FF.C

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ας κανουμε κι αλλη μια playlist, για τους ασυγκριτους FFC. Ανεβαστε κι εσεις οτι σας αρεσει :)

FF.C

Μέλη:Δημήτρης Πετσούκης,Θωμάς Πυτικάκης,Κώστας Κουρμένταλας
Πρώην μέλη:Θοδωρής Σαρτζετάκης (1996-1998)

Οι FF.C, ή αλλιώς Fortified Concept (Οχυρωμένη Αντίληψη), ήταν ένα ελληνικό χιπ χοπ συγκρότημα. Ήταν το πρώτο ελληνικό χιπ χοπ σχήμα, έχοντας ιδρυθεί το 1987. Αποτελούνταν από το ιδρυτικό μέλος, χιπ χοπ παραγωγό, Δημήτρη Πετσούκη (γνωστό και ως Σκηνοθέτης), τον MC Κώστα Κουρμένταλα (γνωστό και ως Ρυθμοδαμαστής) και τον DJ Θωμά Πυτικάκη (γνωστό και ως DJ Everlast). Το 2005, μετά την κυκλοφορία του τελευταίου τους δίσκου Αντιληψίες συνείδησης το συγκρότημα διαλύθηκε, καθώς ο Κώστας Κουρμένταλας αποχώρησε από τους FF.C και τα μουσικά πράγματα γενικότερα. Μετά τους FF.C, ο Δημήτρης Πετσούκης και ο Θωμάς Πυτικάκης, μαζί με τους Μυστήριο, Έκπτωτο Άγιο και Παράξενο σχημάτισαν το συγκρότημα Αντίξοες Παραγωγές.

Επειδη δεν μπορω να ανεβασω κομματια αυτην την στιγμη, ας κανει καποιος αλλος την αρχη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
κλασσικο.. το λατρευω ! :) τωρα αποφασισα να εμβαθυνω και εχω ξεκινησει την δισκογραφια τους απο την αρχη.. την βρηκα σε ενα site και να τη :

F F C

1992 - ΣΚΛΗΡΟΙ ΚΑΙΡΟΙ

01 - Intro
02 - We Got to Pump It Up
03 - It's Time to Flow
04 - What you Like
05 - On the Mic (featuring K.O.P)
06 - Hit It Up
07 - Dibi Dibi Song
08 - Ώρα πολέμου
09 - Στα παιχνίδια της ζωής
10 - Χρήματα (featuring B.D. Foxmoor)
11 - Ναρκωτικά
12 - Σκληροί καιροί
13 - Δύο λεπτά εκτόνωσης
14 - DJ Mix Mad Wants to Smo

1997 - Σ' ΆΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ

0 - INTRO (ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΟ)
1 - ΠΙΣΩΠΛΑΤΑ
2 - Σ΄ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ
3 - ΣΤΗΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
4 - ΓΙΑ ΟΣΑ ΕΛΠΙΖΩ
5 - ΣΚΕΨΕΙΣ
6 - ΣΤΗ ΜΟΝΑΞΙΑ ΤΟΥ ΔΥΤΗ (INTERLUDE 1 - ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΟ)
7 - ΠΡΙΣΜΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ
8 - ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ
9 - ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (INTERLUDE 2 - ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΟ)
10 - ΨΥΧΙΚΑ ΝΕΚΡΟΣ
11 - ΕΦΙΑΛΤΕΣ
12 - Η ΚΛΙΚΑ ΤΗΣ ΣΤΑΧΤΗΣ
13 - ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ
14 - ΦΑΝΚΥ ΣΚΡΑΤΣ
15 - ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
16 - OUTRO (ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΟ)

1998 - Η ΑΠΕΙΛΗ

01 - INTRO
02 - ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ
03 - ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ
04 - ΝΟΣΤΑΛΓΙΑ
05 - ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ
06 - Η ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΜΑΧΗ
07 - ΑΔΕΙΟ ΣΚΗΝΙΚΟ
08 - ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ
09 - ΡΥΘΜΟΔΑΜΑΣΤΗΣ & ΠΑΝΑΣ
10 - ΑΛΛΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ
11 - ΝΕΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΣΚΕΨΗΣ
12 - ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ
13 - ΘΑ ΘΥΜΑΜΑΙ
14 - Η ΑΠΕΙΛΗ
15 - ΣΗΜΕΙΑ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ
16 - ΟΠΛΟ ΕΠΙΛΟΓΗΣ
17 - ΤΟ ΟΡΙΟ
18 - OUTRO

2000 - ΟΧΥΡΩΜΕΝΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ

01 - INTRO
02 - ΟΧΥΡΩΜΕΝΗ ΑΝΤΙΛΗΨΗ
03 - ΕΚΔΟΧΗ
04 - ΜΙΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ
05 - ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΙΑ
06 - ΒΑΡΕΘΗΚΑ
07 - ΡΥΘΜΟΘΕΤΗΣΗ
08 - ΡΥΘΜΟΔΑΜΑΖΟΝΤΑΣ
09 - ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ
10 - ΚΑΤΑ ΡΙΠΑΣ
11 - ΟΛΟΝΥΧΤΙΣ
12 - ΑΓΩΝΑΣ ΔΡΟΜΟΥ
13 - ΣΤΟ ΗΡΕΜΟ ΣΤΟ ΑΓΡΙΟ
14 - ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ

2002 - ΥΠ'ΟΨΙΝ

01 - INTRO
02 - ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ
03 - ΦΤΑΙΩ ΚΙ ΕΓΩ
04 - ΑΝΤΙΔΟΤΟ
05 - ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ
06 - ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΡΑΜΜΑ ΕΝΟΣ ΑΥΤΟΧΕΙΡΑ
07 - ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΟ 1
08 - ΚΑΠΟΙΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ ΤΗΝ ΑΥΓΗ
09 - ΙΔΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ
10 - ΚΑΠΟΙΟΙ
11 - ΠΑΛΙΟ ΠΟΤΟ
12 - ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΟ 2
13 - ΡΙΜΟΘΕΤΗΣΗ
14 - ΘΟΛΑ ΝΕΡΑ
15 - ΑΝ...
16 - ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΗ ΩΣ ΤΗ ΔΥΣΗ

2005 - 18 ΧΡΟΝΙΑ ΟΧYΡΩΜΕΝΟΙ

01 - Intro-Ορχηστρικό
02 - Πρίσμα Φαντασίας
03 - Στημένο Παιχνίδι
04 - Πισώπλατα
05 - Μια Φορά κι Έναν Καιρό
06 - Η Πιο Παλιά Μάχη
07 - Άδειο Σκηνικό
08 - Άλλος Είμαι Εγώ
09 - Νέος Τρόπος Σκέψης
10 - Μια Διαπίστωση
11 - Βαρέθηκα
12 - Ρυθμοδαμάζοντας (στα 3/4)
13 - Είσαι Ακόμα Εδώ
14 - Φταίω κι Εγώ
15 - Το Τελευταίο Γράμμα Ενός Αυτόχειρα
16 - Κάποιοι
17 - Ριμοθέτηση
18 - Δέκα Πόντους Τακούνι
19 - Παραμύθι

2005 - ΑΝΤΙΛΗΨΙΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ

1 - ΡΥΘΜΟΣ ΡΙΜΕΣ & ΑΡΜΟΝΙΑ
2 - ΜΕ ΧΡΕΟΣ ΜΕΓΑΛΟ
3 - Ο ΚΥΚΛΟΣ
4 - ΘΥΣΙΑ
5 - ΑΡΧΙΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ (INTERLUDE)
6 - Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΙΘΑΚΗ
7 - ΣΥΝΟΠΟΣΙΑ
8 - ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΡΧΗ
9 - ΑΝΤΙΛΗΨΙΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ
10 - ΠΥΞΙΔΑ
11 - ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟΥΣ...
12 - ΡΑΠΟΦΩΝΗΣΗ
13 - ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ (REMIX)
14 - ΠΑΡΕ ΛΙΓΟ ΦΩΣ (REMIX)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πού τους θυμηθηκατε παιδιά?? Ειχα την εντύπωση πως ανήκουν στη low bap μουσική, απο την οποία εγώ είχα ξεχωρίσει τους Active member και Babylona. Απο FFC μου αρέσει το ας χαθώ στο όνειρο ( και πάρα πολύ τα φωνητικά της κοπελιάς )

Και όταν τα χρόνια θα περάσουνε
Γρήγορα όπως περνάει μια στιγμή
Και όταν οι μορφές μας πια γεράσουνε
Δεν θέλω να ψάχνω τότε το πώς και το γιατί

Και όταν τα πράγματα αλλάξουνε
Όπως δεν περίμενες ποτέ
Και όσα από μπροστά μου θα περάσουνε
Κάποτε και αυτά θα ανήκουνε στο χτες


Πόσα την ζωή μας τη σημάδεψαν
Όπως τη γη οι εποχές
Και σαν τα πλοία μες στη θάλασσα
Πολλές οι τρικυμίες και λίγες οι στεριές

Και όσο θα γράφω στοίχους τα χαράματα
Τόσο θα απαλύνω τις πληγές
Και όσο παλεύουν οι λέξεις με τα πράγματα
Τόσο θα ψάχνω νόημα στου ονείρου τις σχισμές


Και αν είναι να χαθώ
Ας χαθώ πάλι μες στο όνειρο
Σε ότι αξίζει να μένει ζωντανό
Σε ότι αντέxει στο καιρό
Σε ότι αγάπησα σε ότι ξέχασα
Σε ότι νοστάλγησα μα το έχασα
Σε ότι θυμήθηκα μα δεν γέλασα
Σε όσα εμένα χρέωσα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μ'αρεσουν τα κομματια που ανεβασατε :)

