Αγαπημένη γεύση παγωτού

Αγαπημένη γεύση παγωτού!
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
  • σοκολάτα

    Ψήφοι: 14 33.3%
  • ferrero

    Ψήφοι: 13 31.0%
  • φράουλα

    Ψήφοι: 10 23.8%
  • choco chips

    Ψήφοι: 2 4.8%
  • μπανάνα

    Ψήφοι: 13 31.0%
  • βανίλια

    Ψήφοι: 9 21.4%
  • φυστίκι

    Ψήφοι: 4 9.5%
  • καρπούζι

    Ψήφοι: 4 9.5%
  • kinder

    Ψήφοι: 7 16.7%
  • προφιτερόλ

    Ψήφοι: 6 14.3%
  • ανανάς

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • blackforest

    Ψήφοι: 2 4.8%
  • smarties

    Ψήφοι: 2 4.8%
  • cookies

    Ψήφοι: 21 50.0%
  • λεμόνι

    Ψήφοι: 5 11.9%
  • κρέμα

    Ψήφοι: 2 4.8%

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Παγωτό γιαούρτι κατά κύριο λόγο, αλλά στην αυθεντική του μορφή χωρίς κάποια πρόσθετη γεύση ή γαρνιτούρα (λ.χ. σιρόπι φράουλας ή κομματάκια σοκολάτας). Τις πολύ ζεστές μέρες βέβαια μου αρέσει και η γρανίτα λεμόνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Lila pause :redface: σοκολάτα, bueno και oreo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Cookies φυσικά, αλλά και nutella (βανίλια με κομμάτια παγωμένης nutella) <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Lila pause :redface: σοκολάτα, bueno και oreo
Ωωωωω τι είπες τώρα... Τα σάλια μου τρέχουν! :slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Για τους τολμηρούς υπάρχουν παγωτά με γεύση τζατζίκι, μαγειρίτσα, ελιά, παντζάρι.
Για του λόγου το αληθές:
https://www.newsit.gr/topikes-eidhse...tapodaki-tzatziki-kai-elia-Fotografies/333788

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

Tώρα με τις μεγάλες ζέστες του Ιούλη σας προτείνω μια δροσιστική γρανίτα λάιμ. Δύσκολο να της αντισταθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Κι εγώ δεν λέω όχι στις περίεργες γεύσεις.

Για τους τολμηρούς υπάρχουν παγωτά με γεύση τζατζίκι, μαγειρίτσα, ελιά, παντζάρι.
Για του λόγου το αληθές:
https://www.newsit.gr/topikes-eidhse...tapodaki-tzatziki-kai-elia-Fotografies/333788
[/CENTER]


Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ η μελιτζανοσαλάτα στην αλμυρή της έκδοση βέβαια.:P Μελιτζάνα παγωτό δεν έχω δει πουθενά, αλλά αν πέσει στην αντίληψή μου, θα το δοκιμάσω, γιατί όχι;:P

Υ/Γ Το παγωτό παντζάρι που αναφέρεις, Δία, θα το δοκίμαζα πολύ ευχαρίστως. Είναι από τα αγαπημένα μου λαχανικά.:slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Μελιτζάνα παγωτό δεν έχω δει πουθενά, αλλά αν πέσει στην αντίληψή μου, θα το δοκιμάσω, γιατί όχι;:
Και όμως υπάρχει παγωτό μελιτζάνα. Δες εδώ: https://www.xrysoiskoufoi.gr/article.aspx?id=2513520

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Και όμως υπάρχει παγωτό μελιτζάνα. Δες εδώ:

Ενδιαφέρουσα πληροφορία!:) Καλά ακόμα και παγωτό με γεύση πατσά να ακούσω δεν θα εκπλαγώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Μην ξεχάσουμε την καρύδα. Λατρεύω γεύση καρύδα παγωτό.:slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εκτός από καλή βανίλια, μπανάνα και λεμόνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσα πληροφορία!:) Καλά ακόμα και παγωτό με γεύση πατσά να ακούσω δεν θα εκπλαγώ.:P



