Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

[σιχαμερούλι] E (ξε-)βούλωσέ το πια!

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 12:57, 09-10-08:

Σήμερα θα σας μιλήσω για τη λεκάνη μου. Αντέχει ότι και να της κάνω. Το βάρος μου, τις ανάγκες μου και πάει λέγοντας. Αδιαμαρτύρητα τα καταπίνει όλα. Ε τώρα αποφάσισε να μου τα... βαστάει μανιάτικα. Τι εννοώ! Βούλωσε! Το νερό φυσικά πάει κάτω, αλλά η εικόνα στον πάτο δε μ' αρέσει. Θέλω το μπάνιο μου (και κατα συνέπεια και τη λεκάνη) πεντακάθαρο να γυαλίζει, όχι να έχει διάφορα.

Κάθομαι λοιπόν επί 2 ώρες σα το Μέγα Αλέξανδρο με το σπαθί (σκουπάκι) και σπρώχνω, στρίβω, ξανασπρώχνω αλλά το "φίδι" δε λέει να φύγει. Έχει κουλουριαστεί στον πάτο και με κοιτάζει απειλητικά!

Επειδή δεν έχω όρεξη να παλεύω με το σκουπάκι για άλλες 2 ώρες κυριολεκτικά, σκέφτομαι να ρίξω κάτι στη λεκάνη. Ήδη έριξα λίγο υδροχλωρικό οξύ. Δεν έκανε τίποτα. Είχα ρίξει και χλωρίνη. Πάλι τίποτα. Έχετε καμιά ιδέα; Θα ρθει κανας άνθρωπος και θα θέλει να πάει να κατουρήσει και θα γίνω ρόμπα....

Σόρρυ για το σίχαμα αλλά δεν αντέχω άλλο. 2 ώρες παλεύω και κάνω είτε τον ξιφομάχο είτε τον χημικό... Μπετόν αρμέ βγάζω ρε γμτ....?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 13:04, 09-10-08:

για να καταλάβω...το σκατό δεν φεύγει????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 13:11, 09-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
για να καταλάβω...το σκατό δεν φεύγει????
Ναι. Έχει μείνει κάτω στη γούρνα. Το νερό φεύγει κανονικά αλλά το σκατό μένει κάτω από την επιφάνεια της γούρνας. Το σκουπάκι απλά πια δεν κάνει δουλειά! Τι χημικό να ρίξω μέσα για να τα διαλύσει χωρίς να μου διαλύσει το σωλήνα (είναι από μολύβι) ;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BeyondTheInvisible (fuku)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BeyondTheInvisible
H fuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H BeyondTheInvisible is wandering.... έγραψε στις 13:15, 09-10-08:

αααα γι αυτό εισαι εξαφανισμένος ολο το πρωί??? παλευει με τα σκ...α???

μου χει τύχει και μένα... σε καταλαβαίνω απόλυτα σύντροφεεεε
αν δε όλο αυτό αρχίζει να ξεβράζει...μετα θα θες αποστείρωση... να βουτιχτείς στο μπεταντίν... μην σου πω θα θες να αλλάξει ότι άγγιξεεεεε

για δοκίμασε tuboflo και ξεστό νερό

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 13:18, 09-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από BeyondTheInvisible
αααα γι αυτό εισαι εξαφανισμένος ολο το πρωί??? παλευει με τα σκ...α???

μου χει τύχει και μένα... σε καταλαβαίνω απόλυτα σύντροφεεεε
αν δε όλο αυτό αρχίζει να ξεβράζει...μετα θα θες αποστείρωση... να βουτιχτείς στο μπεταντίν... μην σου πω θα θες να αλλάξει ότι άγγιξεεεεε

για δοκίμασε tuboflo και ξεστό νερό
Χ...ε μέσα κυριολεκτικά! Είχα tuboflo πρίν κάποιες μέρες όταν ξεβούλωσα το νιπτήρα αλλά έλεγε ότι δεν πρέπει να το ρίχνεις στη λεκάνη αυτό.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:19, 09-10-08:

Bάλντερ σε βλέπω να με γάντι να σμπρώχνεις το σκατό στο βόθρο.

