Πώς ήσαστε πέρυσι τέτοιες μέρες;

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
6 Μήνες πριν απολυθώ!

Απο δουλιά η απο φαντάρος?

Ρε γμτ και πέρυσι και πρό-πέρσι εδώ είμουν. Χμμμ μήπως δεν είναι καλό αυτό?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Πέρσι τέτοια ακριβώς εποχή –Σεπτέμβρης 2005-ξεκινούσε ο χειρότερος χρόνος της ζωής μου με αποκορύφωση το φετινό Ιούλιο και ακόμα δεν τελείωσε οριστικά το πράγμα.

Μιλάω για όλους τους τομείς. Οικογένεια, επάγγελμα, οικονομικά, ερωτικά, φιλικές σχέσεις και το κερασάκι σοβαρά προβλήματα υγείας και των δύο γονιών μου.
Πού να ήξερα τι με περίμενε.

F**k it!!! Να μαστε καλά και να τα αντιμετωπίζουμε …θα γυρίσει δε θα γυρίσει
ο τροχός ?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Γιάννη Ναύτης είναι η απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πέρισυ ήμουν σε πολύ καλή φάση: είχα μόλις πάρει πτυχίο και περίμενα να ορκιστώ, είχα περάσει υπέροχα στις διακοπές, αισθανόμουν ωραία!:)
Υπήρχαν βέβαια και τα αρνητικά. Σταμάτησα από μια part-time δουλειά που έκανα και άρχισα να ψάχνω συστηματικά για άλλη, κάτι που κατάφερα! Ήταν ωραία πέρισυ που έφυγα από το φοιτητιλίκι, αισθάνθηκα πολύ δημιουργικά! Τώρα πάλι ως φοιτήτρια, μεταπτυχιακό σε άλλη χώρα το βλέπω λίγο πισωγύρισμα.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ μη χαθεί το θέμααα...!

Εγώ πριν από ακριβώς ένα χρόνο είχα μόλις δώσει την πολυπόθητη διπλωματική μου, μετά από πολλά βάσανα... πολλά...
Και τέτοια ώρα κοιμόμουν λίγο...

Γιατί σε λίγο θα ξυπνούσα, ώστε να πάρω το αεροπλάνο και να μετακομίσω στα ξένα...

Έντονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
χμμμ..οκτώβρης του '05....
Έγραφα τη διπλωματική του μεταπτυχιακού μου μέσα στο αγχος για να προλάβω τις προθεσμίες του "σεπτέβρη", αναρωτιόμουνα τι θα γίνει με το θέμα "διδακτορικό" και επειδή λεφτά στον ορίζοντα δεν έβλεπα είχα αρχίσει να σκέφτομαι μήπως να αρχίσω να ψάχνω για δουλειά...
Επείσης έκλεινα ένα χρόνο σχέσης με τον τότε καλό μου και συνειδητοποιούσα πόσο μα πόσο πολύ παραπάνω από ότι έπρεπε (από άποψη συναισθημάτων) είχε κρατήσει αυτή η σχέση και ένιωθα πολύ κακός άνθρωπος γιατί εν γνώσει μου έπαιζα με τα συναισθήματα του...

