Μυθομανία

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
....ελπίζω να υπάρχει αυτή η λέξη.:P
Πρόσφατα γνώρισα μια κοπέλα που μου συστήθηκε ως Άννα(δεν γράφω πραγματικά στοιχεία για ευνοητους λόγους)δεν κάναμε ιδιαίτερη παρέα λίγο στην δουλειά.Είχαμε πει τα βασικά που λες σε έναν άνθρωπο όταν τον πρωτογνωρίζεις πχ για την καταγωγή σου, κάποια περιστατικά απο τη ζωή, οικογενειακή κατάσταση ό,τι προλαβαίνεις να πεις σε δύο μήνες γνωριμίας.Για να μην πολυλογώ όταν αργότερα μπήκα στην καρτέλα της για μισθοδοσία είδα ότι εκτός απο το ονοματεπώνυμο τίποτε άλλο δεν ίσχυε.Δεν έδωσα σημασία γιατί δεν με ενδιέφερε να πιάσω παρέα μαζί της οπότε ας μου λέει ό,τι θέλει.Αυτό όμως που με εντυπωσίασε ήταν ότι γνώρισα αυτόν που μέχρι πρόσφατα ήταν ζευγάρι.Κι εδώ αρχίζει η μυθομανία....Στα δύο χρόνια που ήταν μαζί του είχε πλασσάρει μια καλοστημένη ιστορία για τη ζωή της ολόκληρη απόκυμα της φαντασίας της.Εκείνος επειδή την είχε ερωτευτεί και είχε βρει ότι τα στοιχεία είναι ψευτικα(τηλ.στο πατρικό, τα στοιχεία των γονιών της, οι σπουδες της κα) της είχε δηλώσει ότι την αγαπάει για αυτό που είναι και δεν ήταν ανάγκη να προσποιείται.Φυσικά καταρρίπτοντας τον μύθο της τον έδιωξε.
Έχω γνωρίσει ψεύτες αλλά πρωτη φορά καποιον που έχει φτιάξει μια ολόκληρη εικονική ζωή με λεπτομέρειες και την συντηρεί με τέτοιο πάθος.Τεσπα δεν ξέρω τι μπορεί να απαντηθεί εδώ απλα ήθελα να το γράψω ακριβώς γιατί μου έκανε εντύπωση πως κάποιος μπορεί να φοβάται τόσο τον πραγματικό εαυτό του και να προτιμά να ζει στο μύθο του ώστε να απαρνιέται ακόμη κι αυτούς που αγαπά και μπορεί να τον βοηθήσουν να βγει απο την πλάνη.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχω έναν ξάδερφο που πρέπει να έχει τάσεις μυθομανίας. Όποτε τον συναντώ μου αραδιάζει ολόκληρες ιστορίες που υποτίθεται οτι του έτυχαν με πάσα λεπτομέρεια και μετά ανακαλύπτω οτι είναι ψεύτικες, ή κάνει μπαμ εξαρχής.Πιστευω οτι τα λέει (ο ξάδερφος μου) για να εντυπωσιάσει, μιας και στην εφηβεία όλοι θέλαμε να είμαστε το επίκεντρο και να μας θαυμάζουν. Ίσως όταν ενηλικιωθεί του περάσει... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τυχερό κλεφρόνι.... υπάρχει βρε! :P
λοιπόν... έχω και γω γνωρίσει μυθομανή άτομο.... δεν μπορείς να τους βοηθήσεις αν δεν αναγνωρίζουν οι ίδιοι το πρόβλημα τους ώστε να αναζητήσουν βοήθεια (όπως σε όλες τις εξαρτημένες καταστάσεις, το πρώτο βήμα είναι να αποδεχτείς ότι έχεις πρόβλημα)
χωρίς να το έχω ψάξει ιδιαίτερα σαν ασθένεια, γιατί και γω το άτομο που γνώρισα δεν ενδιαφερόμουν να το κάνω φιλαράκι, κατάλαβα ότι πηγάζει μάλλον από ανύποτη (και συνήθως ανυπόστατη) ανασφάλεια για την προσωπικότητα τους. Μην έχοντας εμπιστοσύνη στο πόσο "εντυπωσιακή" μπορεί να είναι η πραγματική τους ταυτότητα - ζωή, δημιουργούν μια ψέυτικη που πολύ σύντομα πιστεύουν και οι ίδιοι ότι ισχύει! Η απίστευτη ανάγκη τους για προβολή του εγώ τους σε συνδιασμό με την ανασφάλεια τους, τους οδηγεί σε αυτά τα σημεία.....

