Λαμπάδες!

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το θεμα της πασχαλινής λαμπάδας!Βγάλτε το παιδί από μέσα σας.:P
Πήρατε λαμπάδα;Για τους τολμηρούς μπορούν να βάλουν και φωτογραφιες!
Τί θυμάστε από αυτές τις μέρες;


Μόλις έλαβα λαμπάδα απο τη νονά μου.Μια κίτρινη με ενα αρκουδάκι της ΑΕΚ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Εμένα η κακιά νονά μου δεν μου φέρνει πια λαμπάδα και εδώ και 5 χρόνια μου αγοράζει η μαμά μου...
Η δική μου λοιπόν, είναι μώβ με glitter παντού...κορδέλες μώβ και φούξια και πανέμορφα πύλινα λουλουδάκια...Της είπα να μου πάρει με κανένα αρκουδάκι επάνω αλλά αυτή κατάλαβε ότι έχω μεγαλώσει και να....τα αποτελέσματα...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Λαμπάδες!!!!!!!!!!!! :clapup::clapup::clapup::clapup: :clapup::clapup::clapup::clapup: :clapup::clapup::clapup::clapup:


Από μικρή είχα τρέλα!!! Όταν μου έφερνε η νονά μου, πάντα με κούκλες πάνω, δεν ήθελα να την χαλάσω! Η μαμά μου επέμενε κάθε φορά να την βγάζει για να μην πέσει κερί πάνω στα μαλλιά της, εγώ έλεγα όχι και κάθε Πάσχα γινόταν μάχη! :P

Η νονά μου πλέον έχει αρκετό καιρό να μου πάρει λαμπάδα και έτσι κάθε χρόνο την διαλέγω εγώ! Έχω βρει και ένα μικρό μαγαζάκι στην Αθήνα με εκπληκτικές χειροποίητες λαμπάδες και κάθε φορά πάω και πέρνω από εκεί!!! Φέτος έχω σταμπάρει δυο και δεν ξέρω ποια να αγοράσω! Με βλέπω να παίρνω και τις δυο και την μια να την ανάβω στον Επιτάφιο και την άλλη το Μ. Σάββατο!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εμένα πάλι η λαμπάδα μου ερχόταν πακέτο από Αθήνα μέχρι τα 18 μου, μιας και η νουνά μου είναι εδώ...

αυτό που θυμάμαι είναι το "πρέπει να πάρεις τη νουνά σου να της πεις ευχαριστώ" ['ντρέπομαι λέμε, δεν θέλω καλέ μαμά!!!'], οπότε δεν μου έχουν μείνει καλές αναμνήσεις :P:P:P...

Εκτός από μια χρονιά που δέησε και μου πήρε [3 χρόνια ήθελα αλλά ντρεπόμουν να το ζητήσω :redface:] μια λαμπάδα με Barbie επάνω :P.
Τελευταία φορά που ήρθε το πακετάκι της λαμπάδας ήταν στα 18 μου, μετά τα κόψαμε αυτά (και τα "υποχρεωτικά" τηλέφωνα επίσης :P]

Από τότε... μια κλασσική άσπρη έχω που συνήθως την αγοράζει η μαμά μου [μαζί με τις υπόλοιπες της οικογένειας] Μ.Παρασκευή το πρωί [σετάκι με τις "σκούρες" του επιταφίου]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εμένα ποτέ δε μου άρεσε η όλη φάση με τη νονά μου για τον απλούστατο λόγο ότι η γυναίκα είναι ο ορισμός του κιτς. :P
Ό,τι μου έπαιρνε ήταν πάντα πολύχρωμο με φραμπαλάδες και λουλούδια και χρυσαφικά (:confused:) και μόλις τα έβλεπα έφριττα γιατί εγώ ήθελα μία απλή ροζ λαμπάδα και τη γόνδολα της Barbie για να παίζω! :redface:
Ευτυχώς για μερικά χρόνια είχε εξαφανιστεί, αλλά από πέρυσι επανήλθε δριμύτερη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Όσο περνάνε τα χρόνια γίνετε και πιο απλή κάποια στιγμή έρχεται η ώρα που εξαφανίζετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εμενα μου αγοραζε παντα η μαμα μου, και τωρα αγοραζω μονη μου η την διαλεγουμε μαζι!

