Επιτέλους! Πήρα πτυχίο!

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Συγχαρητηρια Kotetsi:) Το μεταπτυχιακο πως το καταφερες? Μεσω TEI Κοζανης? Τι απαιτησεις ειχε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kotetsi:
Ορκίστηκα Μηχανικός Βιομηχανικού Σχεδιασμού Τ.Ε. στις 15 Μαρτίου και δύο μήνες μετά έμαθα ότι γίνομαι δεκτός για μεταπτυχιακές σπουδές στην Ακαδημία Σχεδίου της Φλωρεντίας (Florence Desing Academy). Εκτός αυτών, έχω παρακολουθήσει επιτυχώς εικαστικά και σχεδιαστικά σεμινάρια και trainings και είμαι Certified Pro/ENGINEER user και Certified Rhinoceros user. Είναι να μη χαίρομαι;

Καλό πτυχίο σε όσους κοντεύουν!


κοτετσι, προσλαμβανεσαι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Industrial designer. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Συγχαρητηρια Kotetsi:) Το μεταπτυχιακο πως το καταφερες? Μεσω TEI Κοζανης? Τι απαιτησεις ειχε?

Σιγά μην περίμενα από το ΤΕΙ να μου βρει μεταπτυχιακό! :rofl: Μόνος μου έψαξα για μεταπτυχιακές σπουδές, κατά βάση στην Ιταλία και λιγότερο στην Ισπανία. Η σχολή αυτή μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον από την αρχή, έκανα αίτηση, έστειλα CV, αντίγραφα πτυχίων και αποδεικτικών σεμιναρίων και λοιπά συναφή και με δέχτηκαν. So simple!

Giovanna, πού προσλαμβάνομαι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Πηρα πτυχίο πριν 1 χρόνο και κάτι...17 Ιουνίου 2005 και ορκίστηκα 14 Ιουλίου 2005. Τελείωσα κανονικά στα 4 χρόνια...και πιο συγκεκριμένα στα 3,5 χρόνια είχα περάσει όλα μου τα μαθήματα και περίμενα να τελειώσω τις πρακτικές μου το τελευταίο εξάμηνο και να παραδώσω την τελική εργασία που βασιζόταν σε αυτές :D
Είμαι νόμιμα μια Επιστημονισσα Προσχολικής Αγωγής και Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (με μία λέξη Νηπιαγωγός) και μ' αρέσει πολύ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μπράβο, καλή σταδιοδρομία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ιγώ τελειωσα λογιστικά σε 4 χρονια και μεταπτυχιακο σε 1.. αν και εχουν περασει παντως 2 χρονια απο τοτε που τελειωσα, εμενα μου φαινεται σαν χθες.. τι να πω... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daemon

Νεοφερμένος

Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Σήμερα έμαθα ότι πήρα πτυχίο (για την ακρίβεια ότι πέρασα το τελευταίο μάθημα που ήθελα). Μαθηματικό Αθήνας στα 6 χρόνια.
:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:(1 smiley για κάθε χρόνο).

