Τι ζώδιο είστε; Πιστεύετε;

Τί ζώδιο είστε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 340)

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Καλή μου, ούτε η μάνα μου ούτε κανείς άλλος θυμόταν, την ώρα και την ακριβή ημερομηνία γέννησής μου (ειλικρινά!): απλά ήταν "παραμονές της Αγ. Μαρίνας". Όσο δε για τη ληξιαρχική μου εγγραφή, κι αυτή μπερδεύτηκε με τη γέννηση του "Κίτσου", του αλόγου μας... Και μη χειρότερα: ήρθα στον κόσμο, με την πιθανότητα, να τα μάθω όλα, εκτός απ' τον Ωροσκόπο μου!( Αν ναι, ως τόπος γέννησής μου: ένα καπνοχώραφο !)


παραμονες Aγιας Μαρινας??

δηλαδη σημερα?!!!

ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ ΝΩΕΥΣ!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
καρκίνος με ωροσκόπο λέων και σελήνη λέων..:confused:
όποιος ασχολείται ας πεί ορισμένα χαρακτηριστικά..:D

Ωροσκοπος Λεων
Ο Ωροσκόπος στο Λέοντα συχνά φαίνεται να κινητοποιεί το άτομο στο να προσπαθήσει σκληρά στο να εκφράσει τον εαυτό του όσο καλύτερα μπορεί.
Αυτό δεν σημαίνει πως η περηφάνεια (ή η αλαζονεία) του ζωδίου του Λέοντα είναι παντελώς απούσα από τον Ωροσκόπο αυτό, αλλά δείχνει να έχει λιγότερη ανάγκη να «κυριαρχήσει» στο χώρο όσο το ίδιο το ζώδιο.
Ο Ωροσκόπος στο Λέοντα τείνει να ενθαρρύνει την πιο αυθεντική έκφραση του Ήλιου του, ενώ ο «Ηλιακός» Λέων συχνά επιδεικνύει μία πιο "self-concious" συμπεριφορά (αυτοσυνείδητη στα ελληνικά : είναι αυτό που σου συμβαίνει όταν σε νοιάζει η γνώμη των άλλων και προσέχεις πως θα συμπεριφερθείς.. έτσι φέρεσαι πιο συγκρατημένα αλλά και συνάμα εκφράζεις λιγότερο αυθεντικά την προσωπικότητά/διαφορετικότητά σου).
Η μεγάλη καρδιά που λένε ότι είναι στοιχείο τον Λέοντα ταιριάζει πιο πολύ σʼαυτούς με ωροσκόπο Λέων παρά τους «Ηλιακούς» Λέοντες, οι οποίοι συχνά χειραγωγούν τους άλλους για προσωπικό κέρδος.
Ο Ωροσκόπος Λέων παρόλʼαυτά μπορεί να επιδείξει έναν εξαιρετικά ακατάδεκτο κι απόμακρο χαρακτήρα λόγω της υπέρμετρης ανάγκης τους για μία αξιοσέβαστη και αξιοπρεπή παρουσία ενώ μπορεί να μην έχει τόσο αυθόρμητη αίσθηση του χιούμορ και παιχνιδιάρικη διάθεση όσο ο «Ηλιακός» Λέων.

Ζωδιο Καρκινος
Ο Καρκίνος είναι ο οικογενειακός τύπος του ζωδιακού κύκλου. Η ψυχολογία του είναι παρόμοια με του εφήβου. Δυσκολεύεται να πάρει μία θέση και αλλάζει συνεχώς διαθέσεις, όπως και οι φάσεις της σελήνης. Είναι πολύ ευαίσθητος, παράξενος και ιδιότροπος. Η οικογένεια του, οι ρίζες του και ιδιαίτερα η ζεστή αγκαλιά της μαμάς του, του δίνει την ασφάλεια που τόσο χρειάζεται. Νιώθει δεμένος με το παρελθόν του και οι αναμνήσεις του μπορούν να γεμίζουν με ευχαρίστηση το παρόν. Ο άγνωστος κόσμος του εξάπτει την περιέργεια, αλλά η ευαίσθητη φύση του δεν είναι σίγουρη, αν μπορεί να αντέξει την σκληρότητα που νιώθει ότι υπάρχει στον έξω κόσμο. Ευαίσθητος στον πόνο των άλλων, συγκινείται εύκολα και αισθάνεται την ανάγκη να βοηθά. Άλλες φορές είναι κλεισμένος στον εαυτό του και αρνείται να ακούσει οτιδήποτε εξωτερικό. Η ανασφάλεια του τον κάνει αγχώδη και ανήσυχο. Είναι μυστικοπαθής και εσωστρεφής με τα προβλήματά του. Γίνεται επιτυχημένος στην εργασία που θα διαλέξει γιατί έχει επιμονή. Έχει πολύ ανεπτυγμένο το αίσθημα της οικονομίας και της προστασίας. Όπως ο κάβουρας πάει ένα βήμα μπρος και δύο πίσω, έτσι και ο Καρκίνος, είναι επιφυλακτικός στις αποφάσεις του. Αν το αγαπημένο σας πρόσωπο είναι Καρκίνος, θα χρειαστεί πολύ καιρό να σας ανοίξει τον εαυτό του. Θα αργήσει να πάρει την απόφαση να παντρευτεί, όταν όμως το αποφασίσει θα είναι υποδειγματικός προστατευτικός και στοργικός σύζυγος, βάζοντας πάνω από όλα την οικογένεια του.

