Η Ελλάδα είναι η ωραιότερη χώρα του κόσμου

Είναι η Ελλάδα η ωραιότερη χώρα του κόσμου;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 32)
  • Ναι

    Ψήφοι: 10 31.3%
  • Όχι

    Ψήφοι: 22 68.8%

georgia mo

Νεοφερμένος

Η georgia mo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ή μήπως όχι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Θα μπορουσε αλλα...!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Έχει τα "προσόντα" (:P) αλλά δεν έχει τις κατάλληλες υποδομές.
Αν και κάθε χώρα έχει κάτι ξεχωριστό και όμορφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εκτός από τα νησία που πραγματικά είναι απο τα πιο μαγευτικά μέρη της γης,δεν πιστεύω ότι η Ελλάδα είναι η ομορφότερη χώρα της γής.Και μην με παρεξηγήσετε,δεν λέω ότι δεν είναι όμορφη απλά ότι ύπαρχουν και πιο ωραίες χώρες.Αυτό το λέω περισσότερο εξαιτίας των αστικών περιοχών και πόλεων που δυστυχώς κατά την γνώμη μου πάντα στην πλειονότητά τους είναι τσιμεντένιες μεγαλουπόλεις, κάποιες αχανείς όπως η Αθήνα,ψυχρές με υπερβολικά γρήγορους και αγχωτικούς ρυθμούς ζωής κακό πολεοδομικό σχεδιασμό κτλ.(μπορώ να γράψω κι άλλα πολλά).Δείτε τις πόλεις σε βόρειες χώρες όπως η Δανία,η Σουηδία και η Ολλανδία και θα καταλάβετε τι εννοώ.Πανέμορφη αρχιτεκτονική που την διατήρησαν εδώ και πάρα πολλά χρόνια,χωρις να γκρεμίσουν όλα τα ιστορικά μεσαιωνικά τους κτήρια για να τα αντικαταστήσουν με ''τσιμεντένια κουτιά'',γεμάτες από πράσινες οάσεις και πάρκα,με περισσότερα ποδήλατα από ότι αυτοκίνητα και αύτα είναι μόνο ένα δέιγμα από όσα μπορεί κανείς να συναντήσει σε αυτές τις χώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα προτιμούσα να περάσω καλοκαίρι στις Μαλβίδες (παρά Πάρο) και τα χριστούγεννα στην Φιλανδία (παρά σε κανα ορεινό χωριό της Ηπείρου):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Αμα μιλαμε για φυσικη ομορφια τοτε αν δεν ειναι η ομορφοτερη τοτε ειναι σιγουρα απο τις πιο ομορφες.Αμα βαλουμε μεσα και τις πολεις(αρχιτεκτονικη,υποδομες κτλπ) τοτε το χασαμε το παιχνιδι :P .Σιγουρα υπαρχουν και οι χωρες με εξοτικα νησια και απεραντα δαση αλλα στον δυτικο κοσμο η Ελλαδα ξεχωριζει και αυτο φαινεται και απτον τουρισμο.Οπως μου ειχε πει και ενας ξενος ''Η Ελλαδα εχει μερη για ολα τα γουστα''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
ναι ειναι η ευλογημενη απο τον θεο χωρα . ευτυχως φροντιζουν οι ΕΛ για αυτο κ η εταιρια ΕΨΙΛΟΝ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από georgia mo:
Ή μήπως όχι;;;

Με τους χειρότερους ανθρώπους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Αμα μιλαμε για φυσικη ομορφια τοτε αν δεν ειναι η ομορφοτερη τοτε ειναι σιγουρα απο τις πιο ομορφες.Αμα βαλουμε μεσα και τις πολεις(αρχιτεκτονικη,υποδομες κτλπ) τοτε το χασαμε το παιχνιδι :P .Σιγουρα υπαρχουν και οι χωρες με εξοτικα νησια και απεραντα δαση αλλα στον δυτικο κοσμο η Ελλαδα ξεχωριζει και αυτο φαινεται και απτον τουρισμο.Οπως μου ειχε πει και ενας ξενος ''Η Ελλαδα εχει μερη για ολα τα γουστα''.