Πώς αισθάνομαι: Περίεργα. Πολύ περίεργα. Από τη μια χαρά γιατί τελείωσα, από την άλλη άγχος για το τί θα κάνω από εδώ και μπρος, μελαγχολία γιατί για 6 χρόνια το Πανεπιστήμιο είχε γίνει 2ο σπίτι μου (τί 2ο δηλαδή που περισσότερο έβλεπα τους συμφοιτητές και τους χώρους του Πανεπιστημίου παρά το σπίτι μου), για πράγματα/ανθρώπους/καταστάσεις που πέρασα σε αυτά τα 6 χρόνια. Tο άγχος των εξεταστικών, το καρδιοχτύπι όταν έβλεπα αυτή που ήθελα, τον πρώτο μου έρωτα (ή την πρώτη μου σοβαρή σχέση αν θέλετε), τις "χυλόπιτες" που έφαγα, τις ατελείωτες ώρες φιλοσοφικών/αερολογικών/ανθρωποκεντρικών συζητήσεων και αναλύσεων με καφέ και τάβλι, το πρωϊνό πάστωμα στο 222 ή στο 250, τις μέρες που ανέβαινα για μάθημα και τελικά βρισκόμουν για καφέ στο Θησείο ή οπουδήποτε αλλού. Και το πιο ωραίο, κατά τη γνώμη μου, οι συγκεντρώσεις σε σπίτια συμφοιτητών. Χώρια οι έξοδοι, εκδρομές κλπ κλπ.
Αλλά και τον αγώνα για μια θέση στα αμφιθέατρα, τα ξενύχτια πάνω στο βιβλίο, τα τηλέφωνα στις 4 το πρωί για επίλυση αποριών, το μάζεμα σε σπίτια για από κοινού διάβασμα ή επίλυση ασκήσεων (το οποίο τελικά ελάχιστες φορές απέδωσε, αλλά αυτό δεν έχει καμμία σημασία), η χαρά της επιτυχίας και η απογοήτευση της αποτυχίας.
Και ξέρω πως αυτό ήταν ένα μεγάλο και ωραίο κομμάτι της ζωής μου που θα το θυμάμαι πάντα με μια γλυκιά μελαγχολία... Τελικά ήταν πράγματι ωραία. Πολύ ωραία (συγκινήθηκα γ@μώτο).:D:|:(

Edit: Θα κλείσω με τις 3 τελευταίες στροφές από το ποίημα του Κ. Καβάφη "Ιθάκη":

Πάντα στον νου σου να ΄χεις την Ιθάκη.
Το φθάσιμον εκεί είν΄ ο προορισμός σου.
Αλλά μη βιάζεις το ταξίδι διόλου.
Καλύτερα χρόνια πολλά να διαρκέσει
και γέρος πια ν΄αράξεις στο νησί,
πλούσιος με όσα κέρδισες στον δρόμο,
μη προσδοκώντας πλούτη να σε δώσει η Ιθάκη.

Η Ιθάκη σ΄έδωσε το ωραίο ταξίδι.
Χωρίς αυτήν δεν θα ΄βγαινες στον δρόμο.
Αλλα δεν έχει να σε δώσει πια.

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Ετσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

Υ.Γ.: Λυπάμαι αν σας "ρίχνω" ψυχολογικά, αλλά πραγματικά αυτό που αισθάνομαι αυτή τη στιγμή είναι κάτι το πολύ περίεργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Μπράβο ρε παλικάρι! Καλή σταδιοδρομία! Πάμε γερά!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πωπω daemon, κι εγω τελειωνω συντομα και σκεφτομαι οοοολα αυτα που τελειωνουν, τη δουλεια που πρεπει να ψαχνω, την αλλη φαση που μπαινω, την πολη που πιθανον να αλλαξω, κι ειναι φρρρικη!

Στο θεμα μας ομως, συγχαρητηρια για το πτυχιο σου, και χοπ να περασεις ανωδυνα τη μεταβατικη φαση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Συγχαρητήρια για το πτυχίο!:clapup:

Μου έφερες πολλές αναμνήσεις στο μυαλό με αυτά που έγραψες και το γλυκόπικρο που αισθάνεσαι.Εγώ τελείωσα Φιλοσοφική Αθήνας, οπότε μερικές αναμνήσεις μας είναι μάλλον κοινές. Τα 222 και 250 μας έφαγαν την ζωή!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daemon

Νεοφερμένος

Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Thank you all. Νά 'στε καλά. Καλή σταδιοδρομία και σε σας (και καλό πτυχίο σε όσους δεν το έχετε πάρει ακόμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Nι, νι, ξεθάβω! :P

