Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Έχει αρχίσει να γίνεται κουραστικό το θέμα, ειδικά όταν βλέπω post σαν αυτό:
οι υπολοιποι έχουμε κουραστεί να γράφουμε με επιχειρηματολογίες και τα λοιπά και είστε οι μόνοι που γράφετε ποστ κατεβατά...
:confused:
Ορίστε; Επί τόσους γύρους σας κατηγορώ ότι τα επιχειρήματα σας (τα ποιά; ) είναι για γέλια και η ίδια έχεις παραδεχτεί ότι δρας σύμφωνα με τη διαίσθηση σου. Συγνώμη αλλά η διαίσθηση ΔΕΝ είναι επιχείρημα.
Βαρεθηκα να διαβασω τα κατεβατα σου φανταγκο, γιατι σε εχω για σιγουρο κακο ρολο και δε μου κανουν καμια εντυπωση τα ξεσπασματα σου.
[...]

Εμενα εχετε για νοσοκομα κι εμενα θα δολοφονησετε.
[...]
Τωρα τι εχεις να πεις? Ψηφισαμε. Αντε πεισε τωρα τους υπολοιπους πολιτες για την αθωα 5αδα σας;)
Δεν βαρέθηκες να τα διαβάζεις (αν τα διάβαζες ποτέ) απλά το λες έτσι γιατί πολύ απλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ! Έχω αναφέρει ΤΟΣΑ και ΤΟΣΑ σε αυτά τα κατεβατά και δεν έχω λάβει καμία απάντηση. Αντίθετα σε ΟΛΑ όσα έχετε πει, έχω ανταπαντήσει.
Πήγα να κάνω παραθέσεις
Ανυπομονώ... :)
Αλλα γκες γουατ, σ'αυτο το γυρο ειδικα μου απεδειξες οτι δεν εισαι ΤΟΣΟ καλος παικτης τελικα.
Τελικά όχι μόνο μειώνετε την αξία των λεγόμενων μου, αλλά και την δική μου. Τώρα πως γίνεται να νιώθετε ότι χάνετε και να μου λες ότι δεν είμαι και τόσο καλός παίκτης, απορώ. Φαντάσου να κερδίζατε κιόλας. :confused:
καταρχάς το ποιός την πέφτει σε ποιόν εντός σ/κ[που ο καθένας λείπει] είναι θέμα συγκυριών. Χτες μου την "πέφτατε" και πηγαίνατε να με βγάλετε τρελή με τον fand οι 2 σας μιας και δεν ήταν κανείς εδώ.

Εγώ το ξέρω πολύ καλά ότι έρχονται και άλλοι γύροι, μην ανησχυχείς! Για σένα δεν ξέρω πώς θα τα βγάλεις πέρα στους επόμενους! ;)
Δηλαδή μας κατηγορείς ότι παίζουμε και "άτιμα" που την "πέφτουμε" εντός σ/κ που ο καθένας λείπει; :confused:
Επίσης έχασα κάτι ή απειλείς την xanp για τους επόμενους γύρους;
θεωρώντας ότι ο φαντασμένος είναι ρουφιάνος,
Έχω νομίζω καταρρίψει την περίπτωση ο fantasmenos να είναι ρουφιάνος, ή μάλλον, ο ίδιος μόνος του το κατέρριψε, εγώ (και οι άλλοι) μόνο το τόνισαν. Αλλά εσείς εκεί... (μάλλον όντως δεν με διαβάζετε)
Με μένα "τσίμπησε" ο fandago, ο οποίος με ψήφισε [αλλά τελικά δεν δημιουργήθηκε ρεύμα (παρόλες τις δικές σου προσπάθειες) και το "μάζεψε"].
Ο fandago δεν τσίμπησε τότε που λες. Ποτέ δεν άλλαζες έτσι ψήφους και γιαυτό σε κατηγόρησα. Με κάποια σου posts όμως έντεχνα με έπεισες. Τώρα καταλαβαίνω γιατί είχες τόσο μπερδεμένη συμπεριφορά.
Το να προσπαθήσετε να βγάλετε τσιράκι/δολοφόνο τον fantasmeno είναι επίσης "τακτική" fandago για αυτό λέω ότι είναι δολοφόνος, με τσιράκι την kajira.
Εσύ λες ότι είμαι δολοφόνος, ο "ρουφιάνος" σας ότι είμαι τσιράκι, αλλά ψηφίζετε vendetta... Riiiight. :whistle:
[...]αλλά αυτό που έχω να πω είναι ότι πλέον τα έχω αναλύσει όλα, δεν έχω να απαντήσω σε κάτι άλλο
Έχεις αναλύσει τα πάντα, εκτός από αυτά που γράφω εγώ. Αλλά είπαμε δικαιολογείσαι και καλά ότι δεν διαβάζεις τα σεντόνια...

