Πώς βιώνουν τον οργασμό τα δύο φύλα;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν είχατε ποτέ αυτή την απορία; Πως βιώνει τον οργασμό το άλλο φύλο κι αν μοιάζει με το δικό σας τρόπο;
Εγώ πάντως την έχω :P
Και μάλιστα αναρωτιέμαι, των αντρών μοιάζει περισσότερο με το δικό μας κλειτοριδικό (πχ να μοιάζει με "ηλεκτρικό ρεύμα") ή είναι σαν κολπικός (που μοιάζει με "ρίγος" ή "κύμα"); Ή τίποτα απο τα δύο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειναι μια ερωτηση που περναει απο το μυαλο οσο να ναι. Περισσοτερο σαν ριγος-κυμα/δονηση/συσπαση θα τον περιεγραφα. Εκεινο που ειναι ενδιαφερον , ειναι οτι ειχε γινει μια μελετη/πειραμα, οπου τα υποκειμενα , ανδρες και γυναικες, περιεγραψαν τους οργασμους τους και μετα οι απαντησεις ανακατευτηκαν και δοθηκαν σε ιατρικο προσωπικο με σκοπο να ξεχωρισουν ποιες περιγραφες ηταν απο ανδρες και ποιες απο γυναικες. (στο ιατρικο προσωπικο υπηρχαν και γυναικες).

Δεν τα καταφεραν !

Ισως τελικα , (μια και οι βασικοι ιστοι ειναι παρομοιοι και οι μυικες συσπασεις παρουσες και στα 2 φυλλα), οι διαφορες ειναι λιγοτερες και πιο σπανιες απο τις ομοιοτητες.

Απλα εσεις κερδιζετε, γιατι πρακτικα δεν εχετε ανερεθιστη περιοδο, και μπορειτε και πιο ευκολα και γρηγορα να εχετε απανωτους.

Unfair. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπα, και οι γυναίκες έχουμε ανερέθιστη περίοδο, ειδικά μετά απο κλειτοριδικό οργασμό. Απλά κρατάει πολύυυυ λιγότερο και μπορούμε να "πάρουμε μπρός" ακόμα και σε 1-2 λεπτά ξανά, αν συνεχίσουμε!

Πάντως εγώ πίστευα οτι ο αντρικός οργασμός θα έμοιαζε περισσότερο με τον δικό μας κλειτοριδικό, λόγω φυσιολογίας του οργάνου (σε ένα έμβρυο σε πρώιμο στάδιο κλειτορίδα και πέος είναι ένα και το αυτό) αλλά αν κρίνω απο τις απαντήσεις που έχω λάβει μέχρι στιγμής (όχι μόνο εδώ προφανώς, μιας και εδώ μόνο εσύ απάντησες), μάλλον κάτι ανάμεσα σε κολπικό και κλειτοριδικό πρέπει να'ναι :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Την απορία την έχω κι εγώ πάντως αυτή. Πάντως ο δικός μου μοιάζει μάλλον με κύμα, αν και πάλι αυτή η περιγραφή είναι πολύ φτωχή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ισως τελικα , (μια και οι βασικοι ιστοι ειναι παρομοιοι και οι μυικες συσπασεις παρουσες και στα 2 φυλλα), οι διαφορες ειναι λιγοτερες και πιο σπανιες απο τις ομοιοτητες.

Λογικό μου φαίνεται αυτό, κι εγώ πιστεύω ότι είναι παρόμοιο αίσθημα

Μπα, και οι γυναίκες έχουμε ανερέθιστη περίοδο, ειδικά μετά απο κλειτοριδικό οργασμό. Απλά κρατάει πολύυυυ λιγότερο και μπορούμε να "πάρουμε μπρός" ακόμα και σε 1-2 λεπτά ξανά, αν συνεχίσουμε!
Και λιγότερο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μπα, και οι γυναίκες έχουμε ανερέθιστη περίοδο, ειδικά μετά απο κλειτοριδικό οργασμό. Απλά κρατάει πολύυυυ λιγότερο και μπορούμε να "πάρουμε μπρός" ακόμα και σε 1-2 λεπτά ξανά, αν συνεχίσουμε!
Γιαυτο ειπα "πρακτικα δεν εχετε"

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Μπα, και οι γυναίκες έχουμε ανερέθιστη περίοδο, ειδικά μετά απο κλειτοριδικό οργασμό. Απλά κρατάει πολύυυυ λιγότερο και μπορούμε να "πάρουμε μπρός" ακόμα και σε 1-2 λεπτά ξανά, αν συνεχίσουμε!

