Από πού κατάγεστε; Και πού ανήκετε;

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο παρόμοιο θέμα , αν υπάρχει απλά αγνοήστε το.

ο καθένας θα λέει από που κατάγεται όχι μόνο ο ίδιος αλλά και οι γονείς και οι παππούδες του αν γνωρίζει.
λοιπόν οι παππούδες μου γεννήθηκαν και οι 2 στο Τσεσμέ της Μ.Ασίας , η μια γιαγιά στην Πόλη και η άλλη στο Άργος. με κάποιο τρόπο όλοι τους βρέθηκαν στο Ηράκλειο όπου γεννήθηκαν οι γονείς μου και εγώ.

Σημείωση:
Το παρόν μήνυμα προήλθε από το συγχωνευμένο θέμα "Κατάγομαι από...."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μένω Άνω Ηλιούπολη κι έχω καταγωγή από τον Πύργο Ηλείας. Έχουμε ακούσει τα πιο ρατσιτικά σχόλια, ότι είμαστε γύφτοι, ότι ο καλύτερος έχει σκοτώσει τη μάνα του, ότι είμαστε ύπουλοι άνθρωποι κτλ. Έλεος, δηλαδή! :eek: Μάλλον η ιδιαίτερη ευθύτητα πού έχουμε είναι αυτό που ενοχλεί. Εγώ νιώθω περήφανη για τον τόπο καταγωγής μου.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έρι

Νεοφερμένος

Η Έρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Αθηναια απο αθηναιους γονεις με παππουδες κυριως απο Πελοποννησο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αθηναια απο αθηναιους γονεις με παππουδες κυριως απο Πελοποννησο:)

Ναι, κάπως έτσι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George1980

Νεοφερμένος

Ο George1980 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Για να μην σας κουράσω με ολόκληρο το γενεαλογικό μου δένδρο θα ξεκινήσω από την μητέρα μου και τον πατέρα μου! :P:D
Έχουμε και λέμε λοιπόν, η μητέρα μου γεννήθηκε στην Κωνσταντινούπολη και ο πατέρας μου στην Αθήνα.
Εγώ γεννήθηκα μεγάλωσα και ζω στην Αθήνα αλλα νιώθω ότι ανήκω σε πολλά μέρη.
Νιώθω λοιπόν ότι ανήκω και στην Αθήνα αφού εδώ έχω γεννηθεί και έχω ζήσει μέχρι τώρα, αλλά επίσης νιώθω ότι ανήκω και στην Κωνσταντινούπολη αφού εκεί γεννήθηκε η μητέρα μου.
Επιπλέον κατά ένα βαθμό νιώθω να ανήκω στην Ρόδο και στην Σύμη διότι είναι δύο πανέμορφα μέρη που είχα την τύχη αλλά και την χαρά να γνωρίσω χάρην στην πρώην μου η οποία κατάγεται από αυτά και που μαζί της είχα ζήσει για αρκετό διάστημα σ αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γεννημένη στην Θεσσαλονίκη.
Πλέον ζω στην Καστοριά.
Η καρδιά μου στο Μόναχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top