Μαν ρίλι λυπάμαι για αυτό που έπαθες.

Παράθεση

Νεοφερμένος

H fuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H BeyondTheInvisible is wandering.... έγραψε στις 13:21, 09-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Χ...ε μέσα κυριολεκτικά!
μωρέ αν μείνει μέσα καλά θα ναι.... να μην βγει όξω είναι το θέμα γιατί μετά πιάστ'αυγό και κούρευτω...

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 13:22, 09-10-08:

αγορίνα μου..........ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΤΡΩΣ και κάνεις τέτοια σκατά?

υπάρχει και η λύση να πάρεις κάτι μακρύ και να το τεμαχίσεις σε μικρότερα κομμάτια, που ίσως φύγουν πιο εύκολα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νεοφερμένος

H BeyondTheInvisible is wandering.... έγραψε στις 13:29, 09-10-08:

και μετά από αυτό το ευχάριστο μουσικό διάλειμμα....
.... καλή σας όρεξη!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:32, 09-10-08:

νομίζω ότι τη "δουλειά" θα μπορούσε να την κάνει ένα... δεν ξέρω τι είναι... είναι σε ένα μπουκάλι όπως το οινόπνευμα, αλλά κόκκινο και...δεν κάνει να το πιεις/αγγίξεις κοκ...

Δεν ξέρω αν κάνει να το ρίξεις στην τουαλέττα [ή οπουδήποτε αλλού] αλλά ξέρω ότι ... θα την κάνει τη δουλειά σου

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 13:33, 09-10-08:

μωρέ αν μείνει μέσα καλά θα ναι.... να μην βγει όξω είναι το θέμα γιατί μετά πιάστ'αυγό και κούρευτω...
Ρε ντρέπομαι και που θα το δει κανείς μονάχα...

Αρχική Δημοσίευση από borat
Bάλντερ σε βλέπω να με γάντι να σμπρώχνεις το σκατό στο βόθρο.

Μαν ρίλι λυπάμαι για αυτό που έπαθες.
Θενξ για τη συμπαράσταση!

Αρχική Δημοσίευση από dooo
αγορίνα μου..........ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΤΡΩΣ και κάνεις τέτοια σκατά?

υπάρχει και η λύση να πάρεις κάτι μακρύ και να το τεμαχίσεις σε μικρότερα κομμάτια, που ίσως φύγουν πιο εύκολα
Σαλάτες πλάκωσα ρε ντούλιν, ενώ είμαι δυσκοίλιος και πήγαινα μια-δυό φορές τη βδομάδα, τώρα έχω διαλυθεί να πηγαίνω κάθε μέρα και μαζεύτηκαν...

Θα πω στον κολλητό να φέρει κανα μακρύ μυτερό σίδερο...

Απλά θυμάμαι κάποτε ότι είχα ρίξει ένα μπλε υγρό μέσα, σε παρόμοια περίπτωση πρίν τρία χρόνια αλλά γμτ δε μπορώ να θυμηθώ τι υγρό ήταν. Μέχρι και χημική αντίδραση είχαμε κάνει σε χαρτί (τύπος) για να δούμε τι θα βγεί και τελικά δεν συνδιάσαμε και 2ο υγρό θυμάμαι γιατί θα έκανε αντίδραση το νάτριο με κάτι άλλο και θα φτιαχνε αλάτι οπότε θα τη βουλώναμε χειρότερα.

Ρε να μη θυμάμαι το υγρό....

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 13:35, 09-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
νομίζω ότι τη "δουλειά" θα μπορούσε να την κάνει ένα... δεν ξέρω τι είναι... είναι σε ένα μπουκάλι όπως το οινόπνευμα, αλλά κόκκινο και...δεν κάνει να το πιεις/αγγίξεις κοκ...

Δεν ξέρω αν κάνει να το ρίξεις στην τουαλέττα [ή οπουδήποτε αλλού] αλλά ξέρω ότι ... θα την κάνει τη δουλειά σου
Πολύ βοήθησες.

Εγώ πάντως θα πρότεινα να βάλεις γάντια και να το βγάλεις με τα χέρια. Αηδιαστικό, αλλά δικά σου είναι, πόσο σιχαμερό να είναι?