χμμμ... μάλλον δεν ήμουν κ στα καλύτερα μου τότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πολύ καλύτερα απ ότι φέτος πάντως... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εντελώς διαφορετικά απο ότι φέτος.
Ήμουν σε άλλη πόλη, άλλο σπίτι, άλλη δουλειά, άλλες υποχρεώσεις και άλλες αγωνίες και στόχους απο ότι φέτος.
Κάτι όμως μου λέει ότι και του χρόνου το 2007 πάλι τα ίδια θα γράφω για τον Οκτώβρη του 2006.
Τι να κάνω δεν μπορώ να κάτσω στα αυγά μου, τουλάχιστον όμως δεν βαριέμαι βρε παιδί μου:P
Πάντως φέτος είμαι πιο καλά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Τον περσινό Οκτώβριο ετοιμαζόμασταν με τον Γιάννη μου να γιορτάσουμε τα γενέθλιά μας προγραμματίζοντας μια υπέροχη εκδρομή στην ορεινή Αρκαδία τα δυο μας. Φέτος ετοιμαζόμαστε για ένα πάρτυ που θα γράψει εποχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Πέρυσι τέτοια εποχή .. πω πω γενικά ο Σεπτέμβρης και ο Οκτώβρης δεν είναι οι μήνες μου.. Πέρυσι τέτοια εποχή γύρισα στον πρώην μου (όπου ευτυχώς φέτος είμαι μόνη μου και στηρίζομαι στα πόδια μου χωρίς τις μπατερίτσες κανενός πρώην), ξεκινούσα το Μεταπτυχιακό μου (οπου αυτές τις μέρες παρέδωσαν την τελική εργασία για να πάρω το πτυχίο μου), είχα δουλειά (όπου παραιτήθηκα πριν λίγο καιρό γιατί έφτασα στο Αμήν), ... νομίζω ότι φέτος είμαι πολύ πιο συνειδητοποιημένη από πέρυσι... για τα ΘΕΛΩ μου τουλάχιστον...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
διακοπες....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Πέρσι....χμμμμ τρείς έβδομάδες μαθημάτων στη σχολή, το εξάμηνο μου φαινόταν κάπως βαρετό, καμάρωνα σαν μπεκάτσα για το νέο μου μαύρο δερμάτινο μπουφάν, είχα φάει κόλλημα με μια μεγαλύτερη κοπέλα που είχα γνωρίσει το καλοκαίρι σε παραλιακή καφετέρια και τελικά αποδείχτηκε συμφοιτήτριά μου (!!!), την έπιασα στη σχολή και της μίλησα με σκοπό να γνωριστούμε καλύτερα, επίσης τέτοιες μέρες σε κάθε μάθημα γελάγαμε βλακωδώς με το φιλαράκι μου τον Κώστα γιατί ευφήυρε μια νέα ονομασία για σχολείο: "Κολλέγιο ο Μολοσσός", το "τέτοιο" του Μολοσσού και άλλες τέτοιες απίστευτες βλακείες που όμως τις λέγαμε με τέτοιο ύφος που διαλυόμασταν στα γέλια. Θυμάμαι τα ατέλειωτα τσιγάρα και ποτά στην Καλλιθέα, στα Πατήσια, εδώ, όπου γενικά μαζευόταν η παρέα και ξενυχτούσαμε. Θυμάμαι την καθημερινή επικοινωνία με τον φίλο Covenant και τις απορίες μου για το αν η κοπέλα από τη σχολή όντως φαινόταν ότι ήταν τσιμπημένη μαζί μου ή αν εγώ είχα πιεί δέκα κιλά ουίσκυ και δεν ήξερα τι έβλεπα. Θυμάμαι την απεριόριστη χαρά μου που έκανα έναν φίλο μου και πορώθηκε με το Battlestar Galactica και μετά εκείνος με πόρωσε με το LOST. Θυμάμαι κι άλλα, πολλά, καλά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Πέρυσι τέτοια εποχή...:hmm:
Ήθελα ακόμα ένα μήνα για να τελειώνω με τις εξετάσεις του πτυχίου, ενώ είχαν ήδη προηγηθεί 3 μήνες. Δεν είχα πάει διακοπές:( , όλοι οι φίλοι από Ελλάδα μου' στελναν μηνύματα από παραλίες:mad: και μου' σπαγαν τα νεύρα, δεν άντεχα άλλο τους τρελαμένους συμφοιτητές μου:D και η ουρά του γα'ι'δάρου μου φαινόταν απίστευτα δυσκολοχώνευτη:P . Για να συμπληρωθεί η ευτυχία μου είχα βάλει αργά αλλά σταθερά 10 κιλά:redface: και δεν μου κάνανε τα ρούχα μου, με αποτέλεσμα να πρενάω τα βράδυα μου ράβοντας κουμπιά πιο έξω:/: .
Τελικώς, και πτυχίο πήρα:clapup: και τα 10 κιλά έχασα(ελπίζω να μην τα ξαναβρώ σύντομα:D ). :hmm: Άρα μπορώ να πώ ότι προόδευσα:D .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγω γυρνούσα ένα συνέδριο στην Πάτρα που παρουσιαστηκε και το θέμα την πτυχιακης μου:D
Είχα ουραστεί απο την αυπνία, σκεφτόμουν πότε θα παρουσιασω την πτυχιακη να τελειωνω να πάρω το πτυχιο και με παίρνουν τηλ οτι στις 2 Νοέμβρη την παρουσιαζω και πάλι καλά σε νορμαλ καθηγητες:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πέρσι τέτοια ώρα ετοιμαζόμουν για το πάρτι Έναρξης εξαμήνου... Οκ λίγο πιο μετά...
Άρα: πέρσι τέτοια μέρα γνώρισα τον ιχλίμεντιχ!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχ.... περισυ τέτοιες μέρες όλη η οικογένεια μου ετοιμαζόταν μέσα στην τρελή χαρά για τον επικείμενο... αρραβώνα μου στις αρχές του Δεκέμβρη ....
(πόσο θέλω να γράφω του χρόνου εδώ για την λύπη που περνάω φέτος και να ειναι απλά μια ... ανάμνηση!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θα είναι Κουέ μου... Θα το κάνεις εσύ να είναι, γιατί απλά... Κουέ είσαι, δεν μπορεί!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
..πέρυσι,τέτοιες μέρες,ήμουν σε μια καινούρια σχολή με τον απίστευτο φόβο ότι ίσως αυτό αποδεικνυόταν τεράστιο λάθος,είχα σχέση μ'ένα καταπληκτικό παιδί,αλλά ταυτόχρονα,προσπαθούσα να ξεπεράσω κάτι που είχε γίνει το καλοκαίρι και να συνειδητοποιήσω ότι πολλές φορές τα όνειρα δεν γίνονται πραγματικότητα.. :'(:baby:

...φέτος,συνειδητοποιώ πως το ότι άλλαξα σχολή ήταν ό,τι καλύτερο μπορούσα να κάνω,χώρισα αλλά έχω πολύ καλές σχέσεις με το παιδί που προανέφερα και τώρα πια ξέρω ότι..όταν θες κάτι πάρα πολύ,όλο το σύμπαν συνομοτεί για να το αποκτήσεις.. και... ναι! ..τα όνειρα μπορούν να βγουν αληθινά...
:clapup: :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πέρσι τέτοια μέρα και τέτοια ώρα ήμουν στο Τραμ 10 μπροστά από το Πανεπιστήμιο και γυρνούσα σπίτι...
Ήταν Παρασκευή και θα πήγαινα να αποχαιρετήσω την καλή συγκάτοικο (και μόνη μου φίλη τότε στην πόλη), που θα πήγαινε Lugano για δουλειά...
Άρα θα ξέμενα για δεύτερο ή τρίτο σκ μόνη στην πόλη, χωρίς.. τίποτα και κανέναν.

Όπως χάζευα κάτι στο κινητό μου, συνειδητοποίησα ότι είχα χάσει το τηλ. του χθεσινού τυπά, εκείνου του συμπαθητικού ξανθωπού, της πρώτης μου γνωριμίας.

Εκνευρίστηκα, ήθελα να απελπιστώ.

Αυτός θα γινόταν αργότερα ο ιχλίμπεντίχ μου.

Προς το παρόν είχα να περάσω πολλές ώρες ξοδεύοντας πολλά λεφτά, μπροστά στην οθόνη κάποιου υπολογιστή στο internet cafe, ψάχνοντάς τον...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
πέρσι τέτοιες μέρες δεν θυμάμαι αλλά πρόπερσι τέτοιες μέρες είχα μόλις προσληφθεί στη δουλειά μου.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top