Ομολογώ ότι προτιμώ τα posts της Resident τουλάχιστον αυτή γράφει και κάτι που φαίνεται να έχει μια λογική. Οι υπόλοιποι από την μεριά των δολοφόνων, απλά επιδίδονται σε προσωπικές επιθέσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Ούτε αυτά που γράφω εγώ δεν απαντάει αλλά είπαμε...;)

Σύμφωνα με τον φαντασμένο είσαι πολύ καλός παίχτης και πρέπει να φεύγεις στους 2 πρώτους γύρους

Σύμφωνα με την Corpse απέδειξες ότι δεν είσαι τόσο καλός παίχτης....

Σύμφωνα με την RE είσαι τρομερός παίχτης μιας και δασκάλεψες εμένα και την Ηρώ τέλεια και δεν μας κατάλαβαν για δολοφόνες!!!!

Πάντως Θοδωρή μπράβο σου....!
Ουαουυυυυυυ....έχεις διχάσει τον κόσμο του Παλέρμο ποιος είσαι τέλος πάντων;;;:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από fandago:
Τελικά όχι μόνο μειώνετε την αξία των λεγόμενων μου, αλλά και την δική μου. Τώρα πως γίνεται να νιώθετε ότι χάνετε και να μου λες ότι δεν είμαι και τόσο καλός παίκτης, απορώ. Φαντάσου να κερδίζατε κιόλας. :confused:
Δεν εισαι σ'αυτο το γυρο τουλαχιστον, γιατι αν και το πηγες πολυ εξυπνα στην αρχη, πιαστηκατε απ'τη μυτη σας. Δεν θα κερδισουμε, γιατι οι υπολοιποι πολιτες που μεινανε να "αμφιταλαντευονται" δεν εχουν την ΟΡΕΞΗ να κατσουν να ξεστραβωθουν. Με μια δολοφονια ακομα εχετε βγει, αλλα αμφιβαλλω αν ξαναχρησιμοποιησεις το σχεδιακι σου ξανα σε αλλο παιχνιδι ;)

Αρχική Δημοσίευση από fandago:
Ομολογώ ότι προτιμώ τα posts της Resident τουλάχιστον αυτή γράφει και κάτι που φαίνεται να έχει μια λογική. Οι υπόλοιποι από την μεριά των δολοφόνων, απλά επιδίδονται σε προσωπικές επιθέσεις. :)



(Και αφου μιλας για επιθεσεις απο την πλευρα των δολοφονων..ενταξει, δεν θα το παρω προσωπικα :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ούτε αυτά που γράφω εγώ δεν απαντάει αλλά είπαμε...;)

Σύμφωνα με τον φαντασμένο είσαι πολύ καλός παίχτης και πρέπει να φεύγεις στους 2 πρώτους γύρους

Σύμφωνα με την Corpse απέδειξες ότι δεν είσαι τόσο καλός παίχτης....

Σύμφωνα με την RE είσαι τρομερός παίχτης μιας και δασκάλεψες εμένα και την Ηρώ τέλεια και δεν μας κατάλαβαν για δολοφόνες!!!!

Πάντως Θοδωρή μπράβο σου....!
Ουαουυυυυυυ....έχεις διχάσει τον κόσμο του Παλέρμο ποιος είσαι τέλος πάντων;;;:P:P:P

Εσυ παντως σιγουρα δεν εισαι για να το παιζεις αστεια

(Στα πλαισια του παιχνιδιου απαντωντας παντα..:p)
(Χαχααα, ΞΥΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Εσυ παντως σιγουρα δεν εισαι για να το παιζεις αστεια

(Στα πλαισια του παιχνιδιου απαντωντας παντα..:p)
(Χαχααα, ΞΥΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ)

Πρώτον να πω ότι κατάλαβα το χιούμορ σου...
Δεύτερον να πω ότι σίγουρη για το τι ρόλο έχω είμαι μόνο για μένα για όσους βγήκαν και φάνηκε ιδιότητα και για την ΣΕ.