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 13:38, 09-10-08:

Υδροχλωρικό οξύ θα λες, αυτό το μικρό κόκκινο μπουκαλάκι με το μαύρο καπάκι. Μια λεπτομέρεια όμως, επειδή το έριξα... Έπρεπε να το αφήσω κάποια ώρα να δράσει πρίν τραβήξω νερό πάλι; Και δεύτερη ερώτηση, τα "παράγωγά" μου θα τα διαλύσει ναι οκ, αλλά αν δε σταματήσει εκεί και φάει και το μολύβι στο σωλήνα; Οξύ είναι αυτό και φοβάμαι ομολογώ (μη βαράτε δεν ξέρω χημεία)

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:45, 09-10-08:

xmmm... αυτο λέω ναι...

κοίτα... μια φορά μου έχει τύχει... θυμάμαι ότι το άφησα συμπαθητική ώρα [μέχρι που αυτό που έβλεπα να ειναι αρκετά... σιχαμένο , yet... διαλυμα [δλδ χωρίς ...μεγάλα στερεά εντός του ]...

έχουν περάσει αρκετά χρόνια [thank god] και ακόμα δεν έχει χρειαστεί να ...αλλάξω λεκάνη ή σωλήνες... Αλλά τώρα αν είναι από χαρτί/μολύβι/πέτρα/ψαλίδι [:p] θα σε .. .γελάσω οι... κλασσικές σωληνώσεις είναι

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 13:51, 09-10-08:

xmmm... αυτο λέω ναι...

κοίτα... μια φορά μου έχει τύχει... θυμάμαι ότι το άφησα συμπαθητική ώρα [μέχρι που αυτό που έβλεπα να ειναι αρκετά... σιχαμένο , yet... διαλυμα [δλδ χωρίς ...μεγάλα στερεά εντός του ]...

έχουν περάσει αρκετά χρόνια [thank god] και ακόμα δεν έχει χρειαστεί να ...αλλάξω λεκάνη ή σωλήνες... Αλλά τώρα αν είναι από χαρτί/μολύβι/πέτρα/ψαλίδι [:p] θα σε .. .γελάσω οι... κλασσικές σωληνώσεις είναι
Οι προπολεμικές σωληνώσεις. Του '50 είναι το σπίτι μου προφανώς τις ίδιες έχουμε. Μολύβι είναι. Θα ρίξω το οξύ και θα τ' αφήσω να πάει στα κομμάτια να δούμε τι θα δούμε. Ευχαριστώ ρεζούλι μου, αλλά ευχαριστώ και τα άλλα παιδιά. Αν δεν πιάσει θα ξανάρθω...

Παράθεση

Νεοφερμένος

H BeyondTheInvisible is wandering.... έγραψε στις 13:52, 09-10-08:

καλη τυχήηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 14:09, 09-10-08:

Οι προπολεμικές σωληνώσεις. Του '50 είναι το σπίτι μου προφανώς τις ίδιες έχουμε. Μολύβι είναι. Θα ρίξω το οξύ και θα τ' αφήσω να πάει στα κομμάτια να δούμε τι θα δούμε. Ευχαριστώ ρεζούλι μου, αλλά ευχαριστώ και τα άλλα παιδιά. Αν δεν πιάσει θα ξανάρθω...
.....καλαααααά ..... α ρε γέλια!!!!! κολλημένος στα σκ**α!!!
Τι στο διάλα ... μέγεθος δεινόσαυρου έχουν?

Λοιπόν οξύ μη ρίξεις, γιατί θα ψάχνεις τους σωλήνες!!! Aqua Forte δηλ ή Tuboflo!
Τες παν .. άκου, θα βρείς μια βεντούζα που είναι για να ξεβουλώνεις τη λεκάνη, θα την εφαρμόσεις στο στόμιο και θα πιέσεις. Αυτό θα στην ξεβουλώσει προσωρινά, ώστε να προχωρήσει κάτω ... το σίχαμα!
Μετά θα πας στο σούπερ μάρκετ και θα ψάξεις για Mr Muscle, νομίζω είναι κάτι φακελάκια (προσοχή όχι αυτά που είναι για βόθρους), έχει πάντως κάποιο προϊόν που είναι για τη λεκάνη. Απλά δες αν κάνει για σωλήνες από μόλυβδο.
Να θυμάσαι να το κάνεις τακτικά αυτό για να μην έχεις παρόμοια προβλήματα στο μέλλον!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 14:22, 09-10-08:

Ρε συ ξέχασα ... πριν κάνεις οτιδήποτε δοκίμασε και τούτο ... γέμισε έναν μεγάλο κουβά με νερό, πάτα καζανάκι και ταυτόχρονα ρίξε απότομα το νερό μέσα. Μπορεί να πιάσει. Εγ΄΄ω το έχω κάνει, γιατί είχα ρίξει ένα πιάτο φακές μέσα (για να μην τις φάω) και οι ρουφιάνες δεν έφευγαν με τίποτα. Για να μην τ' ακούσω από τη μάνα μου, είχα σκεφτεί αυτό. Και είχε πιάσει!!!

Παράθεση

Νεοφερμένος

H BeyondTheInvisible is wandering.... έγραψε στις 14:27, 09-10-08:

και άν δεν πιάσει και βουλώσει και όχι μόνο δεν πάρει το νερό που θα πεσει από το καζανάκι αλλα μείνει και το νερο του κουβά????

πολύ risky σε βρίσκω ciby μου! φαντάζεσαι να μήν είχε πιάσει??? χιχιχιχιχιχ

ps: γιατί μωρέ τις φακούλες.... ωραίες είναι

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 14:36, 09-10-08:

και άν δεν πιάσει και βουλώσει και όχι μόνο δεν πάρει το νερό που θα πεσει από το καζανάκι αλλα μείνει και το νερο του κουβά????

πολύ risky σε βρίσκω ciby μου! φαντάζεσαι να μήν είχε πιάσει??? χιχιχιχιχιχ

ps: γιατί μωρέ τις φακούλες.... ωραίες είναι
Ε τότε δεν τις έτρωγα ... τι να κάνουμε!
Πάντως νομίζω ότι θα πιάσει .... αλλιώς θα είχε ήδη κάνει αναρρόφηση η λεκάνη!

Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 14:44, 09-10-08:

Ψηφίζω ξεβουλωτήρι/ βεντούζα.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:52, 09-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
.....καλαααααά ..... α ρε γέλια!!!!! κολλημένος στα σκ**α!!!
Τι στο διάλα ... μέγεθος δεινόσαυρου έχουν?

Λοιπόν οξύ μη ρίξεις, γιατί θα ψάχνεις τους σωλήνες!!! Aqua Forte δηλ ή Tuboflo!
Τες παν .. άκου, θα βρείς μια βεντούζα που είναι για να ξεβουλώνεις τη λεκάνη, θα την εφαρμόσεις στο στόμιο και θα πιέσεις. Αυτό θα στην ξεβουλώσει προσωρινά, ώστε να προχωρήσει κάτω ... το σίχαμα!
Μετά θα πας στο σούπερ μάρκετ και θα ψάξεις για Mr Muscle, νομίζω είναι κάτι φακελάκια (προσοχή όχι αυτά που είναι για βόθρους), έχει πάντως κάποιο προϊόν που είναι για τη λεκάνη. Απλά δες αν κάνει για σωλήνες από μόλυβδο.
Να θυμάσαι να το κάνεις τακτικά αυτό για να μην έχεις παρόμοια προβλήματα στο μέλλον!
Γειά σου ρε κολλητούλα, έριχνα κι από δαύτα! Κάτι στρογγυλά γαλαζια και άσπρα σα δισκάκια. Θα πα να πάρω!!!