Σεληνη Λεων
Τα συναισθήματά σας θα γίνουν έντονα και αυθόρμητα, και δεν θαδυσκολεύεστε στο να εκφραστείτε.
Τώρα θα είναι μία περίοδοςικανοποίησης και θα απολαμβάνετε οποιοδήποτε μέρος της κάθεστιγμής.
Η διάθεσή σας θα είναι χαρούμενη, ενθουσιώδης καιζωντανή, αλλά και κάπως αυταρχική.
Θα εντυπωσιάζετε τους άλλους με την σταθερότητα της έκφρασής σας, και θα εμπιστεύεστε τονεαυτό σας όταν χρειαστεί να μεταβιβάσετε στους άλλους κάτισημαντικό.
Θα αναπτύξετε μεγαλύτερη αίσθηση για την δικαιοσύνη,και θα γίνετε προστατευτικός με τα αγαπημένα σας πρόσωπα.
Επίσης,ίσως επιδείξετε ένα ταλέντο στο να οργανώνετε και να κατευθύνετετους άλλους.
Η δημιουργικότητά σας θα είναι εξαιρετική και αν έχετε κάποιεςκαλλιτεχνικές κλίσεις, θα δημιουργήσετε και θα παρουσιάσετε πολλάκαι καινούρια πράγματα.
Εξαιτίας όμως της συναισθηματικής σαςέντασης, η εργασία σας καθώς και η προσωπική σας έκφραση θααποκτήσουν έντονο χαρακτήρα.
Θα σκέφτεστε μεγαλεπήβολα πράγματακαι θα έχετε την τάση να υπερβάλετε. Ελέγξετε τον εαυτό σας,διαφορετικά μπορεί να βρεθείτε μπερδεμένος.
Ο προσωπικός σας μαγνητισμός θα είναι αυξημένος και θα σας φέρειρομαντικές καταστάσεις, ή κάποια συναισθηματική επικοινωνία. Θα αναζητάτε το θαυμασμό και την έγκριση των άλλων.
Στις προσωπικέςσας υποθέσεις θα γίνετε πολύ εκλεκτικός, και δεν θα ικανοποιήστε εύκολα με τους ανθρώπους που έχετε γύρω σας.
Η αύξηση τουαυτοσεβασμού σας, θα σας ωφελήσει ιδιαίτερα αυτή την περίοδο, και θα σας βοηθήσει να πραγματοποιήσετε τους σκοπούς σας.

:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
απορία: εγώ που είμαι νευρόσπασμα πώς ταιριάζω με τους καρκίνους? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
thnx βρε νεραίδα για τον κόπο σου..:D
θα συμφωνήσω πιο πολύ με την σελήνη..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
thnx βρε νεραίδα για τον κόπο σου..:D
θα συμφωνήσω πιο πολύ με την σελήνη..:hmm:

Δεν ηταν μεγαλος κοπος...απλα εψαξα λιγο...:redface::):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
απορία: εγώ που είμαι νευρόσπασμα πώς ταιριάζω με τους καρκίνους? :hmm:

Γιατι ειναι ευαισθητος, υπομονετικος και αισθανεται την αναγκη να βοηθα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ποιο ζωδιο ταιριαζει καλυτερα με τους κριους?
να ξερω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
με καρκίνους..αν και δν πολυμοιάζουν..πιστεύω έχουν ίδιες απόψεις όσων αφορά την κοινωνία,την οικογένεια,τη ζωή γενικότερα..αυτό τουλάχιστον έχω παρατηρήσει απο φιλίες και σχέσεις που έχω κάνει με κριούς..δν ξέρω ίσως ισχύει μόνο σε μένα..
και φυσικά με τα άλλα ζώδια της φωτιάς..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
με καρκίνους..αν και δν πολυμοιάζουν..πιστεύω έχουν ίδιες απόψεις όσων αφορά την κοινωνία,την οικογένεια,τη ζωή γενικότερα..αυτό τουλάχιστον έχω παρατηρήσει απο φιλίες και σχέσεις που έχω κάνει με κριούς..δν ξέρω ίσως ισχύει μόνο σε μένα..
και φυσικά με τα άλλα ζώδια της φωτιάς..;)


καμια μα καμιααα σχεση ο καρκινος με τον κριο!!!

και γενικα με ζωδια της φωτιας.


ο καρκινος ταιριαζει με ιχθεις, σκορπιους, ταυρους και καρκινους...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
εγώ εμπειρικά μίλησα..όχι αστρολογικά..:D
και επίσης είπα..ότι ο κριός ταιριάζει με τα άλλα ζώδια της φωτιάς όχι ο καρκίνος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
χμ.. οντως εμενα η απαντηση μου ηταν συμφωνα με αυτα που λενε οι αστρολογοι...

ωστοσο και γω εμπειρικα θεωρω οτι εχουν δικιο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
κάθε ζώδιο ταιριάζει με αυτά του δικού του στοιχείου..
αλλά για πιο πολύ σασπένς σε μια σχέση:redface:.. χρειάζονται δύο ζώδια εντελώς αντίθετα..που βρίσκονται σε σύγκρουση δλδ..:D
δική μου θεωρία..μν την ξεσυνερίζεστε αν δν έχετε γερά στομάχια..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheBattleOfEvermore

Νεοφερμένος

Η Dirty Eleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
''Sun in Sagittarius, Moon in Cancer
Ascendant in Virgo, Mercury in the Third House
Venus in the Third House
Sun in the Fourth House
Saturn in the Sixth House
Moon in the Eleventh House''

Μπορεί κανείς να μου τα κάνει πιο λιανά;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα κριος με λεοντα ή κριο δεν θα πλακωνονται συνεχεια?
δεν θελει ο κριος εναν πιο τρυφερο και γλυκο ανθρωπο για συμπληρωμα?
εγω τουλαχιστον ετσι περιπου σκεφτομαι τη μελλοντικη γυναικα μου...συμπληρωματικη μου..να εχει οτι δεν εχω εγω...δηλαδη..υπομονη.ταξη.διπλωματικη ικανοτητα και σταθεροτητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
''Sun in Sagittarius, Moon in Cancer
Ascendant in Virgo, Mercury in the Third House
Venus in the Third House
Sun in the Fourth House
Saturn in the Sixth House
Moon in the Eleventh House''

Μπορεί κανείς να μου τα κάνει πιο λιανά;; :hmm:

μετάφραση ξέρω..ερμηνεία δν ξέρω..
λοιπόν..με τη σειρά που τα έβαλες..

Ήλιος στον Τοξότη
Σελήνη στον Καρκίνο
Ωροσκόπος στην Παρθένο
Ερμής στον 3ο οίκο
Αφροδίτη στον 3ο οίκο
Ήλιος στον 4ο οίκο
Κρόνος στον 6ο οίκο
Σελήνη στον 11ο οίκο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Κριος(11/4)..Δεν ασχολουμαι η ασχολουμαι μερικες φορες για πλακα η αν δεν εχω να κανω κατι καλυτερο..Αλλα δεν πιστευω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω ειμαι 9 απριλιου....
ξερετε ,υπαρχει σελιδα..που σου λεει τα χαρακτηριστικα του ζωδιου σου για τη μερα-ημερομηνια ακριβως που γεννηθηκες..εμενα με πετυχε ακριβως!δεν το περιμενα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η ΧΕΡΟΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΖΩΔΙΩΝ
:D:D:D:D

Κριός 21/3 - 20/4
-ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΒΛΑΜΕΝΟΣ;
-Κατα βάθος είστε χοντροκέφαλοι
και συντηρητικοί άνθρωποι και αυτό σημαίνει ότι είστε κότες!!! Φοβάστε την
ίδια σας την σκιά και δεν είχατε ποτέ γκόμενο/α που δεν τον καταπιέσατε.
Χρησιμοποιείτε μόνο Windows γιατί φοβάστε να δοκιμάσετε το Linux. Κανένας
Κριός δεν έκανε ποτέ κάτι το σημαντικό γιά καποιον άλλον. Πάνω απο όλα ο
εαυτούλης σας. . Καλύτερα για όλους θα ήτανε να αυτοκτονήσετε. Οταν βάλετε
κάτι στο μάτι κουτουλάτε ακόμη επάνω και σε τοίχο για να το αποκτήσετε.
Γενικά ειστε βλαμένοι απο γεννησιμιου σας.