φρίκη... είναι όμως άρωστα άτομα που χρήζουν άμεσης επαγγελματικής βοήθειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι πως οκ στους τρίτους φοβάται να αποκαλυφθεί.Στον άνθρωπο όμως που 2 χρόνια είχε δεσμό, είχε δεθεί δλδ μαζί του και δεν την κατέκρινε ποτέ, πως προτίμησε να τον αφήσει παρά να του πει την αλήθεια ή μάλλον όχι να του πει απλά να σταματήσει τα ψέματα;
Στάνταρτ το πρόβλημα είναι ψυχολογικό για αυτό και το έγραψα εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
το παθολογικο ψευδος δεν ανηκει τυπικα στα στατιστικα διαγνωστικα κριτιρια για ψυχολογικες παθησεις, συνηθος ειναι συμπτωμα καποιας αλλης διαταραχης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αυτή η ιστορία μου θύμησε έναν φίλο μου στο σχολείο..... Στο διάστημα που κάναμε παρέα, μας έλεγε απίστευτες ιστορίες, ότι τάχα είχε έναν αδελφό πιλότο στην Π.Α. ο οποίος σκοτώθηκε (αδελφό δεν είχε όπως μάθαμε αργότερα), ότι έπασχε από μία σπάνια ασθένεια και ο γιατρός του είχε δώσει λίγο χρόνο ζωής (ακόμα ζει και βασιλεύει), ότι έκανε τακτικά ταξίδια στο εξωτερικό για ιατρικούς λόγους (μάλιστα μια φορά μας είχε φέρει ελβετική σοκολάτα για να επιβεβαιώσει τα λεγόμενά του, την οποία βρήκαμε να πουλά σε ειδική προσφορά ο ΑΒ Βασιλόπουλος) κ.α. τέτοια χαριτωμένα. Επιπλέον, άλλαζε τις γυναίκες σαν τα πουκάμισα (σύμφωνα με τα λεγόμενά του), αλλά ποτέ δεν έτυχε να εμφανιστεί με κάποια από όλες αυτές.
Όταν τον πέτυχα κάποια χρόνια αργότερα, αφού είχαμε τελειώσει το σχολείο και είχαμε αρχίσει να δουλεύουμε, ξεκίνησε να μου λέει τα απίστευτα για την δουλειά του, ότι αμοίβεται με κάτι αστρονομικά ποσά, ότι είναι άκρως απαραίτητος στην εταιρία του, το δεξί χέρι του ιδιοκτήτη κάποιας μεγάλης ναυτιλιακής κ.λ.π. ενώ εκ των υστέρων έμαθα ότι ήταν το παιδί της καρπαζιάς!!!!!
Σταμάτησα να έχω παρτίδες μαζί του (όπως και όλοι από την παρέα) διότι άρχισα να νιώθω πλέον ότι δεν μπορώ να συγκρατήσω τον εαυτό μου και να μην του απαντήσω καταλλήλως στα φούμαρα που μου πούλαγε!
Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω τον λόγο που έλεγε όλα αυτά τα ψέμματα, διότι ήταν πολύ έξυπνο άτομο, νορμάλ εμφανισιακά και γενικά δεν υστερούσε πουθενά.... Εν ολίγοις δεν υπήρχε κάτι για το οποίο θα έπρεπε να νιώθει άσχημα ή να ντρέπεται..... Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Η γνώμη μου σε τέτοια θέματα ειναι αυτό που ειπώθηκε πιο πριν... Όλοι έχουμε ενα φίλο που η εταιρία που δουλεύει θα...κλείσει χωρίς αυτόν, που έχει ολόκληρες πόλεις από θαυμαστές/στριες κτ κτλ (όχι απαραίτητα όλα μαζί αλλά μπορει και ναι :P).. Τώρα να φτάνεις στο σημείο να ζεις τόσο πολυ΄τα ψέμματα σου που να διώχνεις από τη ζωή σου ανθρώπους μόνο και μόνο γιατί δεν μπορείς να τους κρυφτείς... Δεν ξέρω αν είναι παρεπιπτόντως σύμπτωμα άλλης ασθένειας αλλά νομίζω ξεφεύγει από τα όρια του "νορμαλ" "πουλάω μούρη" και όντως γίνεται ψυχασθένεια... Τι να πω δεν ξέρω...Δεν νομίζω ότι κάποιος νορμαλ ανθρωπος μπορεί να το κατανοήσει αυτό... Ϊσως σε κάτι τέτοια, από τη στιγμή που το άτομο δεν μπορει να το καταπολεμήσει μόνο του, να επιβάλλεται κάποιος δικός του άνθρωπος να το πάρει από το χεράκι και...γραμμή για τον ψυχολόγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Χαχαχα...τι μου θυμισες βρε κλρεφτρα...:P :D
Ειχα ενα γνωστο οταν ημουν Παρμα (ελληνα) ο οποιος ηταν μυθομανης μεχρι αηδιας!!!:clapup:
Το τι ψεματα μας ειχε πει...και για τα παντα!Απο το οτι τον ειχαν καλεσει να παιξει βολλευ στην εθνικη Ελλαδος, μεχρι οτι ενα γλαστρακι που ειχε σπιτι του (με ενα κακτακι) του το ειχε κανει δωρο μια ταδε Ιταλιδα και του το ειχε φερει απο Τορινο αποκλειστικα γι' αυτον κτλ κτλ (και το γλαστρακι στο πλαι ειχε την ετικετα που εγραφε "Ειδη φυτων κτλ κτλ ο ταδε Κορινθος.:hehe: )
Εαν κατσω και σκεφτω το τι ψεματα ελεγε για την ζωη του τα οποια αποφυκνειονταν χωρις να το ψαξουμε εμεις (σιγα μην καθομουν εγω να δω αν οντως ηταν αληθεια ή οχι οτι ελεγε), ειτε απο τους γονεις του οταν ερχονταν και συζηταγαμε, ειτε απο αλλα γνωστα παιδια που τον ηξεραν απο μικρο ειτε επειδη μπερδευοταν ο ιδιος και ελεγε αλλα ντ' αλλα.
Αχ...τι γέλιο κι αυτο!:rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το κουλό είναι πως η κοπέλα δεν πλάθει και καμμιά σπουδαία ζωή αυτό θα το καταλάβαινα.Μια τυπική ζωή έχει πλάσει, αλλάζει πχ το χωριό που κατάγεται με ένα άλλο, ή την σχολή που τελείωσε με κάποια επίσης ισάξια.Το μόνο "υπερβολικο" στο μύθο της είναι η παρουσίαση των παιδικών της χρόνων (ότι ορφάνεψε κλπ) το οποίο και πάλι δεν είναι πολύ εξωπραγματικό.Είχα σκεφτεί πως μπορεί να ντρέπεται για την οικογένεια της για αυτό το κάνει:( Αλλά και πάλι θα μπορούσε να αλλάξει ορισμένα μόνο στοιχεία, εδώ μιλάμε για ολόκληρη κατασκευή λεπτομερούς βιογραφικού :hmm: Τι να σας πω για να καταλάβετε ότι πχ ακόμη και για τα γενέθλια της έχει πει ψέματα και μάλιστα έκανε και μούτρα όταν πέρασαν τα "εικονικά" της γενέθλια ότι δεν την θυμηθηκαμε.Δηλαδή το βιώνει απόλυτα.Κατα τα άλλα δεν έχει κάτι αξιοπερίεργο στην συμπεριφορά ή στην δουλεια της αλλά είμαι πλέον πεποισμένη ότι χρειάζεται ψυχολογική βοήθεια............:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
