Γιατί αυτό το ψευδώνυμο;

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
emufear: σύνθετη λέξη, προφέρεται εμιουφίαρ και όχι εμουφίαρ.

Σύνθετη Λέξη:
α συνθετικό: emulate (εξομοιώνω)
β συνθετικό: fear (όλοι ξέρετε τι σημαίνει :p)

Το τι ακριβώς σημαίνει το είχα περιγράψει πολύ όμορφα στην Michelle σε κάποιο άλλο forum, κάπως, κάποτε..
Δε θυμάμαι πως το είχα ορίσει.. :redface:

Πάντως δεν εννοώ ότι είμαι φοβιτσιάρης αλλά ούτε και φοβερός, κάτι αλλιώτικο τελείως... που δεν μπορώ να το περιγράψω με λόγια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
emufear: σύνθετη λέξη, προφέρεται εμιουφίαρ και όχι εμουφίαρ.

Σύνθετη Λέξη:
α συνθετικό: emulate (εξομοιώνω)
β συνθετικό: fear (όλοι ξέρετε τι σημαίνει :p)

Το τι ακριβώς σημαίνει το είχα περιγράψει πολύ όμορφα στην Michelle σε κάποιο άλλο forum, κάπως, κάποτε..
Δε θυμάμαι πως το είχα ορίσει..  :redface:

Πάντως δεν εννοώ ότι είμαι φοβιτσιάρης αλλά ούτε και φοβερός, κάτι αλλιώτικο τελείως... που δεν μπορώ να το περιγράψω με λόγια..

Και μια που διαβάζω (λέμε τώρα) νευροψυχολογία- θα κρατήσω το δεύτερο συνθετικό- και θα σου κάνω μία απλή ανάλυση....Προσπαθείς να διώξεις τους φόβους σου, να τους ελαττώσεις και να κρατήσεις την ισορροπία μεταξύ του να ζήσεις χωρίς οι φόβοι σου και οι ανασφάλιες σου να σε κρατάνε πίσω και όταν τους βάζεις σαν εμπόδια τους εμπλέκεις στο ελάχιστο δυνατό βαθμό...Πες ότι το πέτυχα γιατί λένε ότι στην ψυχολογία (την νεύρο ασ' την καλύτερα) είμαι κάλή! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Μέσα είσαι, καλό πτυχίο Vkey... :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
The emulator of fear is back on line. Searching to spread fear over the unconsious civilians...

Respect σε Valder (πόσο ποζέρι μπορεί να είσαι :D) & Vkey (για το όνομα και την ψυχανάλυση) :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Μέσα είσαι, καλό πτυχίο Vkey... :-)

:clapping: thanx :D αν στρωθώ να διαβάσω γιατί όπως βλέπεις εδώ την βγάζω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Respect σε Valder (πόσο ποζέρι μπορεί να είσαι :D) & Vkey (για το όνομα και την ψυχανάλυση) :worship:

:redface: ευχαριστώ...Θα ψωνιστώ σε λίγο :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
:redface: ευχαριστώ...Θα ψωνιστώ σε λίγο :tongue:

Γιατί όχι; :hehe: :inlove: :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το δικο μου εχει μεγαλυ ιστορια πισω του...
Ειμουν 12 χρονων... Επεζα Diablo... Μου ειχε σπασει τα νευρα ενας χαρακτιρας μου και ειπα να φτιαξω καινουργιο... Εκει στην ξενιτια που ειμουνα μου ηρθε να βαλω κατι Ελληνικο, βλεπω μια εγκυκλοπεδια για την Ελληνικη μυθολογια. Την ανοιγω και πεφτη τυχαια στην σελιδα για τους Τιτανες. Ειδα τα ονοματα, το Ιαπετος μου αρεσε πολυ και εκανα εναν χαρακτιρα. Μετα ομως επιασα και εκανα χαρακτιρες ολον των ιδων με φιαφορετικο αρχαιο ονομα των καθενα. Τον μονο που τον εφτασα αρκετα μακρια στο παιχνιδι ητανε ο Κρονος. Μετα ηρθα Ελλαδα, μπηκα στο νετ απο τον ξαδερφο μου και γραφτικα σε ενα forum σαν Κρονος αλλα δεν ξαναμπηκα πριν μου βαλουν την ADLS στο σπιτι μου. Ομως πριν μου το βαλουν χρηαστικε να γραφτω στο my phone επειδη ηθελα να ρωτισω κατι πραγματα για κινιτα και μου ειπε ο ξαδερφος που ητανε μεσα να μπω.(που να ξερα τοτε πως θα καταλιξει το θεμα) οπου ομως εβαλα αλλο nick (δεν θα αναλυσω κι για αυτο) και χρησιμοποιουσα αυτο για αρκετο καιρο. Ηρθε ομως η ωρα που στο αλλο forum αρχισα να ποσταρω, μετα εφτασα στα 400-500 ποστς και σιγα 3 ατομα που δεν μας αρεσε κατι με το moderesion του forum επειδη ειχανε γινει διαφορα χωρις λογο και διμιουργισαμε μια dark team, απο εκει αλλαξα το Kronos και το εκανα Dark_kronos. Τωρα εδω και σχεδον εναν χρονο χρησιμοποιο αφτο το nick.

Σας κουρασα ε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless :
από ένα τραγούδι των a perfect circle

πάρα πολύ καλό!

Giovanna είναι τ' όνομά μου :)
και μην μιλήσει κανείς για τη Φραγκούλι, please *:wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
το όνομα μου είναι δυσκολο για να το προφέρει ένας ξένος...αλλοι με λενε gail και αλλοι jilie ετσι δανυστικα τα λάθη καποιων για να φτιαξω αυτο το nick που μόνο σε εμένα θυμίζει το ονομά μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Vkey μουυυυ!!!!!!! θελω κι εγω αναλυση!!!! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Η Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Είναι μια προσφώνηση μεταξύ εμού και του αγοριού μου!! :inlove:
(Μην το ψάχνετε από πού βγήκε.. :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna :
Vkey μουυυυ!!!!!!! θελω κι εγω αναλυση!!!! :worry:

Καλημέρα Giovanna μου! Για το nick σου θες ανάλυση; 8) απλά θάλω και κανένα άλλο στοιχείο η ψυχολόγος μωρέ.... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Iris_Didini έχουμε το ίδιο κινητό, αν είσαι εσυ στη φωτογραφία στην υπογραφή σου :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Σε μένα τι ανάλυση χωράει που ο ifrit είναι από το ff και είναι αυτός εδώ ο γλυκούλης? :inlove: :hehe: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Η Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ είμαι αλλά δυστυχώς το κινητό είναι του αδερφού μου, εγώ έχω το Τ630 -ακόμα-. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Cause I'm plain like porcelain..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
έφτιαξα το nick για να γραφτώ σε ένα φόρουμ (Μάρτιος 2003 - το παλίο www.unwired.gr). Τότε είχα πάθει πλάκα με το subaru impreza wrx :jumpy: :jumpy: Τώρα πια μου πέρασε (βολεύομαι και με το yaris :worry: )... Αλλά το nickname έμεινε... άντε να αλλάζεις τώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dt008

Νεοφερμένος

Ο dt008 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.

το nick μου το σκέφτηκα ένα βράδυ που ... ε, είχα πιει λίγο παραπάνω....

dt == "Dream Theater"
008 == τα τελευταία ψηφία του ΑΜ μου στη σχολή (ε, μην με κοιτάτε, ήθελα να κολλήσω ένα νούμερο και αυτό μου ήρθε πρώτο.....)
:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Juan Hilberto Founes, παλιός ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού απο την Αργεντινή. Μεγάλη μου αδυναμία που δυστυχός εχει φύγει... Κάτι οι ρίζες, κάτι ο Ολυμπιακός και η αδυναμία που είχα στον συγκεκριμένο άνθρωπο, το επέλεξα όταν έψαχνα για ενα nickname το 1998 και απο τότε εμφανίζομαι έτσι στο δύκτιο... ;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top