Παράθεση

ioanna283 (Ιωάννα... :))

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ioanna283
H Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H ioanna283 επέστρεψε στο στέκι δυναμικά σκέφτηκε κι έγραψε στις 15:59, 09-10-08:

το υγρό στο κόκκινο μπουκάλι λέγεται κεζάπ,κι είναι υδροχλωρικο οξύ.δοκίμασέ το,συμφωνα με τις οδηγίες χρήσης.
ΠΡΟΣΟΧΗΗΗ!!!μαζί με αυτό μην χρησιμοποιήσεις χλωρίνη...
ρίξε αρκετό άστο για κάνα μισάωρο και πάτα ξανά καζανάκι να δούμε τι γίνεται.
αν πάλι δεν γίνει η δουλειά σου τα ξαναλέμε

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 16:05, 09-10-08:

Θα πω κάτι το οποίο μπορεί να ακουστεί χαζό αλλά μερικές φορές πιάνει. Μπορείς απλά να ρίξεις στη λεκάνη απορρυπαντικό που χρησιμοποιείται στο σφουγγάρισμα και μετά να τραβήξεις το καζανάκι. Δεν ξέρω πώς γίνεται αλλά τις περισσότερες φορές κάνει δουλειά (Ούτε που θυμάμαι βέβαια ποιος μου το είχε πει )

Σε έχουμε ζαλίσει όλοι με τις συμβουλές μας. Δοκίμασέ τα όλα και κάτι θα γίνει

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 17:41, 09-10-08:

πριν απ όλα κανε αυτό που λέει η Σίμπυ, θα πιάσει σίγουρα
είναι απλά βαρύ και δεν φεύγει με την πίεση που έχει το νερό απ το καζανάκι
αν ρίξεις ένα κουβά νερό γεμάτο μαζί με το καζανάκι θα φύγει σίγουρα, στο υπογράφω

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 17:51, 09-10-08:

Τελικά έφυγε;

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 19:46, 09-10-08:

Κουε και Φίλντα ευχαριστώ, αλλά σας νίκησε το φίδι. Ακόμα εκεί είναι, μετά από 6 γεμάτους κουβάδες νερό και μισό μπουκάλι απορρυπαντικό! Το διαολεμένο... Σφηνωμένο είναι....

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:50, 09-10-08:

έλα παναγία μου!!!!
μα είναι δυνατόν?!?!?!?!

η άλλη λύση είναι να ξεβιδώσεις από κάτω το σκουπάκι, να αφήσεις μόνο το κοντάρι και να το ... τεμαχίσεις

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 19:58, 09-10-08:

Γαντακια, βαθιες εισπνοες, το πιανεις και το πετας.
Θα ειναι το μικρο μας μυστικο.
Θα βγει σιγουρα, στο υπογραφω.
(Δεν το χω κανει, δεν κανω κακαΚΙΑ τερατα εγω, αλλα φαντασια θελει οτι θα πετυχει? )

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:37, 09-10-08:

Παντος εμενα καμια φορα που μου τυχενει κανενα μεγαλο, το αφηνω για λιγο και διαλιετε καπως με το νερο, οταν κατουραω κιολας το στοχευω και διαλιετε καπως, και φευγει τελικα

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 23:49, 09-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Γαντακια, βαθιες εισπνοες, το πιανεις και το πετας.
Θα ειναι το μικρο μας μυστικο.
να μη βγαίνουν παραέξω αυτά!

Παράθεση

Stratos7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stratos7
Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O Stratos7 έγραψε στις 00:15, 10-10-08:

Χαχα Το πιο ενδιαφέρον θέμα που έχω διαβάσει εδώ και χρόνια!

Έλα, πλάκα κάνω..(Shit happens!) lol

Η γνώμη μου είναι να κλείσεις την παροχή νερού για να το πιάσεις με κάτι (Δοκίμασε ξυλάκια για κινέζικο )

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 09:37, 10-10-08:

πάντως λογική δεν έχει, το βλέπετε ε??? δε μπορεί το σκατό μετά από 2-3 μέρες να μην έχει διαλυθεί κατά ένα ποσοστό, που επιτρέπει την απομάκρυνσή του!!!!!!

κάτι άλλο βρίσκεται από πίσω που εμποδίζει την διαφυγή....

Βαλντερίνο μου θα κάνεις το εξής:
Θα βγάλεις το σκατό με τα χέρια.
Θα πάρεις έναν εύκαμπτο σωλήνα (πχ. λάστιχο ποτίσματος).
Θα τον χώσεις στη λεκάνη, να μπει μέσα στην αποχέτευση και θα τον κουνάς πέρα δώθε.
Θα το τραβήξεις σιγά σιγά έξω, να δεις αν έχει κολλήσει κάτι και τι είναι αυτό.
Θα ρίξεις τα mr.muscle και τουμποφλό και τέτοια και θα ξανατραβήξεις το καζανάκι (μαζί με λεκάνες νερό).

