[Σχολιασμός συμμετοχών] Διαγωνισμός καλύτερου βίντεο

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Δημιούργησα για σχολιασμούς στους διαγωνισμούς video που πανε να γίνουν θεσμός στο στεκι.


Σημείωση συντονιστή: στο θέμα αυτό σχολιάζονται συμμετοχές και όχι χρήστες. Επιτρέπεται να σχολιάζονται οι συμμετοχές των διαγωνισμών (δηλαδή τα βίντεο) αλλά όχι οι ίδιοι χρήστες που συμμετέχουν. Επιπροσθέτως, δεν επιτρέπεται η προτροπή/αποτροπή για ψήφιση των συμμετοχών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Για το διαγωνισμό με τις ταινίες μου άρεσε αρκετά το τραγούδι του Lion king 2 του akiko και το Skyfall της aleska
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Το θέμα ανοίγει ξανά με νέο περιεχόμενο! Εδώ μπορείτε να σχολιάσετε τις συμμετοχές που σας αρέσουν ή δεν σας αρέσουν και να συζητήσετε με αφορμή αυτές. Ωστόσο, δεν επιτρέπεται ο σχολιασμός των ίδιων των χρηστών που συμμετέχουν, καθώς και η προτροπή/αποτροπή να ψηφίσουν ή να μην ψηφίσουν τα μέλη μια συμμετοχή. Οι ενστάσεις δεν πρέπει να εκφράζονται εδώ αλλά μέσω της επιλογής "Αναφορά", ούτως ώστε να αναλάβει η Ομάδα Διαχείρισης.

Have fun! :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Κατ'αρχάς, συγχαρητήρια στον Δημήτρη (dimijim) για την επιλογή του θέματος του διαγωνισμού.:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Συνεχίζοντας τα σχόλιά μου, θεωρώ οτι ήταν ένας επιτυχημένος διαγωνισμός, ως επί το πλείστον τα κομάτια που αναρτήθηκαν ήταν πολύ καλά, παρότι (τουλάχιστον) 2 συγκεκριμένα λίγο άκυρα καθότι προϋπήρχαν των ταινιών.
Πάντως τα περισσότερα μου άρεσαν, ψήφισα ανάμεσά τους αυτά που μου άρεσαν λίγο πιο πολύ.:music2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Θέλω να δώσω πληροφορίες για την υποψηφιοτητά μου:
https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4432274&postcount=26

Πολύ σπάνιο κομμάτι που προέρχεται από ενα συλλεκτικό cd. Ο ζωγράφος στέφανος ρόκος είπε σε κάποιους καλλιτεχνες να γράψουν ενα cd για την έκθεση ζωγραφικής του. Οι κάτοχοι του cd είναι αυτοί που πήγαν σε ένα απομακρυσμένο μέρος της Αθήνας για να "δουν" την έκθεση. Εγώ πήγα μόνο για το cd.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ: https://www.stefanosrokos.gr/el/horror-and-romance
Ακούστε τα όλα. Έχει και άλλα διαμάντια μεσα εκτός από των Κόρε Υδρο που πόσταρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
@Scandal
Πιστεύω θα συμφωνήσεις, πως όλη η σειρά ήταν από τις πιο εμνευσμένες και επιτυχημένες που πέρασαν ποτέ από την ελληνική τηλεόραση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
@Scandal
Πιστεύω θα συμφωνήσεις, πως όλη η σειρά ήταν από τις πιο εμνευσμένες και επιτυχημένες που πέρασαν ποτέ από την ελληνική τηλεόραση. :)
Αν και φυσικά αγαπώ κι εγώ τις τρεις χάριτες (ήμουν 9 χρόνων όταν παίζονταν) δε συμφωνώ ότι είναι μια επιτυχημένη σειρά απλά ήταν κάτι το καινούριο που ο κόσμος αποδέχτηκε ελλειψει άλλων καλύτερων σειρών αλλά και που σήμερα η νοσταλγία μάς κάνει να αγαπάμε. Πιστεύω ότι αν έπαιζε σήμερα για πρώτη φορά, το πολύ πολύ να σκαγαμε ένα χαμογελο σε όλο το επεισόδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Το αντίθετο: τις πιο επιτυχημένες ατάκες είχε, διαχρονικό χιούμορ. Μια "όαση" γέλιου, που μας αρέσει να επιστρέφουμε, κόντρα στις άνοστες κι άνευρες "κωμωδίες" που κατακλύζουν τη σημερινή ελληνική τηλεόραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Εγώ βασικά θεωρώ καλύτερες ελληνικές σειρές αυτές από τέλη δεκαετίας '90 μέχρι 2005.
Πχ Κωνσταντίνου και Ελένης, Παρά πέντε, Δύο ξένοι, dolce vita > ανώτερες από Τρεις χάριτες αλλά οι Τρεις χάριτες είναι ανώτερες πχ από το Πέτα τη φριτέζα που παίζει τώρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Εγώ βασικά θεωρώ καλύτερες ελληνικές σειρές αυτές από τέλη δεκαετίας '90 μέχρι 2005.
Πχ Κωνσταντίνου και Ελένης, Παρά πέντε, Δύο ξένοι, dolce vita > ανώτερες από Τρεις χάριτες αλλά οι Τρεις χάριτες είναι ανώτερες πχ από το Πέτα τη φριτέζα που παίζει τώρα :)

Κρίνουμε τις σειρές, έχοντας ως παράμετρο, τη χρονική στιγμή που βγήκανε. Οι τρεις χάριτες βγήκαν το 89, to Dolce Vita to 1995, και το Πάρα Πέντε το 2005.

Aπό αυτές τς σειρές κατά τη γνώμη η καλύτερη είναι οι 3 χάριτες γιατί τότε έκανε τη διαφορά. Σημειώνω ότι η διαφορά 89 - 95 στη τηλεόραση ήταν πολύ μεγαλύτερη από 2005 - Σήμερα.

Σειρές του Αλέξανδρου Ρήγα και Παπαπέτρου, Αποστόλου δεν μου αρέσει γιατί φωνάξουν όλη την ώρα οι ηθοποιοί (Dolce Vilta, Δυο ξένοι, Κόκκινο Δωμάτιο κ.λπ.).

Η ελληνική τηλεόραση καταστράφηκε από τη στιγμή που μπήκε φόρο στη διαφήμιση. Περμένω πότε θα καταλάβουν ότι πρέπει καταργηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Έχοντας δει τις main stream ελληνικές σειρές, όντως μόλις έβαλα να δω Δύο ξένους, με ψηλοενόχλησε που όλη την ώρα φωνάζουν οι ηθοποιοί. Είναι στο στυλ του Αλέξανδρου Ρήγα φαίνεται, όπως και τα έντονα - αληθινά χαστούκια.

Τότε έκαναν τη διαφορά οι Τρεις χάριτες και με βάση αυτό το κριτήριο είναι όντως η καλύτερη σειρά, αλλά βάζοντάς τες ετεροχρονισμένα στο μικροσκόπιο νομίζω, δλδ συγκρίνοντας με τα πιο πρόσφατα δεδομένα και απαιτήσεις (τέλη 2018), οι σειρές τέλη '90 με '05 ήταν πράγματι καλύτερες από τις Τρεις χάριτες και από πολλές από τις πρόσφατες σειρές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top