Palladin Και λιγότερο:D
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βασικά δεν ξέρω πώς να το περιγράψω, μάλλον σα να χάνεις για μερικά δευτερόλεπτα επαφή με την πραγματικότητα. Κι εγώ το έχω σκεφτεί πολλές φορές αυτό για τις διαφορές των 2 φύλων στον οργασμό και συμπτωματικά το σκεφτόμουν πριν λίγες μέρες!:lol: Πάντως το συμπέρασμα που είχα με το φτωχό μου μυαλό είναι ότι πρέπει να υπάρχουν πολλές κοινές αισθήσεις, αν σκεφτείς πως οι αντιδράσεις και των 2 κατά την πράξη και τον οργασμό μοιάζουν πολύ. Στο μυαλό μου όμως έχω ότι οι άντρες θα έχουν πιο έντονη αίσθηση λόγω της εκσπερμάτισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έχω την αίσθηση πως για τις γυναίκες είναι πιο έντονο.. και εννοείται χρονικά περισσότερο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μπα, και οι γυναίκες έχουμε ανερέθιστη περίοδο, ειδικά μετά απο κλειτοριδικό οργασμό. Απλά κρατάει πολύυυυ λιγότερο και μπορούμε να "πάρουμε μπρός" ακόμα και σε 1-2 λεπτά ξανά, αν συνεχίσουμε!

Βασικά το καλύτερο είναι απλά να συνεχίσεις.... ;)

