Movie Soundtracks

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
έψαξα λίγο και νομίζω πως δε βρήκα σχετικό thread. για πείτε κάνα soundtrack που σας αρέσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσε παρα πολυ η εισαγωγη απο το Kingdom Hospital ... αλλα δεν μπορω να την βρω πουθενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FvR

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FvR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Δεν έχει τύχει να πάρω πολλά soundtracks(σχεδόν κανένα) ούτε να ακούσω.Πάντως αυτό το οποίο μπήκα στο κόπο να πάρω ήταν το lord of the rings.Συγκλονιστική μουσική!Επίσης μ' αρέσει τρομερά ένα κομμάτι (είχε ακουστεί στο spotaki του lord of the rings 2 αν θυμάμαι καλά) το οποίο μου έχουν πει είναι απο το Recqiem of a dream (δεν ξέρω αν έγραψα σωστά τον τίτλο πάντως καταλάβατε :P )αλλά δεν ξέρω κάτι περισσότερο επ' αυτού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τα αγαπημένα μου:
Phantom of the Opera
Titanic
A beautiful mind
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Phantom of the Opera
:)


Κομματάρα :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Στο γυμνασιο ή λύκειο δεν θυμάμαι μου είχε κολλήσει το σαουντρακ της "Ασυμβίβαστης γενιάς".Τώρα δεν θυμάμαι ούτε πως λεγόταν κάτι σε παραντάιζ:P
Γενικά δεν μου έρχονται άλλα στο μυαλό.......:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Matrix & Sliver
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
oldboy & amelie εδώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Κομματάρα :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Στο γυμνασιο ή λύκειο δεν θυμάμαι μου είχε κολλήσει το σαουντρακ της "Ασυμβίβαστης γενιάς".Τώρα δεν θυμάμαι ούτε πως λεγόταν κάτι σε παραντάιζ:P
Γενικά δεν μου έρχονται άλλα στο μυαλό.......:D

gangster's paradise ή κάτι τέτοιο τεσπά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
gangsta's paradise you ignorant lamer :P

American Pie Series.. (I so like cheesy punk love songs :D)
National Treasure
A Walk to Remember
Silent Hill Videogames

και με τα 1000 A lot like love (ταινιάρα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Requiem for a dream, amelie, broken flowers, μαθηματα πιανου, και απο το 'αυτη η νυχτα μενει' γιατι με τρελαινει το τραγουδι της παπιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσε παρα πολυ η εισαγωγη απο το Kingdom Hospital ... αλλα δεν μπορω να την βρω πουθενα
Kυκλοφορουν στο ίντερνετ τα εξης κομματια που μπορεις να ψαξεις (μαλλον καποιο απο αυτα θα ειναι) :

Tv themes - Kingdom hospital
Fountains of Wayne - Red dragon tatoo (Antubis theme)
Ivy - Worry about you (opening credits)


Τωρα απο Soundtracks...μαρεσει να ακουω οσο μπορω. Ειναι πολλα που μαρεσουν. Απο που να αρχισω...Ευτυχως ειχα μια προχειρη συνοπτικη λιστα :P

[FONT=&quot]BACK TO THE FUTURE [/FONT]trilogy
[FONT=&quot]BAND OF BROTHERS (MICHAEL KAMEN)[/FONT]
[FONT=&quot]BLADE RUNNER [/FONT]
[FONT=&quot]BUBBA HO TEP
[/FONT][FONT=&quot]CONAN THE BARBARIAN
[/FONT][FONT=&quot]CONAN THE DESTROYER
[/FONT][FONT=&quot]DARK[/FONT][FONT=&quot]CITY
[/FONT][FONT=&quot]DONNIE DARKO
[/FONT][FONT=&quot]HERO
[/FONT][FONT=&quot]HIGHLANDER
[/FONT][FONT=&quot]KILL BILL
[/FONT][FONT=&quot]KUNG FU HUSTLE
[/FONT][FONT=&quot]LEON
[/FONT][FONT=&quot]LORD OF THE RINGS trilogy
[/FONT][FONT=&quot]OLDBOY
[/FONT][FONT=&quot]PREDATOR
[/FONT][FONT=&quot]REQUIEM FOR A DREAM
[/FONT][FONT=&quot]SHALOIN SOCCER
[/FONT][FONT=&quot]STAR TREK 2 : THE WRATH OF KHAN
[/FONT][FONT=&quot]STARSHIPTROOPERS
[/FONT][FONT=&quot]STARGATE
[/FONT][FONT=&quot]TEAM [/FONT][FONT=&quot]AMERICA[/FONT][FONT=&quot] : WORLD POLICE
[/FONT][FONT=&quot]THE CROW
[/FONT][FONT=&quot]THE ABYSS
[/FONT][FONT=&quot]THE DEAD ZONE (TV SERIES)
[/FONT][FONT=&quot]THE MATRIX trilogy
[/FONT][FONT=&quot]THE PROMISE
[/FONT][FONT=&quot]THE RING
[/FONT][FONT=&quot]THEY LIVE
[/FONT][FONT=&quot]TIMELINE
[/FONT][FONT=&quot]UNDERWORLD
[/FONT][FONT=&quot]UNDERWORLD 2
[/FONT][FONT=&quot]WILLOW

[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Oldboy, Μαθήματα Πιάνου, Ο Καιρός των Τσιγγάνων,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Lorien:
Kυκλοφορουν στο ίντερνετ τα εξης κομματια που μπορεις να ψαξεις (μαλλον καποιο απο αυτα θα ειναι) :

Tv themes - Kingdom hospital
Fountains of Wayne - Red dragon tatoo (Antubis theme)
Ivy - Worry about you (opening credits[FONT=&quot]
[/FONT]

Thanks! νομιζω οτι ειναι οτι ψαχνω :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
το requiem έχει όντως τρομερό theme, αλλά παλιότερα που το χα κατεβάσει για να το ακούσω όλο, δε μου χε κάνει εντύπωση... θα του δώσω κι άλλη ευκαιρία πάντως :P.
επίσης ανατριχιαστικο theme έχει το last of the mohicans, το οποίο κατέβασα να ακούσω για να δω τι λέει γενικώς :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
To Requiem έχει όντως πολύ καλό soundtrack αλλά με χαλάει που είναι μες την κατάθλιψη οπότε δεν το συμπεριέλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Corpse Bride
The Nightmare before Christmas
Kill Bill (και τα δύο)
Pulp Fiction
Blues Brothers & Blues Brothers 2000
Bringing out the dead
Lost in Translation
High Fidelity
The Man without a past

Αυτά κι από μένα... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Αγαπημένα μου είναι:

The Lord of The Rings (κα-τα-πλη-κτι-κό!!)
The Last of The Mohicans
Alexander (OK, η ταινία ήταν πατάτα, αλλά ο Vangelis έγραψε πάλι)
The Gladiator
Jesus Christ Superstar
The Phantom of The Opera
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μερικά ακόμη:
Matrix (ειδικά το Revolutions)
The fountain
The mask of Zorro (αυτός ο James Horner βγάζει φοβερά soundtracks)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Serpico, εκτός του ότι είναι ταινιάρα έχει μουσική Μίκη Θεοδωράκη

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αγαπημένα:


  • Matrix (κυρίως το πρώτο, αλλά και το Animatrix)
  • Requiem for a dream
  • Amelie
  • The Fountain
  • Kill Bill 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top