Κάποιος από τους φαντασμένο και φανταγκο έπαιξε παιχνίδι από την αρχή... Κατ' εμέ ο φαντασμένος είναι ο κακός και ο φανταγκο ο καλός. Μπορεί βέβαια και οι δύο να είναι στο ίδιο στρατόπεδο και να έπαιξαν την τέλεια μπλόφα και τώρα να γελάνε μαζί μας...Τίποτα δεν αποκλείω...

Όπως και να χει προτιμώ να χάσω επειδή αθώωσα τον φαντάγκο που τουλάχιστον έχει βάσιμα επιχειρήματα και προβάλλει, παρά να χάσω από τον φαντασμένο που ότι ρόλο και να χει δεν κατάφερε να με πείσει ότι δεν είναι ένοχος.Ακόμα και ρουφιάνος να είναι όπως βλέπετε δεν με πείθει...

Ξέρω ότι δεν είμαι καλή παίχτρια αλλά προσπαθώ όσο μπορώ να βελτιωθώ....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ενταξει λοιπον. Παντως να ξερεις, δε θα πειστουμε οτι εισαι στους παραπλανημενους πολιτες :P

(Αντε, να τελειωσει να γινουμε παλι φιλοι :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ρε συ xanp...

κουράστηκα μα τον άγιο να γράφω κατεβατά και υπεραναλύσεις που κι ένα 8χρονο θα καταλάβαινε και να μου απαντάς ότι δεν απανταω!(με αυτό δεν λέω ότι έχεις μυαλό 8χρονου, αλλά ότι το κάνεις επίτηδες όλο αυτό για να δημιουργείς εντυπώσεις)

Έχω γράψει 1000 φορές πώς μεταφράζω εγώ τη στάση του fantasmenou! Δεν σε βολεύει? οκ, δεκτό. ΒΑΡΕΘΗΚΑ να λέω τα ίδια και τα ίδια και να να διαστρβλώνεις τα λόγια μου.

Παίξε μόνη σου αυτό το παιχνίδι...

Ι give up, κερδίσατε δολοφόνοι, και καλώς κερδίσατε μιας και οι πολίτες παίξαμε πολύ κουκουρούκου στην αρχή και σας δώσαμε πολλά πατήματα.

Δεν πρόκειται να σου απαντήσω τπτ άλλο ούτε εσένα ούτε του fand [φαντ ο fantasmenos κι εγώ δεν είμαστε το ίδιο πρόσωπο! Αυτός μπορεί να σε πίστευε για τσιράκι εγώ σε πιστεύω δολοφόνο! Either way... κακός είσαι. Και ναι, δεν έχει καμία σημασία η σειρά που θα βγείτε εσείς οι δολοφόνοι. Σήμερα vendetta αύριο εσύ ή ανάποδα. Το καταλάβαμε τώρα ή θα χρειαστεί να το γράψω με διαφορετική διατύπωση άλλες 80 φορές όπως εγινε με αυτά που έλεγα στην χανπ όλη μέρα?!?], λογικά θα μπει να γράψει και κανά παρόμοιο σεντόνι ο vendetta όταν μπει [που έχει και ένα δίκιο να το κάνει μιας και κινδυνεύει να φύγει].

Οι 5 που διαβάζουμε αυτό το φόρουμ το σ/κ έχουμε ψηφίσει, εγώ το παιχνίδι των εντυπώσεων βαριέμαι να το παίξω άλλο, γράφω για τελευταία φορά την πεντάδα που θεωρώ "κακή":

Hρώ, vendetta, fandago, xanp και (λογικά) Kajira.

Από δω και μπρος θα μπαίνω να ψηφίζω μόνο, κάντε ότι καταλαβαίνετε οι υπόλοιποι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν θα γράψω τώρα κατεβατό, μπορείτε να διαβασετε το μήνυμα μου. Νομίζω ότι με αγνοείτε :worry:

Απλά ήθελα να πω, ότι τα παιχνίδια εντυπώσεων ξεκίνησαν από τη δική σας μεριά. Αν δεν έχετε κάτι άλλο να πείτε, μην λέτε. Απελπιστήκατε και λογικό είναι, δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεστε και να καταλλήγουμε κάθε φορά σε δράματα μπας και βρεθεί κάποιος φαν του Φώσκολου και συγκινηθεί και σας πιστέψει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Μιας και ο φαντάγκο με έχει ρωτήσει αρκετές φορές επ' αυτού, να πω, ότι κατά τη γνώμη μου πρόκειται για ένα παιχνίδι διαίσθησης, στρατηγικής και πονηριάς και όχι επιχειρημάτων και λογικής... Αν ήταν παιχνίδι λογικής τότε κάθε φορά οι δολοφόνοι ας χωρίζονται σε 2 στρατόπεδα, ώστε να κατηγορούν οι μεν τους δε και τελικά όταν αποδειχτεί ότι κάποιος έχει δίκιο να τον εμπιστεύονται όλοι οι πολίτες. Επίσης αν είναι θέμα επιχειρημάτων τότε θα νικάει πάντα όποιος έχει αρκετό χρόνο ώστε να γράφει ποστ κατεβατά.