Η πιο τελεια λαμπαδα ηταν μια που ειχε σχημα κλειδιου του σολ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εμένα μου έστειλε την Παρασκευή η νονά/θεία μου!!! Είναι τέλεια, ΡΟΖ, με ένα μικρό διακοσμητικό με ένα μεταλλικό πραγματάκι και σκωτσέζικο πανάκι... Η πιο μινιμάλ που είχα ποτέ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πάνε χρόνια που έχω σταματήσει να δέχομαι Λαμπάδες, γιατί πολύ απλά αντί για λαμπάδες ο νονός μου στέλνει λεφτά (ναι ακόμα και τώρα :P).

Οπότε για το έθιμο και μόνο κρατάμε τις λαμπάδες που μας μένουν από κάθε χρόνο. Άλλωστε πόσο να καεί μια λαμπάδα και γιατί να την πετάξεις μετά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
έχω δυο απορίες :
Resident Evil δηλαδή στον επιτάφιο παίρνετε σκούρες λαμπάδες?
και δηλαδή είναι υποχρεωτικό οι νονοί σας να σας φέρνουν λαμπάδα?
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γιατι κομυ? Σε σας ειναι διαφορετικα???
Ναι ειναι σκουρες οι λαμπαδες/κερια στον επιταφιο....
Και οχι δεν το εχουν υποχρεωση οι νονοι..απλα ειναι εθιμο....ετσι ειθισται να γινεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Εγώ θα πάρω ένα κίτρινο κερί για τον επιτάφειο και ένα λευκό για την ανάσταση... Είμαι ο περίεργος της υπόθεσης;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Γιατι κομυ? Σε σας ειναι διαφορετικα???
Ναι ειναι σκουρες οι λαμπαδες/κερια στον επιταφιο....
Και οχι δεν το εχουν υποχρεωση οι νονοι..απλα ειναι εθιμο....ετσι ειθισται να γινεται....

έλα νεράιδα μου ναι είναι διαφορετικά εμείς στον επιτάφιο δεν παίρνουμε λαμπάδες, πάμε όμως με μαύρα ρούχα, και παίρνουμε λουλούδια. Όσο για τη ανάσταση παίρνουμε κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Εμένα σταμάτησαν οι νονοί μου να μου παίρνουν λαμπάδα όταν τελείωσα το σχολείο. Μάλλον θεώρησαν ότι μεγάλωσα...:hmm: Δεν μπορώ να πω ότι με πείραξε ιδιαίτερα καθώς ποτέ δε μου άρεσε η λαμπάδα που μου έπαιρναν, ήταν πολύ κακόγουστη. Ήθελα κι εγώ μία φορά να μου πάρουν λαμπάδα με κούκλα πάνω ή κάτι τέτοιο...

Τα τελευταία χρόνια παίρνει η μαμά μου άσπρες λαμπάδες για όλους από την εκκλησία. Θέλω όμως φέτος να πάρω μία όμορφη ροζ λεπτούλα που είδα σε ένα μαγαζί και πολύ τη ζήλεψα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Εμένα η νονά μου ΑΚΟΜΑ μου φέρνει λαμπάδα. Προχθές μου έφερε λαμπάδα και παπουτσάκια :jumpy:!

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Παπουτσάκια για διακόσμηση στην λαμπάδα ή να τα φορέσεις; :worry::redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Παπουτσάκια για διακόσμηση στην λαμπάδα ή να τα φορέσεις; :worry::redface::D

Κανονικά :D (κάτι μπαλαρίνες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3l3n@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βασιλικά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Εμένα πάλι η δικιά μου η λαμπάδα είναι ρόζ και έχει κρεμασμένα πάνω της πουέντ παπουτσάκια διακοσμητικά με τις κορδελίτσες τους και με τα όλα τους! Μας αρέσει το μπαλέτο, τι να κάνουμε..:P Πραγματικά πολύ όμορφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Και μένα μου φέρνει λαμπάδα ακόμα..Δεν θέλουν να μεγαλώσουμε μωρέ γι'αυτό..Ευτυχώς φέτος,την ξέχασα επίτηδες και δεν μου έφερε τίποτα..Όχι ότι θα πήγαινα και στην εκκλησία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ήρθε η πεθερά μου σήμερα από το μέρος της για 4 μέρες να κάνει μαζί μας Πάσχα... κ μου είπε οτι εκεί έχουν ως έθιμο το πρώτο Πάσχα μετά τον αρραβώνα η πεθερα περνει στην νύφη λαμπαδα...

ε κ λοιπόν μου την έφερε,μια ωραία μοβ λαμπάδα με λαχανί κορδελίτσες πολύ μου άρεσε!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top