όταν πέρασαν τα "εικονικά" της γενέθλια ότι δεν την θυμηθηκαμε.Δηλαδή το βιώνει απόλυτα.Κατα τα άλλα δεν έχει κάτι αξιοπερίεργο στην συμπεριφορά ή στην δουλεια της αλλά είμαι πλέον πεποισμένη ότι χρειάζεται ψυχολογική βοήθεια............:|

σορυ , αλλά όλα αυτά που λες ΟΝΤΩΣ ξεφέυγουν από τα όρια όλων αυτών των αστείων ιστοριών που έχουμε να διηγηθούμε όλοι μας για κάποιο κατα φαντασία σπουδαίο άνθρωπο!!! όντως χρίζει ψυχολογικής υποστήριξης έτσι όπως τα λες... Γιατί πολλές φορές τα ψυχολογικά προβλήματα είναι τα πιο ύπουλα... ειδικά όταν δεν υπαρχει συγκεκριμένος λόγος δεν υπάρχει και συγκεκριμένη συνταγή για να τα καταπολεμήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το βασικό μου μπέρδεμα ξέρεις ποιο είναι;Ότι δεν γνωρίζω πως να αντιδράσω δλδ δεν εχω ακόμη το θάρρος να της πω ότι χρειάζεται βοήθεια αλλά ακόμη και να το είχα δεν θέλω να την τρομάξω (θα τρομάξει αν καταλάβει ότι ξέρω αυτο είναι γεγονός).Επίσης στην δουλειά εδώ μόνο 3 άνθρωποι μαζί με εμένα ξέρουν τι παίζει.Απο την άλλη είχα αποφασίσει χτες που τα έμαθα να μην ασχοληθώ απλά να συμφωνώ μαζί της χωρίς να δίνω σημασία.Αλλά το πρωί που μιλήσαμε κατάλαβα πως αυτό δεν μπορεί να γίνει γιατί και η ίδια δεν μου δίνει περιθώρια πχ σήμερα το πρωί μου μίλαγε για τον αδερφό της που θα κατέβει με την οικογένεια του για Πάσχα στην Κρήτη κι έχει ετοιμασίες και μπλα-μπλα-μπλα κι εγώ έκανα πως δεν ακούω γιατί ξέρω πως δεν έχει αδέρφια:confused: Κι εφόσον καταλαβαίνει πως δεν δίνω σημασία κόβει την συζήτηση και λίγο πριν φύγω μου ξαναλέει πάω να ψωνίσω για τα ανήψια μου(θέλει ντε και καλά να το εμπεδώσω).Δεν μπορώ να μην συναναστρέφομαι μαζί της γιατί είναι η πιο άμεση συνεργάτης μου,επίσης ακόμη και να περιορίσω την κουβέντα στην δουλειά παντα κάτι πιο προσωπικό θα υποθεί(αυθόρμητα αυτά συμβαίνουν) ή θα συζητήσει κάτι με κάποιον άλλον.Με τίποτα όμως δεν μπορώ να σιγοντάρω στο παραμύθι της, θα είναι σαν να συμφωνώ πως ο γάιδαρος πετάει συν τοις άλλοις νομίζω πως της κάνω κακό έτσι.
Μέχρι στιγμής το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να την αγνοώ εως σημείου να με αντιπαθήσει:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Μια συμμαθήτρια μου μας έχει πει,Πέρυσι, ότι δεν μπορεί να κάνει παιδί και γι αυτό καπνίζει.Φέτος μας είπε ότι έχει κάνει έκτρωση.Επίσης ότι τα είχε με νταλικέρη 15 χρόνια μεγαλύτερο της, καθώς και με έμπορο ναρκωτικών ο οποίος την πίεσε να πάρει ναρκωτικά.
Την ψάξαμε την δουλειά και είδαμε ότι όλα ήταν ψέμματα.Τα σχόλια δικά σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Λοιπόν δύο πράγματα κατά τν αποψή μου μπορεί να συμβαίνουν... ίσως η κοπέλα έχει ζήσει κάποια δραματική εμπειρία που θέλει να την ξεχάσει η απλα νατην κρύψει κι δημιοθργεί ενα άλλο παρελθον συνειδητά για να μην σκεφτεται.Σε αυτή την περίπτωση κι αν της κάνει καλό δε εχετε λόγο να ανακατεθτέιτε δεν ξερουμε τι κρύβει ο καθενας κι αν μπορει να το δεχτει:( . Επίσης μπορεί να εχει κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα κι εξαιτίας του να λεει διάφορα πάλι αν συμβαίνει αυτοό δεν μπορείτε να κανετε τίποτα ο καθένας εχει δικαίωμα να λέει οτι θέλει για τον ίδιο.Απλά να έχεις υπόψη οτι κάτι δε πάει τοσο καλά.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
kleftroni, "ναι, ναι, ναι" λέγε της, γιατί είναι συνεργάτης, και αν την ξεμπροστιάσεις (είτε με καλό, είτε με κακό τρόπο) μάλλον θα την κάνει με ελαφρά..και στο τέλος θα έχεις εσύ τύψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ναι αλλά το ότι είναι συνεργάτηδα το κάνει και επικίνδυνο... αν αρχίσει στο μέλλον και τη μυθομανία της την περάσει και στα επαγγελματικά ζητήματα? "αφεντικό, είδα με τα μάτια μου την κλεφτρα να κέβει λεφτά απ το ταμείο!!!!".... τότε? τι γίνεται? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
θα αποδείξει ότι δεν έκλεβε. Τώρα αν χρειαστεί να αποκαλύψει όλο το ιστορικό της μυθομανίας γιατί η κατηγορία είναι βαριά, ε, οκ. Αναγκαίο κακό για να προστατευθεί το ίδιο το κλεφτρόνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
θα αποδείξει ότι δεν έκλεβε. Τώρα αν χρειαστεί να αποκαλύψει όλο το ιστορικό της μυθομανίας γιατί η κατηγορία είναι βαριά, ε, οκ. Αναγκαίο κακό για να προστατευθεί το ίδιο το κλεφτρόνι.
φυσικά και θα το αποδείξει!!! αλλά πάντα με την προϋπόθεση ότι το αφεντικό φωνάζει την κλέφτρα μας και της το λέει ότι υπάρχει τέτοια κατηγορία.... γιατί υπάρχει πάντα και η εκδοχή να την σουτάρει χωρίς πολλά πολλά μιας που υπάρχει η καταγγελία απ την άλλη υπάλληλο που είναι τόσο γλυκιά (και είναι και ορφανό το καημένο, τι ανάγκη έχει να κατηγορίσει κάποιον ανυπόστατα! ):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν νομίζω να λέει και τέτοια.
Εν τω μεταξύ μου έχει περάσει κάθε διάθεση για συμπόνοια απεναντι της γιατί ο λόγος που έλειψα απο εδώ για κάμμια ώρα ήταν πως μίλαγα μαζί της στο τηλέφωνο, με πηρε να με ρωτήσει (μιλάμε για θράσσος) ποιος ο λόγος που της φέρθηκα απότομα(και που να της φερόμουν δλδ απότομα απλά έκανα πως έχω δουλειά).Ξέρει ότι κάτι έχω καταλάβει όχι τόσο απο τον πρώην της αλλά γιατί την Παρασκευή είδε πως έχω πρόσβαση στα πλήρη στοιχεία των εργαζομένων(τότε που είδα κι εγώ τι παίζει γιατί στην απλή καρτέλα φαίνονται μόνο στοιχεία όπως αριθμός ΙΚΑ,ΑΦΜ και τέτοια).Με σύγχυσε γιατί αντί να εκτιμήσει το γεγονός πως δεν της κάνω καμμία νύξη, θέλει σώνει και ντε να διασφαλίσει πως την πιστεύω και μου τόνισε 200 φορές που δεν μπορεί να συναναστρέφεται με ανθρώπους που δεν εμπιστεύεται.Μόνο στο δι*ολο που δεν την έστειλα:mad: Της είπα πως δεν με ενδιαφέρει να αποκτήσω φιλικές σχεσεις μαζί της και θελω να περιοριστεί στο να κάνει την δουλεια της(εκεί στεναχωρήθηκα γιατί της φώναξα και κατάλαβα πως πικράθηκε).Όμως ως εδώ, δεν είμαι ψυχολόγος έχω κι εγώ τα δικά μου, μου την έχει δώσει που μου την έχει δώσει με την δουλειά αυτό ήταν και το κερασάκι στην τούρτα:whatever: Και δεν είμαστε κι απο τις εταιρείες που κάνουν ψυχολογικά τεστ στους υπαλλήλους γμτ:/:

edit Βεβαίως και θα το αποδείξω....καταρχήν θα τους δείξω το νικ μου εδώ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Και εγώ έχω γνωρίσει μυθομανείς στη ζωή μου. Άτομα τα οποία κάνουν ολόκληρο εικονικό κόσμο, έστω και αν κάνει μπαμ ότι λένε ψέμματα. Αλλά τα περιστατικά ήταν σε παιδική ηλικία, οπότε τα δικαιολογώ και τα καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ άλλωστε έχω πει μικρά ψεμματάκια για να εντυπωσιάσω... :Ρ

Αλλά όταν το άτομο πραγματικά δεν μπορεί να αποχωριστεί την ψεύτικη ταυτότητα τότε είναι πρόβλημα. Είναι φυσικό στην αρχή να αντισταθεί στην αλλαγή και να μην δέχεται ότι ανακάλυψες το ψέμα του, αλλά το να χωρίσει το άλλο της μισό, πάει πολύ νομίζω...!

Κοίτα μόνο μην αρχίσει να σου μιλάει ως άλλο πρόσωπο και ξεχνάει πράγματα για τον πραγματικό της εαυτό (π.χ. σου πει ότι την λένε Ελένη και ότι δεν είχε ποτέ σχέση με κάποιον τον οποίο χώρισε)! Τότε πάμε για Αποσχισματική Διαταραχή Ταυτότητας (Πολλαπλή Ταυτότητα)...

αλλά εντάξει, χαλάρωσε! Δεν νομίζω να παίζει τίποτα σε διαταραχή! Απλά η κοπέλα έχει πρόβλημα με την αυτοεκτίμησή της, όπως είπαν και οι πιο πάνω! :)

Εγώ στη θέση σου θα της έλεγα ότι περνάει δύσκολη περίοδο με πολύ άγχος και ότι ίσως θα έπρεπε να δει ψυχολόγο. Εαν της πεις την αλήθεια για το λόγο που την συμβουλεύεις να πάει στον ψυχολόγο, νομίζω πως δεν θα πάει. Ας πάει αυτή και ο ψυχολόγος θα καταλάβει τι έχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Κοίτα μόνο μην αρχίσει να σου μιλάει ως άλλο πρόσωπο και ξεχνάει πράγματα για τον πραγματικό της εαυτό (π.χ. σου πει ότι την λένε Ελένη και ότι δεν είχε ποτέ σχέση με κάποιον τον οποίο χώρισε)! Τότε πάμε για Αποσχισματική Διαταραχή Ταυτότητας (Πολλαπλή Ταυτότητα)...


Me, Myself and I.......
crazyhelen : Αμάν......Μας πήρανε χαμπάρι Ελενίτσα.....
Ελένη : Ωχ λες να καταλάβανε στο στεκί ότι ..... το'χα αλλά το χάλασα? (το μυαλό)
crazyhelen : Χμ....Δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά ο Μοναχος κάτι έχει ψιλιαστεί.
Ελένη : Ο Μονάχος? Καλέ με αυτόν ήμουν παντρεμένη.....Αυτός με ξεμπρόστιασε????
Λενιώ : Ήσουν παντρεμένη? Εγώ με τον Μοναχο, έχω σχέση 2 χρόνια......

κ.λ.π. - κ.λ.π. - κ.λ.π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top