Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,256 εγγεγραμμένα μέλη και 2,391,594 μηνύματα σε 74,182 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 651 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 13:54, 23-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Δεν είπα αυτό Μάνια μου, απλά στη σημερινή εποχή (την δήθεν ίση για τα δύο φύλα), ένας άντρας που ρεύεται και αερίζεται είναι νορμαλ και αν του το απαγορεύσουν τον καταπιέζουν κιόλας, ενώ μια γυναίκα που κάνει τα ίδια είναι "άκομψη", "αντισεξουαλική" και άλλα πολλά ωραία...

Ακριβώς αυτό... Α ναι ξέχασα η γυναίκα είναι το οραίο φύλλο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε στις 13:55, 23-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
"

3)Δεν μου αρέσει όταν κάνω τραπέζι: α)να είναι έτοιμο το φαγητό και πριν να σερβίρω στα πιάτα και να κάτσουμε, να τσιμπάνε από την πιατέλα ή β) να μην είναι έτοιμο το φαγητό(π.χ. στη φουφού δεν χωράνε όλες οι μπριζόλες μαζί ) και να φάνε οι καλεσμένοι «με δόσεις» για να «μην κρυώνει.»
Είναι μεγάλη αγένεια, συμφωνώ, αλλά αν έχεις το φαγάκι κάτω απο τη μύτη σου να μοσχοβολάει δεν θα τσιμπίσεις λίγο;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 14:00, 23-02-07:

Βρε κορίτσια,βρε κορίτσια....

Τι μανία είναι αυτή να τα ανάγετε όλα στο θέμα της ισότητας?Γιατί κηνυγάτε χίμαιρες παντού?Ακόμα και το ρέψιμο?Έλεος δηλαδή!

Τα 2 φύλα είναι ακριβώς ίσα μεταξύ τους,ήταν όμως,είναι και θα είναι διαφορετικά μεταξύ τους!

Και btw,ναι,η γυναίκα είναι το ωραίο φύλο και ναι,είναι κοπλιμέντο αυτό και τιμή σας!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:00, 23-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Ακριβώς αυτό... Α ναι ξέχασα η γυναίκα είναι το οραίο φύλλο
Αυτά τα περι "ωραίου φύλου" και "αιθέριας ύπαρξης" είναι το αναισθητικό που μας πλασάρουν για την κάθε μορφής καταπίεση μας.

"Μην ρεύεσαι-η γυναίκα είναι το ωραίο φύλο"
"Το σπίτι της μια γυναίκα πρέπει να το έχει πεντακάθαρο - αφού είναι το ωραίο φύλο"
"Μια γυναίκα δεν πρέπει να βρίζει - αφού είναι το ωραίο φύλο"
και άλλα πολλά

Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε στις 14:05, 23-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από ALEX_

Και btw,ναι,η γυναίκα είναι το ωραίο φύλο και ναι,είναι κοπλιμέντο αυτό και τιμή σας!
Οι άντρες είναι το ωραίο φύλο!!!!!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:07, 23-02-07:

Όταν αυτό γίνεται δικαιολογία για τον περιορισμό της ελευθερίας μας σε τόσους τομείς, μόνο μια χαζή θα το θεωρούσε τιμή της.

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 14:12, 23-02-07:

Όταν αυτό γίνεται δικαιολογία για τον περιορισμό της ελευθερίας μας σε τόσους τομείς, μόνο μια χαζή θα το θεωρούσε τιμή της.
Ποια ελευθερία βρε Μισέλ μου,του να ρεύεστε?Ή του να κατεβάζετε μπινελίκια με όλα τα ευαγγέλια(btw εγώ οι περισσότερες κοπέλες που ξέρω δεν αρέσει σε αυτές να βρίζουν,δεν τους το απαγορεύει κανεις)??Γι'αυτήν την "ισότητα" σκάτε?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:14, 23-02-07:

Ποια ελευθερία βρε Μισέλ μου,του να ρεύεστε?Ή του να κατεβάζετε μπινελίκια με όλα τα ευαγγέλια(btw εγώ οι περισσότερες κοπέλες που ξέρω δεν αρέσει σε αυτές να βρίζουν,δεν τους το απαγορεύει κανεις)??Γι'αυτήν την "ισότητα" σκάτε?
Ναι, γι'αυτήν. Ούτε εμένα μου αρέσει να ρεύομαι ή να βρίζω, αλλά θέλω να ξέρω οτι ΑΝ μου άρεσε, θα είχα τη δυνατότητα χωρίς να με κράξουν. Είναι θέμα ελευθερίας, όχι προτιμήσεων.

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε στις 14:17, 23-02-07:

Άσχετο αλλά έχουμε βγει καρα-οφ τόπικ ή ιδέα μου είναι???

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:19, 23-02-07:

Άσχετο αλλά έχουμε βγει καρα-οφ τόπικ ή ιδέα μου είναι???
Τα off-topics βγαίνουν εύκολα, δεν είναι το τέλος του κόσμου.