Εγώ το πήρα τον Οκτώβρη του 2004 στα χέρια μου, αλλά την σχολή την ειχα τελειώσει τον Ιούνη του ίδιου έτους μετά από ..6μισι χρόνια (αντί για 4 που είναι κανονικά και με τα 5μισι χρόνια να είναι ο μ.ο. σπουδών). Την μέρα που έμαθα πως είχα περάσει το τελευταίο μου μάθημα με άκουσε όλη η Γλυφάδα να ουρλιάζω (ήρθε η γειτόνισσα να δει αν είμαι καλά να φανταστείτε από τα ουρλιαχτά και τα ποδοβολητά!! :D) Στη δε ορκομωσία μου ήμουν συνέχεια με ένα χαμόγελο καρφωμένο στη μούρη μου, όση ώρα μάλιστα μίλαγε ο Πρύτανης εγώ κοίταζα πίσω και ποζάριζα για να με βγάλει φώτο η μαμά μου! :D (όλοι οι άλλοι ήταν σοβαροί.. κοτζάμ Νομική Αθηνών τελειώναν μη χε.. :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotetsi

Νεοφερμένος

Ο kotetsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Industrial designer. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ορκίστηκα Μηχανικός Βιομηχανικού Σχεδιασμού Τ.Ε. στις 15 Μαρτίου και δύο μήνες μετά έμαθα ότι γίνομαι δεκτός για μεταπτυχιακές σπουδές...

... τις οποίες ολοκλήρωσα και είμαι πλέον Industrial Designer MA!

Πρόσω ολοταχώς για dottorato!

Άσχετο: αυτό το «καινούριος» κάτω από το ID μου παίζει να αλλαχτεί; Από τότε που άνοιξε το στέκι είμαι εδώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αχ, πως μαρεσει το ξεθαμα:P

ειμαι στην ευχαριστη θεση να μοιραστω μαζι σας οτι σε μερικα χρονια (πρωτα ο θεος) θα ξαναχαρω, για το αλλο πτυχιο μου!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αμάν πια, σε κάθε refresh, ξεθάβεις και ένα post σήμερα..
Τι σ'έπιασε μπρε;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αμάν πια, σε κάθε refresh, ξεθάβεις και ένα post σήμερα..
Τι σ'έπιασε μπρε;;:D
εννοω)

ε ειδικα αυτο...(το ποστ εννοω)..
ειναι αυριο το πρωτο μου διαγωνισμα στην νεα σχολη..
και εκανα το συνειρμο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
εννοω)

ε ειδικα αυτο...(το ποστ εννοω)..
ειναι αυριο το πρωτο μου διαγωνισμα στην νεα σχολη..
και εκανα το συνειρμο:P

Τι σχολή Τζοβανάκι μου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
σου πα,εχασες πολλα επεισοδια.. σε ολους τους τομεις.. :P

Αχα! Χρειάζομαι update επειγόντως. Πάντως κλασικά έχεις τον ασύχαστο έτσι? Πρέπει να τα πούμε κάποια στιγμή, είτε μσν είτε πμ είτε ανέβα πάνω!

Και για να είμαι εντός, εγώ πήρα πτυχίο το Δεκέμβρη στα Οικονομικά μετα από 5 χρόνια σπουδών :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna283

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
εγώ παιδιά ελπίζω να βγάλω τη σχολή σε έναν χρόνο παραπάνω απο τήν ώρα μου..
μόλις άρχισα το δεύτερο έτος-φαρμακευτική είμαι.η σχολή είναι πέντε έτη(4 θεωρητικά και ένα πρακτική-πτυχιακή).μαθήματα δεν χρωστάω...ούτε ένα!!:panwkatw::thumbsup::clapup::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::clapup::thumbsup::panwkatw:
απλά σκέφτομαι να κάνω ένα Εράσμους.και καθώς τα μαθήματα δύσκολα θα καταφέρω να τα δικιολογήσω,κατά πάσα πιθανότητα θα χάσω ένα εξάμηνο σπουδών...Ίσως και χρόνο,ανάλογα.ελπίζω όχι και τόσο δύσκολο εξάμηνο.ακόμη δεν έχω αποφασίσει το πότε θα πάω
το που είναι σίγουρο...ΜΑΔΡΙΤΗ:D
αυτά...
με το καλό λοιπόν πτυχίο σε πέντε χρόνια!!!
και μετά ....ΒΛΕΠΟΥΜΕ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top