Αγαπημένο γλυκό

teo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,573 μηνύματα.
αγαπημενο μου γλυκο == Η μυλοπιτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ πάντως, έχω να πω ότι στα Caprice Παπαδοπούλου έπρεπε να πάει η ατάκα "κανείς δεν μπορεί να φάει μόνο ένα", γιατί με το που ξεκινάω να τα τρώω, δεν μπορώ να σταματήσω :worry:

Άρα θα με πίστευες αν σου έλεγα, ότι με τα πουράκια αυτά πήρα 10 κιλά σε ένα μήνα, ε;

αγαπημενο μου γλυκο == Η μυλοπιτα :)

Από μύλους; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Άρα θα με πίστευες αν σου έλεγα, ότι με τα πουράκια αυτά πήρα 10 κιλά σε ένα μήνα, ε;
Φυσικά, αφού εγώ επίτηδες αγοράζω μόνο ένα κουτί το μήνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Παιδιά, το αγαπημένο μου γλυκό είναι το παγωτό με γεύση μάνγκο από ΔΩΔΩΝΗ. Δεν έχει κρυσταλλάκια, ούτε και είναι πολύ γαλακτερό. Δεν λιώνει εύκολα και ταιριάζει με την τρούφα.
Για μένα μπροστά σ'αυτό, η σοκολάτα είναι απλά το υποκατάστατο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosette

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Εγώ πάντως, έχω να πω ότι στα Caprice Παπαδοπούλου έπρεπε να πάει η ατάκα "κανείς δεν μπορεί να φάει μόνο ένα", γιατί με το που ξεκινάω να τα τρώω, δεν μπορώ να σταματήσω :worry:

Και εγώ:( Η μόνη λύση που έχω βρει είναι να αγοράζω το μικρό πακετάκι...


Άρα θα με πίστευες αν σου έλεγα, ότι με τα πουράκια αυτά πήρα 10 κιλά σε ένα μήνα, ε;

Εγώ σε πιστεύω;)


Και για να απαντήσω και στο θέμα...
Μου αρέσουν όλα τα γλυκά(ή σχεδόν όλα)!
Τα πιο αγαπημένα: Cheesecake(όπως το φτιάχνω εγώ:D, αλλά κ τα άλλα καλά είναι μωρέ:P) από γλυκά του κουταλιού βύσσινο και σταφύλι:slourp:(τρώω μισό βάζο κάθε φορά:whistle:), μπακλαβάς (μεγάλη λατρεία) και τώρα τελευταία δείχνω μία μεγάλη αγάπη σε κοκάκια, σουδάκια, εκλεράκια και καριώκες καθώς είναι πολύ "βολικά" γλυκά (κάθε φορά που ανοίγεις το ψυγείο παίρνεις από ένα:D) και τέλος αγαπημένα σοκολατάκια τα ΙΟΝ πολυτελείας και τα τσοκόντα και σοκολάτες οι εξής 3: Παυλίδη υγείας (η μπλε), break λευκή με σταφίδες και φουντούκια και κλασσικά ΙΟΝ αμυγδάλου.... από πάστες τούρτες και τα συναφή δεν κάνω διακρίσεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Εγώ πάντως, έχω να πω ότι στα Caprice Παπαδοπούλου έπρεπε να πάει η ατάκα "κανείς δεν μπορεί να φάει μόνο ένα", γιατί με το που ξεκινάω να τα τρώω, δεν μπορώ να σταματήσω :worry:

Προσωπικά προτείνω τα καινούρια πουράκια με μαύρη σοκολάτα που είναι γεμιστά με καραμέλα :D. Κόλαση λέμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Προσωπικά προτείνω τα καινούρια πουράκια με μαύρη σοκολάτα που είναι γεμιστά με καραμέλα :D. Κόλαση λέμε!
Τα έχω δοκιμάσει και τα βρίσκω υπερβολικά γλυκά. :worry::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.




Βάφλα με μερέντα. Σήμερα έφαγα. Έρωτας. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
τα αγαπημένο μου γλυκό είναι μια κρέμα σοκολάτας που κάνω εγώ με τα χεράκια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
προχτες γυρισα από γαλλια. εκει λοιπόν δοκίμασα κρεπα με ζάχαρη και κανέλλα... που απλά ηταν τελεια
επισης μαρέσουν τα σκωτσεζικα μπισκότα shortbread...αλλά και η βάφλα με σοκολάτα και μπισκότο...
αααα και το παγωτό γιαουρτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fosia

Νεοφερμένος

Η fosia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
μμμ.... γλυκό...
ίσως προφοτερόλ και βάφλα με μερέντα και παγωτό και διάφορα και κρέπα γλυκιά και και και ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτά τα έχετε δοκιμάσει;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τι είναι αυτά Γιδάκι; Πολύ γιάμι φαίνονται... :redface::slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Δεν έπρεπε να μας το κάνεις αυτό γιδάκι! Πραλίνες δεν είναι; Αααχ θέλω σοκολατάκια τώρα! Είμαι ικανή να ντυθώ και να πάω να πάρω. Στο σημείο αυτό θα πρέπει να σημειώσω ότι ειδικά σήμερα δεν είμαι διατεθειμένη να πάω ούτε μέχρι την κουζίνα του σπιτιού μου, όχι να βγω και έξω. Μετά από αυτό όμως κάτι έπαθα τώρα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ συγνώμη βρε παιδιά, αλλά είναι τόοοοοσο τέλεια!!!! :) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Αχ, βρε Γιδάκι...τι μας έκανες τώρα???Τα θέλω αυτά τα σοκολατάκια στο στομάχι μου ΤΩΡΑΑΑΑ!!!
Λοιπόν, εγώ δεν συνηθίζω να τρώω γλυκά...(θα ήμουν τετράπαχη σίγουρα) :)
αλλά λατρεύω τα παγωτοειδή!!!! Με τίποτα δεν μπορώ να αντισταθώ σε μία βάφλα με διάφορες μπάλες παγωτού και γαρνίρισμα απο κουβερτούρα και φράουλες!!! Μιαμ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Αχ συγνώμη βρε παιδιά, αλλά είναι τόοοοοσο τέλεια!!!! :) :D

Δε φταις κι εσύ... Άνθρωπος είσαι με αδυναμίες... :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μιλάμε η γέμιση... λιώωωωνει στο στόμα! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgasf

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εδώ είμαστε!!!:clapup:
σουφλέ σοκολάτας όλα τα λεφτά λέμεεεε
Και έχω και super πανεύκολη συνταγή για όποιον ενδιαφέρεται:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top