Ταύρος 21/4 - 20/5
-ΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΩΩ
-Έχετε μεγάλη υπομονή και ηρεμία και
αυτο γιατί είστε παντελώς ηλίθιοι και γι αυτό επιμένετε πάντα στις
απόψεις σας. Δεν καταλαβαίνετε πότε πρέπει να το βουλώσετε. Τρώτε χοντρά
κολλήματα και σας κοροϊδεύουν όλοι. Είστε γενικά φαιδρά και αξιολύπητα
άτομα, που νομίζουν ότι ξέρουν τα πάντα. Ζείτε για να τρώτε και για να
αρπάζετε χρήματα. Στυγνοί εκμεταλλευτες απο γεννησιμιου σας. Το φαγητό
είναι το μόνο που σας προκαλει ευχαρίστηση μετά απο το σεξ που το κανετε
για να αρπάξετε υλικά αγαθά και φαγητό. Απο το πολύ λίπος έχετε φρακάρει
τον εγκέφαλο σας.

Δίδυμοι 21/5 - 21/6
-ΕΙΜΑΙ ΑΔΕΛΦΗ-
Είστε κλασσικοί ψευτοδιανοούμενοι,
μακακοπίτουρες. Διπρόσωπα γουρούνια και σας μισούν όλοι. Είστε
σφιχτοχέριδες και δεν έχετε πραγματικούς φίλους. Έχετε μία τάση για
παθητικό σοδομισμό και αιμομιξία. Λέτε αρλούμπες και αλλάζετε τις ηλίθιες
απόψεις σας κάθε 10 δευτερόλεπτα. Απιστοι και ξερόλες. οι πιο κακοί όλων.
Ακόμη και ο σκορπιος είναι υποδιέστερός σας στην κακία.Οι περισσότεροι
δίδυμοι είστε αδελφές και λεσβίες.Είστε ανώμαλοι και ψυχεδελικοί.

Καρκίνος 22/6 - 22/7
-ΜΗ ΜΟΥ ΖΗΤΑΣ ΛΕΦΤΑ
-Είστε κλαψιάρηδες και
αναποφάσιστοι. Είστε παντελώς άχρηστοι και δεν πετυχαίνετε τίποτα ποτέ. Οι
περισσότεροι Καρκίνοι που καταλήγουν στη φυλακή είναι απο βλακεία. Αγαπάτε
το χρήμα περισσότερο και απο το τομάρι σας και τρέμει το χέρι σας οταν
πρέπει να πληρώσετε. Δίνετε λεφτά μόνο αν είναι να πάρετε. Η τσιγγουνιά
σας δεν έχει ταίρι. Τα μόνα χρηματα που ξοδευετε χωρίς ενοχές, είναι για
την πάρτη σας. Το κλάμμα είναι η ειδικότητά σας και η γκρίνια σας, σας
καταντα ανυπόφορους.

Λέων 23/7 - 22/8
- ΕΙΜΑΙ ΨΩΝΑΡΑ-
Είστε γεννημένοι ηγέτες. Βέβαια αυτό το
νομίζετε μόνο εσείς. Όλοι οι άλλοι έχουν αντίθετη άποψη. Είστε ματαιόδοξοι
και δεν αντέχετε αντικειμενική κριτική. Προσπαθείτε να επιβάλετε τα πιστεύω
σας με απολυταρχικό τρόπο. Οι περισσότεροι Λέοντες έχουν σαν χόμπι το σεξ.
Μπορείτε να γίνεται άνετα τύρρανοι, αν δεν σας προσκυνήσουν και το
χειρότερό σας, είναι να σας αγνούνε. Γενικά είστε ευκολο θύμα αρκεί να σας
κολακεψουνε. Ειστε σνόμπ, ψωνάρες και επιδειξιομανείς.