Φυσικά και μιλάμε και για την πολεοδομία,την αρχιτεκτονική και τις υποδομές...Άλλωστε η πλεινότητα των κατοίκων στις πόλεις μένουν..όχι στα νησία.Άρα κατά την γνώμη μου θα ήταν χίλιες φορές καλύτερο να είχαμε έστω και λίγο καλύτερα οργανωμένες και ομορφότερες πόλεις κι ας μην ήταν τόσο τέλεια τα νησία μας.Ποιοί πρέπει να ζούν σε καλύτερο περιβάλλον,οι πολίτες ή οι τουρίστες;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ή μήπως όχι;;;
Καλα ας ηρεμησουμε και λιγο:P Σιγουρα η Ελλαδα ειναι πολυ ομορφη χωρα με δυνατο χαρτι τα νησια της, ομως στην ευρωπη και ποσο μαλλον στον κοσμο υπαρχουν πολλες αλλες χωρες που αντικειμενικα ειναι πιο ομορφες. Βεβαια η ομορφια ειναι πως τη βλεπει κι ο καθενας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εμένα η γνώμη μου είναι ότι η λέξη "ωραία" έχει υποκειμενική σημασία,την ορίζει ο καθένας όπως εκείνος θέλει.Δεύτερον,καμία χώρα (από όσες έχω επισκεφτεί) δεν είναι ωραιότερη από κάποια άλλη για το λόγο ότι η κάθε χώρα είναι μοναδική σε κάτι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Νομίζω ότι δεν μπορούμε να πούμε ποια είναι η ωραιότερη χώρα του κόσμου. Καταρχήν γιατί δεν παίζει να τις έχουμε επισκεφτεί όλες:P E και το ωραίο όπως και να χει ορίζεται πάνω κάτω από τα γούστα μας.
Τώρα για το θέμα νομίζω ότι η Ελλάδα είναι όντως όμορφη χώρα, αλλά υπάρχουν και άλλα όμορφα μέρη στον κόσμο. Γενικά κάθε μέρος έχει κάτι ξεχωριστό δεν είναι όλα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αρχικα δν δεχομαι καποιος που δεν εχει επισκεφθει την πλειονοτητα των χωρων του κοσμου να κρινει αν η δικια του χωρα (τελειως αντικειμενικα) ειναι η ομορφοτερη. Με τι κριτηριο? Μαλλον μονο την καταγωγη: ειμαι Ελληνας αρα η Ελλαδα ειναι η ομορφοτερη χωρα του κοσμου. Προσωπικα εχω επισκεφθει τις περισσοτερες Ευρωπαικες χωρες και δν μπορω να πω ποια ειναι η πιο ομορφη, πολλες ομως εχουν στοιχεια που η Ελλαδα χανει παρα πολυ, οπως για παραδειγμα εχουν βλαστηση και ωραια φυση, δαση, εχουν πανιδα που επεκτεινεται περα απο σκυλους γατες και δεκαοχτουρες, εχουν ανθρωπινες πολεις που διατηρουν την αρχιτεκτονικη τους συνδυαζοντας ομως το παλιο με το νεο, εχουν καλυτερο κλιμα, εχουν καλυτερες υποδομες για τους πολιτες τους, παρκα, γηπεδα κλπ κλπ. Απο την αλλη πλευρα η Ελλαδα εχει ομορφα παραλια, ωραιες θαλασσες και πολλα νησια. Καθε χωρα εχει την ομορφια της και δν μπορεις να τις συγκρινεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aniohaseo

