Τι κάνετε στον ελεύθερο χρόνο σας;

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
To διάλειμμα ΕΙΝΑΙ ελεύθερος χρόνος. Το ίδιο και τα λεπτά που ξοδεύει μπαίνοντας σε φόρα καθώς ψάχνει στο νετ για τη δουλειά του.

δεν πάει έτσι... Είμαι στη δουλειά 8 ώρες και φυσικά είναι αδύνατον να δουλεύω 8 συνεχόμενες ώρες! Αν όμως αυτά τα 10'-15' που κάνω "διάλειμμα" μπορούσα να τα μαζέψω [εγώ ευχαρίστως έφευγα στο 5ωρο:P] κατα πάσα πιθανότητα δεν θα καθόμουν να γράφω αυτό το ποστ αλλά θα είχα πχ πάει για καφέ! Από τη στιγμή όμως που είμαι υποχρέωμένη να κάθομαι σε αυτήν την καρέκλα (άσχετα αν γράφω αυτό το ποστ τη στιγμή που η προισταμένη μου νομίζει ότι...μελέτάω το alarm που πέταξε ένας σταθμός :redface: ] ε, δεν μπορώ να το θεωρήσω ελεύθερο χρόνο! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Ελεύθερος χρόνος...που;
Στο γραφείο όταν έχω ελεύθερο χρόνο ή είμαι μαζί σας "ενεργά"(on line είμαι συνεχώς) από τότε που ανακάλυψα το στέκι, ή μιλάω με καμιά φίλη μου στο τηλ.!!!
Στο σπίτι, όταν λείπει ο καλός μου, μουσικούλα, κρασάκι του παππούκα μου ή μαρτινάκι με βότκα και ένα καλό βιβλίο ή μουσικούλα, κρασάκι ή μαρτινακι με βότκα, κεριά και βουτιά στο μπάνιο για χαλάρωσει!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βασικά βλέπω dvd βόλτες και όσο μπορώ ξεκούραση, το καλοκαίρι είμαι μπανάκια, βολτίτσες, καφεδάκι στο μπαλκόνι με μουσικούλα, και πάλι ξεκούραση, λοιώνω λέμε:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Στον ελεύθερο χρόνο μου κάνω πολλά! Μουσική, ταινίες, φωτογραφία, σάπισμα στο internet, διαβάζω (λογοτεχνία και βιβλία ψυχολογίας, ειδικής αγωγής και φωτογραφίας-αλλά και για άλλα πράγματα αν μου κεντρίσουν το ενδιαφέρον), το παίζω τρελή σεφ, κάνω κούρες ομορφιάς-περιποίησης, βόλτες, αν έχω λεφτά για υλικά φτιάχνω κολιέ και ταξίδια.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ελεύθερος χρόνος; Χαχα...
Αλλά όταν έχω:

1. Γυμναστική. Πάω δύο φορές την εβδομάδα kung fu, αν μπορέσω και στα έξτρα training (αλλά, παρασκευή βράδυ, ρε παιδιά;;) και αν δεν έχω δουλειά κάποια μέρα, πάω και το πρωί (ως τις 5 επιτρέπεται).
2. Μαζί του! Βασική επένδυση... θα δούμε ταινία, θα πάμε βόλτα, θα κάνουμε... χεχε, θα μαγειρέψουμε... Ξέρετε!
3. Καλλωπισμό... Τα νυχάκια, μάσκα μαλλιών, μάσκα μάπας, κάτι βρε αδερφέ!
4. Περιπάτους και βόλτες με το ποδήλατο! Ειδικά δίπλασ το ποτάμι, είναι μαγεία!!!
5. Σινεμά, Θέατρο... Ναι, ακόμα και μες στη μέρα, έχει και το λεγόμενο Lunch kino, μια χαρά!
6. Μουσείο. Πολλή τέχνη. :)
7. Βιβλίο και ξάπλα στο χουχουλοκρέβατό μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Ελεύθερος χρόνος;;;Τι είναι αυτό;Αυτή η λέξη φέτος τείνει να καταργηθεί από το λεξικό μου!!!Πάντως όταν βρεθεί προτιμώ να τον περνάω με φίλους(ή φίλες)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κοιμάμαι ή χαζεύω το ταβάνι χωρίς λόγο και χωρίς αιτία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
ελεύθερος χρόνος..χμμμμ .. βγαίνω έξω , λιώνω στο pc .. παίζω με τα σκυλιάμου , ακούω μουσική.. αλλά υπάρχουν και φορές που εύχομαι να μην είχα ελεύθερο χρόνο επειδή βαριέμαι τη ζωή μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
]συνηθως βγαινω για καφε,βλεπω καμια ταινια,ασχολουμαι με το θεατρο,ακουω μουσικη....αυτα!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Μπορείς να το αναλύσεις λίγο αυτό;

