Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εχουν τη νοημοσυνη να αρχισουν να τρεχουν σαν παλαβα οταν πλησιαζεις ομως. ΝΤΑΑΑΧ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αν δε θέλεις να ακούσεις το "χράτς", έχω άλλη συνταγή, αν τη πετύχεις σε μάρμαρο σε κανένα μπαλκόνι, ρίξε της οινόπνευμα, θα πεθάνει ακαριαία, αν μάλιστα θες να το κάνεις περισσότερο ψυχαγωγικό το θέαμα της βάζεις και μία φωτιά και έτσι απλά ακούς ένα: "παφ".:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Εχουν τη νοημοσυνη να αρχισουν να τρεχουν σαν παλαβα οταν πλησιαζεις ομως. ΝΤΑΑΑΧ!

Νιώθουν ότι απειλούνται και με το δίκιο τους. Όταν πλησιάζεστε ή να φεύγεις εσύ ή να προσπαθείς να απομακρύνεις αυτές με άλλο τρόπο, εφόσον τρομάζεις.

Αν δε θέλεις να ακούσεις το "χράτς", έχω άλλη συνταγή, αν τη πετύχεις σε μάρμαρο σε κανένα μπαλκόνι, ρίξε της οινόπνευμα, θα πεθάνει ακαριαία, αν μάλιστα θες να το κάνεις περισσότερο ψυχαγωγικό το θέαμα της βάζεις και μία φωτιά και έτσι απλά ακούς ένα: "παφ".:D

:eek:
Φωτιά?
Σιγά μην στήσω και χορό γύρω απ'αυτήν για να γιορτάσω το θρίαμβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Από wiki:

Η κατσαρίδα είναι έντομο που ανήκει στην τάξη των Blattodea. Υπάρχουν περίπου 3.500 διαφορετικά είδη κατσαρίδας που ταξινομούνται σε 6 βασικές οικογένειες ανά τον κόσμο.

Έχει μαύρο γυαλιστερό χρώμα και φτερά, ανεπτυγμένα σε μερικά είδη. Λέγεται επιστημονικά βλάττη, ενώ άλλες ονομασίες της είναι βρομομαμούνα και μαυρομαμούνα. Πολλές φορές αρκετά είδη έχουν παραλλαγές στο μέγεθος αλλά και στο χρώμα από ελαφρύ ερυθρό έως μαύρο ενώ σε μερικά είδη υπάρχει περίπτωση να εντοπιστούν λευκές κηλίδες.

Η γεωγραφική της εξάπλωση είναι παγκόσμια με εξαίρεση τις περιοχές των πόλων και των υψομέτρων πάνω από τα 2.000 μέτρα.

Η καταπολέμηση της από τον άνθρωπο γίνεται συνήθως με τη χρήση εντομοκτόνων, ωστόσο συχνά αναπτύσσουν ανοσία ενάντια στα χημικά.

Για γερά στομάχια: κλικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Και με χλωρινη πανω της παθαινει αμοκ.
Αυτο με τη φωτια, φαντασμαγορικο δε λεω, αλλα αμα εχω και τη μποχα της παραπαει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Εντάξει, δεν έχουν νοημοσύνη τόση όση κπ άλλα ζώα, αλλά δεν υπάρχουν για να τα σκοτώνουμε. Και φυσικά είναι αθώα, δεν έχουν τη νοημοσύνη για να σκεφτούν 1000 +1 τρόπους να μας τρομάξουν...

Κοιτά όπως το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό έτσι και ο άνθρωπος σκοτώνει τις κατσαρίδες. Από όσο γνωρίζω είναι και φορείς μικροβίων. Δεν είναι θέμα κακίας που τις σκοτώνουμε, αν σκεφτείς για ποια πράγματα νιώθεις αηδία θα συνειδητοποιήσεις ότι πρόκειται για αμυντικό μηχανισμό. Το να σκοτώνεις ζώα που νιώθεις ότι σε απειλούν ακόμα και τόσο μικρά είναι πολύ πιο βαθύ από τον πολιτισμό που περάσαμε λούστρο πάνω από τα ένστικτα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Κοιτά όπως το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό έτσι και ο άνθρωπος σκοτώνει τις κατσαρίδες. Από όσο γνωρίζω είναι και φορείς μικροβίων. Δεν είναι θέμα κακίας που τις σκοτώνουμε, αν σκεφτείς για ποια πράγματα νιώθεις αηδία θα συνειδητοποιήσεις ότι πρόκειται για αμυντικό μηχανισμό. Το να σκοτώνεις ζώα που νιώθεις ότι σε απειλούν ακόμα και τόσο μικρά είναι πολύ πιο βαθύ από τον πολιτισμό που περάσαμε λούστρο πάνω από τα ένστικτα μας.

Εγώ δεν θα μπορούσα να το κάνω. Καταλαβαίνω κάποιους που από ένστικτο σε περιπτώσεις που νιώθουν να απειλούνται το κάνουν. Άλλο αυτό και άλλο να τις σκοτώνουμε για λόγους υγειινής, κι αυτό αποδεκτό. Άλλο όμως και να μην διστάζουμε με το που τις δούμε να τις εξοντώνουμε και να ψάχνουμε συνέχεια καινούργιους τρόπους για να το διασκεδάσουμε κιόλας.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως αφού τη σκοτώσω με εντομοκτόνο (γιατί σιχαίνομαι αφάνταστα να την πατήσω) της βάζω και φωτιά για να εξολοθρευτούν πλήρως ο,τι μικρόβια κουβαλάει.

