Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
1.Μια φοβερή παραξενιά που έχω, είναι που δεν θέλω να κάθομαι σε κάθισμα που διατηρεί ακόμα τη ζεστασιά αυτού που καθόταν πριν από μένα. Στο τρένο π.χ. :redface:
2.Κοιμάμαι πάντα με το ένα πόδι λυγισμένο και το γόνατο κοντά στο στήθος.
3.Δε μου αρέσει να μου σαλιώνουν τα αυτάκια μου... :worry:
4. Τις ντομάτες τις τρώω μόνο κομμένες ροδέλες.
5. Σιχαίνομαι τις τρίχες μέσα στη μπανιέρα...μπλιαχ
6. Νευριάζω όταν ο συνοδός μου φύγει πριν ανοίξω και μπω μέσα απ' την εξώπορτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
2.Κοιμάμαι πάντα με το ένα πόδι λυγισμένο και το γόνατο κοντά στο στήθος.

Ετσι κοιμαμαι κι εγω :D

Επισης, μπορω να φαω οτιδηποτε απο εξω, αλλα τα σαλατικα θα ναι παντα δικα μου. Αν παραγγειλω καλαμακια, δε θα με απασχολησει καθολου αν μπορει να ναι χθεσινα, προχθεσινα, ξαναζεσταμενα κτλ, αλλα τα μαρουλακια που ναι διπλα δεν τα τρωω με τιποτα γιατι φοβαμαι μηπως δεν τα πλυναν καλα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ετσι κοιμαμαι κι εγω :D
Κι εγω.:) Επιπλεον:
1.Δε μπορω να βλεπω ενα χοντρο βιβλιο (1000+ σελιδες) να το ανοιγουν τελειως στη μεση.Νομιζω οτι θα σκιστει!Και ειδικα αμα το πετανε απροσεχτα απο δω κι απο κει.
2.Δεν μπορω να βλεπω αλλον να σκαλιζει τον υπολογιστη μου.
3.Στο φαγητο,να μασαει καποιος με ανοιχτο το στομα.
4.Να καθονται πανω απο το κεφαλι μου οταν κανω δουλεια στον υπολογιστη.
5. ..
..
εχω κι άλλα , αλλά δε μου ρχεται κανα αλλο.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
  1. Δε μπορώ να ρεύεται κάποιος ενώ τρώω, ούτε φυσικά να ακούσω κουβέντα περί ακαθαρσιών στο τραπέζι.
  2. Δε μπορώ να βλέπω να σκαλίζουν τη μύτη τους ή να τρώνε τα νύχια τους.
  3. Δε μπορώ να μου συμμαζέψει κανένας το γραφείο μου, γιατί νευριάζω πάρα πολύ που τοποθετούν τα πράγματά μου σε λάθος θέσεις.
  4. Δε μπορώ με τίποτα να έχω μια ομαλή μέρα αν με ξυπνήσει το τηλέφωνο (αν και όποιος κάνει το λάθος, θα περάσει όλη τη μέρα με λόξυγγα γιατί θα τον "μελετάω" συνεχώς)
  5. Δε μπορώ να με στριμώχνουν στα ΜΜΜ, ειδικά κάτι παλιόγεροι. Ακόμα δε μπορώ να έχει έντονες μυρωδιές και να μην έχει ανοιχτό παράθυρο ή να μη μπορώ να το φτάσω να το ανοίξω.
  6. Δε μπορώ να πίνει κάποιος από το ποτήρι μου (εκτός των γονιών μου).
  7. Δε μπορώ να έχω ανακατεμένες τροφές στο πιάτο μου, δηλαδή μαζί με τη σαλάτα, το κρέας, τις πατάτες, το τυρί. Επίσης δε μου αρέσουν οι περίεργες σάλτσες και σαλάτες, όπως ρώσσικη π.χ.
  8. Αν δε μου αρέσει οπτικά ένα φαγητό, δε θα το ακουμπήσω ακόμα κι αν πεθαίνω της πείνας.
  9. Δεν ανέχομαι τη φασαρία στο σπίτι μου από εξωγενείς παράγοντες: εκσκαφή οικοδομής, γείτονας που "την είδε" μουσικός. Οπότε μόνιμα φοράω ωτοασπίδες.
  10. Για να κοιμηθώ θέλω σκοτάδι (απόλυτο) και πλήρη ησυχία (εξού και οι ωτοασπίδες μου είναι μόνιμο αξεσουάρ)