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 14:22, 23-02-07:

ωραία.
δεν υπάρχει ισότητα
suits me.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:36, 23-02-07:

Βραχυπρόθεσμα μόνο dear. Αν κάτσεις να το καλοσκεφτείς, ούτε τους άνδρες συμφέρει να έχουν δίπλα τους κάποια που θεωρούν κατώτερη.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 14:54, 23-02-07:

Τα off-topics βγαίνουν εύκολα, δεν είναι το τέλος του κόσμου.
χαχα!!!!Εισαι λαθος αγαπητη μου!!!!!
Απο off topic ξεκινησε και ο κατακλυσμος...με ενα δυο off topic-ψιχλαες ξεκινησε και ειδες τι εγινε μετα...ΧΑΜΟΣ!
Αρα αν κατασταφει ο κοσμος ολοι εμεις φταιμε!
Και υποψην οτι και οι μεν εχετε δικιο και οι δε.Απλως οποιος κανει την τριχα τριχια,χανει το νοημα.(Φυσικα δεν εννοω εσενα Λια εστι;Αλλιως θα στο ελεγα καιτο ξερεις.)

Το λοιπον και για να μπω στο θεμα θα γραψω μερικες παραξενιες μου.
  • -Δεν μπορω να καθομαι για φαγητο και πριν τελειωσω το μνιαμ-μνιαμ να αναβει ο αλλος τσιγαρο.Εκτος του οτι με ενοχλει (ειδικα εκεινη την ωρα) το θεωρω απιστευτη ασεβεια απεναντι μου.
  • -Δεν μπορω να τρωω και ο αλλος οταν βαζει την μπουκια στο στομα του με το πιρουνι, να το "γδερνει" με τα δοντια.
  • -Δεν αντεχω να μασαει (μασουλαει) ο αλλος με ανοιχτο το στομα.Τρελαινομαι μ' αυτο το "πλιατς-μλιατς"
  • -Στην τουαλετα οταν κανω το πιπι μου δεν μπορω με τιποτα να το κανω εαν η "κουλουρα" δεν ειναι σηκωμενη.Και φυσικα δεν την αφηνω ποτε ορθια και δεν μου αρεσει να την αφηνει κανεις ορθια
  • -Οταν καποιος κανει την αναγκη του και "πιτσιλισει" θελω να το καθαρισει επιτοπου.(με λιγο χαρτακι υγειας γινεται πανευκολα σε 2 δευτερολεπτα.).
  • Εμ, ρε φιλε μου και φιλη μου, για κατουρημα πας, οχι στο Αλλου fun park.Αν δεν μπορεις να πετυχεις τον στοχο, πανε καντε στην μπανιερα.
  • -Το κινητο μου μπορει να τγο περιεργαστει καποιος,(αρκει να με ρωτησει πρωτα) αλλα αν τυχει και ψηλιαστω οτι παει να δει τα προσωπικα μου πραγματακια, γινεται χαμος.
  • -Το πισι δεν το ακουμπαει κανεις.
  • -Τα ρουχα μου εκτος απο την μητερα μου, ΔΕΝ τα ακουμπαει κανεις.Κι εκεινη μονο και μονο γιατι ξερει τι κολλημα τρωω με τα ρουχα μου.
  • -Εαν ενα φαγητο δεν μου αρεσει ειτε ειτε οπτικα,ειτε στην μυρωδια δεν το τρωω με τιποτα.
  • -Οταν μιλαω με καποιον τον κοιταω παντα (ειδικα αν δεν το ξερω καλα) στα ματια.
  • -Δεν αντεχω τους επιδηξιες γνωσεων,τα ψωνια και αυτους που για χαρην του δεντρου χανουν τον Αμαζονιο...Γινομαι πολυ ειρωνας απεναντι τους και πεφτει πολυ δουλεμα ,αλλα και κακια...
  • -Πολυ δυσκολα αφηνω καποιον να με ακουμπησει-χαιδεψει στο προσωπο.(μου εχει μεινει απο τοτε που ειχα ακμη και ντρεπομουν γιατι αισθανοουν ασχημος... )
Ειναι κι αλλα αλλα βαριεμαι να τα γραψω...
(βασικα δεν τα γραφω μπας και σωσω τιποτα...)

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 15:07, 23-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Το λοιπον και για να μπω στο θεμα θα γραψω μερικες παραξενιες μου.
  • -Δεν μπορω να καθομαι για φαγητο και πριν τελειωσω το μνιαμ-μνιαμ να αναβει ο αλλος τσιγαρο.Εκτος του οτι με ενοχλει (ειδικα εκεινη την ωρα) το θεωρω απιστευτη ασεβεια απεναντι μου.
  • -Δεν μπορω να τρωω και ο αλλος οταν βαζει την μπουκια στο στομα του με το πιρουνι, να το "γδερνει" με τα δοντια.
  • -Δεν αντεχω να μασαει (μασουλαει) ο αλλος με ανοιχτο το στομα.Τρελαινομαι μ' αυτο το "πλιατς-μλιατς"
  • -Στην τουαλετα οταν κανω το πιπι μου δεν μπορω με τιποτα να το κανω εαν η "κουλουρα" δεν ειναι σηκωμενη.Και φυσικα δεν την αφηνω ποτε ορθια και δεν μου αρεσει να την αφηνει κανεις ορθια
  • -Οταν καποιος κανει την αναγκη του και "πιτσιλισει" θελω να το καθαρισει επιτοπου.(με λιγο χαρτακι υγειας γινεται πανευκολα σε 2 δευτερολεπτα.).
  • Εμ, ρε φιλε μου και φιλη μου, για κατουρημα πας, οχι στο Αλλου fun park.Αν δεν μπορεις να πετυχεις τον στοχο, πανε καντε στην μπανιερα.
  • -Το κινητο μου μπορει να τγο περιεργαστει καποιος,(αρκει να με ρωτησει πρωτα) αλλα αν τυχει και ψηλιαστω οτι παει να δει τα προσωπικα μου πραγματακια, γινεται χαμος.
  • -Το πισι δεν το ακουμπαει κανεις.
  • -Τα ρουχα μου εκτος απο την μητερα μου, ΔΕΝ τα ακουμπαει κανεις.Κι εκεινη μονο και μονο γιατι ξερει τι κολλημα τρωω με τα ρουχα μου.
  • -Εαν ενα φαγητο δεν μου αρεσει ειτε ειτε οπτικα,ειτε στην μυρωδια δεν το τρωω με τιποτα.
  • -Οταν μιλαω με καποιον τον κοιταω παντα (ειδικα αν δεν το ξερω καλα) στα ματια.
  • -Δεν αντεχω τους επιδηξιες γνωσεων,τα ψωνια και αυτους που για χαρην του δεντρου χανουν τον Αμαζονιο...Γινομαι πολυ ειρωνας απεναντι τους και πεφτει πολυ δουλεμα ,αλλα και κακια...
  • -Πολυ δυσκολα αφηνω καποιον να με ακουμπησει-χαιδεψει στο προσωπο.(μου εχει μεινει απο τοτε που ειχα ακμη και ντρεπομουν γιατι αισθανοουν ασχημος... )
Ειναι κι αλλα αλλα βαριεμαι να τα γραψω...