Κάτι άλλο που θα θελα να πω είναι ότι διάβασα αρκετές υπερβολές στις τελευταίες σελίδες οι οποίες με ενόχλησαν κάπως. Βέβαια, ίσως απλώς να φταίει το ότι είχα καιρό να παίξω και δεν θυμάμαι το κλίμα.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Βαρέθηκα να διαβάζω προηγούμενες σελίδες! :p

Δεν ξέρω τι πιστεύετε οτι είμαι, αλλά επειδή εγώ ξέρω, νιώθω οτι βρίσκομαι ανάμεσα σε δυο στρατόπεδα, που και τα δυο προσπαθούν να το παίξουν καλά και αθώα!

Από την μια, έχω τον φανταγκο, την xanp και ίσως τον vendetta! Ο φανταγκο, περισσότερο, μας έχει συνηθίσει να γράφει κατεβατά με λογικά επιχειρήματα, χωρίς να πέφτει σε αντιφάσεις, ή εγώ δεν τις έχω δει, και έχει πειθώ!

Από την άλλη, έχω την Resident, την Corpse και την Angie! Η Corpse μου φαίνεται οτι παραγράφει σε αυτό το παιχνίδι και δεν είναι η ίδια με άλλα παιχνίδια και η Resident είναι πεπεισμένη οτι ο φαντασμένος είναι o ρουφιάνος!

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η Resident ενώ είναι σίγουρη πως ο φαντάγκο είναι δολοφόνος δεν τον ψηφίζει να φύγει την Δευτέρα που μαθαίνουμε ιδιότητα! Και ΟΧΙ Resident για εμένα έχει σημασία ποιος θα βγει την Δευτέρα! Ο φαντασμένος την ''έπεσε'' πολύ στον φαντάγκο και γενικά υπήρχε πολύ κόντρα μεταξύ τους κάτι που μου δείχνει οτι ήταν σε αντίπαλο στρατόπεδο (μόνο να μην το κάνανε επίτηδες :mad:)! Αν φύγει ο φαντάγκο θα ξεκαθαριστεί ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το τοπίο και θα δούμε και εμείς οι μπερδεμένοι πολίτες αν ο φαντάγκο είναι καθαρός ή όχι! Μου φαίνεται πάρα πολύ ύποπτο που έχεις τυφλή εμπιστοσύνη στον φαντασμένο! Πολύ εύκολα πείστηκες! Εμένα δεν με έπεισε καθόλου για την αθωώτητά του, άτιμο ιστορικό, και περισσότερο μου φάνηκε σαν ;έναν απεγνωσμένο δολοφόνο με ένα απεγνωσμένο τρόπο για να πάρει με το μέρος του τους πολίτες! Ο φαντάγκο πιστεύω οτι έχει μεγαλύτερη επιρροή στους πολίτες μέσα στην τριάδα σου!

Αυτά προς το παρόν! Αν σκεφτώ και άλλα θα ξαναποστάρω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα 01/12

Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα γράμματα

  1. Angie_Ann >> Vendetta
  2. Corpse Bride >> Vendetta
  3. fandago >> Corpse Bride
  4. Jrot6
  5. Kajira
  6. Phoebe
  7. Resident Evil >> Vendetta
  8. Vendetta
  9. Xanp >> Corpse Bride

Ψήφοι

2 Corpse Bride
3 Vendetta




Αποχωρήσεις

1. Neraida >> ψηφοφορία #64 (no ιδιότητα :P)
2. Vkey >> δολοφονία #111 (???)
3. pitg21 >> ψηφοφορία #149 (πολίτης)
4. Lorien >> αποχώρηση λόγω 2 συνεχόμενων απουσιών
5. Lorelai >> αποχώρηση λόγω 2 συνεχόμενων απουσιών
6. Bill >> δολοφονία #219 (πολίτης)
7. Bill_Slayer >> ψηφοφορία #291 (???)
8. Nininaou >> δολοφονία #343 (???)
9. kakerlak >> ψηφοφορία #414 + #421 (πολίτης)
10. Ηρώ >> άστοχη μαντεψιά ρουφιάνου (δολοφόνος)
11. Παρασκευή μεσημέρι δεν υπήρξε δολοφονία, ευστόχησε η νοσοκόμα #487
12. fantasmenos >> ψηφοφορία #557 + #564 (???)



