν το 2003 και περυσι ειχα κανονισει να παω σε μια ακομα συναυλια αλλα ακυρωθηκε τελευταια στιγμη λογω μεθυσιου του Danni (CoF).

Γενικα δεν νιωθω στερημενος απο συναυλιες,αλλα θα ηθελα να παω σε πολλα ακομα συγκροτηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Ασχετο... Covenant το Avatar σου απο που ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Ο τραγουδιστης των Marduk ειναι,καπως ετσι (αλλα εδω ειναι πιο ματωμενος) ειχε εμφανιστει στην συναυλια στην Θεσ/νικη με μια επιβλητικοτατη εμφανιση (η καλυτερη σε black metal συγκροτημα που εχω δει απο κοντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hetfield:
Λοιπον, μιας και δεν εχει συγκεκριμενο θεμα συζητησης το thread, θα ξεκινισω ενα εγω. Σε τι συναυλιες (metal η Rock) εχετε παει φετος;

αχ σε καμια φετος δυστυχώς! :/: και θά ήθελα να παω γμτ!:( αλλα όλο το χειμώνα δόυλευα στο φουλ! 6 μερες την εβδομαδα! ουτε τουαλέτα δε μπορόυσα να πάω ποσο ΄μαλλον να ανέβω στην αθήνα για συναυλία!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hetfield:
Οχι δεν το διαλυσαν, απλως εδιωξαν την Tarja.
την έδειξαν ή έφυγε; η Nightwish θα φωνάξουν άλλη τραγουδίστρια; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
την έδειξαν ή έφυγε; η Nightwish θα φωνάξουν άλλη τραγουδίστρια; :/:
Την εδιωξαν. Τωρα ψαχνουν για καινουργια τραγουδιστρια. Παντως ενα ειναι σιγουρο: Οι Nightwish δεν θα ειναι πλεον οι ιδιοι:confused:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
ναι ρε γμτ. τέτοιο υπέροχο συγκρότημα. κρίμα :/: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
ναι ρε γμτ. τέτοιο υπέροχο συγκρότημα. κρίμα :/: :P
ειρωνικό ήταν αυτό; :worry:
Αρχική Δημοσίευση από Hetfield:
Την εδιωξαν. Τωρα ψαχνουν για καινουργια τραγουδιστρια. Παντως ενα ειναι σιγουρο: Οι Nightwish δεν θα ειναι πλεον οι ιδιοι:confused:.
εγώ προσωπικά τους Nightwish τους άκουγα μόνο για την φωνή της tanja ... η μουσική που παίζουν δεν μου αρέσει καθόλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Exposed ειρωνικό ήταν για τον λόγο που γράφεις στο δεύτερο quote σου ;) ΄
μόνο η φωνή της άξιζε αλλά και πάλι δεν είναι η μόνη soprano που υπάρχει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Exposed ειρωνικό ήταν για τον λόγο που γράφεις στο δεύτερο quote σου ;) ΄
μόνο η φωνή της άξιζε αλλά και πάλι δεν είναι η μόνη soprano που υπάρχει :P
Σορρύ στην metal σκήνη δεν ξέρω άλλη αξιόλογη soprano γυναικία φωνή...:worry:
Εγώ βλέπω να παίρνουν τα 3 η nightwish ... Προσωπικά δεν νομίζω να ακουσώ τον νέο δίσκο τους ή εκτος ετοιμάσουν καμια έκπληξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top