Παρθένος 24/8 - 22/9
-ΣΤΑΖΩ ΦΑΡΜΑΚΙ-
Είστε ψυχροί τύποι. Αυτό συμβαίνει
γιατί είσαστε ρεμάλια . Είστε εξπέρ στο να φορτώνετε τις ευθύνες σας
στους άλλους και να κριτικάρετε τους πάντες εκτός απο τον εαυτό σας. Σας
παίρνει ο ύπνος την ώρα του σεξ και προτιμάτε τον παθητικό ρόλο γιατί θέλει
λιγότερη προσπάθεια. Πέρα απο την δική σας λογική δεν υπάρχει άλλη και
μπορείτε να γίνετε άνετα γουρούνια, αν δεν θέλετε πια κάποιον κοντά σας.
Αγαπημένο Σπορ η πικρόχολη κριτική.

Ζυγός 23/9 - 22/10
-ΕΙΜΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ-
Είστε καλλιτεχνικοί τύποι.. Δεν έχετε
καμία επαφή με την πραγματικότητα και ζείτε μεταξύ πραγματικότητας και
φαντασίας.Δεν κάνετε ποτέ περιουσία γιατί είστε ανίκανοι και σπάταλοι. Οι
γυναίκες Ζυγοί έχουν περίεργα γούστα και ανισόρροπες απαιτήσεις από όλους.
Οι άντρες Ζυγοί αρέσκονται στην αυτοϊκανοποίηση μπροστά σε καθρέφτη. Στο
σεξ οι επιδόσεις των Ζυγών είναι για γέλια.Εστε ανίκανοι ν αγαπήσετε και ο
μόνος λόγος που είστε με κάποιον ειναι γιατι τρέμετε την μοναξιά. Οι
γυναίκες ζυγοί γίνονται ευκολα πόρνες πολυτελείας και οι ανδρες το ίδιο.
Δεν υπάρχει πιο ηλίθιο ζωδιο.

Σκορπιός 23/10 - 22/11
-ΘΕΛΩ ΣΕΞ ΚΑΙ ΕΚΔΙΚΗΣΗ-
Οι χειρότεροι όλων! Είστε
κουτοπόνηροι και υποχθόνιοι και προσπαθείτε με δόλια μέσα να ανεβείτε
επαγγελματικά. Είστε αναίσθητοι και αν φτάσετε ψηλά θα είναι γιατί είστε
γλυφτρόνια και τομάρια. Οι γυναίκες Σκορπιοί κάνουν καριέρα ως striper, ενώ
οι άνδρες είναι πλασμένοι για δήμιοι. Θα έπρεπε να σας δολοφονούν σε νεαρή
ηλικία. Είστε τόσο εκδικητικοί που παρασύρετε και τον εαυτό σας στην
καταστροφή. Ζείτε και κοιμόσαστε με το μυαλό σας στο σεξ ,την εκδίκηση και
τις αρπαχτές.

Τοξότης 23/11 - 21/12
ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ, ΔΙΚΑ ΜΟΥ-
Είστε άτομα με ανεπτυγμένη
αίσθηση της περιπέτειας. Είστε οι κλασσικοί αισιόδοξοι μαλάκες. Έχετε μία
ανεμελιά που οφείλεται στο γεγονός ότι είστε καθυστερημένοι και
χαζοχαρούμενοι. Είστε ολότελα άχρηστοι και ατάλαντοι. Οι περισσότεροι
Τοξότες είναι ρεμάλια του κερατά. Τυχοδιόκτες και προικοθήρες. Απο νεαρή
ηλικία ζούνε σε βάρος των άλλων. γονιων, φίλων, αγαπητικών. Είστε
εκνευριστικά χαρούμενοι και όλοι θέλουν να σας σπάσουν στο ξύλο. Δεν
θυμάστε πόση σεξουαλική ζωή έχετε από το πολύ αλκοόλ. Θέλετε να ζείτε στα
πλούτη, αρκεί να τα πληρώνουν όλα οι άλλοι και το απαιτείτε με θρασύτητα
και αγένεια που είναι τα χαρακτηριστικά σας..

