Πριν πεθάνω, θέλω να...

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το παιχνίδι αυτό, είναι εμπνευσμένο από έναν τοίχο της Ν. Ορλεάνης που δημιούργησε η Candy Chang για να θυμίσει στους γείτονές της, τα πράγματα που έχουν αληθινή αξία στη ζωή.
Η Candy, μετέτρεψε τον τοίχο ενός εγκαταλελειμμένου κτιρίου σε έναν τεράστιο μαυροπίνακα στον οποίο οι περαστικοί μπορούσαν να συμπληρώσουν κάτι που θα ήθελαν οπωσδήποτε να κάνουν πριν πεθάνουν:











Πηγή: Before I Die

Ξεκινήστε λοιπόν το ποστ σας γράφοντας "Πριν πεθάνω, θέλω να " και συμπληρώστε το ανάλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Πριν πεθάνω θέλω να κάνω τόσα πολλά, που θα έχω πεθάνει μέχρι να μπορέσω να τα κάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πριν πεθάνω, θέλω να αγαπήσω (και να με αγαπήσει) μια μονογαμική και ειλικρινής Πόρνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Πριν πεθάνω , θέλω να ζήσω

:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
πριν πεθάνω θέλω να καταλάβω τι σημαίνει η ζωή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
before I die I want to...


JoYsTeR Da HiP NiGGa RuLeZ B i A t C h *(O_o)*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
πριν πεθανω θελω να καταλαβω τον εαυτο μου αφου δεν καταλαβαινω τους ανθρωπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
πριν πεθανω θα ηθελα να ζησω τον ερωτα της ζωης μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
1. Να πάω για σαφάρι στην Κένυα: Όταν λέω σαφάρι δεν εννοώ να πάω να σκοτώσω ελέφαντα η λιοντάρι αλλά να πάω να τα δω από κοντά στο φυσικό τους περιβάλλον.
2. Να επισκεφτώ όλες τις ηπείρους (συμπεριλαμβάνοντας και την Ανταρκτική).
3. Να διασχίσω την Ελλάδα με ποδήλατο: Πιστεύω ότι έτσι θα μπορέσω να δώ με διαφορετικό μάτι την όμορφη αυτή χώρα στην οποία ζούμε κάτι που δεν θα μπορούσα να μου προσφέρει ένα αυτοκίνητο.
4. Να γυρίσω την Ινδία με τρένο: Με το εκτενές της σιδηροδρομικό δίκτυο, αυτός ο τρόπος μεταφοράς είναι ο καλύτερος τρόπος για να δεις μια από τις πιο πολύχρωμες και διαφορετικές χώρες του κόσμου.
5. Να επισκεφτώ το καρναβάλι του Ρίο ντε Τζανέιρο: Είναι το μεγαλύτερο πάρτη του κόσμου.
6. Να κάνω Scuba Diving στο κοραλλιογενή ύφαλο της Αυστραλίας: Είναι ο μεγαλύτερος κοραλλιογενής ύφαλος στον κόσμο και είναι το πιο μοναδικό υδάτινο περιβάλλον στον κόσμο.
7. Να δώ από κοντά ένα είδος υπό εξαφάνιση: Εκτός από την μοναδική εμπειρία είναι κάτι που μπορεί οι επόμενες γενιές να μην μπορούν να δουν.
8. Να παρακολουθήσω ζωντανά τους Ολυμπιακούς Αγώνες: Είναι ένα γεγονός που ξεκίνησε από την χώρα μας και τώρα έχει εξελιχθεί σε ένα από τα μεγαλύτερα γεγονότα του πλανήτη.
9. Να επισκεφτώ όλες τις πρωτεύουσες των Ευρωπαϊκών Χωρών: Η Ευρώπη είναι γεμάτη από όμορφη αρχιτεκτονική και διαφορετικούς πολιτισμούς.
10. Να κάνω Skydiving ή BASE jumping.
11. Να ανταλλάξω χειραψία με τον Dalai Lama.
12. Να περάσω μια νύχτα στην ζούγκλα: Πιστεύω πως θα είναι μία μοναδική εμπειρία που θα με κάνει δυνατότερο και που δεν θα ξεχάσω ποτέ.
13. Να ανεβώ το βουνό Κιλιμάντζαρο.
14. Να επισκεφτώ το Machu Picchu.
15. Να επισκεφτώ τα νησιά Galapagos.
16. Να συμμετάσχω στο μεγαλύτερο “μπουγέλο” του κόσμου, κατά την διάρκεια των εορτασμών του νέου έτους της Ταϊλάνδης.

Λοιπόν για πείτε μας εσείς τι θα θέλατε να κάνετε πριν πεθάνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Για σας παιδιά αυτό είναι το πρώτο μου ποστ στο i-steki.

Λοιπόν δεν ξέρω πόσοι από εσάς έχουν ποτέ σκεφτεί πια είναι κάποια πράγματα που θα ήθελαν να κάνουν πριν πεθάνουν από ταξίδια μέχρι εμπειρίες μπορεί να είναι οτιδήποτε.