Απουσίες

1 Angie_Ann
1 jrot6
1 xanp




(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Την Δευτέρα 01/12 μαθαίνετε την ιδιότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Phoebs:
Η Corpse μου φαίνεται οτι παραγράφει σε αυτό το παιχνίδι και δεν είναι η ίδια με άλλα παιχνίδια και η Resident είναι πεπεισμένη οτι ο φαντασμένος είναι o ρουφιάνος!

Ισως επειδη σ'αυτο το παιχνιδι ειμαι πολιτης, ενω στα προηγουμενα ημουν δολοφονα και τσιρακι ;)

Εγω ειμαι μεσα να αλλαξω και να ψηφισω φανταγκο. Πιστευω οτι το τσιρακι βρισκεται αλλου. Αν ακολουθησουν οι κοπελες δε με πειραζει καθολου. Απλα ειμαι εντελως σιγουρη οτι ΚΑΙ ο βεντετα ειναι δολοφονος, οποτε δε μου κανει διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μιας και ο φαντάγκο με έχει ρωτήσει αρκετές φορές επ' αυτού, να πω, ότι κατά τη γνώμη μου πρόκειται για ένα παιχνίδι διαίσθησης, στρατηγικής και πονηριάς και όχι επιχειρημάτων και λογικής...
Διαφωνώ καθέτως με την γνώμη σου λοιπόν, αλλά από αυτά που λες, ακόμα και εσύ διαφωνείς. Η στρατηγική ΠΟΤΕ δεν έχει να κάνει με διαίσθηση, παρά μόνο με λογική και εφαρμόζεται με επιχειρήματα! :confused:
Αλίμονο αν στον πόλεμο πχ η στρατηγική των πλευρών στηριζόταν στο "που να είναι μωρέ τώρα ο αντίπαλος; Ας ρίξω μερικές βόμβες εκεί". Πιο πολύ είναι "τα ραντάρ μου έδειξαν ότι εκεί υπάρχει κίνηση αγνώστων, άρα μάλλον εκεί είναι ο αντίπαλος, ας του ρίξω" ;)
Φαντάζεσαι πως θα ήταν το παιχνίδι, αν σε όλη τη διάρκεια λέγανε οι παίκτες "ξέρεις, εμένα η corpse δε μου έχει κάτσει καλά σήμερα, γιαυτό και την ψηφίζω, αύριο πάλι θα μηδενίσω και θα δω πως θα μου κάτσει πάλι" :confused:
Ισως επειδη σ'αυτο το παιχνιδι ειμαι πολιτης, ενω στα προηγουμενα ημουν δολοφονα και τσιρακι ;)
Εγώ πάλι πιστεύω ότι απλά έμεινες περισσότερο από τους άλλους γύρους, γιαυτό και φαινομενικά μιλάς περισσότερο, αφού προς το τέλος που ζορίζει η κατάσταση για εσάς τους δολοφόνους, αν δε μιλάτε δεν ανατρέπεται μόνο του το εις βάρος σας ως τώρα σκηνικό. :)
Απλα ειμαι εντελως σιγουρη οτι ΚΑΙ ο βεντετα ειναι δολοφονος, οποτε δε μου κανει διαφορα.
Είσαι σίγουρη από τότε που ο fantasmenos τον έδωσε σαν όνομα. Μέχρι τότε αμφιβάλλω αν είχες επιχειρήματα εναντίον του.

Άρα η "αντίπαλη" πλευρά στηρίζεται καθαρά στα λεγόμενα του fantasmenos, ο οποίος μας είχε γεμίσει σωστά επιχειρήματα... Riiiigthτ

υγ: Angie_Ann ναι έχεις χάσει προηγούμενα παιχνίδια, οπότε λογικό η ένταση που έχει δημιουργηθεί να σου φαίνεται υπερβολική. Ελπίζω τουλάχιστον να θεωρείς ότι υπάρχει και από τις δύο μεριές και να μην ήταν μια σπόντα για το πως μιλάω. Σίγουρα όμως οι περισσότεροι εδώ μετά το παιχνίδι θα είμαστε πάλι αγαπημένα μικρά στρουμφάκια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Φανταγκο, κανεις λαθος, εμεινα μεχρι το ΤΕΛΟΣ και στουςδυο προηγουμενους γυρους. Τη μια ως ζωντανη δολοφονα, την αλλη ως ζωντανο τσιρακι, οποτε μην πας να δημιουργησεις εντυπωσεις.