Αιγόκερως 22/12 - 19/1
- Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ-
.Είστε μεγαλομανείς και
παρτάκιδες και πουλάτε και την ίδια την μάννα σας για να πετύχετε τους
στόχους σας. Σας αρέσει να σκαλίζετε τη μύτη σας. Είστε αναιδείς,
φαντασμένοι και καθίκια. Προσπαθείτε να δώσετε την εντύπωση ότι είστε
καλλιεργημένοι ενώ είστε μπουρτζόβλαχοι. Στοχος σας μια καλη κοινωνικη θέση
με οποιοδήποτε τιμημα. Σύνθημά σας ο θάνατός σου, η ζωή μου.

Υδροχόος 20/1 - 19/2 -
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ-Οι Υδροχόοι είστε φοβερά
δημιουργικοί και εφευρετικοί. Σπάτε τα αρχίδια όλων, με τις περίεργες ιδέες
σας. Είστε μανιακοί και ξεροκέφαλοι. Έχετε ροπή στην κοπρολαγνεία το ξύλο
και συνήθως είστε αμφισεξουαλικοί. Σας αρέσει το Frisbee και οι
περισσότεροι Υδροχόοι είναι στα ψυχιατρείο. Εκεμεταλλέυεστε τους πάντες
και εχετε πολλους φίλους γιατι δεν μπορείτε να μείνετε μόνοι, Γενικά
ειστε για δέσιμο.

Ιχθείς 20/2 - 20/3
- ΕΙΜΑΙ ΧΕΣΤΗΣ-Είστε φτερό στον άνεμο. Αυτό σημαίνει ότι
είστε/ανίκανοι..Γκρινιάζετε συνεχώς και τα περιμένετε όλα από τους άλλους,
χωρίς να προσφέρετε τίποτα. Είστε νευρωτικοί, εγωιστές και παλιοχαρακτήρες.
Οι γυναίκες Ιχθείς είναι κατίνες, συμφεροντολόγες και ύπουλες. Γεννημενοι
παράσιτα που αρέσκονται να ζούνε απο το αίμα του άλλου.Ζείτε στην κοσμάρα
σας και καταντατε πρεζόνια και αλκοολικοί γιατί φοβαστε τα δύσκολα.Δεν
χαλάτε χατήρια πείθοντας όλους οτι είστε καλά παιδιά, ενώ στην ουσία
αποβλέπετε να σας εχουν ανάγκη και να τους τα πάρετε ολα αργότερα.
Γεννημενοι χέστηδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ενα αρθρο για την Ιστορια της Αστρολογιας της Λιλιαν Σιμου, Αστρολόγος - Συγγραφέας - Παιδαγωγός:

Οι πρώτες παρατηρήσεις, φαίνεται να έγιναν από τους ιερείς των Σουμερίων, στη Μεσοποταμία, γύρω στο 3000 π.Χ. Αυτοί κατέγραφαν τις κινήσεις των άστρων από τα ιερά τους και με τη πάροδο των ετών, διαπίστωσαν ότι κάποια σημαντικά γεγονότα επαναλαμβάνονταν, όταν συνέπιπταν συγκεκριμένες θέσεις πλανητών.
Ξεκίνησαν λοιπόν και τις πρώτες προβλέψεις για τους βασιλείς τους και το μέλλον του κράτους.
Λίγο αργότερα, στην Ακκάδ, δημιουργείται η πρώτη αστρολογική βιβλιοθήκη, υπό την εποπτεία του τότε βασιλιά, Σάργονα του Πρώτου.


Γύρω στο 2000 π.Χ., ο Χαμουραμπί, μεταφέρει τα αρχεία της Βιβλιοθήκης της Ακκάδ, στη Βαβυλώνα και δημιουργούνται ομάδες οργανωμένες ερευνητών, πάντα στα πλαίσια του ιερατείου.
Όταν έπεσε η Βαβυλώνα από τους Χετταίους, οι Αιγύπτιοι και οι Χαλδαίοι, ασχολούνται και συνεργάζονται για τις αστρολογικές τους παρατηρήσεις, προωθώντας τη γνώση, ακόμη περισσότερο. Σʼ αυτή τη συνεργασία, ανάγεται και ο πρώτος σχεδιασμός του ζωδιακού κύκλου.


Ωστόσο, ο πρώτος σημαντικός σταθμός, υπήρξε κατά την βασιλεία του Ασσουρμπανιμπάλ (669 - 625 π.Χ.), φανατικό υποστηρικτή των γραμμάτων και των τεχνών, και βαθύ γνώστη της αστρολογίας.
Δημιούργησε στη Νινευή, μία ανεκτίμητης αξίας βιβλιοθήκη και Άγγλοι αρχαιολόγοι, ανακάλυψαν εκεί 25,000 πινακίδες σε πολύ καλή κατάσταση, οι περισσότερες από αυτές, με αναφορές στις αστρολογικές μελέτες.
Από τη μελέτη τους, διαπιστώνεται, ότι εκείνη την εποχή, συνέτασσαν ήδη ένα ωροσκόπιο και ο ίδιος ο βασιλιάς έκανε το δικό του ωροσκόπιο.