Αυτό το αγόρι, ποιά θα το πάρει?????

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 15:39, 23-02-07:

1) Δεν επιτρέπω σε κανέναν εκτός από το αγόρι μου να με χαϊδέψει. Ούτε καν στη μητέρα μου
2) Δεν μπορώ με τίποτα να κοιμηθω με μαξιλάρι, όσο χαμηλό και να είναι. Πιάνομαι και αισθάνομαι ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω
3) Δεν μπορώ να φάω, ούτε καν να μυρίσω συκώτι, με πιάνει αναγούλα
4) Ελέγχω γύρω στις 10 φορές τη μέρα αν τα κλειδιά μου, το πορτοφόλι και το κινητό μου είναι στην τσάντα μου.

Είμαι καλά γιατρέ μου?

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:40, 23-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
3)Δεν μου αρέσει όταν κάνω τραπέζι: α)να είναι έτοιμο το φαγητό και πριν να σερβίρω στα πιάτα και να κάτσουμε, να τσιμπάνε από την πιατέλα ή β) να μην είναι έτοιμο το φαγητό(π.χ. στη φουφού δεν χωράνε όλες οι μπριζόλες μαζί ) και να φάνε οι καλεσμένοι «με δόσεις» για να «μην κρυώνει.»
αυτό... το είχα ξεχάσει...
δε θέλω με ΤΙΠΟΤΑ όμως να ξεκινάει κάποιος να τρώει ή να τσιμπολογάει αν δεν κάθονται ΟΛΟΙ στο τραπέζι... ανεξάρτητα απο το ποιά είναι η νοικοκυρα!

Επίσης... άλλο που ξέχασα να αναφέρω...
Δεν θέλω-αντέχω- μπορώ με ΤΙΠΟΤΑ όμως, αρρωσταίνω, να μου πιάνουν τη μύτη

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 462 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 16:26, 23-02-07:

..κι ήρθε η ώρα να συμπληρώσω κι εγώ κάποια πραγματάκια:

λοιπόόόόν...
1) Δεν αντέχω όταν κάποιος τρώει,να βουτάει το πηρούνι του (με τα χίλια δυο υπολλείματα φαγητών) στη σαλάτα,αντί να τη βάλει στο πιάτο του και να τη φάει από'κει..όπου δω να το κάνουν αυτό,σιχαίνομαι απίστευτα και δεν ξαναγγίζω τη σαλάτα (ή γενικά, ό,τι μεζεδοειδές υπάρχει στο τραπέζι και ο άλλος το ανακατεύει με το πηρούνι του για να επιλέξει ποιο κομμάτι θα πάρει..)

2)Ενώ δεν μπορώ να φάω φέτα όταν είναι ωμή,τρελαίνομαι για τυρόπιτες,σπανακόπιτες,τυρόψωμα και γαρίδες σαγανάκι (που έχουν φέτα!)..επίσης,σιχαίνομαι απίστευτα να πλύνω όποιο πιάτο είχε μέσα φέτα...

3)Εκνευρίζομαι απίστευτα όταν μου πειράζουν τη μύτη,γιατί έχω αλλεργία και η παραμικρή άγαρμπη κίνηση που θα κάνει ο άλλος,μπορεί να με τσακίσει σ'αυτό το θέμα..

4)Μερικές φορές,τρώω κάτι ηλίθια κολλήματα με την τοποθέτηση των διαφόρων αντικειμένων,του στυλ "αν βάλεις πχ το αρκουδάκι έτσι πάνω στο κρεβάτι κι όχι αλλιώς,θα γίνει αυτό ή δεν θα γίνει το άλλο,κλπ"...

5)Όταν με πιέζουν για κάτι πολύ,κάνω -σχεδόν- πάντα το εντελώς αντίθετο...

..αυτά προς το παρόν,αλλά σίγουρα θα ξαναεπανέλθω λέμεεε...