Εγώ λοιπόν τώρα που τελείωσε και το σχολείο έκατσα και το σκέφτηκα. Ξέρω ότι μπορεί να είναι πολύ νωρίς για να σκέφτομαι τέτοια πράγματα μιας και είμαι μόλις 16χρονών αλλά αυτά είναι που θα ήθελα να κάνω.
1. Να πάω για σαφάρι στην Κένυα: Όταν λέω σαφάρι δεν εννοώ να πάω να σκοτώσω ελέφαντα η λιοντάρι αλλά να πάω να τα δω από κοντά στο φυσικό τους περιβάλλον.
2. Να επισκεφτώ όλες τις ηπείρους (συμπεριλαμβάνοντας και την Ανταρκτική).
3. Να διασχίσω την Ελλάδα με ποδήλατο: Πιστεύω ότι έτσι θα μπορέσω να δώ με διαφορετικό μάτι την όμορφη αυτή χώρα στην οποία ζούμε κάτι που δεν θα μπορούσα να μου προσφέρει ένα αυτοκίνητο.
4. Να γυρίσω την Ινδία με τρένο: Με το εκτενές της σιδηροδρομικό δίκτυο, αυτός ο τρόπος μεταφοράς είναι ο καλύτερος τρόπος για να δεις μια από τις πιο πολύχρωμες και διαφορετικές χώρες του κόσμου.
5. Να επισκεφτώ το καρναβάλι του Ρίο ντε Τζανέιρο: Είναι το μεγαλύτερο πάρτη του κόσμου.
6. Να κάνω Scuba Diving στο κοραλλιογενή ύφαλο της Αυστραλίας: Είναι ο μεγαλύτερος κοραλλιογενής ύφαλος στον κόσμο και είναι το πιο μοναδικό υδάτινο περιβάλλον στον κόσμο.
7. Να δώ από κοντά ένα είδος υπό εξαφάνιση: Εκτός από την μοναδική εμπειρία είναι κάτι που μπορεί οι επόμενες γενιές να μην μπορούν να δουν.
8. Να παρακολουθήσω ζωντανά τους Ολυμπιακούς Αγώνες: Είναι ένα γεγονός που ξεκίνησε από την χώρα μας και τώρα έχει εξελιχθεί σε ένα από τα μεγαλύτερα γεγονότα του πλανήτη.
9. Να επισκεφτώ όλες τις πρωτεύουσες των Ευρωπαϊκών Χωρών: Η Ευρώπη είναι γεμάτη από όμορφη αρχιτεκτονική και διαφορετικούς πολιτισμούς.
10. Να κάνω Skydiving ή BASE jumping.
11. Να ανταλλάξω χειραψία με τον Dalai Lama.
12. Να περάσω μια νύχτα στην ζούγκλα: Πιστεύω πως θα είναι μία μοναδική εμπειρία που θα με κάνει δυνατότερο και που δεν θα ξεχάσω ποτέ.
13. Να ανεβώ το βουνό Κιλιμάντζαρο.
14. Να επισκεφτώ το Machu Picchu.
15. Να επισκεφτώ τα νησιά Galapagos.
16. Να συμμετάσχω στο μεγαλύτερο “μπουγέλο” του κόσμου, κατά την διάρκεια των εορτασμών του νέου έτους της Ταϊλάνδης.

Λοιπόν για πείτε μας εσείς τι θα θέλατε να κάνετε πριν πεθάνετε.


Πω πω dude, πολύ ταξίδι ρε συ...

Αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ και να μην σχολιάσω το 7.
Θες απλώς να το δεις το ζώο υπό εξαφάνιση?? Όχι να κάνεις κάτι για να το σώσεις ας πούμε???


Εγώ θέλω πάλι να μπορώ να θέτω γελοίους στόχους και να αποτυγχάνω να τους πετύχω αιωνίως...
Καλά οκ, άλλα θέλω, αλλά λέω να μην σας κουράσω... Το μόνο που θέλω πραγματικά είναι να έχω πάντα τουλάχιστον ένα ακόμη πράγμα που θέλω να κάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Πω πω dude, πολύ ταξίδι ρε συ...

Αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ και να μην σχολιάσω το 7.
Θες απλώς να το δεις το ζώο υπό εξαφάνιση?? Όχι να κάνεις κάτι για να το σώσεις ας πούμε???


Εγώ θέλω πάλι να μπορώ να θέτω γελοίους στόχους και να αποτυγχάνω να τους πετύχω αιωνίως...
Καλά οκ, άλλα θέλω, αλλά λέω να μην σας κουράσω... Το μόνο που θέλω πραγματικά είναι να έχω πάντα τουλάχιστον ένα ακόμη πράγμα που θέλω να κάνω...

Κοίτα φυσικά και θα ήθελα να το σώσω ετσι ώστε να μπορέσουν να το δούν και οι επόμενες γενιές αλλα και να το δω.
Τωρα να δω που θα βρω τα λεφτα για τα ταξιδια :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
πριν πεθανω θέλω να ταξιδέψω σε όλο τον κόσμο !!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
..κάνω snowboarding!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Να ζήσω σε ένα μεγάλο σπίτι με 20 σκυλάκια.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Να μην χρειάζεται πλέον να μιλάω σε ανθρώπους αν δεν θέλω.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
....περνάω την καθημερινοτητά μου κάνοντας πράγματα που με ευχαριστούν χωρίς σκοτούρες.
 

Guest 675594

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δοκιμάσω ότι ναρκωτικό υπάρχει (σίγουρα mdma dmt psilocybin pcp lsd + stimulants για το διάβασμα)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πριν πεθάνω θέλω να ακούσω την κραυγή της πεταλούδας... (Jim Morrison)

με αυτο το τραγουδι
 

globglogabgalab

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αποστολία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Πριν πεθάνω θέλω να πηδήξω από ένα αεροπλάνο με αλεξίπτωτο (ή και χωρίς)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top