Με τον θάνατο του Ασσουρμπανιμπάλ, έρχεται και η σταδιακή πτώση των Ασσυρίων και λίγα χρόνια αργότερα, ο Ναβουχοδονόσορας, ενισχύει την αστρολογία και επί των ημερών του, δημιουργείται στη Βαβυλώνα, το πρώτο σύστημα πρόβλεψης.


Παράλληλα, στην αρχαία Ελλάδα, άνθρωποι των γραμμάτων που σχετίστηκαν με το Αιγυπτιακό ιερατείο, φαίνεται να κατέχουν γνώσεις της αστρολογίας, όπως ο Θαλής , ο Πυθαγόρας, ο Αναξαγόρας, ο Πλάτων, ο Εύδοξος.
Ο Ιπποκράτης χρησιμοποίησε αστρολογικά συμπεράσματα για πρόγνωση ευαισθησιών στην υγεία. Είχε πει μάλιστα ότι «Γιατρός που έχει άγνοια της αστρολογίας, δεν πρέπει να ονομάζεται γιατρός».
Όταν ο Μέγας Αλέξανδρος έφθασε στη Βαβυλώνα, παρέδωσε πλήθος πινακίδων με αστρολογικές μελέτες στον δάσκαλό του Αριστοτέλη.


Στην Αλεξάνδρεια και στη Κω, ιδρύονται σπουδαίες σχολές, οι οποίες συγκέντρωσαν όλο το υλικό των παλαιοτέρων και σημαντικοί ερευνητές ανέπτυξαν αισθητά τη γνώση της αστρολογίας.

Με τους Έλληνες, δημιουργείται και το προσωπικό πλέον ωροσκόπιο, και η ελληνική γλώσσα, γλώσσα όλων των λογίων της εποχής, είναι το μέσον διάδοσης της αστρολογίας σε κάθε επίπεδο.

Ο Ίππαρχος, μελέτησε και σημείωσε πρώτος τη μετάπτωση των Ισημεριών (190 - 120 π.Χ.), δίνοντας σαφή βοήθεια στην αστρονομική έρευνα.


Ο σπουδαιότερος των πρώτων χριστιανικών χρόνων, είναι ο Κλαύδιος Πτολεμαίος (100 - 178 μ.Χ.), ο οποίος και θεωρείτο πατέρας της αστρολογίας για πολλούς αιώνες μέχρι τον 19ο αιώνα. Τα βιβλία του «Μεγίστη» και «Τετράβιβλος» ήταν απαραίτητα σε κάθε μελετητή της αστρολογίας.

Χρησιμοποιούσε το γεωκεντρικό σύστημα, όπου η Γη ήταν το κέντρο, και μόνο μετά τον 17ο αιώνα, οι παρατηρήσεις του Τίχο Μπράχε έδωσαν στον Κέπλερ το απαραίτητο υλικό για το σημερινό και πιο ακριβές Ηλιοκεντρικό σύστημα.


Οι Ρωμαίοι αυτοκράτορες στήριξαν την αστρολογία και σημαντικοί ερευνητές ανέπτυξαν το δικό τους έργο, όπως ο Πλωτίνος, ο Πορφύριος, ο Ματέρνος και άλλοι.
Κατά τα Βυζαντινά χρόνια, τα μαθηματικά, η αστρονομία και η αστρολογία διώκονται σε μία προσπάθεια να υποταγεί το αρχαίο ελληνικό πνεύμα και πολλά σημαντικά έγγραφα καταστρέφονται.

Η αστρολογία πέφτει στα χέρια αδαών κερδοσκόπων και αποκτά για πρώτη φορά άσχημη φήμη, ισότιμη με κάθε είδους μαντεία και μαγγανεία.