Παγωτό Weißwurst:P ( ασπρο βαυαρικό λουκάνικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ε χε χε χε....Αυτό δεν το περίμενα.:P:P

Ρώτα με και εμέ που το έχω φάει:P
Ότι γεύση θες βρίσκεις σε αυτό το παγωτατζίδικο:P
Μαι μέρα είχα δοκιμάσει και γεύση ''μακαρονάδα ναπολιτάνα'':redface:




Παρατήρησε στον κατάλογο στα σπέσιαλ... Έχει και γύρο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ρώτα με και εμέ που το έχω φάει:P
Ότι γεύση θες βρίσκεις σε αυτό το παγωτατζίδικο:P
Μαι μέρα είχα δοκιμάσει και γεύση ''μακαρονάδα ναπολιτάνα'':redface:




Παρατήρησε στον κατάλογο στα σπέσιαλ... Έχει και γύρο:P

Δηλαδή,εμ....τι γεύση είχε;;;:confused: Δεν μπορώ να φανταστώ πραγματικά!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δηλαδή,εμ....τι γεύση είχε;;;:confused: Δεν μπορώ να φανταστώ πραγματικά!!!:P

Δεν έχω δοκιμάσει αλλά επειδή δεν έχω δοκιμάσει ούτε γύρο πραγματικό ποτέ δεν ξέρω να σου πω:P
Λογικά όπως είναι ο γύρος αλλά σε κρέμα:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Δεν έχω δοκιμάσει αλλά επειδή δεν έχω δοκιμάσει ούτε γύρο πραγματικό ποτέ δεν ξέρω να σου πω:P
Λογικά όπως είναι ο γύρος αλλά σε κρέμα:P:P

Αχ, Θεέ μου... Από τη στιγμή που το είδα το στομαχάκι μου....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δεν έχω δοκιμάσει αλλά επειδή δεν έχω δοκιμάσει ούτε γύρο πραγματικό ποτέ δεν ξέρω να σου πω:P
Λογικά όπως είναι ο γύρος αλλά σε κρέμα:P:P

Παγωτό γύρος;:hmm: Ε, όχι βρε φιλενάδα...:P Περίεργο μου φαίνεται. Όπως και να έχει, το αισθητήριο της γεύσης είναι απολύτως υποκειμενικό και τίποτα δεν είναι επίμεμπτο.:) Εγώ -να σου πω την αλήθεια- θα προτιμούσα μια ρευστή γρανίτα καρπούζι. Είμαι της άποψης ότι πρέπει να προτιμάμε τις γρανίτες εποχιακών φρούτων.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αχ, Θεέ μου... Από τη στιγμή που το είδα το στομαχάκι μου....:P
Όταν πάω ξανά θύμισέ μου να τον ρωτήσω:P
Πάντως επειδή ούτε ο γύρος σαν γύρος μου φαίνεται εκλυστικός, δεν θα το δοκίμαζα προσωπικά:P

Παγωτό γύρος;:hmm: Ε, όχι βρε φιλενάδα...:P Περίεργο μου φαίνεται. Όπως και να έχει, το αισθητήριο της γεύσης είναι απολύτως υποκειμενικό και τίποτα δεν είναι επίμεμπτο.:) Εγώ -να σου πω την αλήθεια- θα προτιμούσα μια ρευστή γρανίτα καρπούζι. Είμαι της άποψης ότι πρέπει να προτιμάμε τις γρανίτες εποχιακών φρούτων.:eek:

Και εγώ θα την προτιμούσα... Όπως επίσης και τα παγωτά σε γλυκιές γεύσεις... Είπαμε extreme extreme αλλά μερικά πράγματα εντάξει. Αν ο άλλος θέλει σουβλάκι ας πάει να φάει κανονικό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top