Πάντως κι εγώ νομίζω ότι στις γυναίκες κρατάει περισσότερο και είναι πιο έντονο... ειδικά αν κρίνω από το χρόνο που χρειάζομαι να σταματήσω να τρέμω και να ηρεμήσω συγκριτικά με τον άλλον....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Υποθέτω πώς μόνο για τον εαυτό του μπορεί να μιλήσει κανείς...αφού και πάλι, με δυσκολία μπορείς να συγκρίνεις μία φορά ,με μιαν άλλη! Τουλάχιστον,αυτό ισχύει για μένα. Έχει να κάνει με το πόσο έντονο είναι το πάθος και η επιθυμία,εκείνη τη στιγμή . Δεν είναι ο οργασμός από "μόνος" του, παίζει ρόλο γενικά "το σκηνικό", το πού-πώς...., η ηλικία (αλλιώς τον βίωνα στα 18 μου, αλλιώς στα 25 μου...κι αλλιως στα 40.
Δεν γνωρίζω για τους άντρες,δεν "μπορώ" να γνωρίζω...μπορώ μόνο να υποθέσω , απ αυτό που "εισπράττω" κάθε φορά, απ'την έκφραση του άλλου....καταλαβαινόμαστε...;) ???
Σημαντικό ρόλο παίζει άλλωστε και το πόσο καλά "γνωρίζει" κανείς το σώμα του, τι του αρέσει,που και πώς του αρέσει αλλά κυρίως πώς μπορεί να το "κοντρολάρει", να το "φτάσει" εκεί πού θέλει, την στιγμή που το θέλει...( κατάλαβε κανείς τίποτε...?:redface: )
Θα "τολμούσα" λοιπόν να το περιγράψω αρχικά σαν μία πολύ γλυκιά, "βασανιστική" ηδονή, ρίγος,ανατριχιλα (που σε διαπερνά ολόκληρη...ένα μούδιασμα, κάτι σαν να χάνεις την αίσθηση του χρόνου και του τόπου), όπου ,σαν κύμα όπως αναφέρθηκε, αρχίζει σιγά-σιγά να μεγαλώνει, "ν'αγριεύει". είναι μία αίσθηση σαν να "τρελλαίνεσαι", δε σε νοιάζει τίποτα εκείνη τη στιγμή, παρά μόνο να το αφήσεις να σε "κυριεύσει", να σε παρασύρει, να το νοιώσεις σ'όλο σου το σώμα, και να τ'αφήσεις να ξεχυθεί, κάτι σαν χείμμαρος που δεν μπορεί να γυρίσει με τίποτα πίσω...ασταμάτητα ( όντως είναι πολύ μικρή η ανερέθιστη περίοδος στις γυναίκες,όπως λέει η @Michelle) και φυσικά αν δεν τ'αφήσεις , αλλά το συνεχίσεις (Vkey)...εκεί πιά...σε στέλνει :D ...και τελειωμό δεν έχει.:whistle: ( όχι πώς παραπονιόμαστε βέβαια :P ).
Δεν πιστεύω ότι αυτό το βιώνουν οι άντρες, δεν ξερω πάλι...φαντάζομαι, άλλωστε η αντρικός πληθυσμός δεν φαίνεται διατεθειμένος να μας "διαφωτήσει" στο ζήτημα αυτό, ( σωστά τα είπατε κορίτσια!) Θα συμφωνήσω μάλλον στ'ότι, οι άντρες πρέπει να το νοιώθουν αυτό έντονα, αλλά απότομα και με πολύ μικρότερη χρονική διάρκεια...Λίγο μπάμ-μπάμ ίσως...και θέλουν και περισσότερη ώρα μετά "να επανέλθουν" στά "όπλα"....:laugh: :laugh: :laugh:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Eγώ σ΄ αυτό το σημείο θα διαφωνίσω.
Μπορεί βέβαια, να μην υπήρξα ποτέ άντρας, αλλά οι εμπειρίες οι οποίες έχω βιώσει..., μου έχουν δώσει διαφορετική εντύπωση.

Όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε και παραπάνω, υπάρχει τεράστια διαφορά, ανάλογα με το πάθος και την χημεία η οποία υπάρχει στο ζευγάρι, καθώς επίσης και στις ηλικίες...
Με αυτά τα δεδομένα, για να μπορέσουμε να καταλήξουμε σε κάποιο σοβαρό συμπέρασμα, νομίζω ότι είναι πολύ σημαντικό, προκειμένου να μπορέσουμε να συγκρίνουμε τον οργασμό μεταξύ των δύο φύλων, να διευκρινίσουμε, ότι θα πρέπει να ιφίστανται παρόμοιες συνθήκες.
Θεωρώ, ότι ένας ακόμα σημαντικότατος παράγων, είναι η συναισθηματική φόρτιση..., η οποία είναι δυνατόν να επιρρεάσει σε μεγάλο ποσοστό το αποτέλεσμα, καθώς επίσης και η ποιότητα της επικοινωνίας που υπάρχει μεταξύ των δύο ατόμων.

Εφ΄ όσον οι παραπάνω προϋποθέσεις συγκλείνουν..., τότε όχι μόνο η απόλαυση του ταξιδιού..., αλλά και η ικανοποίηση που χαρίζει η ολοκλήρωσή του..., είναι δυνατόν να μοιράσει και στους δύο εραστές την ίδια μαγεία...

Προσωπικά πιστεύω, ότι είμαι πολύ τυχερή, επειδή η ζωή μου χάρισε τέτοιες μοναδικές εμπειρίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
lilith δε νομιζω οτι καταλαβα ποιο ειναι το σημειο που διαφωνεις.
Παντως διαφορά σχετική με τις μεταβλητες της καθε καταστασης , εννοειται πως υπαρχει. Μαλλον περισσοτερο μιλαμε για παρομοιες συνθηκες, ωστε να συγκρινουμε μονο με βαση τον παραγοντα "φυλλο".

Και περισσοτερο για την ποιοτητα και αισθηση του οργασμου, οχι μονο την ενταση.

