Αριστερόχειρας , αμφιδέξιος ή κάτι διαφορετικό;

Με ποιο χέρι γράφεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 212)
  • Δεξί

    Ψήφοι: 145 68.4%
  • Αριστερό

    Ψήφοι: 53 25.0%
  • Και με τα δύο

    Ψήφοι: 14 6.6%

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Γεννημένος Αριστερόχειρας,εξ ανάγκης δεξής στο δημοτικό.Πλέον αμφίχειρας. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Συμπέρασμα: κάνεις πολύ ωραία γράμματα με το δεξί! :P
Κατά καιρούς αλλάζω και από ένα γράμμα. Δηλαδή ανεκαθεν το ξ το έκανα ξ αλλά τώρα τελευταία το κανω 7 με - .
Είναι πιο σύντομο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με το τριτο . :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ακολουθώντας το παράδειγμα της Αμαλίας : :P



Η απάντηση εμφανής νομίζω :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
το αριστερό σου δεν είναι και τόσο χάλια (πρέπει να δεις το δικό μου :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
το αριστερό σου δεν είναι και τόσο χάλια (πρέπει να δεις το δικό μου :P)

Γράφουν και τα γατιά;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ναι αλλά αυτό που δεν ανέφερα είναι πως μου πήρε σχεδόν μισό λεπτό να το γράψω. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
amyy παρκινσον:P
:lol: Έκανα ένα λεπτό να γράψω με το αριστερό + του ότι με πονούσε και το χεράκι μου.. :cry_x:
Όταν έγραφα με το αριστερό ήμουνα κάπως.. :spasiklas: έτσι.. :P

Dalian και με το αριστερό πολύ ωραία γράμματα κάνεις!! Σε αντίθεση με μένα.. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
και με τα δυο δεν εχω προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Καλησπερα. Οταν προκειται να γραψω σε ενα τετραδιο με μολυβι ή στυλο γραφω αυστηρα με το αριστερο, οταν ομως το γραψιμο μπορει να γινει με κιμωλια σε μια μεγαλη επιφανεια οπως τον πινακα, γραφω εξισου καλα και με τα δυο χερια.
Οταν θελω να γραψω ,ομως, σε πινακα ή καποια μεγαλη επιφανεια με μαρκαδορακι γραφω αυστηρα με το αριστερο.Επισης, οσων αφορα τις αλλες μου δραστηριοτητες , το δεξι μου χερι ειναι το "δυνατο" και αυτο που χαρακτηριζεται απο ακριβεια, ενω το αριστερο υστερει.Το ιδιο ακριβως ισχυει και για το ποδι, δηλαδη το δεξι ποδι ειναι το "δυνατο" και ακριβες.
Εχετε ακουσει κατι αναλογο απο καποιον ή συμβαινουν σε εσας τα παραπανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Πρώτη φορά το ακούω.Συνήθως είσαι καλός στο ίδιο χέρι και πόδι(δεξί χέρι και πόδι, αριστερό χέρι και πόδι).Προσωπικά, είμαι δεξιόχειρας και δεξιοπόδαρος.Με το αριστερό χέρι δε μπορώ να γράψω με καμία κυβέρνηση και στο ποδόσφαιρο το αριστερό πόδι ήθελε πολύ προπόνηση μέχρι να μπορέσω να το χρησιμοποιήσω ικανοποιητικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinakius

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Εμένα μου συμβαίνει το εξής: Γράφω με το δεξί αλλά αμα μου πεις να κρατήσω κάτι, να κόψω, να ανακατεψω κλπ μου βγαίνει να τα κάνω με το αριστερό...Μια κοπέλα στο σχολείο μου εγραφε και με τα 2 χέρια καλά αλλά όταν επαιζε βόλεϊ κάρφωνε με το αριστερο...Τώρα για πόδι δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Πρώτη δημοτικού ξεκίνησα με αριστερό,κατόπιν με άλλαξαν με το ζόρι εξαιτίας ηλίθιας δασκάλας και πλέον μπορώ να γράφω και με τα δυο εξίσου καλά. Θεωρούμαι όμως αριστερόχειρας διότι η τάση ήταν στ'αριστερό χέρι.Μπάλα παίζω με το δεξί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αμφιδέξια είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Γράφω με το δεξί. Βολεύ με δεξί, μπάσκετ και μπιλιάρδο με αριστερό. Γενικα το αριστερό ειναι πιο δυνατό και πιο γυμνασμενο κιόλας, dunno why.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top