Πόσα κιλά είστε;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Έχουμε. :whistle:
Οχι που σε λιγουρεύονται, το υπόλοιπο. :)[/SIZE]

Δεν πειράζει :) Είναι μια καλή αρχή το οτι έχουμε! :) Αρκετά όμως με τις κοκκινομάλλες και πάμε στην ενημέρωση σας για τα κιλά μου. Κυρίες και κύριοι είμαι 86 κιλά (σε 1.85 ύψος) αλλά θέλω να μην το παρατραβήξω. Ο σωματότυπος μου είναι πολύ περίεργος και δε "δείχνει" τα αληθινά κιλά μου, αλλά μην παίζω κι όλας μαζί του, σωστά;:redface:

Πεινάωωωωω!:redface: :redface: :redface:

ΥΓ: Τρώω πραγματικά όσο ενα σμήνος απο πιλότους των Vipers μαζί :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
πριν το πάσχα ήμουνα 75+ κιλά. τώρα είμαι 67.5, huhu~! :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ φταίω που σου βρήκα το θρεντ :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ψέματα λες. έχω log.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Μετρήθηκα σήμερα και πήγα 65 κιλά !!!

ΥΓ : Μήπως έχω καρκίνο ή κάτι τέτοιο;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
97!!!! οεο 7 κιλά μείον! ήδη άντε άλλα 7 και μετά βλέπουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Εφτασα και εγώ στα 54!!!!!! Άλλα 2 κιλάκια και παραλίαααααααα.....σου 'ρχομαι σφαιράτη!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αν δε τα χάσεις, μακροβούτι δεν έχει να το ξέρεις:P

τζόνιμ, γερά, το ξέρω είναι δύσκολο τώρα που άρχισαν και τα παγωτά:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
62 κι εχω φαει φρικηηη! σε ποσο καιρο ξεμπερδευουμε απο 6 κιλα? γκρρρρ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
πήρα δύο κιλά, έφτασα τα 69 :clapup: (πονηγά μυαλάαα :P). βέβαια τα πήρα όλα ως λίπος, αλλά άμα τρως 30 ντολμαδάκια, δύο σοκολάτες και τρία παγωτά την ημέρα, ε, είναι κάπως αναμενόμενη η κατάληξη :P :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
παρακαλουνται οσοι πηγαινουν καλα στη διατροφη τους να μην εξοργιζουν τους υπολοιπους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
παρακαλουνται οσοι πηγαινουν καλα στη διατροφη τους να μην εξοργιζουν τους υπολοιπους :P

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
Του ύψους και του βάθους είναι αυτο το θέμα, άλλοι έχουν τον πόνο τους που θέλουν να χάσουν και άλλοι που θέλουν να πάρουν.
Τα τλτ χρόνια είμαι σταθερά στα 54 κιλά.
Μια εποχή η ζυγαριά μου είχε δείξει και 65(εποχή απεριόριστης κραιπάλης).
Τα έχασα αρκετά γρήγορα(περίπου μέσα σε ένα τρίμηνο) χωρίς να ακολουθήσω καμμία κλασσική δίαιτα απλά άλλαξα ριζικά την διατροφή μου.
Βασικά διαχώρισα με τι μπορώ να ζήσω και τι όχι, πχ.έχω τρέλα με τα γλυκά και μου ήταν αδύνατο να τα στερηθώ οπότε θυσίασα τα αναψυκτικά, τέτοια μικρά τρικ έκανα ώστε ο οργανισμός μου να μην νοιώσει την παραμικρή στέρηση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Όποιος θέλει να χάσει κιλά να τρώει κανονικά χωρίς υπερβολές και πολλά τοξικοπαχυντικά, και να περπατάει αποστάσεις Φάληρο - Κηφησιά. Εγώ πριν 3 χρόνια είχα φτάσει τα 85 κιλά (ήμουν ο υπερμπούλαρος :P) και άρχισα να τα χάνω σχεδόν φέτος με περπάτημα(Γρήγορο όχι της χελώνας)!

ΥΓ : Οι γρήγορες δίετες είναι σκέτη αυτοκτονία γιατί στο τέλος υπάρχει περίπτωση να ψοφήσει όποιος τις ακολουθήσει.:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lost_in_space:
Όποιος θέλει να χάσει κιλά να τρώει κανονικά χωρίς υπερβολές και πολλά τοξικοπαχυντικά, και να περπατάει αποστάσεις Φάληρο - Κηφησιά. Εγώ πριν 3 χρόνια είχα φτάσει τα 85 κιλά (ήμουν ο υπερμπούλαρος :P) και άρχισα να τα χάνω σχεδόν φέτος με περπάτημα(Γρήγορο όχι της χελώνας)!

ΥΓ : Οι γρήγορες δίετες είναι σκέτη αυτοκτονία γιατί στο τέλος υπάρχει περίπτωση να ψοφήσει όποιος τις ακολουθήσει.:devil:

Ναι εσύ όμως είσαι και 15 χρονών και ο μεταβολισμός σου δουλεύει φουλ:P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οντως, αλιμονο σ'εμας! :P
Κλεφτρα το 54 ειναι ονειρεμενο νουμερο! Κι εγω εχω τρελα με τα γλυκα(με το αβαταρ σου και το μηνυματακι απο κατω, μπηκα στον πειρασμο να βαλω εγω καμια μπλακ φορεστ και να γραψω ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑ?? :P), αλλα ζητημα να τρωω 1 τη βδομαδα. Και αναψυκτικα κομμενα εδω και 2 χρονια! ΟΥΦ !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχω κάπου 2 μήνες να ζυγιστώ αλλά πρέπει να είμαι γύρω στα 57-58. Θα μου άρεσε να έχανα μερικά αλλά δεν σκοτώνομαι κιόλας. Προτιμώ να είμαι όπως τώρα παρά να σκοτώνομαι σε δίαιτες όπως πριν 4-5 χρόνια που κόντεψα να πάθω νευρική ανορεξία στο τέλος και απο τότε ορκίστηκα στον εαυτό μου ποτέ ξανά τα ίδια. Καλύτερα 58 κιλά και carefree (όχι το σερβιετάκι :P) παρά 47 και γεμάτη άγχος μην βάλω 200 γραμμάρια, μην φάω πάνω απο 200 θερμίδες και να ζυγίζομαι 20 φορές τη μέρα (χωρίς πλάκα!), μην όταν κατουρήσω δεν μειωθεί το βάρος αρκετά, μην βγώ έξω με παρέα και παρασυρθώ και φάω, μη δεν κάνω 1000 κοιλιακούς μια μέρα, μη ξεχάσω για ένα λεπτό τον ακριβή αριθμό θερμίδων που έχω φάει και απο τι τρόφιμα αποτελούταν. Μακριά απο μας - φτου φτου στον κόρφο μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Οντως, αλιμονο σ'εμας! :P
Κλεφτρα το 54 ειναι ονειρεμενο νουμερο! Κι εγω εχω τρελα με τα γλυκα(με το αβαταρ σου και το μηνυματακι απο κατω, μπηκα στον πειρασμο να βαλω εγω καμια μπλακ φορεστ και να γραψω ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑ?? :P), αλλα ζητημα να τρωω 1 τη βδομαδα. Και αναψυκτικα κομμενα εδω και 2 χρονια! ΟΥΦ !!

Κοίτα να δεις εγώ εχω παθος με τα γλυκά, μετά βίας κρατιέμαι να φάω ένα την ημέρα, το ένα την εβδομάδα δεν θα το άντεχα.Γενικα δεν μου αρέσει να πιεζω τον οργανισμό μου γιατί πιστεύω πως θα αντιδρασει(σκέψου δλδ ήττα να κρατιέμαι όλη την εβδομάδα και στο τέλος να τρώω ένα ταψί μπακλαβά:P ).
Προτίμησα να περιορίσω τα ύπουλα τρόφιμα,αυτο που λενε κρυφές θερμίδες(αν και τα φαγητά δεν θα έπρεπε να υπολογίζονται μόνο βάση θερμίδων αλλά και με την περιεκτικότητα σε λίπος, δυο ισάξια θερμιδικά έχουν διαφορά στα λιπαρά).
Επίσης μου αρέσει κάθε βράδυ να πίνω ένα ποτό(μερικα βράδια ίσως και περισσότερα, για όταν βγαίνω δεν το συζητάω.....) οπότε έκοψα το βραδυνό φαγητό(γιατί αυτο μπορουσα να το στερηθώ) και αντικατέστησα τους ξηρούς καρπους με μήλα(τα οποία συνοδεύουν θαυμάσια το ουισκι).Απο κει και πέρα ποτέ μου δεν έκοψα το ψωμί ούτε έφαγα νερόβραστο φαγητό.Απλα στάθηκα τυχερή στο ότι δεν μου αρέσουν τα τηγανητά(και γενικά το λάδι),το βούτυρο,τα τυριά κλπ.οπότε πχ.αντί να βάζω λιγο λαδι στα ψητά εβαζα μείγμα απο λεμόνι και μουστάρδα.Δλδ υπήρξαν διαφορες μικρές λεπτομέρειες που μου έγιναν συνήθεια και για αυτό το λογο δεν έχω σκαμπανεβάσματα στα κιλά μου ακόμη κι όταν κάποιες μέρες τρώω παραπάνω.Μπορώ να σου γράψω κι άλλα τρικ, αλλά θα βγούμε οφτόπικ και θα πρεπει να μας βγάλω εγώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naida

Νεοφερμένος

Η Naida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Είμαι 45 κιλάκια... Τρώω υγιεινά και ελαφρά, όχι εκ πεποιθήσεως :hehe: αλλά απλά επειδή δε μου αρέσουν τα βαριά/παχυντικά φαγητά ή αυτά που λέμε "λιχουδιές"... :)

Είμαι και φοιτήτρια τώρα, οπότε θα είμαι σε πενταετή αναγκαστική δίαιτα... :D

Πάντως ενώ όσοι ακούνε το πόσα κιλά είμαι... φρίττουν, στην πραγματικότητα δεν είμαι φτερό στον άνεμο... Είμαι λεπτή αλλά το σώμα μου είναι κανονικό, δεν είμαι κοκκαλιάρα δηλαδή... Πώς το πέτυχα έτσι, δεν ξέρω...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Στην Ιταλια υπαρχει μια "παροιμια" αστεια για τις γυναικες που τους αρεσουν πολυ τα γλυκα και οι σοκολατες...
"Η σοκολατα-γλυκα ειναι το μονο φαγητο που μενει 3 λεπτα στο στομα....και 3 χρονια στον κ@λο":whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
"Η σοκολατα-γλυκα ειναι το μονο φαγητο που μενει 3 λεπτα στο στομα....και 3 χρονια στον κ@λο":whistle: :P

:P:P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top