Ανθολογία Παραμυθιών

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ολοι υπηρξαμε παιδια .....
Πιο ειναι λοιπον το αγαπημενο σας παραμυθι πιο θα λετε σε λιγα χρονια στα παιδια σας...



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση Editor (6-10-10):
Έπειτα από την τροπή που πήρε το θέμα στα χρόνια που ακολούθησαν, αποφασίστηκε να χρησιμοποιηθεί για την παράθεση κάθε παραμυθιού που οι χρήστες θέλουν να καταθέσουν. Δεν αφορά λοιπόν πλέον μόνο τα πιο αγαπημένα μας παραμύθια, αλλά κάθε παραμύθι που μας κέντρισε το ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ξερω... Μικρος δεν ειμουν και πολυ του παραμιθιου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ζουμπουρλουδι

Νεοφερμένος

Η ζουμπουρλουδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Η Χιονατη και οι εφτα νανοι
Η Σταχτοπουτα
Η Χρυσομαλλουσα
Η πενταμορφη και το τερας
Ο μαγικος αυλος
Τα τρια γουρουνακια
Κλασικα παραμυθια για ολα τα παιδια....
[Αντερσεν-αρχηγοπουλο]

Πολυ τρυφερο θεματακι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trobas

Νεοφερμένος

Ο trobas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Εμένα μαζί με τον Γαλανό μας άρεσε το παραμύθι που είχε τίτλο ο γυμνός βασιλιάς.

Πολύ καλό με νόημα, η μητέρα μας το έλεγε τόσο όμορφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
δε θυμαμαι αν και ποια παραμυθια μου ελεγαν, παιζει και να μη μου ελεγαν καθολου, γενικως ομως μου αρεσουν τα αυτοσχεδια παραμυθια, ιστοριουλες που δημιουργει καθενας εκεινη την στιγμη και οχι ενα κλασσικο παραμυθι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι να μου άρεσε κανένα απο τα γνωστά παραμύθια. Πιο πολύ μου άρεσαν παιδικά βιβλία, όπως πχ το "Ματίλντα" που ήταν το αγαπημένο μου. Γενικά του Ροαντ Νταλ (αν θυμάμαι σωστά το όνομα) τα βιβλία μου άρεσαν πολύ.
Επίσης διάβαζα και βιβλία τύπου "Ανατριχίλες" τότε, είχα ένα ράφι γεμάτο ωσπου όταν ήμουν στα 15 τα έδωσα δώρο σε μια μικρότερη φίλη μου που είχε γενέθλια μιας κι εγώ είχα σταματήσει να διαβάζω τέτοια(τα είχα σε πολύ καλή κατάσταση και γενικά προσέχω ακόμα και τώρα τα βιβλία μου και ήταν σαν καινούρια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Το "χωρίς οικογένεια" του Μαλό. Μου γύρναγε τα άντερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ζουμπουρλουδι:
Η Χιονατη και οι εφτα νανοι
Η Σταχτοπουτα
Η Χρυσομαλλουσα
Η πενταμορφη και το τερας
Ο μαγικος αυλος
Τα τρια γουρουνακια
Κλασικα παραμυθια για ολα τα παιδια....
[Αντερσεν-αρχηγοπουλο]

Πολυ τρυφερο θεματακι...:)
Πράγματι όλα αυτά τα παραμυθάκια ήταν πολύ όμορφα και εγώ τα διάβαζα συνέχεια.Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν η μικρή σειρήνα γιατί είχε κακό τέλος...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
κανενα δεν μου αρεσουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Τα μεγάλα πνεύματα συναντώνται! Κι εγώ για τη Ματίλντα θα έλεγα!

Πάντως από τα κλασικά παραμύθια μου άρεσε περισσότερο ο Παπουτσωμένος Γάτος, γιατί είχε ωραίο ηθικό δίδαγμα: Με την πονηριά και την απάτη άμα εκμεταλλευτείς αρκετούς ηλίθιους γίνεσαι και βασιλιάς!

...γιατί με κοιτάτε έτσι βρε παιδιά;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agent_provocateur

Νεοφερμένος

Ο agent_provocateur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
τα παραμυθα ειναι για κοριτσα μονο τα αγορια μπορει να τα κανει ντιντιδες

ετσι ελεγε η μακαριτισα η γιαγια μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ο μικρος πριγκιπας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το παραμύθι της ζωής μου το λατρεύω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εμένα το αγαπημένο μου παραμύθι είναι αυτό που λέει ότι μπορεί μια οικογένεια να ζήσει με ένα μισθό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Εμένα το αγαπημένο μου παραμύθι είναι αυτό που λέει ότι μπορεί μια οικογένεια να ζήσει με ένα μισθό :P


Γιάννη είσαι off topic...
αυτό δεν είναι παραμύθι!!! αυτό είναι ΑΝΕΚΔΟΤΟ!!! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Γιάννη είσαι off topic...
αυτό δεν είναι παραμύθι!!! αυτό είναι ΑΝΕΚΔΟΤΟ!!! :lol:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunwing

Νεοφερμένος

Η sunwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ο εγωιστής γίγαντας του Όσκαρ Ουάιλντ γιατί μας βάζει στη διαδικασία να σκεφτούμε πόσο μας γαλανεύει και ομορφαίνει τη ζωή μας η αγάπη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ο μικρός πρίγκηπας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Το αγαπημένο μου παραμύθι ήταν ο κακός ο λύκος και η κοκκινοσκουφίτσα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από sunwing:
Ο εγωιστής γίγαντας του Όσκαρ Ουάιλντ γιατί μας βάζει στη διαδικασία να σκεφτούμε πόσο μας γαλανεύει και ομορφαίνει τη ζωή μας η αγάπη..

Απο τα πιο τρυφερά παραμύθια:hug: :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top