Περίεργοι γευστικοί συνδυασμοί

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ρίζι με λεμόνι! Είμαι addicted στο λεμόνι... :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ρίζι με λεμόνι! Είμαι addicted στο λεμόνι... :crazy:
To περίεργο είναι ότι είσαι addicted στο λεμόνι.Όχι ο γευστικός συνδιασμός!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Kρέπα σοκολάτα πατατάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Γιαουρτι με πατατακια ριγανη σαν after!

Καθε φορα που τρωω γιαουρτι θελω κατι αλμυρο...:redface::redface:

Θυμαμαι ειχαν ερθει να κοιμηθουν σπιτι μου κατι φιλοι του αδελφου μου και ειχαν ξυπνησει το πρωι και ετρωγαν τζατζικι με μπισκοτα παπαδοπουλου...
Ειχα πεθανει στο γελιο οταν τους εβλεπα...

Την επομενη μερα το πρωι την ωρα που κοιμομουν ακουγα θορυβους απο τα διπλανα δωματια .Πηγα να δω και ειδα τους κολλητους του αδελφου μου να εχουν παρει κατι ""κοψιδια"" απο το χθεσινο ψησιμο και συγκεκριμενα μια μπριζολα και ενα μισοφαγωμενο λουκανικο να τους εχουν βαλει ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ και να τα βαζουν στο στομα του αδελφου που κοιμοταν....Φυσικα εκεινος ξυπνησε και εγινε χαμος....Ωραια εβδομαδα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πατσας με σοκολατα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
To περίεργο είναι ότι είσαι addicted στο λεμόνι.Όχι ο γευστικός συνδιασμός!:)

Πραγματικά είμαι εθισμένη.Ακόμα και όταν βγαίνω έξω παίρνω vodka λεμόνι ή μαργαρίτα λεμόνι (όταν δεν έχει φράουλα).Μάλλον είμαι άρρωστη. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Πατσας με σοκολατα..:)

Όταν λες «πατσάς με σοκολάτα» (βάλε και κανέναν τόνο:P), εννοείς ότι έχεις λιωμένη σοκολάτα και τη βάζεις μες στον πατσά σα σκορδοστούμπι ένα πράμα :P, ή έχεις δίπλα σοκολάτα και τρως. Το πρώτο σίγουρα είναι πολύ πιο τολμηρό...

Πραγματικά είμαι εθισμένη.Ακόμα και όταν βγαίνω έξω παίρνω vodka λεμόνι ή μαργαρίτα λεμόνι (όταν δεν έχει φράουλα).Μάλλον είμαι άρρωστη. :/:

Κι εγώ έχω τρέλα με τα λεμόνια. Και μόνο που σκέφτομαι λεμόνι, μου τρέχουν τα σάλια. Μάλιστα μπορώ να φάω ολόκληρο λεμόνι και μου αρέσει πολύ. Μια φορά, είχα στύψει το χυμό από τρία λεμόνια και τον είχα πιει χωρίς να βάλω τίποτα άλλο. Η αλήθεια είναι πάντως ότι μετά μ'έπιασε λόγω του ότι μου είχε πέσει η πίεση αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ουίσκι με το φαγητό, αντί για κρασί ή μπύρα.
Ψωμί βουτηγμένο στο κρασί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ψωμί βουτηγμένο στο κρασί

Κατι σαν τη Θεια Κοινωνια σα να λεμε....(Θου Κυριε....):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ουίσκυ με φαί;;;


Δε θα μπω σε αυτό το θέμα για την επόμενη μία ώρα μέχρι να καλμάρει το στομάχι μου.
Εχω φάει και μια μπριζόλα νωρίτερα... κρίμα είναι να παει χαμένη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Κι εγώ έχω τρέλα με τα λεμόνια. Και μόνο που σκέφτομαι λεμόνι, μου τρέχουν τα σάλια. Μάλιστα μπορώ να φάω ολόκληρο λεμόνι και μου αρέσει πολύ. Μια φορά, είχα στύψει το χυμό από τρία λεμόνια και τον είχα πιει χωρίς να βάλω τίποτα άλλο. Η αλήθεια είναι πάντως ότι μετά μ'έπιασε λόγω του ότι μου είχε πέσει η πίεση αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...:whistle:

Ναιιιιιιιι.Αγαπάμε τα λεμόνια!!!!! :clapup: :clapup: :clapup:
Βέβαια πρέπει να είμαστε λίγο προσεκτικοί, γιατί εκτός από την πτώση της πίεσης μπορούν να μας χαλάσουν και τα δόντια, από την υπερκατανάλωση.