Και ξεκολλα μ'αυτο το "riiiiiiiight", δεν παει στο κρητικο προφιλ σου :P
Δεν ειμαι σιγουρη απο τοτε που το ειπε ο φαντασμενος. Με υποτιμας, μπορω να δω και μονη μου τι παιζει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
υγ: Angie_Ann ναι έχεις χάσει προηγούμενα παιχνίδια, οπότε λογικό η ένταση που έχει δημιουργηθεί να σου φαίνεται υπερβολική. Ελπίζω τουλάχιστον να θεωρείς ότι υπάρχει και από τις δύο μεριές και να μην ήταν μια σπόντα για το πως μιλάω. Σίγουρα όμως οι περισσότεροι εδώ μετά το παιχνίδι θα είμαστε πάλι αγαπημένα μικρά στρουμφάκια :P

επειδή δεν μπορώ να υπερψηφίσω το άλλο ποστ μιας που έχει και θέματα του παιχνιδιού, απλά να επισημάνω ότι σε αυτό το σημείο υπερσυμφωνώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Φανταγκο, κανεις λαθος, εμεινα μεχρι το ΤΕΛΟΣ και στουςδυο προηγουμενους γυρους. Τη μια ως ζωντανη δολοφονα, την αλλη ως ζωντανο τσιρακι, οποτε μην πας να δημιουργησεις εντυπωσεις.
Οτσέι (για το κρητικό προφίλ :P) σ' αυτό ίσως έχεις δίκιο τσαι μιας τσαι βαριέμαι να το επιβεβαιώσω στηρίζομαι στο λόγο σου. Τσαι πάλι όμως, δεν έχει ιδιαίτερη σημασία γιατί σαν τσιράτσι δεν εζοριζόσουν ποτέ, ενώ σαν δολοφόνος για να 'μεινες μέχρι τέλους μάλλον ενιτσήηησατε, άρα μάλλον δεν εζοριστήηηκατε και πολύ. Τώρα που χάνετε εζορίιιζεσαι (πρόσσσεχε μη σου φύυυγει πράααμα :P)

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.


Να παρωωω το ντουφετσι μουυυυ :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
αμάν ωρές παιδιά στο αν θα βγάλουμε τον δολοφόνο Α ή το δολοφόνο Β είναι το θέμα μας?

Οτσει λοιπόν... Αλλάζω και ψηφίzω fandago
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μι του..

ΦΑΝΤΑΓΚΟΣ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα 01/12

Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα γράμματα

  1. Angie_Ann >> Vendetta
  2. Corpse Bride >> fandago
  3. fandago >> Corpse Bride
  4. Jrot6
  5. Kajira
  6. Phoebe
  7. Resident Evil >> fandago
  8. Vendetta
  9. Xanp >> Corpse Bride

Ψήφοι

2 Corpse Bride
1 Vendetta
2 fandago




Αποχωρήσεις

1. Neraida >> ψηφοφορία #64 (no ιδιότητα :P)
2. Vkey >> δολοφονία #111 (???)
3. pitg21 >> ψηφοφορία #149 (πολίτης)
4. Lorien >> αποχώρηση λόγω 2 συνεχόμενων απουσιών
5. Lorelai >> αποχώρηση λόγω 2 συνεχόμενων απουσιών
6. Bill >> δολοφονία #219 (πολίτης)
7. Bill_Slayer >> ψηφοφορία #291 (???)
8. Nininaou >> δολοφονία #343 (???)
9. kakerlak >> ψηφοφορία #414 + #421 (πολίτης)
10. Ηρώ >> άστοχη μαντεψιά ρουφιάνου (δολοφόνος)
11. Παρασκευή μεσημέρι δεν υπήρξε δολοφονία, ευστόχησε η νοσοκόμα #487
12. fantasmenos >> ψηφοφορία #557 + #564 (???)



Απουσίες

1 Angie_Ann
1 jrot6
1 xanp




(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Την Δευτέρα 01/12 μαθαίνετε την ιδιότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top