Playlist για road trip/μεγάλη διαδρομή με το αυτοκίνητο

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν είδα να υπάρχει ανάλογο θέμα. Εχω κάνει μερικά road trips και έχω ξεμείνει από ιδέες για το επόμενο. Θα ξεκινήσω βάζοντας τα βασικά:

Route 66
Losing my favorite game
Born to be wild
Hit the road Jack
Car wash
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Christinelle καλύτερα να βάζεις και ονόματα καλλιτεχνών :)
Εγώ θα βάλω πολύ κλασσικά κομμάτια που όμως νομίζω ταιριάζουν με οδήγηση..


Rolling Stones Satisfaction


Aretha Franklin Respect


The Beatles Hey Jude


The Ronettes Be my baby


Lou Reed Walk on the wild side


Barracuda Heart


The Beatles I want to hold your hand


Steelheart She s gone
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Το ακούω κάθε φορά που ξεκινώ για ταξίδι



Και αυτό το καλοκαιράκι!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κλασική επιλογή: Νανούρισμα-Lullaby :sleep:

Πιο σοβαρά: εγώ βάζω ASOT yearmixes, είναι μια χαρά για να σε κρατήσουν awake.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σε πιο καινούργια έχω αυτά:

Rihanna Umbrella


Coldplay Clocks


U2 Beautiful day


Robbie Williams Me and my monkey


Savage Garden To the moon and back


C Real With or without you


Ozzy Osbourne If I close my eyes forever


Kavinsky Nightcall


Closer Wine (ελληνικό γκρουπ παρακαλώ)


Lykke Li I follow rivers


Κι ένα hitάκι που προσωπικά μου αρέσει πολύ να το ακούω τέρμα όταν οδηγώ:
Selena Gomez Love you like a love song

Βασικά μπορώ να βάλω άπειρα, αλλά εξαρτάται και τι μουσική σου αρέσει να ακούς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Σε πιο καινούργια έχω αυτά:











Κι ένα hitάκι που προσωπικά μου αρέσει πολύ να το ακούω τέρμα όταν οδηγώ:
Selena Gomez Love you like a love song

Και εμένα μ αρεσει τρελά αυτό το τραγουδι!!!

Ποστάρω μερικά ακόμη








 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Κλασική επιλογή: Νανούρισμα-Lullaby :sleep:

Πιο σοβαρά: εγώ βάζω ASOT yearmixes, είναι μια χαρά για να σε κρατήσουν awake.

Κι εγώ ASOT έχω κυρίως να παίζει, όταν κάνω μεγάλο ταξίδι! Βέβαια, παρατήρησα πως όταν μου αρέσει πολύ η μουσική που ακούω, φτάνω πιο γρήγορα, κοινώς με παρασύρει και το πατάω περισσότερο. :redface:

Δύο από τα τραγούδια που μου αρέσει πολύ ν' ακούω στο δρόμο είναι αυτά!



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Des'ree Life


Soul Asylum Runaway train


Cock Robin Just around the corner


Toto Georgy Porgy


Maxi Priest Close to You


Desireless Voyage Voyage


Gazebo I like chopin


France Gall - Ella Elle L'a
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.




Λοιπόν kajira, μιας και εχω εξειδικευτεί στα playslists και απο οτι εχω καταλάβει έχουμε και το ίδιο γούστο στη μουσική, θα σου φτιάξω ενα cd για την επόμενη συνάντηση που ευελπιστώ να καταφέρω να έρθω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
To The Moon and Back και Stay the Night από Chicago τα έχω λιώσει στο αυτοκίνητο. Και Carry on my Wayward Son - Kansas επίσης.

Δεν έβαλα ονόματα πριν γιατί θεώρησα ότι είναι κλασσικά και όλοι ξέρουμε...αλλά:

Route 66 - Nat King Cole ή Chuck Berry ή Rolling Stones ή Depeche Mode
Losing my favorite game - The Cardigans
Born to be wild - Steppenwolf
Hit the road Jack - Ray Charles
Car wash - Rose Royce

και σήμερα θυμήθηκα το Roadhouse Blues από Doors

Selena Gomez, Miley Cyrus και Justin Bieber ΔΕΝ μπαίνουν στο αυτοκίνητο μου (και στο σπίτι μου) με τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γραφω cd για το αμάξι, γι αυτό ο οίστρος :D

Play That Funky Music - Wild Cherry (1976)


Imagination - Just An Illusion (Κομματάρα!)


Εnrose ευχαριστώ πάρα πολύ! :hug:
..και ναι, έχουμε εντελώς ίδιο γούστο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Selena Gomez, Miley Cyrus και Justin Bieber ΔΕΝ μπαίνουν στο αυτοκίνητο μου (και στο σπίτι μου) με τίποτα.

Current faith to humanity: +5000



Δεν έχω αμάξι αλλά να, σιγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.

πολύ αγαπημένο



Και το λατρεμένο μου, που δεν υπάρχει πιθανότητα να φύγω ταξίδι και να μην το τραγουδήσω μέχρι να βραχνιάσω!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
I heard it through the grapevine - Creedence


Creedence Clearwater Revival: Suzie Q
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.











 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.


:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Στο μυαλό μου είσαι; Φτιάχνω κι εγώ λίστα για τ'αμάξι. Ωραίο θρεντ για ιδέες;) Βασικά για road trips τα εξής θεωρώ (εγώ τα χιλιοακούω)









Αλλά, ετοιμάζω απο Nickelback, πολύ ευχάριστη φωνή και ήχος
πχ
rockstar
when we stand together
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ας πούμε πχ δεν παραλείπω αυτό μέσα στις επιλογές, είμαι πολύ δεμένη συναισθηματικά με αυτό το καμμάτι και με γεμίζει ευτυχία...!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.







 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top