Ένας ακόμη παράξενος συνδυασμός είναι και ο φραπές με μπάλα παγωτού βανίλια. Καλό ήταν! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Kρέπα σοκολάτα πατατάκια.

Επιτέλους και ένας άλλος άνθρωπος που συνδυάζει σοκολάτα με πατάτες! :clapup: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε όσους το λέω, με κοιτάζουν με απορία! :P

Ουίσκυ με φαί;;;

Δε θα μπω σε αυτό το θέμα για την επόμενη μία ώρα μέχρι να καλμάρει το στομάχι μου.
Εχω φάει και μια μπριζόλα νωρίτερα... κρίμα είναι να παει χαμένη!:P

Τι κακό έχει το φαί με το ουίσκι; Μια χαρά συνδυασμός είναι! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Έχω κι εγώ μεγάλη αγάπη για λεμόνι! Κι είμαι και τυχερή επειδή είμαι από την Κορινθία, οπότε στο σπίτι έχουμε πάντα σακούλες γεμάτες νέκταρ και με το που τελειώνουν ανεφοδιαζόμαστε από το χωριό. Το βάζω παντού και συνήθως σε τεράστιες ποσότητες (εκτός κι αν μαγειρέψω ασιατικό ας πούμε που δε νομίζω ότι κολλάει). Και βέβαια όλοι οι αλλοδαποί μου φίλοι που δεν έχουν περιβόλια με εσπεριδοειδή στα μέρη τους, μετά το αρχικό σοκ ενθουσιάζονται και γίνονται και εκείνοι λεμονοφάνς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πολυ καλο αυτο..ωιταμινη C και καλη απορροφηση του σιδηρου..

μην φοβαστε τα ξινά κοριτσια..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Ο κλασικός συνδυασμός: πατατάκια και κομματάκια σοκολάτας:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Επιτέλους και ένας άλλος άνθρωπος που συνδυάζει σοκολάτα με πατάτες! :clapup: Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε όσους το λέω, με κοιτάζουν με απορία! :P

Νταξ κομπάρσα. Νομίζω είμαστε πλασμένες η μία για την άλλη. :redface: :P



Είχα κάνει σε μια φίλη μου Βελγίδα το τραπέζι και είχα φτιάξει φιλέτο χοιρινό-δε θυμάμαι με τι. Και αυτή μου ζήτησε μερέντα την οποία και άλειψε με τόση ευχαρίστηση πάνω στο γουρουνάκι. Περιττό να πω ότι μου κόπηκε η όρεξη για τις επόμενες δυο μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αμυλο με σοκολατα παει..

αφου τα γλυκα αλευρι και σοκολατα εχουν..

και απο παλια η μανα μου στο σχολειο ετρωγε φετες ψωμι με σοκολατα μεσα:D
η πατατα παρομοια ειναι..

Είχα κάνει σε μια φίλη μου Βελγίδα το τραπέζι και είχα φτιάξει φιλέτο χοιρινό-δε θυμάμαι με τι. Και αυτή μου ζήτησε μερέντα την οποία και άλειψε με τόση ευχαρίστηση πάνω στο γουρουνάκι. Περιττό να πω ότι μου κόπηκε η όρεξη για τις επόμενες δυο μέρες.

καλα οι βορειοι τρωνε τα παντα,,κυριολεκτικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
παιδιά πατατάκια με ρίγανη και ποπ κορν !!! είναι τρέλαααα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top