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 16:34, 23-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από burbuja
1) Δεν αντέχω όταν κάποιος τρώει,να βουτάει το πηρούνι του (με τα χίλια δυο υπολλείματα φαγητών) στη σαλάτα,αντί να τη βάλει στο πιάτο του και να τη φάει από'κει..όπου δω να το κάνουν αυτό,σιχαίνομαι απίστευτα και δεν ξαναγγίζω τη σαλάτα (ή γενικά, ό,τι μεζεδοειδές υπάρχει στο τραπέζι και ο άλλος το ανακατεύει με το πηρούνι του για να επιλέξει ποιο κομμάτι θα πάρει..)

3)Εκνευρίζομαι απίστευτα όταν μου πειράζουν τη μύτη,γιατί έχω αλλεργία και η παραμικρή άγαρμπη κίνηση που θα κάνει ο άλλος,μπορεί να με τσακίσει σ'αυτό το θέμα..
Α! Ξέχασα κι αυτα! Μια απο τα ιδια κι απο δω
Ειδικα αυτο με τη μυτη..

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 17:53, 23-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Δεν θέλω-αντέχω- μπορώ με ΤΙΠΟΤΑ όμως, αρρωσταίνω, να μου πιάνουν τη μύτη
Αυτο κι εγω.
Επισης..
  • Αν περασω εξω απο εκκλησια και μου ερθει να κανω τον σταυρο μου, θα τον κανω ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ 6 φορες, ενω τις μετραω κιολας. Αν κατι με αποσυντονισει και χασω το μετρημα ξεκιναω παλι.
  • Αν καποιος θελει κατι να μου πει και αρχισει να με "σκουνταει" για να δωσω σημασια/ακουσω εχει φαει φουσκο με την μια.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,069 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 18:03, 23-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
3) Δεν μπορώ να φάω, ούτε καν να μυρίσω συκώτι, με πιάνει αναγούλα
κι εγω!!!! ξερναω απιτοπου

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
Αυτο κι εγω.
Επισης..
  • Αν περασω εξω απο εκκλησια και μου ερθει να κανω τον σταυρο μου, θα τον κανω ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ 6 φορες, ενω τις μετραω κιολας. Αν κατι με αποσυντονισει και χασω το μετρημα ξεκιναω παλι.
  • Αν καποιος θελει κατι να μου πει και αρχισει να με "σκουνταει" για να δωσω σημασια/ακουσω εχει φαει φουσκο με την μια.

6 φορες!!!! ΛΟΟΟΟΛ!!!
κι αν εχει εκκλησια σε καθε τετραγωνο στο δρομο σου, προλαβαινεις στο ενδιαμεσο??ΛΟΟΟΟΛΛΛΛΛ!!!
εισαι θεα λεμε!!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,069 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 09:57, 24-02-07:

Αυτά τα περι "ωραίου φύλου" και "αιθέριας ύπαρξης" είναι το αναισθητικό που μας πλασάρουν για την κάθε μορφής καταπίεση μας.

"Μην ρεύεσαι-η γυναίκα είναι το ωραίο φύλο"
"Το σπίτι της μια γυναίκα πρέπει να το έχει πεντακάθαρο - αφού είναι το ωραίο φύλο"
"Μια γυναίκα δεν πρέπει να βρίζει - αφού είναι το ωραίο φύλο"
και άλλα πολλά
ρευομαι και κλανω, αυτη τη θεραπεια κανω!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:20, 24-02-07:

Α να συμπληρώσω το "μη ξύνεσαι δημόσια, η γυναίκα είναι το ωραίο φύλο" Ε τι να κάνω ρε φίλε αμα με τρώει πχ το πόδι μου;;;;

Να συμπληρώσω και μια ακόμα παραξενιά μου:
Δεν μπορώ με τίποτα τα λίπη στο κρεάς (αυτά που είναι κάπως "ξεχωριστά" και τα αντιλαμβάνεσαι). Είναι ένας απο τους κύριους λόγους που το αποφεύγω. Μόλις καταλάβω έστω και λίγο τέτοιο "καθαρό" λίπος, αντανακλαστικά κάνω αυτούς τους "σπασμούς" που σου ρχονται όταν κάνεις εμετό, και αν συνεχίσω να το έχω στο στόμα μου ή το καταπιώ θα κάνω κατα 80% εμετό

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 14:35, 24-02-07:

δεν μπορω με τιποτα να μου μιλανε χωρις να με κοιτανε.
και προτιμω στα ματια, οπως κανω παντα εγω.

δε μπορω να μου κλεινει η πορτα του τρενου η του μετρο στα μουτρα ενω εχω τσακιστει να την προλαβω. απο τα νευρα μου, μπορει να μην μπω ουτε στους δυο επομενους συρμους και να βριζω και οποιον αμοιρο τυχαινει να ειναι μαζι μου / διπλα μου /με σκουντηξει κλπ

δε μπορω μια συγκεκριμενη μυρωδια. αηδιαζω, κανω εμετο επιτοπου.
ειναι η μυρωδια του δερματος οταν αφαιρειται ο γυψος απο καποιον ασθενη.
εχω γινει πολλες φορες ρομπα

θα επιστρεψω..

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 00:25, 26-02-07:

α ναι. δε μπορω να στρωνω το κρεβατι μου, και γενικα τα κρεβατια-αλλα ΕΙΔΙΚΑ το δικο μου.
αν δε μου το στρωσει καποιος μπορει να μεινει ετσι μπουρδουκλωμενο (σεντονι και παπλωμα) και πανω απο βδομαδα.
ειναι τραγικο γιατι δεν αντεχω την ακαταστασια ρε γμτ και απο μονο του ενα κρεβατι τετοιο προσδιδει στο χωρο τελειως διαφορετικη εικονα, οσο περιποιημενο κι αν ειναι το υπολοιπο δωματιο...!