Θα θυμηθώ κι άλλα στην πορεία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μερικές ακόμα παραξενιές μου:
1. Θα κάνω το παν για να μην σβήσω τσιγάρο ενώ είναι στη μέση ή παραπάνω απο αυτή. Μου έχει κολλήσει οτι είναι μέγιστη σπατάλη, ενώ κάνω πολύ χειρότερες, αυτό δεν μπορώ να το κάνω. :redface:
2. Όταν βάζω πχ βούτυρο στο ψωμί, θα κάνω πεντακόσιες ώρες για να το βάλω παντού ομοιόμορφα, να μην υπάρχει σπιθαμή χωρίς βούτυρο ή με παραπάνω ποσότητα βουτύρου απο τις άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άλλη μια!
Όποτε μια πληγή ή σπυράκι κάνει καπαλάκι, δεν υπάρχει περίπτωση να κρατηθώ και να μην το βγάλω (είμαι αηδιαστική, το ξέρω :P). Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλω σπυράκι οπουδήποτε και να μην το σπάσω. Άντε να κρατηθώ μια μέρα το πολύ (πάλι καλά που δεν είχα ποτέ ακμή, αλλιώς ακόμα δεν θα χα ξεμπερδέψει) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Άλλη μια!
Όποτε μια πληγή ή σπυράκι κάνει καπαλάκι, δεν υπάρχει περίπτωση να κρατηθώ και να μην το βγάλω (είμαι αηδιαστική, το ξέρω :P). Επίσης δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλω σπυράκι οπουδήποτε και να μην το σπάσω. Άντε να κρατηθώ μια μέρα το πολύ (πάλι καλά που δεν είχα ποτέ ακμή, αλλιώς ακόμα δεν θα χα ξεμπερδέψει) :P

Κι εγώ. Αν κι η μεγαλύτερη μανία μου είναι τα μαύρα στίγματα. Χρησιμοποιώ κάθε δυνατή μέθοδο για να τα εξολοθρεύσω και πολλές φορές κάθομαι στον καθρέφτη, τα κοιτάω και σκέφτομαι πώς θα τα εξαφανίσω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εγώ. Αν κι η μεγαλύτερη μανία μου είναι τα μαύρα στίγματα. Χρησιμοποιώ κάθε δυνατή μέθοδο για να τα εξολοθρεύσω και πολλές φορές κάθομαι στον καθρέφτη, τα κοιτάω και σκέφτομαι πώς θα τα εξαφανίσω!:P
Χαχα, εγώ μάυρα στίγματα δεν έχω παρα μόνο κάτι τόοοσο μικρά που δεν βγαίνουν με τίποτα. Έχει όμως ο Πάνος και λατρεύω να του τα βγάζω (δυστυχώς αυτός δεν μπορεί να πει το ίδιο :hehe: ). Πραγματικά τέτοια ηδονή που νιώθω να βλέπω το στίγμα να πετάγεται, ούτε στο σεξ που λέει ο λόγος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Χαχα, εγώ μάυρα στίγματα δεν έχω παρα μόνο κάτι τόοοσο μικρά που δεν βγαίνουν με τίποτα. Έχει όμως ο Πάνος και λατρεύω να του τα βγάζω (δυστυχώς αυτός δεν μπορεί να πει το ίδιο :hehe: ). Πραγματικά τέτοια ηδονή που νιώθω να βλέπω το στίγμα να πετάγεται, ούτε στο σεξ που λέει ο λόγος :P

Και μένα μου αρέσει να τα βγάζω από τους άλλους όταν έχω οικειότητα βέβαια! Και τα μικρά σαν σπυράκια που βγάζουν στην πλάτη! Και σε μερικούς αρέσει όταν τους το κάνω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και σε μερικούς αρέσει όταν τους το κάνω.:P

:blink:
Μπορείς να μου τους νοικιάσεις;;; Πόσο πάει η ώρα;; :P :P :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ας πω και εγώ....

Δεν μου ανάβει κανείς το τσιγάρο μου, το θεωρώ μεγάλη γρουσουζία, μετά από τρείς φορές που μου έτυχε κάτι διαφορετικό...

Δεν πέρνει κανείς το ψωμί μου, έστω και αν έχω τελειώσει το φαγητό μου...

Αν δεν με ρωτήσουν για να πάρουν κάτι δικό μου, τρελένομαι...

Δεν μπορώ να κάνω το οτιδήποτε, αν το δωμάτιο μου είναι ακατάστατο (είμαι τελειομανής - οργανωτική σε αίσχατο βαθμό) γι' αυτό το δωμάτιο θεωρείται πάντα ακατάστατο...

Αν μπεί κάποιος στο δωμάτιο μου χωρίς να είμαι εκεί, το έχω καταλάβει και γίνομαι πολύ κάκια...

Αν δουλεύω, δεν θέλω να με ενοχλεί κανείς, αν το κάνει από τα νεύρα μου τα παρατάω για όση ώρα χρειαστεί να ανασυνταχτώ...

Μαζεύω ακόμα και τα εισητήρια λεωφορείων για αναμνήσεις...

θέλετε κι άλλα?
Κατά τα άλλα είμαι πολύ καλός άνθρωπος !!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
2.Κοιμάμαι πάντα με το ένα πόδι λυγισμένο και το γόνατο κοντά στο στήθος.


Για όσους δεν το ξέρουν αυτή η στάση είναι για πολούς η ίδια προέρχετε απο την μήτρα τον καιρό κύησης μιας γυναίκας, επιστήμονες λένε πώς η στάση αυτή είναι η ίδια με αυτή που είμασταν στην κυλιά της μάνας μας και για αυτό το λόγο και απολαμβάνουμε τον ύπνο σε αυτή την στάση
Τελικά είμαι πολύ διαβασμένη έ!:hmm: :hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Για όσους δεν το ξέρουν αυτή η στάση είναι για πολούς η ίδια προέρχετε απο την μήτρα τον καιρό κύησης μιας γυναίκας, επιστήμονες λένε πώς η στάση αυτή είναι η ίδια με αυτή που είμασταν στην κυλιά της μάνας μας και για αυτό το λόγο και απολαμβάνουμε τον ύπνο σε αυτή την στάση
Τελικά είμαι πολύ διαβασμένη έ!:hmm: :hmm: :P

:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σκιζεις!
Και επιπλεον προσφερει υποσυνειδητα την αισθηση ασφαλειας που νιωθαμε σαν εμβρυα γι αυτο κοιμομαστε πιο ανετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εγω θεωρούμε παράξενη από τους γύρο μου. Πιστεύω ότι η "παραξενιά" μου οφείλεται στο ότι μεγάλωσα σε διαφορετική κουλτούρα.

1)όταν το μωρό ήταν ακόμα νεογέννητο στο νοσοκομείο δεν επέτρεψα να έρχεται όλο το σόι του άντρα μου να τον βλέπουν.

2)Δεν φιλάω, και δεν επιτρέπω σε κανέναν να φιλήσει, τα παιδιά μου στο στόμα. (ούτε γιαγιά, παππού, ξαδέρφια κτλ…),

3)Δεν μου αρέσει όταν κάνω τραπέζι: α)να είναι έτοιμο το φαγητό και πριν να σερβίρω στα πιάτα και να κάτσουμε, να τσιμπάνε από την πιατέλα ή β) να μην είναι έτοιμο το φαγητό(π.χ. στη φουφού δεν χωράνε όλες οι μπριζόλες μαζί ) και να φάνε οι καλεσμένοι «με δόσεις» για να «μην κρυώνει.»

4)Έχω την χειρότερη σχέση με ό,τι λέγεται ρεξιμο, αέριο, σκάλισμα δοντιών με νύχι, φτύσιμο σε χαρτοπετσέτες την ώρα του φαγητού…

:hmm:"Είναι παραξενιά που δεν βρίσκω άλλες παραξενιές?":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
4)Έχω την χειρότερη σχέση με ό,τι λέγεται ρεξιμο, αέριο, σκάλισμα δοντιών με νύχι, φτύσιμο σε χαρτοπετσέτες την ώρα του φαγητού…


Λοιπόν αυτό το έχω και εγώ αλλα όχι μόνο στο τραπέζι αλλα παντού, με λένε κομπλεξική επιδή π.χ ο άντρας μου δεν ρέγετε μπροστά μου, λένε ότι τον καταπιέζω, αυτό δεν είναι θέμα παραξενιάς αλλα σεβασμου.
Μπράβο ρουμάνα που το έθηξες:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λοιπόν αυτό το έχω και εγώ αλλα όχι μόνο στο τραπέζι αλλα παντού, με λένε κομπλεξική επιδή π.χ ο άντρας μου δεν ρέγετε μπροστά μου, λένε ότι τον καταπιέζω, αυτό δεν είναι θέμα παραξενιάς αλλα σεβασμου.
Μπράβο ρουμάνα που το έθηξες:clapup: :clapup:
:mad: Θα έλεγαν άραγε το ίδιο αν ο άντρας σου δεν σε άφηνε να ρευτείς ή να "αεριστείς" μπροστά του;; :mad: Τα πήρα τώρα! (όχι με σένα, με αυτούς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
:mad: Θα έλεγαν άραγε το ίδιο αν ο άντρας σου δεν σε άφηνε να ρευτείς ή να "αεριστείς" μπροστά του;; :mad: Τα πήρα τώρα! (όχι με σένα, με αυτούς)


Μα δεν είναι οτι του το είπα εγώ απλά ειναι θέμα σεβασμου για μένα, ο αδερφός μου με την νύφη μου τα κάνουν αυτά και τους συχένωμαι, εινα αντιεσθητικό και τι θα του λέω αγάπη μου τι όμορφη οσμή που βγάζεις; με τρελένει η φασολάδα σου, πάρε λίγη γέυση και απο μένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα δεν είναι οτι του το είπα εγώ απλά ειναι θέμα σεβασμου για μένα, ο αδερφός μου με την νύφη μου τα κάνουν αυτά και τους συχένωμαι, εινα αντιεσθητικό
Δεν είπα αυτό Μάνια μου, απλά στη σημερινή εποχή (την δήθεν ίση για τα δύο φύλα), ένας άντρας που ρεύεται και αερίζεται είναι νορμαλ και αν του το απαγορεύσουν τον καταπιέζουν κιόλας, ενώ μια γυναίκα που κάνει τα ίδια είναι "άκομψη", "αντισεξουαλική" και άλλα πολλά ωραία... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top