Αγαπημενο μου μαλλον ειναι το "Καποιου Οκτωβρη την αυγη", για πολλους λογους :redface: συγγνωμη που δεν μπορω να ανεβασω αυτην την στιγμη! Επισης, κι εμενα μου αρεσουν πολυ οι Active member και τα λιγα κομματια που ξερω απο Babylona.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
mindcircus στην αρχή κάπου στο 1987+ είχαν ξεκινήσει όλοι μαζί χωρίς τσακομούς... ffc, txc, ημισκούμπρια, active member κι λίγο μετά going through και ζν.
Όλοι ήταν στην συναυλία των run dmc στην Αθήνα το 1986(;) κι δεν υπήρχαν διαχωρισμοί κι γκρίνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Το "Δεκα ποντους τακουνι", θυμαμαι κατι κατι ξαδερφια μου να το τραγουδαμε οταν ειμασταν β' με γ' δημοτικου , χωρις να ξερουμε καν τους ffc, και το ειχαμε μαθει απ'εξω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ενός έτους ήμουν τότε:ρ.... Ημισκούμπρια μπλιάχ, ΖΝ ναι! Txc mmmm ναι! Θα ήθελα να βάλω ένα που μ'αρέσει, αλλά θα είναι εκτός θέματος! Μήπως θυμάστε ενα απο Βαβυλώνα που έλεγε ο στίχος κάπως έτσι'' ... βέβηλος και πυροβάτης... οι πρώτοι κάτοικοι μιας πόλης''. Το ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω. Ηταν εισαγωγή σε 'αλμπουμ και νομίζω ήταν στο άλμπουμ ''αρχή επι τέλους'' και πιο συγκεκριμένα το σιντι ήταν πράσινο (ούτε ξέρω τι απέγινε αυτό το σιντί... :/)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Βασικα τους Ημιζ, στους συμπαθω αλλα δεν τους ακουω σοβαρα! ΖΝ, οχι.. Txc, δεν εχω ακουσει,δεν τους ξερω καν :$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Βασικά έχουν ενίοτε βρωμερό στόμα και είναι κάπως wild στον τόνο τους. Δεν είναι για πολύ ώρα, δηλαδή ποτέ δεν τους άκουσα πάνω απο λίγη ώρα. Ενα που θεωρω όμως κορυφή σε στίχο και σε τόνο είναι το ''πάρτο όπως θες'', βάλε το σε γιουτιουμπ ν'ακούσεις ;) Τι μου θυμήσατε τώρα και τι με βάλατε νάκούω! Ειν'αστείο διότι ετοιμάζομαι για έξοδο με την τακούνα κι 'εβαλα ν'ακούω txc :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ρενια εουμε ακριβως τα ιδια μουσικα γουστα ρε..Δεν γινεται αυτο..>_<:)

FF.C ΚΟΡΥΦΗ!!! Μετα απ αυτους το χαος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Βασικά έχουν ενίοτε βρωμερό στόμα και είναι κάπως wild στον τόνο τους. Δεν είναι για πολύ ώρα, δηλαδή ποτέ δεν τους άκουσα πάνω απο λίγη ώρα. Ενα που θεωρω όμως κορυφή σε στίχο και σε τόνο είναι το ''πάρτο όπως θες'', βάλε το σε γιουτιουμπ ν'ακούσεις ;) Τι μου θυμήσατε τώρα και τι με βάλατε νάκούω! Ειν'αστείο διότι ετοιμάζομαι για έξοδο με την τακούνα κι 'εβαλα ν'ακούω txc :loltooth:

Η αληθεια ειναι πως δεν κολλαει! :P Ακουω τωρα το κομματι που μου ειπες.. :)


Αδαμαντια μου το εχω προσεξει κι εχω ενθουσιαστει :D



https://www.youtube.com/watch?v=v4ge36B5tec αγαπημενο! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Μια επανενωση για μια και μοναδικη συναυλια στο ΟΑΚΑ να γεμισει για πλακα θελω και τιποτα αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Συμφωνω και απαυξανω με Giannoutas.
To ιδιο τραγουδι

Ρενια αδελφη ψυχη μου:eek::redface::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=5PSUQt7icKU&feature=related

Φταίω κι εγώ για λάθος μου αποφάσεις

Τραγουδάρα με εκπληκτική εισαγωγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ανουσιες καταστασεις...Χωρις αντικρισμα πραξεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Βασικά έχουν ενίοτε βρωμερό στόμα και είναι κάπως wild στον τόνο τους. Δεν είναι για πολύ ώρα, δηλαδή ποτέ δεν τους άκουσα πάνω απο λίγη ώρα. Ενα που θεωρω όμως κορυφή σε στίχο και σε τόνο είναι το ''πάρτο όπως θες'', βάλε το σε γιουτιουμπ ν'ακούσεις ;) Τι μου θυμήσατε τώρα και τι με βάλατε νάκούω! Ειν'αστείο διότι ετοιμάζομαι για έξοδο με την τακούνα κι 'εβαλα ν'ακούω txc :loltooth:

Συμφωνω και απαυξανω με Giannoutas.
To ιδιο τραγουδι

Ρενια αδελφη ψυχη μου:eek::redface::)

Κι εγω συμφωνω, μακαρι να εκαναν μια συναυλια να μπορουσα να παω να τους δω εστω για μονο μια φορα !

Αδαμαντιααα χαμενη μου αδελφη :D:redface:

https://www.youtube.com/watch?v=T3mGJxyBGTU
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top