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 12:23, 26-02-07:

Αυτο με το λιπος στο κρεας..

Ειμαι τοσο παραξενη, που ακομα και στο κοτοπουλο που θεωρειται "καθαρο" απο λιπη εγω βρισκω (λιπος)..

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,982 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:52, 26-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από εμένα!
Αν και γράφω και με τα δύο χέρια (στο κίμπορτ καλέ) έχω μονίμως το αριστερό μου χέρι στο alt-tab για να αλλάζω σελίδα όταν κάποιος μπαίνει μέσα στο δωμάτιό μου..
Τώρα κάνω και το άλλο. Επειδή ο firefox υποστηρίζει καρτέλες κι ο πατέρας μου δεν τις έχει μάθει ακόμα, έχω ανοιχτή και μία άλλη καρτέλα, πουχου το in.gr κι έτσι πριν αλλάξω σελίδα γυρίσω σ' αυτήν την καρτέλα. Έτσι, άμα πάει στη γραμμή της έναρξης να δει τι έχω στο background θα δει.. το in.gr

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 20:05, 26-02-07:

Αυτο με το λιπος στο κρεας..

Ειμαι τοσο παραξενη, που ακομα και στο κοτοπουλο που θεωρειται "καθαρο" απο λιπη εγω βρισκω (λιπος)..
Και εγω, και μετα το τρωω!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 00:36, 28-02-07:

λοιπον ειναι πολυ κουλο, αλλα....
οταν εχω πονοκεφαλο η οποιοδηποτε αλλο πονο στο κεφαλι, στο λαιμο η στους ωμους, ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ οποιαδηποτε μορφης πιεση στον κορμο και πανω.
αυτο μου δυναμωνει τον πονοκεφαλο.

επισης πιεση μπορει να θεωρηθει μια τσαντα που κρεμεται στον ωμο μου, ενα σκουντηγμα με το δαχτυλο απο καποιον αν θελει να μου πει κατι, το οτιδηποτε.
ακομα και ενα φιλι, αν με εφερε καποιος στο μερος του για να μου το δωσει.

και σε ατη την περιεργη πιεση... αντιδρω ΕΝΤΟΝΑ.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 00:45, 28-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
λοιπον ειναι πολυ κουλο, αλλα....
οταν εχω πονοκεφαλο η οποιοδηποτε αλλο πονο στο κεφαλι, στο λαιμο η στους ωμους, ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ οποιαδηποτε μορφης πιεση στον κορμο και πανω.
αυτο μου δυναμωνει τον πονοκεφαλο.

επισης πιεση μπορει να θεωρηθει μια τσαντα που κρεμεται στον ωμο μου, ενα σκουντηγμα με το δαχτυλο απο καποιον αν θελει να μου πει κατι, το οτιδηποτε.
ακομα και ενα φιλι, αν με εφερε καποιος στο μερος του για να μου το δωσει.

και σε ατη την περιεργη πιεση... αντιδρω ΕΝΤΟΝΑ.
Είσαι κι εσύ παραξενούλα βρε. Να σε φοβόμαστε.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 20:41, 01-03-07:

αντε καλε, ιδεα σου

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:01, 01-03-07:

αντε καλε, ιδεα σου

εσύ κοπελιά στις -ουκ ολίγες - παραξενιές σου να προσθέσεις ότι δεν δέχεσαι με τπτ να σε λένε... ....ξέρεις.. αυτό με τα 3 γράμματα μην το πω

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 02:11, 02-03-07:

δε με νοιαζει τι λενε, ντίαρ... αλλα ΠΟΙΟΣ το λεει.

Παράθεση

xmavidis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο xmavidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O xmavidis έγραψε στις 06:27, 02-03-07:

Και οι δικές μου παραξενιές:
  1. Έχω μανιακή σχέση με το ρολόι μου. Αν το έχω αφήσει κάπου στο σπίτι και δε μπορώ να το βρω κάτι παθαίνω. Βγαίνω έξω χωρίς αυτό μόνο σε περιπτώσεις που δε γίνεται διαφορετικά (έχει χαλάσει ή μετά από ψάξιμο ωρών δεν το έχω βρει). Το κινητό δε μπορεί να το υποκαταστήσει.
  2. Το laptop είναι αυστηρά προσωπικό και γι' αυτό έχω κάνει λογαριασμό για τις αδερφές μου όταν θέλουν να το χρησιμοποιήσουν ή για όποιον άλλον θέλει. (ευτυχώς αυτό συμβαίνει σπάνια έως καθόλου πλέον)
  3. Με τρελαίνει,ακόμα και αν είναι ακατάστατα τα πράγματα μου, να μου τα μετακινεί κάποιος και στη συνέχεια να μη τα βρίσκω. Έχω μαλώσει πολλές φορές είτε με την μητέρα μου είτε την αδερφή μου.
  4. Δε σημειώνω ούτε με μολύβι σε βιβλία που έχω αγοράσει και τα προσέχω σαν κόρη οφθαλμού.
  5. Πολλές φορές, στο πεζοδρόμιο δε πατάω ποτέ στις διαχωριστικές γραμμές.
  6. Το συκώτι είναι από τους λίγους λόγους που μπορούν να με κάνουν να κάνω εμετό.
  7. Δε μπορώ να βρίσκομαι σε κλειστό χώρο όπου καπνίζουν. Στο σπίτι έχω μαλώσει πολλές φορές με τον πατέρα μου για τον λόγο αυτό.
  8. Θέλω οπωσδήποτε τα εικονίδια της επιφάνειας εργασίας μου να είναι τακτοποιημένα και να υπάρχει κατηγοριοποίηση.
  9. Μου αρέσει πολύ η οργάνωση και γενικά είμαι οργανωτικός τύπος. Στη πορεία όμως η εντροπία αυξάνει... Και φτου απ' την αρχή.
  10. Πρέπει οπωσδήποτε να έχω μπουκάλι νερό δίπλα μου. Πίνω τουλάχιστον 2 λίτρα την ημέρα.
Αυτά τα λίγα

