Πόσες (και ποιες) ξένες γλώσσες μιλάτε;

Ποιες ξένες γλώσσες μιλάτε;
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
αγγλικά, λίγα γερμανικά και λίγα ιταλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia mo

Νεοφερμένος

Η georgia mo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Πόσες ξέρετε; Και αν σήμερα μπορούσατε να ξεκινήσετε-συνεχίσετε μια,ποια θα ήταν αυτή;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Ξέρω αγγλικά κ' γαλλικά[τι πρωτότυπο:P].
Επόμενα είναι τα ιταλικά κάποια στιγμή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
αγγλικά,γαλλικά και τώρα τελευταία έχω φάει κόλλημα με τα ισπανικά και αρχίζω να μαθαίνω απο το ιντερνετ :P
ότι μαθαίνει κανείς καλό είναι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αγγλικα, Γερμανικα και λιγα Ολλανδικα! Επομενη θα ειναι τα Σουηδικα μαλλον....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis_akis

Νεοφερμένος

Ο akis_akis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αγγλικά (έχω Proficiency), λίγα Ιταλικά και λίγα Γαλλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

utubelistener

Νεοφερμένος

Η utubelistener αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αγγλικά και γαλλικά. Ειδικά τα γαλλικά τα λατρεύω <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Αγγλικά (και με πτυχίο τώρα πια :yahoo: ) και λίγα γερμανικά από το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Αγγλικά, γαλλικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Αγγλικά, Γαλλικά και λίγα Γερμανικά...και θα ήθελα να μάθω και Ισπανικά ή Αλβανικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Γαλλικα :inlove:, Αγγλικα :) .Ακομη σκοπευω να ασχοληθω με τα Ιταλικα και τα Τουρκικα και να ολοκληρωσω τις σπουδες των Γαλλικων μου. :book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αρκετά καλά ξέρω αγγλικά και ιταλικά. Καταλαβαίνω πολλές λατινογενείς γλώσσες και μιλάω και λίγα πολωνικά (τα βασικά), όπως και γαλλικά (πάλι τα βασικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής έχω μόνο το Proficiency. Για φέτος θα ξεκινήσω να πάρω και των Ιταλικών.
Αν έχω τη δυνατότητα στα επόμενα χρόνια θα ξεκινούσα και Ιαπωνικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gretsi

Νεοφερμένος

Ο gretsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αγγλικά (Proficiency), Γαλλικα (Β1). Σκεφτομαι εστω να παρω στα γαλλικα το Β2 (lower) ή να παω ισπανικα που τα λατρευω.
Αργοτερα, θα ηθελα να μαθω Κινεζικα, Ρωσικα ή Αραβικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Αγγλικά(Β2), Γαλλικά(Β2-C1), Γερμανικά(Α2) και λίγα ισλανδικά που μαθαίνω από το ίντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SofakiS

Νεοφερμένος

Η SofakiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αγγλικα και γερμανικα!... :tongue::
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Αγγλικά χωρίς "χαρτί" και Ρώσικα σε ικανοποιητικό επίπεδο αφού είναι η "δεύτερη μητρική μου".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Η intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Αγγλικα και Γαλλικα. Εχω λατρεια με τις γλωσσες και θελω να μαθω πολλες.. ισως να μην μπω στην διαδικασια να μαθω γλωσσες οσο δυσκολες οσο τα αγγλικα και τα γαλλικα οπως για παραδειγμα τα γερμανικα ή κινεζικα... αλλα θα θελα να μαθω ιταλικα, ισπανικα, σουηδικα..:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αγγλικα και Γαλλικα. Εχω λατρεια με τις γλωσσες και θελω να μαθω πολλες.. ισως να μην μπω στην διαδικασια να μαθω γλωσσες οσο δυσκολες οσο τα αγγλικα και τα γαλλικα οπως για παραδειγμα τα γερμανικα ή κινεζικα... αλλα θα θελα να μαθω ιταλικα, ισπανικα, σουηδικα..:rolleyes:

Τα σουηδικα δεν ειναι δυσκολα;:hmm:
Παντως παιζει να ειναι πολυ ευκολα να τα μαθω με γνωσεις γερμανικων και λιγων ολλανδικων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Τα σουηδικα δεν ειναι δυσκολα;:hmm:
Παντως παιζει να ειναι πολυ ευκολα να τα μαθω με γνωσεις γερμανικων και λιγων ολλανδικων...


Εύκολα είναι.
Αν ξέρεις γερμανικά και αγγλικά τα καταφέρνεις.
Εγώ που ξέρω και Ρώσικα με βοηθάνε πολύ.
Έχω τη γραμματική τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top