οταν εχω ελευθερο χρονο εγω προσωπικα(οταν ειμαι στο σπιτι) ή βλεπω τηλεοραση ή ειμαι στον υπολογιστη ή καθομαι στο κρεβατι και κοιταω το ταβανι και στην ουσια δεν μου προσφερει κατι παρα μονο ξεκουραση και χαλαρωση.. :P

οχι οτι δεν μου αρεσει αλλα θα μπορουσα να αξιοποιησω καλυτερα αυτον τον χρονο που πιστευω κατα τ'αλλα οτι ειναι δημιουργικος! :)

Σημείωση:
Τα μήνυματα από 50 εως 57 μεταφέρθηκαν από το θέμα "Τι είναι "ελεύθερος χρόνος";" αφού αποτελούν κομμάτι αυτού του θέματος "Τι κάνετε στον ελεύθερο χρόνο σας;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
οταν εχω ελευθερο χρονο εγω προσωπικα(οταν ειμαι στο σπιτι) ή βλεπω τηλεοραση ή ειμαι στον υπολογιστη ή καθομαι στο κρεβατι και κοιταω το ταβανι και στην ουσια δεν μου προσφερει κατι παρα μονο ξεκουραση και χαλαρωση.. :P

οχι οτι δεν μου αρεσει αλλα θα μπορουσα να αξιοποιησω καλυτερα αυτον τον χρονο που πιστευω κατα τ'αλλα οτι ειναι δημιουργικος! :)

Επιλογή σου είναι να κάνεις αυτά;) Μπορείς να διαβάσεις ένα βιβλίο διευρύνοντας τους ορίζοντές σου ή να πας για περπάτημα που κάνει καλό!!Ή να κάνεις κάποιο άθλημα,να βρεις κάποιο hobby κλπ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εφοσων τον χρησιμοποιεις στον internet, αλλαξε απλος αυτα που κανεις στο internet. Μην ξεχνας οτι το internet δεν εχει συνορα, μπορεις να κανεις τα παντα στα πλαισια του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εφοσων τον χρησιμοποιεις στον internet, αλλαξε απλος αυτα που κανεις στο internet. Μην ξεχνας οτι το internet δεν εχει συνορα, μπορεις να κανεις τα παντα στα πλαισια του!

Ωστοσο μπορει να κανει και πολλα εξω απο το internet;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Επιλογή σου είναι να κάνεις αυτά;) Μπορείς να διαβάσεις ένα βιβλίο διευρύνοντας τους ορίζοντές σου ή να πας για περπάτημα που κάνει καλό!!Ή να κάνεις κάποιο άθλημα,να βρεις κάποιο hobby κλπ;)

τα κανω ολα αυτα..εννοω μεσα στο σπιτι τωρα το καλοκαιρι μετα απο πανελληνιες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
τα κανω ολα αυτα..εννοω μεσα στο σπιτι τωρα το καλοκαιρι μετα απο πανελληνιες!:P

Ε μην καθεσαι μεσα :P Αφου τελειωσανε οι Πανελληνιες:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
στο σπιτι υπολογιστη, τηλεοραση ή εξασκηση γερμανικων
εξωσχολικές δραστηριοτητες! Μπασκετ, χορευτικο και φυσικα βολτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avisitor

Νεοφερμένος

Η Avisitor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Βλεπω πολλες ταινιες, διαβαζω πολλα βιβλια, ακουω μουσικη, ασχολουμαι με το σκυλακι μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Βλεπω πολλες ταινιες, διαβαζω πολλα βιβλια, ακουω μουσικη, ασχολουμαι με το σκυλακι μου


και εγω τα ιδια θα εκανα, μα υπαρχει το νετ :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top