Corpse συμφωνώ απόλυτα σε όλα! :clapup: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εγώ πάντως αφού τη σκοτώσω με εντομοκτόνο (γιατί σιχαίνομαι αφάνταστα να την πατήσω) της βάζω και φωτιά για να εξολοθρευτούν πλήρως ο,τι μικρόβια κουβαλάει.
Corpse συμφωνώ απόλυτα σε όλα! :clapup: :P

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άλλο όμως και να μην διστάζουμε με το που τις δούμε να τις εξοντώνουμε και να ψάχνουμε συνέχεια καινούργιους τρόπους για να το διασκεδάσουμε κιόλας.:/:
Εγώ πάντως δεν το διασκεδάζω, μια φορά είχα φύγει πόσες ώρες από το σπίτι μου επειδή είδα κατσαρίδα :P
Μια άλλη φορά είχα αχρηστεύσει επί μήνες ένα ολόκληρο δωμάτιο του σπιτιού επειδή είχα δει μέσα κατσαρίδα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μια άλλη φορά είχα αχρηστεύσει επί μήνες ένα ολόκληρο δωμάτιο του σπιτιού επειδή είχα δει μέσα κατσαρίδα. :P
Tης ζήτησες και νοίκι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν το διασκεδάζω, μια φορά είχα φύγει πόσες ώρες από το σπίτι μου επειδή είδα κατσαρίδα :P
Μια άλλη φορά είχα αχρηστεύσει επί μήνες ένα ολόκληρο δωμάτιο του σπιτιού επειδή είχα δει μέσα κατσαρίδα. :P

Δεν πρόκειται να σου κάνουν τίποτα πάντως. Τις φοβάσαι πάντα τόσο με το που τις δεις ή όταν π.χ. πάνε να ανέβουν πάνω σου;
Το δεύτερο είναι ένστικτο, το πρώτο πάλι δεν το καταλαβαίνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν πρόκειται να σου κάνουν τίποτα πάντως. Τις φοβάσαι πάντα τόσο με το που τις δεις ή όταν π.χ. πάνε να ανέβουν πάνω σου;
Το δεύτερο είναι ένστικτο, το πρώτο πάλι δεν το καταλαβαίνω...
Με το που θα τις δω. Ακόμα και νεκρές τις φοβάμαι (προφανώς λιγότερο).
Και να φανταστείς ότι δεν είμαι γενικά άτομο με φοβίες, το συγκεκριμένο πράγμα είναι η αχίλλειος πτέρνα μου :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν πρόκειται να σου κάνουν τίποτα πάντως. Τις φοβάσαι πάντα τόσο με το που τις δεις ή όταν π.χ. πάνε να ανέβουν πάνω σου;
Το δεύτερο είναι ένστικτο, το πρώτο πάλι δεν το καταλαβαίνω...

είναι αηδία και σίχαμα
έρχονται από τις αποχετεύσεις και από τους βόθρους και πάνε και περπατάνε και μαγαρίζουν μετά τους χώρους του σπιτιού σου :sick:

μου έχουν συμβεί πολλά δυσάρεστα περιστατικά με κατσαρίδες, με τελευταίο πέρισυ το καλοκαίρι που ήμουν κι έγκυος και ξύπνησα επειδή μία προσγειώθηκε στο χέρι μου και περπατούσε πάνω του :sick:

μπορείτε να φανταστείτε την συνέχεια φαντάζομαι σε απείρου κάλους στιγμές υστερίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
το συγκεκριμένο πράγμα είναι η αχίλλειος πτέρνα μου :/:

Και εγώ που νόμιζα πως είναι τα off-topics.:P


Πέρα από τη πλάκα, κατσαρίδες υπάρχουν όλες τις εποχές, απλά τα καλοκαίρια "σκάνε" από την υγρασία και βγαίνουν από τους υπονόμους (και πάνε παραλία και περισσότερο Μπούντα beach στη Μύκονο:P)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν εχω κανενα προβλημα με τα εντομα γενικα, και ειμαι και σε περιοχη που γινετε τις πουτανας απο δαυτα, αλλα δεν μπορω να αιστανομαι οτι στο δωματιο μου υπαρχει κατσαριδα... Και ειναι και οι μονες που θα επιζησουν σε περιπτωση πυρινικης εκρηξης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Eμπρός στον αγώνα κατά της κατσαριδοφονίας.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Σόρυ Μποράτ,
αλλά εσένα μου πάει η καρδιά να σε πατήσω!:D

Και θα το φχαριστηθώ κιόλας:
Χρααααααααατςςςςςςςςςςςς...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Φωτιά μόνο να μη μου βάλεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και με χλωρινη πανω της παθαινει αμοκ.
Αυτο με τη φωτια, φαντασμαγορικο δε λεω, αλλα αμα εχω και τη μποχα της παραπαει!
Δεν έχω δοκιμάσει χλωρίνη, αλλά με οινόπνευμα πάνε σαν μεθυσμένες μέχρι να κλατάρουν :worry:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top