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:42, 10-10-08:

ψηφίζω αλλαγή του τίτλου του θέματος

"η οδύσσεια ενός σκατού"

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 11:52, 10-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
ψηφίζω αλλαγή του τίτλου του θέματος

"η οδύσσεια ενός σκατού"

... ή "το βιονικό σκατό", ή "το επίμονο σκατό", ή "επιχείρηση: σκατό" ......

Έλεος άνθρωπε μου .... τσιμέντο έφαγες;;;;;
(να δεις που η σως ροκφόρ στο μπιφτέκι, είχε κάτι!!!!)

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 12:11, 10-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
(να δεις που η σως ροκφόρ στο μπιφτέκι, είχε κάτι!!!!)

Tσιμέντο.

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Παντος εμενα καμια φορα που μου τυχενει κανενα μεγαλο, το αφηνω για λιγο και διαλιετε καπως με το νερο, οταν κατουραω κιολας το στοχευω και διαλιετε καπως, και φευγει τελικα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη borat : 10-10-08 στις 13:47.
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 13:06, 10-10-08:

Όντως δεν έχει λογική αυτό που συμβαίνει. Λοιπόν, τι σκέφτομαι να κάνω. Θα ρίξω μαγειρική σόδα με ξύδι κι από πάνω καυτό νερό. Αν ΔΕΝ πιάσει αυτό θα ρίξω το κεζάπ. Μετά, γάντι και χέρι.... δικά μου είναι...

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 13:23, 10-10-08:

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτό. Μήπως το πρόβλημα είναι στις σωληνώσεις; Μήπως δηλαδή έχουν κάποιο πρόβλημα, έχουν βουλώσει; Μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ που να το εξηγεί

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 13:45, 10-10-08:

Έριξα πρίν 10' το υδροχλωρικό οξύ ακα Κεζαπ και περιμένω... Δεν έχω ρίξει ρε παιδιά τπτ στους σωλήνες, άντε να χει πέσει κανα μικρούλι κωλόχαρτο παλιότερα, αλλά αυτά διαλύονται.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:23, 10-10-08:

Μηπος οντως εχει βουλωσει καπως; Αν και με τοσα χημικα που εχεις ριξει θα ειχαν διαλυθει ολα... Αλλα και αυτο το σκατο δεν διαλιετε; Πως γινετε;

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 15:27, 10-10-08:

είναι το βιονικό σκατό!!

α ρε βαλντερούλη, και πρόσφατα τέλιωσα με τα μπετά στην οικοδομή...αλλιώς θα σε είχα χρησιμοποιήσει

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:53, 13-10-08:

Tελικά τι έγινε;

Έπεσε ο εχθρός;

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:24, 13-10-08:

Πάντως παιδιά άν δεν έγινε και τώρα τίποτα πρέπει να μπέι στο ρεκόρ γκίνες, η κότα δηλαδίς είναι καλύτερη με το χρυσό αυγό; εσύ θα μπείς για το σκληρό σκα*ο

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 17:26, 13-10-08:

Μπα ακόμα εκεί είναι, κολλημένο στον πάτο. Τα άλλα φεύγουν κανονικά τα καινούρια από την τρύπα της λεκάνης. Άρα δεν παίζει βούλωμα μάλλον. Κολλημένο είναι σαν τσίχλα επίπεδο στον πάτο.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:38, 13-10-08:

Βάλ, μπάς και το έλιωσες με τόσα φάρμακα και έμεινε λεκές και νομίζεις πώς είναι αυτό; βάλε κάνα φκό μπάς και είναι ψευδέσθηση

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 20:44, 13-10-08:

Τι είναι το φκό;

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 21:27, 13-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Βάλ, μπάς και το έλιωσες με τόσα φάρμακα και έμεινε λεκές και νομίζεις πώς είναι αυτό; βάλε κάνα φκό μπάς και είναι ψευδέσθηση
Ή μπορεί να σκύψει να κοιτάξει καλύτερα από κοντά

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 11:21, 15-10-08:

Ακόμη εκεί το σκατό;

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε στις 12:25, 17-10-08:

ΤΟ ΛΕΞΙΚΟ ΤΗΣ ΚΟΥΡΑΔΑΣ!...