Παράθεση

Fallen_Angel (twisted things)

Νεοφερμένος

H twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Fallen_Angel ...after dark i feel... έγραψε στις 08:12, 02-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από xmavidis
Και οι δικές μου παραξενιές:

Πολλές φορές, στο πεζοδρόμιο δε πατάω ποτέ στις διαχωριστικές γραμμές.
lol! και νόμιζα πως μόνο εγώ έχω αυτή την παραξενιά!
Αλλά δεν είναι μόνο αυτη... Έχω κι άλλες...
  1. Δεν αντέχω να δημιουργεί κάποιος άλλος ακαταστασία στο σπίτι μου. Σπίτι μου είναι! Ακαταστασία δημιουργώ μόνο εγώ!
  2. Είναι φορές που θέλω π.χ. το στυλό που έχω δίπλα στο βιβλίο να είναι ακριβώς παράλληλο με την άκρη της σελίδας (και άλλα τέτοια) γιατί εκνευρίζομαι!
  3. Δεν μπορώ να κάθομαι και να κοιτάω άλλον να κάνει κάτι (οτιδήποτε) στον Η/Υ... Θέλω οπωσδήποτε να έχω το ποντίκι στα χέρια μου! Επίσης δεν μπορω να βλέπω κάποιον να παιδεύεται μια ώρα στον Η/Υ για κάτι πολύ απλό... Παίρνω ανάποδες, όχι αστεία!
  4. Δεν μπορώ να βγώ από το σπίτι χωρίς το κινητό μου παρέα...
  5. Θέλω να έχω την τελευταία κουβέντα σε μια συζήτηση
  6. Υπάρχουν 1.000.000 πράγματα που με αηδιάζουν και δεν μπορώ ούτε καν να τα βλέπω!
  7. Χωρίς TV ζω άνετα... Χωρίς Η/Υ και internet δεν αντέχω!
Έχω κι άλλα...Αυτα θυμαμαι προς το παρόν...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,254 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:24, 02-03-07:

ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜΙΖΕΙΣ.
Μια φορα κι εγω απο το πολυ τρεξιμο ειπα να τους την τιμησω.. σηκωθηκα κορδωθηκα και πηγα...
"Στοοοοοπ! οχι τωρα, ετοιμαζομαστε για φαι!"... παω παλι πισω... παω πιο μετα, κατειλημμενη... παω ξανα, βρωμικη ...μπαινω τεσπα με τα χιλια στο μισο τετραγωνικο τουαλετας, αρχιζουν οι αναταραξεις....

μου πηγε το σκ@το στην καλτσα, το χεις ακουστα?

ε περιπου αυτο!
και εκει που λεω "νταξει ισορροπησα και τωρα θα το ριξω το κατουρημα", μου χτυπαει την πορτα η γκομενα... "βγες γρηγορα αναταραξεις"!
"βρε αει χεσου θελω να κατουρησω...!" (ευτυχως δε το ακουσε, οχι βεβαια οτι ειχα και μεγαλο προβλημα )
και εκει που παω να τα αμολησω, γκουπ γκουπ ξανα η πορτα!
"βγες αναταραξεις!"
ουτε σε πεδιο μαχης να μουνα, τελικα κατουρησα!

και πανω στη φαση της καθαριοτητας, ανοιγει η αεοσυνοδος στην πορτα!!!!
της την τραβαω πισω με περισσειο μισος, βρακωνομαι οπως οπως και βγαινω εξω να μαλλιοτραβηχτω!

το τι εγινε περιττο να σας πω ε!

(εκτος του οτι ειπα φωναχτα ολη την ιστορια και ειχαν ψοφησει ολοι στο πισω μερος του αεροπλανου)

Έλεος, κλαίω από τα γέλια λέμε!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,254 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:58, 02-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Και μένα μου αρέσει να τα βγάζω από τους άλλους όταν έχω οικειότητα βέβαια! Και τα μικρά σαν σπυράκια που βγάζουν στην πλάτη! Και σε μερικούς αρέσει όταν τους το κάνω.
Αυτό μου το έκανε ο πρώην μου συνέχεια και ενίοτε με εκνεύριζε! Μία φορά μάλιστα την ώρα που κάναμε σεξ, νιώθω ξαφνικά να μου ζουλάει απότομα την πλάτη.. όπως με χάϊδευε είχε πιάσει κάτι και ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΟΤΑΝ λέμε να μη το βγάλει! Πως δεν έφαγε σφαλιάρα εκεί που ήμουν χαλαρή, δεν ξέρω..

Αρχική Δημοσίευση από Cristina
  1. Με εκνευρίζουν οι άνθρωποι που βγάζουν διάφορους ήχους παρατεταμένα, ας πούμε ενώ χασμουριούνται.
Το έχω κι εγώ αυτό. Ακόμα και μένα να μου έρθει παρατεταμένο χασμουρητό το κόβω (και είναι μάλλον αστείο θέαμα!)