Νεοφερμένος

Ο Aniohaseo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 62 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Απο τις ...250 που έχω πάει (!) με τεράστια διαφορά, η μικροτεράστια χώρα μας, είναι μακράν η ομορφότερη. Ακου...Ευρώπη !!!
Μπρρρρ! Με 100% υγρασία (αχχχ τα αρθριτικά μου, αυτά) και μόνιμη συννεφιά κατακρυόκωλο πληθυσμό, κλπ. Οχι ευχαριστώ, δεν θα πάρω.
Να πάτε, να πάτε.
Αργεντινή ειμαι τώρα, και την ημέρα (χειμώνας υποτίθεται εδω) φοράω κοντομάνικο και το βράδυ κασκολ, παλτο και σκούφο.Ε, όχι ρε!
Μαλντιβες με πράσινα νερά, λευκή άμμο και καλοκάγαθους μαυρούκους που χαμογελάνε ακομα κι αν τους βρίζεις.
Για δίμετρες Ρωσίδες, ασπρες σαν το γάλα που παιρνουν το χρωμα βρασμένης καραβίδας σε κατι ώρες, καλά ειναι. Πανάκριβα εισητήρια, τροπικάλ
το σύστημα, γεωγρ. πλάτος 1 μοιρα βόρειο, αν θυμάμαι καλά, οπερ, 12 μήνες καλοκαίρι.
Παρε και αντηλιακό με δεικτη προστασίας 5000 κι αν σε πειράζει το βράσιμο, κατσε σπιτι καλύτερα.
Ταυλάνδες και Ασίες, τσού, εκτός κι αν το στομάχι αλέθει κοτρώνες χωρίς ιδιαίτερο προβλημα.
Μπάνιο στην θάλασσα, τσού, γιατι κατι ζαχαρίες 6μετροι σε περιμένοθν για τσαπ-τσαπ.
Πήγα βόρεια Ελλάδα πέρσι, πρώτη φορά και ζαλίστηκα. Κάτι, δάση, τρεχούμενα νερά, Chalkidiki καταπράσινη, με νερά,
αναμφίβολα πιο πράσινα και όμορφα απο εκείνα σε Μαλντιβες, και λοιπούς τροπικάλ προορισμούς.
Ασε που ηπια και κάτι Caipirinha's στην Θεσσαλονίκη που κοντράρουν στα ισα εκείνες που είχα πιει στο Ilha Porscha στο Σάντος.
Αν δεν παινέψει κανείς το σπίτι του θα πεις....αλλα, όχι φίλε δεν είναι έτσι.
Είχαμε την τύχη, μέσα στην ατυχία μας, να γεννηθούμε στην ομορφότερη χώρα του κόσμου.
Τα λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου..θα πέσει να σε πλακώσει.
Λέει ο σοφός λαός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Ας πέσει να με πλακώσει,αλλά αυταπάτες στον εαυτό μου δεν θα δημιουργήσω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Απο τις ...250 που έχω πάει (!) με τεράστια διαφορά, η μικροτεράστια χώρα μας, είναι μακράν η ομορφότερη. Ακου...Ευρώπη !!!
Μπρρρρ! Με 100% υγρασία (αχχχ τα αρθριτικά μου, αυτά) και μόνιμη συννεφιά κατακρυόκωλο πληθυσμό, κλπ. Οχι ευχαριστώ, δεν θα πάρω.
Εχμ.
Δεν έχεις πάει Ιωάννινα ή Ρέθυμνο (το καλοκαίρι) για να μιλάς για υγρασία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εχμ.
Δεν έχεις πάει Ιωάννινα ή Ρέθυμνο (το καλοκαίρι) για να μιλάς για υγρασία.:P
Εδώ στη Θεσσαλονίκη έχουμε λιγότερη υγρασία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εδώ στη Θεσσαλονίκη έχουμε λιγότερη υγρασία :P
Νομίζω ότι τα Ιωάννινα κατέχουν την 1η θέση σε πόλεις της Ελλάδος με υγρασία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Νομίζω ότι τα Ιωάννινα κατέχουν την 1η θέση σε πόλεις της Ελλάδος με υγρασία.:P
Δεν έχω μείνει Ιωάννινα για να το διαπιστώσω τι να σε πω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top