Με βαση αυτα, δεν φαινεται να υπαρχει μεγαλη διαφορα στο αισθημα αυτο καθεαυτο, αλλα μαλλον στη διαρκεια του, στο πως φτανουμε εκει κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
@ Lorien Και περισσοτερο για την ποιοτητα και αισθηση του οργασμου, οχι μονο την ενταση.

Με βαση αυτα, δεν φαινεται να υπαρχει μεγαλη διαφορα στο αισθημα αυτο καθεαυτο, αλλα μαλλον στη διαρκεια του, στο πως φτανουμε εκει κλπ.
---------------------------------------------------------------------------------------

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:hmm: τι έγινε άντρες?!!!! Δε θα μας πεί κανείς με τι μοιάζει ο δικός του οργασμός?!!!

Πυλη, φοβερή η περιγραφή σου... αν και θα σταθώ κυρίως σε αυτό που είπες στην πρώτη γραμμή:
με δυσκολία μπορείς να συγκρίνεις μια φορά με μια άλλη :)

Ίσως να είναι ευκολότερο να μιλήσει κανείς για οργασμό ζευγαριών παρά για τον οργασμό ανδρών-γυναικών. Εκείνη τη στιγμή, άλλωστε κορμιά, ψυχές και μυρωδιές είναι ένα πως να τα διαχωρίσεις?

Έχω νιώσει αρκετές φορές το συντρόφό μου να παρασυρεται από την ένταση του δικού μου οργασμού και αντίστοιχα το ίδιο μου έχει συμβεί κι εμένα.

Θα μου πείς, τι γίνεται όταν κανεις αυνανίζεται?
(Θα σας πω άλλη ώρα γιατί μόλις γύρισα από διακοπές και βαριέμαι! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ο γυναικείος εγκέφαλος «κατεβάζει ρολά» για χάρη του οργασμού

Μαριελίνα Μελά

Μπορεί οι γυναίκες να έχουν τη δυνατότητα να προσποιηθούν τον οργασμό τους και να ξεγελάσουν τον σύντροφό τους, αλλά δεν μπορεί να κάνει το ίδιο και ο εγκέφαλός τους. Σύμφωνα με έρευνα που πραγματοποιήθηκε από το Πανεπιστήμιο του Γκρόνιγκεν της Ολλανδίας, ο εγκέφαλος τον γυναικών «κατεβάζει ρολά» όταν εκείνες φτάνουν σε πραγματικό οργασμό.
Το δείγμα των επιστημόνων περιελάμβανε 13 γυναίκες και 11 άνδρες ηλικίας από 19 έως 39 χρόνων. Οι ειδικοί, χρησιμοποιώντας ειδικά μόνιτορ, παρακολούθησαν τις λειτουργίες του εγκεφάλου και μελέτησαν το πώς διάφορα τμήματα του εγκεφάλου αντιδρούν όταν ο/η σύντροφος αντίστοιχα φτάνουν στην «ύστατη στιγμή».
Σύμφωνα με τον επικεφαλής της έρευνας καθηγητή κ. Γκερτ Χολστέγκε, «τα αποτελέσματα ήταν πραγματικά αποκαλυπτικά ακόμα και για εμάς» και συμπληρώνει: «Είδαμε ότι κάποια τμήματα του γυναικείου εγκεφάλου, και συγκεκριμένα εκείνα που συνδέονται με το άγχος και τον φόβο, φαίνεται να κλείνουν προκειμένου οι γυναίκες να μπορέσουν να απολαύσουν καλύτερα τα χάδια του συντρόφου τους». Σύμφωνα με τους ερευνητές, το μόνο τμήμα του εγκεφάλου που μένει «ανοικτό» είναι η παρεγκεφαλίτιδα. Το τμήμα αυτό του εγκεφάλου είναι υπεύθυνο για τη λειτουργία των κινήσεων, ωστόσο όμως λέγεται ότι συνδέεται και με τη δημιουργία των συναισθημάτων.
Τα αποτελέσματα του πειράματος έδειξαν ότι οι γυναίκες, εν αντιθέσει με τους άνδρες, για να φτάσουν σε οργασμό θα πρέπει να νιώσουν ασφαλείς αλλά και να αποκλείσουν το αίσθημα του φόβου, ειδάλλως… η προσποίηση είναι σίγουρη. Από την άλλη πλευρά, οι άνδρες φαίνεται να δυσκόλεψαν τους ερευνητές, καθώς ο οργασμός τους διαρκεί μόνο 20 δευτερόλεπτα. Ωστόσο, ο καθηγητής Χολστέγκε υποψιάζεται ότι και ο ανδρικός εγκέφαλος θα λειτουργεί όπως ο γυναικείος.
Αξίζει να σημειωθεί ότι τα αποτελέσματα της έρευνας παρουσιάστηκαν σε συνέδριο που πραγματοποιήθηκε στην Κοπεγχάγη και το οποίο οργανώθηκε από την Ευρωπαϊκή Κοινότητα για την Ανθρώπινη Αναπαραγωγή και Εμβρυολογία.



ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
:hmm: τι έγινε άντρες?!!!! Δε θα μας πεί κανείς με τι μοιάζει ο δικός του οργασμός?!!!

Ας πω εγώ. Ο οργασμός μας τις περισσότερες φορές ειναι μάλλον υποκριτικός. Μπορεί να εξσπερματώνουμε όμως αν κρίνω απο την ένταση ορισμένων και την ατονία κάποιων άλλων, δεν μπορεί να νοηθεί οργασμός και ο μέν και ο δέ ίσα απο το γεγονός της εξσπερμάτισης.

Οπότε, αν υποθέσουμε ότι το ιπποτικό και το σωστό για τον άντρα είναι να φτάσει σε οργασμό η αγαπημένη του, κι άς χρειαστεί γι'αυτό να γλύφει μισή ώρα, ή ποιος ξέρει τί αλλο, το ίδιο πρέπει να ισχύει και για σας αγαπητές μας σύντροφοι. Πρέπει κι εσείς να προσπαθείτε να μας φτάσετε σε πραγματικό και όχι "σχεδόν" οργασμό.

Ο φόβος παίζει κυρίαρχο ρόλο και σε μάς, και η ανησυχία επίσης. Σε περίληψη, αν σκέφτεσαι πότε θα χ... δεν πρόκειται να χ... ή θα χ... μόνο κατα λάθος. Αν δηλαδή αφαιρεθείς κάπόια στιγμή και σταματήσεις να το σκέφτεσαι. Το ίδιο παίζει ρόλο και στη στήση φυσικά όμως κι άν κάπόιος έχει αυτόματα ισχυρή στύση, ο οργασμός προυποθέτει χαλάρωση. Η έντονη παρατήρηση εκ μέρους της συντρόφου ενώ εμείς "εργαζόμαστε φιλότιμα προς αμφότερη ικανοπόιηση" προκαλεί μεγάλη αμηχανία και συνήθως απότρέπει τον οργασμό. Γυναίκες ου τους αρέσει η πολύωρη συνουσία ας χρησιμοποιήσουν αυτό το κόλπο, και πάντα στην ιεραποστολική. Αν δεν θέλετε να μείνει ανίκανος όμως τελικα ο αγαπήμένος σας μήν το κάνετε πολυ συχνά. Να του κάθεστε δηλαδή που και που και για κανένα ζωώδες και κτηνώδες γ.. γιατί η α πόλυτη παράδοση της γυναίκας, εμένα τουλάχιστον μου χάρίσε τους καλύτερους μου οργασμούς. Οι απόλυτα καλύτεροι ήταν όταν κι ε κείνη έφτανε, αν όχι μαζί τουλάχιστον είχε ολοκληρώσει πρίν από μένα.