Στη Δύση, η πτώση είναι παράλληλη, καθώς διανύουμε τους «Σκοτεινούς Αιώνες».
Σανίδα σωτηρίας των γνώσεων τόσων χιλιετηρίδων, βρίσκεται στους Άραβες, οι οποίοι διέσωσαν ό,τι μπορούσαν και ανέπτυξαν τη μαθηματική σκέψη. Μόνο μετά το 1200, ξεκίνησε δειλά - δειλά η επιστροφή της γνώσης στη Μεσαιωνική Ευρώπη, καθώς η εκκλησία ασχολείτο με τις σταυροφορίες και υπήρχε λιγότερη καταπίεση της ελεύθερης σκέψης, χωρίς να σημαίνει ότι δεν υπήρχαν διώξεις.

Τότε, φιλόσοφοι όπως ο Θωμάς ο Ακινάτης, ο Μέγας Αλβέρτος και ο Ρογήρος ο Βάκωνας, ασχολούνται με την αστρολογία.

Άλλοι γνωστοί, όπως ο Καμπάνους (γιατρός και εφημέριος), ο Ρεγκιομοντάνους (καθηγητής της Αστρονομίας), ο Κοπέρνικος, ο Παράκελσος (γιατρός και αλχημιστής), ο Νοστράδαμος (γιατρός, αστρολόγος) και πολλοί άλλοι προσέφεραν στην άνοδο της αστρολογίας, μέσω των επιστημονικών τους παρατηρήσεων.
Λόγιοι, όπως ο Δάντης, ο Σαίξπηρ, ο Μίλτων, έχουν συχνές αναφορές στο έργο τους βασισμένες σε αστρολογικά στοιχεία.


Ο Κέπλερ, σύγκρινε τις θεωρίες του Πτολεμαίου, του Κοπέρνικου και του Μπράχε και εξέδωσε τους νόμους του και ήταν ο ίδιος Αυτοκρατορικός Αστρολόγος και Αστρονόμος.

Ο Γαλιλαίος, σύγχρονος του Κέπλερ, κατασκεύασε τα πρώτα τηλεσκόπια και έκανε πέραν των αστρονομικών και αστρολογικές μελέτες, όπως φαίνεται στα βιβλία του.

Ο Λίλλυ, ένας χαρισματικός αστρολόγος (1602 -1681), έκανε σημαντικές προβλέψεις και εξέδωσε το βιβλίο του «Αστρολογία», θεωρείται δε πατέρας του κλάδου της Ωριαίας. Το 1666, κλήθηκε να παρουσιαστεί και να καταθέσει για το τι γνώριζε για τη μεγάλη πυρκαϊά του Λονδίνου, την οποία είχε με ακρίβεια προβλέψει, στη Βουλή των Κοινοτήτων. Απαλλάχθηκε από κάθε συνενοχή από το συμβάν.

Ο Κάλπεπερ, γιατρός και βοτανολόγος, χρησιμοποίησε τις αστρολογικές του γνώσεις και είπε «Μόνο οι αστρολόγοι είναι κατάλληλοι για να σπουδάσουν ιατρική και ένας γιατρός χωρίς αστρολογία, είναι σαν μία λυχνία χωρίς λάδι».

Πολλοί άλλοι, περισσότερο ή λιγότερο γνωστοί επιστήμονες, συνέχισαν στη πάροδο του χρόνου, και φθάνουμε στον αιώνα μας, του οποίου πατέρας, πιστεύω δίκαια θεωρείται ο Αλαν Λίο, ακούραστος ερευνητής και συγγραφέας πολλών βιβλίων, όπου η προσωπική προσέγγιση την ανάλυση του χαρακτήρα του ενδιαφερομένου έγινε με ευαισθησία.

Ενώ, την ίδια περίπου εποχή, ο Ντέην Ρούντγιαρ, πτυχιούχος της φιλοσοφίας, μουσικοσυνθέτης, ζωγράφος και συγγραφέας, συνέδεσε την αστρολογία με τη ψυχολογική ανάλυση και εξέδωσε την αξιόλογη μελέτη «Η Αστρολογία της Προσωπικότητας».


Στη σύγχρονη εποχή, η πληροφορική, βοηθά στη στατιστική έρευνα και την ακρίβεια των υπολογισμών και έδωσε νέα ώθηση, κυρίως σε μελέτες πάνω στην αστρο-χαρτογραφία και την Κοσμοβιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εχει αρχισει να μου φευγει η λοξα με τα ζωδια*
Κατι αλλο πρεπει να βρω:hmm:

*κι αυτο γιατι επειτα απο ερευνες**, διαπιστωσα οτι απο καπου μπαζει
** δεν μπορω να τις μεταφερω, ειναι ηχογραφημενα και πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 26 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top