Αγαπημένο γλυκό

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τέλος, θα πάω ΣΗΜΕΡΑ να φάω μία βάφλα με Μερέντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Μερέντα ή Nutella;

Μερέντα
34 (64,15%)
Nutella
19 (35,85%)

Νομίζω δεν χρειάζεται να πω τίποτα :D

Μόλις ανανέωσα τα αποτελέσματα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Προτιμώ τα γλυκά ταψιού σε σχέση με αυτά που περιλαμβάνουν σοκολάτα οπότε θα πω μπακλαβά και γαλακτομπούρεκο. Αν και υπάρχουν και γλυκά που συνδυάζουν και τις δύο αυτές γεύσεις!

Υ.Γ.: Μου ανοίξατε την όρεξη για μια βάφλα nutella τώρα... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Λοιπόν, δεν βρήκα τη φωτογραφία που ήθελα, αλλά τελευταία αγαπάω τα Knödel, κάτι σαν dumplings... Τα τρώμε και γλυκά και αλμυρά, και γεμιστά και μασίφ, αλλά τα αγαπάω με μούρα ή δαμάσκηνα, με καραμελωμένα τριμμένα καρύδια από πάνω ή/και σως βανίλλιας... Αχχχχ...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Λοιπόν, δεν βρήκα τη φωτογραφία που ήθελα, αλλά τελευταία αγαπάω τα Knödel, κάτι σαν dumplings... Τα τρώμε και γλυκά και αλμυρά, και γεμιστά και μασίφ, αλλά τα αγαπάω με μούρα ή δαμάσκηνα, με καραμελωμένα τριμμένα καρύδια από πάνω ή/και σως βανίλλιας... Αχχχχ...


Γιδάκιιιιιιιι, τι μου θύμισες ..... :clapup::clapup::clapup: Τρελαίνομαι για αυτά που είναι γεμιστά με Erdbeeren και Marillen. Και από τα αλμυρά αυτά με τον κιμά!!!! :clapup::clapup::clapup:

Θέλω, θέλω, θέλω!!!!! ...... Αλλά όσες φορές προσπάθησα να τα φτιάξω, .... σκέτη αποτυχία!!!! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Λοιπόν, δεν βρήκα τη φωτογραφία που ήθελα, αλλά τελευταία αγαπάω τα Knödel, κάτι σαν dumplings... Τα τρώμε και γλυκά και αλμυρά, και γεμιστά και μασίφ, αλλά τα αγαπάω με μούρα ή δαμάσκηνα, με καραμελωμένα τριμμένα καρύδια από πάνω ή/και σως βανίλλιας... Αχχχχ...



:hypno: Πότε έρχεσαι Ελλάδα; :hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γιδάκιιιιιιιι, τι μου θύμισες ..... :clapup::clapup::clapup: Τρελαίνομαι για αυτά που είναι γεμιστά με Erdbeeren και Marillen. Και από τα αλμυρά αυτά με τον κιμά!!!! :clapup::clapup::clapup:

Θέλω, θέλω, θέλω!!!!! ...... Αλλά όσες φορές προσπάθησα να τα φτιάξω, .... σκέτη αποτυχία!!!! :/:
Αχ μη με απογοητεύεις, είναι τόσο δύσκολο να τα φτιάξεις;; Μήπως να βάλω την πεθερά να με διδάξει;;; Κατάρα. Τα λατρεύω όμως, ακόμα και τα πιο σιχαμερά Kartoffelknödel!

:hypno: Πότε έρχεσαι Ελλάδα; :hypno:
χιχι... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Κι εγώ θελωωωωω!!!!
Επίσης τρελαίνομαι για μπακλαβά, κορμό σοκολάτας με μπισκότα, σουφλέ σοκολάτας και cheesecake
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Επίσης τρελαίνομαι για μπακλαβά, κορμό σοκολάτας με μπισκότα, σουφλέ σοκολάτας και cheesecake
:slourp:



Πάω μια βόλτα μέχρι το ζαχαροπλαστείο. Θα πάρω και τρίγωνα Πανοράματος, θέλει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
:slourp:



Πάω μια βόλτα μέχρι το ζαχαροπλαστείο. Θα πάρω και τρίγωνα Πανοράματος, θέλει κανείς;

Φέρε, φέρε...φέρε και τρίγωνα φέρε και τσιζκεικ και προφιτερόλ και...ότι άλλο βρεις!!!
τι πάθαμε πρωινιάτικα.......:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:.:slourp::closed:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Έχουμε και λέμε:

Μπακλαβάς (μόνο με αμύγδαλο ή φυστίκι που έφαγα στην Κων/πολη και κατά προτίμηση με φρέσκο βούτυρο)
Εκμέκ κανταΐφι
Παγωτά κάθε είδους
Πάστα σοκολατίνα (έχει πολύ ωραία το ζαχαροπλαστείο κοντά στο σπίτι)
Σουφλέ σοκολάτας και γενικώς ό,τι έχει σοκολάτα εκτός αν μέσα έχει φρούτα όπως δαμάσκηνο, κάστανο κλπ
Μυζηθρόπιτα γλυκειά (λιχουδιά από το χωριό του πατέρα μου)
Τσιζκέικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αχ μη με απογοητεύεις, είναι τόσο δύσκολο να τα φτιάξεις;; Μήπως να βάλω την πεθερά να με διδάξει;;; Κατάρα. Τα λατρεύω όμως, ακόμα και τα πιο σιχαμερά Kartoffelknödel!


χιχι... ;)

Αν μπορεί να σε διδάξει, βάλτην .... αααα ... και που είσαι, .... τα μυστικά παρασκευής τα θέλω σε πμ.!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Εχει δοκιμασει κανεις την black forest απο γλυκοκουταλιες;
Παιδια σ' αυτο το πραγμα δεν μπορω να αντισταθω με καμια δυναμη ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι, αλλά η μαμά μου έχει κόλλημα με το Ταρτούφο...
Εγώ, πάλι, θέλωνα δοκιμάσω το cheesecake! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
ΕΕΕΕΚ να τη δοκιμασεις. Και το ταρτουφο καλο ειναι αλλα οχι σαν τη black forest xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
@Lorelai: Να σου πω την αλήθεια δεν τρελάθηκα κιόλας...γενικά έχω κόλλημα με τις black forest αλλά νομίζω ότι δεν τους πολυπετυχαίνει!!
Τα βυσινάκια ήταν λίγο νιανιά, το παντεσπάνι λίγο μπαγιάτικο, άσε που το είχαν ρημάξει και στο κονιάκ...η καλύτερη black forest ever είναι στο FRESH!:slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ βρίσκω ελεεινό και το ταρτούφο και τη μους σοκολάτας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Ουυυ για μενα ειναι η καλυτερη που εχω φαει. Και εχω δοκιμασει απο 3 ζαχαροπλαστεια!!! Στα ζαχαροπλαστεια βαζουν παρα πολλη σαντιγι και το χαλαει. Ενιγουει, γουστα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa rocker

Νεοφερμένος

Η natasa rocker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ολα...:D εκτος απο μαρεγγες...τις σιχαινομαι!!!:sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
εκμέκ κατα'ί'φι φυσικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top