Οι κουράδες απέκτησαν και ονομασίες! Κάθε μία έχει χρόνια τη χάρη αλλά δεν είχε το όνομα! Το παρόν group έρχεται να δώσει φως στο τούνελ!!!

Κουράδα «φάντασμα» :
Ξέρεις οτι υπάρχει κουράδα. Ίχνη της θα βρεις στο χαρτί υγείας και τίποτα στη λεκάνη.

Κουράδα «κομμάντο» :
Γλυστράει τόσο ομαλά και καθαρά που δεν τη νιώθεις. Κάνενα ίχνος στο χαρτί, πρέπει να κοιτάξεις στη λεκάνη για να σιγουρευτείς οτι βγήκε.

Κουράδα «βδέλλα» :
Μοιάζει πολύ με τη ζεστή πίσσα. Σκουπίζεις τον πισινό σου 12 φορές και ακόμα δεν έχει καθαρίσει. Στο τέλος αναγκάζεσαι να βάλεις κωλόχαρτο στο εσώρουχό σου για να μη λερωθείς. Αυτό το είδος κουράδας αφήνει λεκέδες στη λεκάνη ακόμα και μετά από δυο φορές καζανάκι.

Κουράδα «δεύτερη ευκαιρία» :
Έχεις χέσει, έχεις σκουπιστεί και είσαι έτοιμος να σηκωθείς όταν αντιλαμβάνεσαι ότι τελικά...έχεις κι άλλο!

Κουράδα «εγκεφαλικό» :
Αυτό το είδος σκότωσε τον Έλβις. Δεν βγαίνει μέχρι να ιδρώσεις ολόκληρος, να τρέμεις και να κοκκινίσεις από το σφίξιμο. Προσοχή, προκαλεί εγκεφαλικό!

Κουράδα «GILLY DIET» :
Χέζεις τόσο πολύ που χάνεις 5 κιλά.

Kουράδα άμεσης δράσης ή αλλιώς γνωστή σαν την κουράδα «αβγό»:
Σε 10 δευτερόλεπτα πρέπει να έχεις κάτσει στη λεκάνη, γιατι αυτή η κουράδα βγαίνει κατευθείαν. Τις περισσότερες φορές έχει βγει το κεφάλι της απέξω πριν καλά καλά κατεβάσεις το παντελόνι σου. Έτσι νιώθεις ένα αβγό ανάμεσα στα πόδια σου.

Κουράδα «Κινγκ Κονγκ» :
Αυτή η κουράδα είναι τόσο μεγάλη που είσαι σίγουρος ότι δεν πρόκειται να πέσει αν δεν τη κόψεις σε μικρότερα κομμάτια. Αυτό το είδος συνήθως συμβαίνει όταν είσαι σε σπίτι άλλου.

Κουράδα «ΒΙG SPLASH» :
Αυτή η κουράδα χτυπάει το νερό πλαγίως και κάνει ένα μεγάλο SPLASH που βρέχονται τα κωλομέρια σου!

Κουράδα «Λόγια του αέρα» :
Κάθεσαι επί ώρες και κλάνεις, αλλά σκατό γιοκ!

Κουράδα τσιμέντο ή αλλιώς 'Oh my God!' :
Εύχεσαι να είχες πάρεις αναισθητικό πριν βγάλεις αυτή την κουράδα!

Κουράδα «χέλι» :
Αυτή η κουράδα είναι μαλακιά και με διάμετρο όσο ο αντίχειρας και είναι πάνω από 50cm.

Κουράδα «φελλός» :
Ακόμα και μετά το τρίτο καζανάκι, ακόμα επιπλέει ατάραχο. ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! Επίσης συμβαίνει όταν είσαι σε σπίτι φίλων.

