Ρώτα με να σε ρωτώ

mily

Νεοφερμένος

Η mily αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ουυ στην αρχή πολύ εύκολα.

Αν μπορούσαμε να αποσυνδέσουμε το lockdown από την ασθένεια του κορωνοιου,
το lockdown σαν κατάσταση εχει φέρει θετικά στην καθημερινότητα σου(και αν ναι ποια) περα από τα προφανή αρνητικά;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
εχω χρονο να αφιερωσω σε πραγματα που μου αρεσουν ταινιες, μουσικη κυριως και μετα βιβλια,σχεδιο κλπ κλπ επισης δεν τις μπορω και ιδιαιτερα τις καφετερειες οποτε οι βολτες αποκλειστικα σε εξωτερικο χωρο ειναι αυτο που περιμενα τη ζωη μου ολη

αγαπημενο επιτραπεζιο?
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Βαριέμαι πάρα πολύ τα επιτραπέζια γιατί πρέπει να σκεφτώ ενώ υποτίθεται βρίσκομαι με τους φίλους μου για να κάνω το αντίθετο. Θα πω το ticket to ride όμως.

Αγαπημένη γεύση τούρτας!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Orange Juice Gaming
Clash Royale
The Dodo
Paul Joseph Watson
Guava Juice
Gloomy Gentlemen
Weirdo
Blackbird



Ποιο στυλ ατόμου του αντίθετου φύλου δεν αντέχεις με τίποτα;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Gravity


Ποιο στυλ ατόμου του αντίθετου φύλου τείνει να σε ελκύει;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Cute girl next door hidden psycho.


Ποιο είναι το χειρότερο άτομο που έχεις γνωρίσει.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ένας τύπος που είχε πάει στο εξφακτορ (ή στο βοις; ). Φουλ pretentious και κρυφοφασιστακι (ή όχι τόσο κρυφό).

Πού ήταν το τελευταίο ταξίδι που πήγες; (ακόμα και σε μικρή ακτίνα)
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ε τώρα δε μετράω και τα εντός νομού για λόγους δουλειάς...

Βόλος - Πήλιο - Θεσσαλονίκη (όλα σε 1)



Αν γινόσουν διάσημος, ποιος θα ήθελες να ήταν ο λόγος;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
δεν εχω ιδεα ειλικρινα, μ αρεσουν παρα πολλοι τομεις και χωροι (απο μουσικη,κινηματογραφος, μακιγιαζ, κοστουμια για φασιον σοουζ, ταινιες κλπι..) αλλα δεν θα προσπαθουσα ποτε να γινω διασημη γιατι θα τα σιχαινομουν αυτοματα, επισης δεν ξερω αν φαινεται η συγχιση στο τι θελω να ακολουθησω πραγματικα στη ζωη μου
περα απο αυτο δεν θα ηθελα να ασχολειται κανεις μαζι μου και ολο το exposed του πραγματος
ΩΣΤΟΣΟ παρα το γεγονος οτι δεν θα ηθελα να με ξερουν οσο ειμαι ζωντανη, οταν δεν θα ειχα καμια αναμειξη με αυτο τον κοσμο παντα φανταζομουν τον εαυτο μου σε αυτα τα στιγμιοτυπα που δειχνουν σε βιογραφικα ντοκιμαντερ -λιγο φαση αφου πεθανεις παντα- και πρωτη φορα δειχνεις το ποιος εισαι και το βλεπει ο κοσμος και λες αυτα που σκεφτεσαι για την ζωη και τον κοσμο τουτο και μετα βγαινουν ολοι οι γνωστοι σου και μιλανε για σενα και για το ποσο δεν σε ξερανε και κανεις inspire σε καποιο παιδακι εκει εξω που νομιζει οτι ειναι παρανοικο και ξαφνικα βλεπει αυτο και νιωθει λιγοτερο μονο και ειναι ακομα δυστηχισμενο αλλα δυστηχισμενο και χαιρεται με αυτο λιγο (?)
(και μολις συνεειδητοποιησα οτι μιλαω πολυ γι αυτο θα μπορουσα να γινω γνωστη υποθετω)

Αγαπημενος συγγραφεας και βιβλιο του
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ο Χριστός ξανασταυρώνεται. Νίκος Καζαντζάκης. Είναι το μοναδικό βιβλίο που όσες φορές και να το διαβάσω κλαίω σαν μωρό παιδί


Ύστερα από μια πολύ άσχημη μέρα, τι είναι αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλύτερα;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ακουω μουσικη και βλεπω καμια ταινια/ σειρα ή βιβλιο αλλα ειτε που θα ειναι κατι αρκετα comedy-αναλαφρο φαση ή κατι πολυ καταθλιψη και μετα νιχιλισμος

ποιο μελος της οικογενειας σε εχει επηρεασει πιο πολυ και σε τι και γιατι
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Η μητέρα μου στον τρόπο που αντιμετωπίζω τους ανθρώπους που δε μου φέρονται σωστά. Ως παιδί και έφηβη ήμουν παρορμητική σαν τον πατέρα μου και αντιδρούσα όταν ένιωθα αδικημένη, αντιμιλούσα, έπεφτα στο επίπεδο των άλλων κλπ. Η μάνα μου μ' έκανε να μπαίνω στη θέση των άλλων, να καταλαβαίνω τον τρόπο που σκέφτονται και να μην αισθάνομαι την ανάγκη να απαντώ σε όλους και για τα πάντα, να δείχνω ανωτερότητα ή αδιαφορία. Ε, κι επειδή όταν το δοκίμασα είδα ότι με βοήθησε πάρα πολύ ψυχολογικά σαν τακτική και με ωρίμασε, το υιοθέτησα.



Ποια ήταν η πιο ευτυχισμένη περίοδος της ζωής σου μέχρι στιγμής και γιατί;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Από Γ Λυκείου μέχρι 2ο έτος.

Γιατί μου άρεσε το challenge με τις πανελλήνιες, φροντιστήρια κτλ, ενηλικίωση, πρώτες ερωτικές σχέσεις, φιλίες στο πανεπιστήμιο, έξοδοι και χαζομάρες, διάβασμα για την σχολή.

Ποιές 5 προσωπικότητες από το παρελθόν θα ήθελες να συναντήσεις για έναν καφέ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Χμμμ...το παρελθόν είναι σχετικό, οπότε θα πω απλά που να έχουν πεθάνει.


Heath Ledger
Kurt Cobain
Chester Bennington
Robin Williams
Amy Winehouse



Ποιο είναι το πιο ενοχλητικό πράγμα που κάνουν οι φίλοι σου;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Είναι πιο συνεπής στις υποχρεώσεις τους :P . Τους ζηλεύω με την καλή την έννοια. Δεν κάνουν κάτι ενοχλητικό.

Σε έχουν βοηθήσει οι φίλοι σου; Και αν ναι σε ποιούς τομείς;
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Χμμμ...το παρελθόν είναι σχετικό, οπότε θα πω απλά που να έχουν πεθάνει.


Heath Ledger
Kurt Cobain
Chester Bennington
Robin Williams
Amy Winehouse



Ποιο είναι το πιο ενοχλητικό πράγμα που κάνουν οι φίλοι σου;
Αυτό δε θα ήταν συνάντηση για καφέ αλλά ομαδική ψυχοθεραπεία ρε Αγάπη :hehe:

Κάθε φίλος έχει τα δικά του σπαστικά. Έχω δύο κολλητές, η μία είναι τύπου "ναι ναι βάλτε όποια ταινία θέλετε" και στα πρώτα 10 λεπτά λέει "αχ δε μου αρέσει δε μου κεντρίζει το ενδιαφέρον" και αφού μας πρήζει βάζει ο, τι θέλει αυτή. Οριακά τη σκοτώνω αλλά συνήθως επειδή τρώμε παράλληλα σιγά μην αφήσω το φαΐ μου γι αυτή.

Η άλλη κολλητή επειδή έχει μεγάλο θέμα με τον προσανατολισμό, δε θέλει να ξεκουνιεται από το σπίτι της ειδικά μόνη της. Θέλει να πηγαίνει μόνο σε συγκεκριμένα μέρη που ξέρει και αν την καλέσουμε σπίτι μας (αυτή μένει κέντρο εμείς Τούμπα) γκρινιάζει λιγάκι. Πείθεται όμως τελικά.

Και είδα ότι με πρόλαβε ο Γιαννουτας ΟΠΟΤΕ η πρώτη με έχει βοηθήσει να κάνω embrace ελαττώματά μου όπως η αναβλητικότητα και με παρακινεί να την ξεπερνάω και με τη δεύτερη είμαστε συμφοιτήτριες οπότε με βοηθάει πολύ στη σχολή, δεν εννοώ με σημειώσεις, ψυχικά κυρίως γιατί ασχολείται πολύ περισσότερο και με ενθαρρύνει να κάνω ο, τι μπορώ ή με παρηγορεί όταν είμαι απελπισμένη.


Από το 1 ως το 10, με το 1 soft vanilla και το 10 kinky freak πώς θα χαρακτήριζες τη σεξουαλική ζωή σου;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Τη... την ποια;

unnamed.gif

tenor.gif



Εκτός αν εννοείς γενικά, μαζί με το παρελθόν. Τότε θα πω ένα...τέεεεσσερα? πέεεντε? Μπα, ας είμαι μετριόφρων. Δεν ξέρω βέβαια τι κάνει κι ο υπόλοιπος κόσμος στα κρεβάτια του για να συγκρίνω, αλλά σε σχέση με τις "ταινίες" ας πούμε... :P





Πώς ήταν εμφανισιακά ο τελευταίος/η τελευταία σου πρώην;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καστανό cute girl next door.


Που θα ήθελες να ζήσεις αν έπρεπε να φύγεις από Ελλάδα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top