Αρχική Δημοσίευση από burbuja
..

2)Ενώ δεν μπορώ να φάω φέτα όταν είναι ωμή,τρελαίνομαι για τυρόπιτες,σπανακόπιτες,τυρόψωμα και γαρίδες σαγανάκι (που έχουν φέτα!)..επίσης,σιχαίνομαι απίστευτα να πλύνω όποιο πιάτο είχε μέσα φέτα...

Κι αυτό το έχω.. και μάλιστα τρώω τυρί γενικά σαν τρελή, αλλά ωμή φέτα δεν μπορώ να αγγίξω με τπτ!

Άλλα:

1. Δεν θέλω κι εγώ να κάθονται στο κρεβάτι μου με τα ρούχα που φορούσαν έξω (αν και το έχω ψιλοξεπεράσει αυτό).
2. Δεν τρώω ελιές, σαρδέλες, παστά με τίποτα.
3. Δεν κοιμάμαι σε εντελώς σκοτεινό χώρο.
4. Όταν τρώω παστίτσιο ή μουσακά, το γυρνάω ανάποδα στο πιάτο, γιατί μ' αρέσει πολύ η μπεσαμέλ και θέλω να την φάω τελευταία! (και το κάνω παντού αυτό, ακόμα και σε εστιατόριο!)
5. Άν γκόμενος δεν έχει ωραία δόντια και γράφει ανορθόγραφα μηνύματα, δεν υπάρχει περίπτωση να τον ξαναδώ! Όπως κι αν κυκλοφορεί μονίμως χύμα (με φόρμες και τέτοια..)
6. Αγοράζω ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ το Cosmopolitan (Μάλιστα κάποτε κέρδισα και ταξίδι στο Άμστερνταμ, αλλά δεν βρήκα παρέα να παώ!)
7. Είμαι γενικά κυκλοθυμική.. μπορεί τη μία στιγμή να κλαίω και την άλλη να γελάω!

Είχα σκεφτεί κι άλλα όσο διάβαζα το θέμα, αλλά τα ξέχασα μαμώτο μου. Θα επανέλθω πάντως αν τα θυμηθώ!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 12:55, 02-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
6. Αγοράζω ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ το Cosmopolitan (Μάλιστα κάποτε κέρδισα και ταξίδι στο Άμστερνταμ, αλλά δεν βρήκα παρέα να παώ!)

φυγαμε οπως εισαι!!!!

και σου δινω
οοοολα τα καλλυντικα που κερδισα εγω!!!!

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 13:02, 02-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Κι αυτό το έχω.. και μάλιστα τρώω τυρί γενικά σαν τρελή, αλλά ωμή φέτα δεν μπορώ να αγγίξω με τπτ!
Και εγω αυτο το ειχα για παρα πολλα χρονια, και προσφατα αναγκασα τον εαυτο μου να δοκιμασει ωμη φετα, γιατι μου την εσπαγε να μου αρεσει τοσο ψημενη και να μην μπορω ουτε να την ακουμπησω ωμη! Ηθελα καμια φορα να μαγειρεψω κατι με φετα και δεν μπορουσα ουτε να την πιασω να τη βαλω στο κατσαρολικο! Τελικα εχω καταφερει να το ψιλοξεπερασω...

2. Δεν τρώω ελιές, σαρδέλες, παστά με τίποτα.
Ουτε να τα ακουμπησω!
4. Όταν τρώω παστίτσιο ή μουσακά, το γυρνάω ανάποδα στο πιάτο, γιατί μ' αρέσει πολύ η μπεσαμέλ και θέλω να την φάω τελευταία! (και το κάνω παντού αυτό, ακόμα και σε εστιατόριο!)
Και εγω, και τρωω τρελη κοροιδια απο τη μαμα μου!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 13:12, 02-03-07:

Θυμήθηκα και άλλο
Χωρίζω την πάστα σε 4 κατηγορίες
1)Το πάνω
2)το παντεσπάνι
3)τη σοκολάτα
4)Και τα διακοσμιτικά
και τα τρώω με σειρά 2-4-3-1

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 14:58, 02-03-07:

χτες θυμήθηκα μια παραξενιά που είχα ξεχάσει:

ΜΙΣΩ να με γλύφουν στο μάγουλο ή στην μύτη!!!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 16:07, 02-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από travel_lover
χτες θυμήθηκα μια παραξενιά που είχα ξεχάσει:

ΜΙΣΩ να με γλύφουν στο μάγουλο ή στην μύτη!!!
εγώ πάντως έχω την εντύπωση ότι παραξενιά θα ήταν αν κάποιος έλεγε...
ΓΟΥΣΤΑΡΩ να με γλύφουν στο μάγουλο και τη μύτη (εκτός κι αν είναι σκύλος γάτα κλπ )

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 16:55, 02-03-07:

καρασωστήηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 23:47, 02-03-07:

νταξ, εγω δεν εχω προβλημα να με γλυφουν εκει πχ
κι εγω το ιδιο κανω στα μεγαλα κεφια.
εδω δε σιχαινομαι αλλα καλε, ...αυτοοοο?

α ναι, δε μπορω με τπτ να σκουπιστω με πετσετα που... μου μυριζει! κι ας ειναι κι απο πλυντηριο!!!!

Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 23:53, 02-03-07:

3. Θέλω όπωσδήποτε να διαβάζω κάτι πριν κοιμηθώ, οτιδήποτε αλλιώς με παίρνει πολύ δύσκολα ο ύπνος. Γιαυτό το λόγο τα περισσότερα βιβλία μου τα έχω διαβάσει 2 φορές

4. Δεν αντέχω να μην έχω νερό δίπλα μου. Θέλω να έχω ΠΑΝΤΑ δίπλα μου νερό και πίνω κάθε τόσο μια γουλιά. Ειδικά όταν καπνίζω, δεν αντέχω χωρίς νερο με τίποτα.
Και τα 2,παρά μόνον ότι το 2ο το κάνω για άλλους λογους,όχι για το κάπνισμα!
Επίσης (μιας και βρισκόμεθα εις το ιντερνέτι) δεν μπορώ να δεχτώ η να συγχωρήσω οποιονδήποτε δημοσιοποιεί "προσωπικούς" διαλόγους (msn,pm κ.λπ.)

Παράθεση

Νεοφερμένος

H twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Fallen_Angel ...after dark i feel... έγραψε στις 08:56, 03-03-07:

Α! Επίσης:
Όταν περπατάω στον δρόμο, εκτός από το ότι δεν πατάω στο διαχωριστικό από τα πλακάκια, αν έχουν διαφορετικό χρώμα ή διαφορετική υφή και π.χ. το δεξί μου πόδι πατίσει ένα πλακάκι διαφορετικού χρώματος, πρέπει απαραιτήτως να πατίσει και το αριστερό....Και μάλλιστα τον ίδιο αριθμό φορών....
Ψύχωση έτσι...

Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε στις 09:10, 03-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Fallen_Angel
Α! Επίσης:
Όταν περπατάω στον δρόμο, εκτός από το ότι δεν πατάω στο διαχωριστικό από τα πλακάκια, αν έχουν διαφορετικό χρώμα ή διαφορετική υφή και π.χ. το δεξί μου πόδι πατίσει ένα πλακάκι διαφορετικού χρώματος, πρέπει απαραιτήτως να πατίσει και το αριστερό....Και μάλλιστα τον ίδιο αριθμό φορών....
Ψύχωση έτσι...
Αν θες; μίλησέ μου σε πμ η msn...σου στέλνω διέυθυνση.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil έγραψε στις 09:17, 03-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Fallen_Angel
Α! Επίσης:
Ψύχωση έτσι...
Αυτο με τις πλακες το ειχα κι εγω οταν ημουν μικρη..
Καποια στιγμη ομως, ετσι οπως προχωρουσα και κοιταζα κατω (για να μην πατησω "γραμμη" ) κουτουλησα σε μια μεταλλικη κολωνα.
(Μιλαμε για πονο ομως.. Οχι αστεια.)
Ε, απο τοτε δεν το ξανα εκανα. Σαν να το ξεχασα ενα πραγμα.

Παράθεση

Νεοφερμένος

H Fallen_Angel ...after dark i feel... έγραψε στις 09:38, 03-03-07:

Αυτο με τις πλακες το ειχα κι εγω οταν ημουν μικρη..
Καποια στιγμη ομως, ετσι οπως προχωρουσα και κοιταζα κατω (για να μην πατησω "γραμμη" ) κουτουλησα σε μια μεταλλικη κολωνα.
(Μιλαμε για πονο ομως.. Οχι αστεια.)
Ε, απο τοτε δεν το ξανα εκανα. Σαν να το ξεχασα ενα πραγμα.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:35, 03-03-07:

νταξ, εγω δεν εχω προβλημα να με γλυφουν εκει πχ
κι εγω το ιδιο κανω στα μεγαλα κεφια.
εδω δε σιχαινομαι αλλα καλε, ...αυτοοοο?
δεν έχει σχέση με σιχασιά ρε... αλλά με την αίσθηση που προκαλεί
ιιιιιιιιιιιιιιιιιουυυυυυ λέμε

συνεχίζω ακάθεκτη με κάτι ακόμα που θυμήθηκα....
όταν τρώμε σε ένα τραπέζι, ανεξάρτητα από το ποιοί μπορεί να είμαστε, εκνευρίζομαι ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ όμως, αν κάποιος πάρει τη φέτα του ψωμιού που είναι δίπλα στο πιάτο μου και είναι ΔΙΚΗ ΜΟΥ
Είτε έχει άλλο ψωμί είτε όχι, αν μου πάρουν το δικό μου ψωμάκι φορτώνω άσχημα
Αν όμως δεν έχει άλλο ψωμί και μου το ζητήσουν, θα το δώσω με μεγάλη άνεση

Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε στις 11:46, 03-03-07:

Θυμήθηκα κι εγώ ένα ακόμα. Όταν διαβάζω (για εξετάσεις όμως όχι ενα λογοτεχνικό βιβλίο) πάντα μα πάντα σημειώνω πάνω με μολύβι, και μόνο με μολύβι) ο,τι πρέπει να θυμάμαι ή το θεωρώ σημαντικό. Αν έρθει όμως κάποιος και κάνει έστω και μια τελίτσα πάνω στη σελίδα που διαβάζω, ε, αυτό ήταν. Τα παρατάω όλα, δεν μπορώ να συγκεντρωθώ και μέχρι να το σβήσω και να το ξεπεράσω...σκοτώνω άνθρωπο!!
(Κλασικός καυγάς με την αδερφή μου που το έκανε συνέχεια για να με τσαντίσει)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους