Αν έχεις τύχη...

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Την απλη λυση που δεν θα με υποψιαστουν κιολας... Τα περνω, περνω και την καρτα και την επομενη μερα παω να βγαλω μερικα ακομα (αναλογα με το ποσα εχει μεσα) Και αργοτεαρ παω στιν τραπεζα και λεω οτι την βρηκα κατω διπλα στο μηχανιμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos :
Την απλη λυση που δεν θα με υποψιαστουν κιολας... Τα περνω, περνω και την καρτα και την επομενη μερα παω να βγαλω μερικα ακομα (αναλογα με το ποσα εχει μεσα) Και αργοτεαρ παω στιν τραπεζα και λεω οτι την βρηκα κατω διπλα στο μηχανιμα...

Πώς θα τα έβγαζες αφού δεν θα ήξερες τον κωδικό?? :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Πώς θα τα έβγαζες αφού δεν θα ήξερες τον κωδικό?? :blink:
Σωστο και αυτο.... Θα τα εβγαζα τοτε που ηταν ιδι μεσα και ειχε και τον κωδικο...
Αν δεν γινετε ουτε αυτο τοτε θα επερνα τα λευτα και θα πηγενα την καρτα στην τραπεζα και θα ελεγα πως ητανε μεσα στο μηχανιμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos :
Σωστο και αυτο.... Θα τα εβγαζα τοτε που ηταν ιδι μεσα και ειχε και τον κωδικο...
Αν δεν γινετε ουτε αυτο τοτε θα επερνα τα λευτα και θα πηγενα την καρτα στην τραπεζα και θα ελεγα πως ητανε μεσα στο μηχανιμα...

Αν πήγενες την κάρτα χωρίς τα λεφτά θα έβλεπαν ότι η τελευταία κίνηση ήταν ανάληψη. Αν είναι να τα παρεις τα λεφτά πέτα και την κάρτα. Οπότε δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς! Στην γυναίκα μου πάντως είχε τύχει κάτι τέτοιο (για αυτό έβαλα και το topic) με 600 € και παρέδωσε και την κάρτα και τα λεφτά για εμένα καλά έκανε γιατί φαντάσου την ώρα που τα έπαιρνε να γύρναγε ο ιδιοκτήτης των χρημάτων, θα μπορούσε να την κατηγορίσει για κλοπή. Δεν ξέρεις πως μπορεί να καταλήξει κάτι τέτοιο αν δεν είαι δικά σου τα λεφτά είναι κακό να τα πέρνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Μπράβο ρεεεεεε :clapping: η νεολαία με τα αγνά ιδανικά :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι θέμα ιδανικόν η φόβος μην σε πιάσουν ! :wacko: Τέλος πάντον εγώ ποτε δεν νιώθω καλά με ξένα χρήματα. Αν δεν τα έχω δουλέψει δεν τα θέλω (εκτός και αν είναι κερδισμένα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ε, αμα ειναι την περνω σπιτι μου, μαζευω τα φυλα που εχουν πεσει σε εναν σορω βαζω μια φοτια και μεσα ριχνω και την καρτα... σιγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos :
ε, αμα ειναι την περνω σπιτι μου, μαζευω τα φυλα που εχουν πεσει σε εναν σορω βαζω μια φοτια και μεσα ριχνω και την καρτα... σιγα...

καλέ εσύ θα έχεις οργανωμένο έγκλημα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos :
ε, αμα ειναι την περνω σπιτι μου, μαζευω τα φυλα που εχουν πεσει σε εναν σορω βαζω μια φοτια και μεσα ριχνω και την καρτα... σιγα...

:hehe: :hehe: :hehe:
Καλά αν είναι για 1500 ευρω να πυρπολήσεις και το μισό τετράγωνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
:hehe: :hehe: :hehe:
Καλά αν είναι για 1500 ευρω να πυρπολήσεις και το μισό τετράγωνο

Πιο μισω τετραγωνο καλε; Τα φυλα απο τα 5 δεντρα της αυλης θα μαζεψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo221297

Νεοφερμένος

Η geo221297 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Αν ήταν παραπάνω θα τα παιρνα αλλα γιατι να το ρισκάρω για 1500. Άσε που μπορεί να υάρχει και καμια κάμερα και βρεθώ μπλεγμένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
νταξ. θα τα παιρνα, θα μιλαγα επιδεικτικα σε 5 περαστικους ρωτωντας τους για ενα δρομο εκει κοντα, να με παρει η καμερα οτι μιλαω σε πολυ κοσμο-αρα και ρωταω σε ποιον ανηκουν κατι τετοιο, ε και μετα θα φευγα κυριλε. :redface: :P


τι ποστ ειναι αυτο, και το αλλο με το σακο με τα 65? κλεφτρα δανεισε μου το νικ σου για το αλλο σκ, θυμηθηκα οτι εχω μια δουλιτσα να κανω!:D ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εφόσον υπάρχει κάρτα υπάρχει δυνατότητα εύρεσης του προσώπου. Δεν μου πέφτει λόγος αν του λέιπουν ή όχι. Δεν είναι δικά μου τα λεφτά και γενικά μεγάλωσα πιστεύοντας ότι δεν υπάρχουν τσάμπα λεφτά!

Όμως εγώ να θέσω το εξής ερώτημα.
Έστω και δεν έχει κάρτα και αποφασίζεις να τα επιστρέψεις στην τράπεζα με σκοπό αν έρθει ο πελάτης και ρωτήσει να του τα δώσουν! Άλλωστε η τράπεζα μπορεί να ελέχξει τις συναλλαγές του συγκεκριμένου ΑΤΜ και να βρεί τον ιδιοκτήτη! Το ζήτημα είναι αν και πως μπορώ να ελέγχξει κάποιος ότι η τράπεζα έψαξε να επιστρέψει ταλεφτά και αν δεν βρήκε τι γίνεται με αυτά!!
Δλδ οκ να κάνο τον καλό σαμαρείτη αλλά αν δεν υπάρχει άτομο να παραλάβει αυτά τα λέφτα μην μείνουν στον μεγαλοκαρχαρία που έτσι και αλλιώς δεν θα τα είχε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Εφόσον υπάρχει κάρτα υπάρχει δυνατότητα εύρεσης του προσώπου. Δεν μου πέφτει λόγος αν του λέιπουν ή όχι. Δεν είναι δικά μου τα λεφτά και γενικά μεγάλωσα πιστεύοντας ότι δεν υπάρχουν τσάμπα λεφτά!

Όμως εγώ να θέσω το εξής ερώτημα.
Έστω και δεν έχει κάρτα και αποφασίζεις να τα επιστρέψεις στην τράπεζα με σκοπό αν έρθει ο πελάτης και ρωτήσει να του τα δώσουν! Άλλωστε η τράπεζα μπορεί να ελέχξει τις συναλλαγές του συγκεκριμένου ΑΤΜ και να βρεί τον ιδιοκτήτη! Το ζήτημα είναι αν και πως μπορώ να ελέγχξει κάποιος ότι η τράπεζα έψαξε να επιστρέψει ταλεφτά και αν δεν βρήκε τι γίνεται με αυτά!!
Δλδ οκ να κάνο τον καλό σαμαρείτη αλλά αν δεν υπάρχει άτομο να παραλάβει αυτά τα λέφτα μην μείνουν στον μεγαλοκαρχαρία που έτσι και αλλιώς δεν θα τα είχε!!!


:worship::worship::worship::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οχι δεν θα τα κρατούσα, θα έβλεπα ποιό όνομα είναι στην κάρτα και θα τα επέστρεφα, μπορεί κάτι να έγινε σε αυτόν που πήγε να τα βγάλει, θα βρω το όνομα και θα τα δώσω στον ιδιοκτήτη αλλα όχι στην τραπεζα έτσι ωστε να είμαι σίγουρη ότι δεν τα πήρε κάποιος άλλος.:)

αν πάλι δεν είχαν κάρτα ναι θα τα έπερνα, δεν ξέρω ποιός τα άφησε αλλα και στην τράπεζα να πάω δεν ξέρω άν θα φτάσουν ποτέ στον ιδιοκτήτη τους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κοιταζω τριγυρω αν ειναι κανεις που θα ξαναρθει και ξεχαστηκε.
Παιρνω τα χρηματα κι αφηνω την καρτα.
Περιμενω 10-15 λεπτα μηπως εμφανιστει καποιος να του τα δωσω του κακομοιρη.
Αν δεν εμφανιστει, σε καλη μου μερια.

Τωρα βεβαια ας μην ειμαι κι απολυτη κι ας μην ειμαστε γενικως. Μπορει τελικα να αντιδρουσα διαφορετικα. Εξαρταται την φαση μας εκεινη την στιγμη. Τωρα αν μου συνεβαινε αυτο θα εκανα γιατι σημερα ειμαι θυμωμενη. Αυριο που θα χω κοντρολ μπορει να πω αλλα. Κι εκει να κανω αλλα. Αλλα μπορει και οχι. Και χεσ μεσα δηλαδης Ο διδυμος μου φταιει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Περνώντας έξω από ένα ΑΤΜ βλέπετε 1500 € να είναι στην έξοδο χρημάτων και κανέναν να περιμένει να τα πάρει. Τι κάνετε ? (Η κάρτα είναι στο ΑΤΜ)

Αυτό σήμερα θα μπορούσε να είναι το ανέκδοτο της χρονιάς :beer::P
Εεε ρε πως αλλάζουν τα χρόνια(σημ. το αρχικο μηνυμα γραφτηκε πριν απο 10 χρόνια, πιθανόν ο συντάκτης να έχει αλλάξει αποψη εκ τότε:hehe:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top