Ως πρός την αίσθηση τώρα, θα περιγράψω μόνο τον κανονικό, δηλαδη τον πετυχημένο. Θα το κάνω προφανώς εξ ιδίων, μιάς και δεν είμαι σεξολόγος ούτε μπορώ να μιλήσω εξ ονόματος όλων των ανδρών. Ο δυνατός οργασμός λοιπόν, κατ'αρχήν κρατάει λίγο σε μάς. Πάνω απο μισό λεπτό σπάνια πάει. Στην αρχή είναι έντονος, όταν έρχεται όμως η ένταση του πέφτει κατακόρυφα όπως έρχεται. Δεν ξέρεις ακριβώς πότε θα έρθει, γι'αυτό και η μέθοδος του "τραβήγματος" για αντισύλληψη, σε μένα τουλάχιστον είχε αρκετά ατυχήματα. Κατεβάζω ρολά ναι, τελείως, γι'αυτά τα λίγα δευτερόλεπτα και το απολαμβάνω πλήρως. Θα ήθελα να έχω πολλαπλούς οργασμούς όμως δεν γίνεται. Είναι ενας απο τους λόγους που πραγματικά ζηλεύω τις γυναίκες.

Μηχανικά τώρα, νοιώθω έντονο ρίγος ηλεκτρικό ρεύμα σε όλη την περιοχή της λεκάνης και μία ζέστη που ανεβαινει απο την κοιλιά στους πνεύμονες και το λαιμό. Νοιώθω καταπληκτικά στην πρώτη απο πολλές ενδεχομένως συνουσίες, ίσως λόγω του περισσότερου σπέρματος που γαργαλάει και δημιουργεί μία υπέροχη αίσθηση εκτοξευόμενο. Στις επόμενες σταδιακά αυτό μειώνεται. Ελπίζω να ήμουν ιανοποιητικά κατατοπιστικός κυρίες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
και η καφρίλα συνεχίζεται...

Ωραίο το άρθρο που λέει ότι κατεβάζουμε τα ρολά, μου έδωσε μια καλή ιδέα για το πως μπορούμε να τεστάρουμε if the partner faked it:

"ναι, ναι, ναι..."

"άσε τα ναι, ναι και πες μου τις εξισώσεις του Maxwell!!!"

"???"

"πες!!!!"

"ok, ok! Λοιπόν, στη διαφορική διατύπωση
και

Ευχαριστήθηκες τώρα?"

"Ψεύτρα! Προσποιούσουν! Αφού θυμάσαι τις εξισώσεις δεν έκλεισαν τα κέντρα του εγκεφαλου που θα έπρεπε να είχαν κλείσει!"

:confused:

(ss: φυσικά μιλάμε για ζεύγος ηλεκτρολόγων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
«Είδαμε ότι κάποια τμήματα του γυναικείου εγκεφάλου, και συγκεκριμένα εκείνα που συνδέονται με το άγχος και τον φόβο, φαίνεται να κλείνουν προκειμένου οι γυναίκες να μπορέσουν να απολαύσουν καλύτερα τα χάδια του συντρόφου τους».https://www.protothema.gr/content-women.php?id=1838
"άσε τα ναι, ναι και πες μου τις εξισώσεις του Maxwell!!!"
Βασικά ποιο καλό είναι να της πεις με φοβισμένο ύφος "Νομίζω πως κάποιος κλέφτης μπήκε στο σπίτι!!". Αν φοβηθεί και αγχωθεί τότε προσποιόταν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Βασικά πιο καλό είναι να της πεις με φοβισμένο ύφος "Νομίζω πως κάποιος κλέφτης μπήκε στο σπίτι!!". Αν φοβηθεί και αγχωθεί τότε προσποιόταν :P

Trust me, για έναν ηλεκτρολόγο πιο πολύ άγχος προκαλεί η πιθανότητα να μη θυμάται τις εξισώσεις του Maxwell παρα η πιθανότητα να του διαρρήξουν το σπίτι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ο γυναικείος εγκέφαλος «κατεβάζει ρολά» για χάρη του οργασμού

:confused:


Λολ, τότε όλες οι γυναίκες που έχω γνωρίσει ήταν σε συνεχή οργασμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top