Κουράδα «ο καυτερός Μεξικάνος» :
Ξέρεις οτι θα ξαναφάς όταν ο κώλος σου σταματάει να σε καίει.

Κουράδα του μπεκρή :
Φαινόμενο που παρατηρείται μια μέρα μετά από βραδιά μπύρας. Σε νορμάλ φάση, οι κουράδες σας δεν μυρίζουν πολύ, αλλά αυτή είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΒΡΩΜΕΡΗ! Και συνήθως είναι κάποιος απέξω που περιμένει να μπει στο μπάνιο. Αυτό το είδος επίσης συναντάται όταν είστε σε ξένο σπίτι.

Κουράδα «η τρομαγμένη χελώνα» ή κουράδα στρουθοκάμηλος :
Η συγεκριμένη κουράδα απλά ξεμυτίζει λίγο και μετά ξαναμπαίνει γρήγορα μέσα!

Κουράδα «Βungee jumping» :
Αυτή η κουράδα θα κρεμαστεί όλη από τον κώλο σας μεχρι να πέσει στο νερό.

Κουράδα «το δαχτυλίδι της φωτιάς» :
Το συναντούμε όταν έχεις φάει πραγματικά πικάντικο φαγητό και νιώθεις τον κώλο σου σαν αναπτήρα, έτοιμο να κάψει τα πάντα στην τουαλέτα.

Κουράδα του σακάτη :
Είναι το είδος της κουράδας που σε καθιστά ανάπηρο, όταν μετά από μιας ώρας χέσιμο τα πόδια σου έχουν μουδιάσει από τη μέση και κάτω.

Κουράδα «τώωωωρα βρήκε;» :
Είναι η κουράδα που σε πετυχαίνει όταν είσαι κολλημένος στην κίνηση μέσα στο αμάξι σου.

Κουράδα «μαλλιοτράβηγμα» :
Είναι το είδος της κουράδας που τραβάει τις τρίχες του κώλου καθώς βγαίνει.

Κουράδα «παλίρροια» :
Ονομάζεται η τεράστια κουράδα που βγάζεις και όταν πατάς το καζανάκι βλέπεις το νερό να ανεβαίνει με μανία μέχρι να γεμίσει όλη λεκάνη.

Τοξική κουράδα :
Είναι το είδος της κουράδας που σε κάνει να λιποθυμήσεις και να πέσεις από την λεκάνη και στη συνέχεια να ξυπνήσεις σε καραντίνα!

Κουράδα «Χειροβομβίδα» :
Είναι το είδος της κουράδας που βγαίνει σε χιλιάδες κομμάτια το δευτερόλεπτο με εκρήξεις σκατών που γεμίζουν όλη τη λεκάνη.

Κουράδα «9 μποφώρ» :
Όταν κάθεσαι και κλάνεις για πολλή ώρα και δυνατά που δεν χρειάζεσαι πια χέσιμο.

Κουράδα «ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ!» :
Χέζεις τόσο πολύ που σκουπίζεσαι μανιωδώς και τελικά μένεις χωρίς χαρτί, φωνάζοντας «ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ!».

Κουράδα «χωρίς τέλος» :
Είναι το σκατό που συνεχίζει να βγαίνει σαν μπιζέλι και όταν ξεκινάς να σκουπίζεσαι το στομάχι σου γουργουρίζει και ΞΑΝΑΧΕΖΕΣΑΙ! Η διαφορά με την κουράδα δεύτερης ευκαιρίας είναι ότι αναφέρεται σε 3-4 συνεχόμενες φορές!

Κουράδα «Αγγούρι» :
Είναι το είδος της κουράδας που νιώθεις σαν να κάθισες σε ποδήλατο χωρίς σέλα. Συνήθως αυτή η αίσθηση κρατάει για ώρες.

Κουράδα «Η νύφη και τα παρανυφάκια» :
Είναι η οικογένεια κουράδων που στην αρχή βγαίνει το μεγαλύτερο σκατό (νύφη) και στη συνέχεια τα μικρότερα (παρανυφάκια).

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 12:40, 17-10-08:

Χαχαχαχαχα!!!!! Υπάρχει και group στο facebook για αυτό! Και κάποιος από εδώ είναι μέλος!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους