Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λίστα για Παρασκευή 28/11

Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα γράμματα

  1. Angie_Ann >> fandago
  2. Corpse Bride >> fandago
  3. fandago >>
  4. fantasmenos >> fandago
  5. Jrot6 >>
  6. Kajira >> fandago
  7. Phoebe >>
  8. Resident Evil >> fandago
  9. Vendetta >>
  10. Xanp >>

Ψήφοι



5 fandago

Αποχωρήσεις

1. Neraida >> ψηφοφορία #64 (no ιδιότητα :P)
2. Vkey >> δολοφονία #111 (???)
3. pitg21 >> ψηφοφορία #149 (πολίτης)
4. Lorien >> αποχώρηση λόγω 2 συνεχόμενων απουσιών
5. Lorelai >> αποχώρηση λόγω 2 συνεχόμενων απουσιών
6. Bill >> δολοφονία #219 (πολίτης)
7. Bill_Slayer >> ψηφοφορία #291 (???)
8. Nininaou >> δολοφονία #343 (???)
9. kakerlak >> ψηφοφορία #414 + #421 (πολίτης)
10. Ηρώ >> άστοχη μαντεψιά ρουφιάνου (δολοφόνος)



Απουσίες

1 Angie_Ann
1 jrot6
1 pitg21
1 xanp




(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Αύριο Παρασκευή 28/11 μαθαίνετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Γιατί να είμαστε σίγουροι ότι ο φαντασμένος είναι πολίτης και δεν έκανε όλα τα παραπάνω να κερδίσει την εμπιστοσύνη μας και να μείνει μέσα ως τελευταίος δολοφόνος;;;
Και γιατί όλοι κατευθείαν πέσατε στον φανταγκο σαν ένοχο;;αν όλο αυτό ήταν καλοστημένο σχέδιο;;;
Σκέφτομαι πολύπλοκα γιατί έτσι παίζει και ο φαντασμένος....Πάντα βρίσκει ένα απίθανο σενάριο και αν του κάτσει πέτυχε αλλιώς δεν πειράζει τον ανακαλύψαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
θα μάθουμε καταπληκτική μας ΣΕ πόσοι καθαροί πολίτες είναι ακόμα μέσα;;;;;

Αγαπητοί ΣΕ παρακαλώ να ΜΗΝ μας πείτε [αν μας πείτε κάτι] πόσοι καθαροί πολίτες έχουν μείνει. Οι δολοφόνοι, μιας και άρχισαν να διαφαίνονται, προσπαθούν να μάθουν αν είναι ο ρουφιάνος μέσα για να συνεχίσουν να ελπίζουν ότι θα κερδίζουν μέση έυστοχης μαντεψιάς. Το να πείτε πόσοι καθαροί πολίτες έχουν μείνει εμμέσως τους δίνει αυτή την πληροφορία. [και στους πολίτες το ίδιο κάνει, μιας και οι καθαροί πολίτες στους 10 είναι κατ'ελάχιστον 4 και κατά μέγιστο 6, αλλά για τους πολίτες ΔΕΝ είναι τόσο χρήσιμη πληροφορία.]
Ελπίζω να καταλαβαίνετε όλοι τι λέω ε?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Ναι έχεις δίκιο Αθηνά δε το σκέφτηκα καθόλου έτσι απλά το διατύπωσα έτσι γιατί πάντα ανακοινώνουν πως στο παιχνίδι έχουν μείνει π.χ. 2 καθαροί πολίτες.

ο jrot6 παίζει ακόμα;;;;υπάρχει;;;; όλοι κάτι λέμε αυτός τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Πριν αρχίσω το διάβασμα έχω να πω οτι δεν μου κάθεται καλά η ενοχή του fandago! Κάνει, κατά την γνώμη μου, πολύ μπαμ για να είναι δολοφόνος! Αν ήταν δεν θα έπαιζε με πιο καλή τεχνική; Είτε να κατηγορούσε την Ηρώ είτε να μην την ''έπεφτε'' τόσο πολύ στην κακερλακ; Ένας δολοφόνος, όσο ριψοκίνδυνα, και να έπαιζε κάτι τέτοιο δεν θα το έκανε καθώς είναι σίγουρο οτι θα ήταν μετά ο νούμερο ένα ύποπτος!

Γράφοντας αυτά και σκεφτόμενη πόσο πονηρός είναι ο φαντασμένος, σε άλλο παιχνίδι έχει πει (μέσες- άκρες) οτι ο καλύτερος τρόπος για να κερδίσει ένας δολοφόνος είναι να προδίδει τους συνδολοφόνους του, θα ψηφίσω φαντασμένο! Τον φανταγκο θα τον αφήσω για αύριο, αν ζω, για να δω την ιδιότητά του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το ότι έμεινα τόσους γύρους σα δολοφόνος είναι κατόρθωμα (:p). Ήμουν σίγουρη πως θα φύγω από τον πρώτο. Πολίτης και πάλι πολίτης! Το ευχαριστήθηκα πάντως πολύ το παιχνίδι. Καλή επιτυχία και στις 2 πλευρές!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν για πολλοστή φορά και φυσικά τελευταία, διάβασα ξανά όλα τα posts από την αρχή, με δεδομένο πλέον ότι η kakerlak είναι πολίτης και η Ηρώ δολοφόνα. Αν σας κουράζει μην το διαβάσετε, πρόκειται για μεγάλο post, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΙΚΟ:

#8 πρώτη κουβέντα της Ηρούς στο παιχνίδι, έχει φροντίσει να αθωώσει κάποιους πολίτες που μπορεί να πάρει με το μέρος της, αλλά και να επιτεθεί σε άτομα που δεν μιλάνε πολύ. Σίγουρα όμως έχει κατηγορήσει και συνδολοφόνους της. Συγκρατώ από τα λόγια της "δε θα διάλεγα έναν εκ τους Bill, fandago, fantasmenos" θεωρώ ότι με έβαλε στην τριάδα ακριβώς για να μην της κάνω επίθεση (όποτε της έκανα φεύγαμε και οι δύο με συνοπτικές διαδικασίες). Έβαλε όμως και τον fantasmenos ίσως για τον ίδιο λόγο, ίσως για να τον καλύψει. Τόνισε ότι δεν θεωρεί ότι θα μπει γιατί έχει μπει 2 συνεχόμενες. Σε αυτούς που κατέληξε είναι οι "Angie_Ann, Lorien, Nininaou, Pitg21,Kakerlak, Jrot6, Neraida" από τους οποίους μόνο οι Angie_Ann και ο Jrot6 έχουν μείνει στο παιχνίδι. Με το σκεπτικό ότι πάντα κατηγορείς και 1-2 δολοφόνους για ξεκάρφωμα είτε η Angie είτε ο jrot είναι σίγουρα δολοφόνοι!

#16 όπως παρατήρησε και η xanp είναι η πρώτη φορά που η Neraida κάνει τέτοιο post δίνοντας ρόλους. Μάλλον κάτι ήξερε και επειδή αποκλείεται να ήταν δολοφόνος, τότε ήταν ή τσιράκι ή ρουφιάνα για να ξέρει ρόλους. Αν ο fantasmenos δεν είναι τσιράκι, ούτε ρουφιάνος (θα εξηγήσω αργότερα γιατί) τότε μόνο η Neraida θα μπορούσε να έχει τέτοιο ρόλο. Η Neraida λοιπόν ψήφισε fantasmenos και αργότερα το άλλαξε σε pitg21 υποθέτω για να μην τη θεωρήσουν ρουφιάνα.

#20 η Ηρώ, υποπτεύθηκε τη Neraida και της απάντησε κατευθείαν υποστηρίζοντας τον fantasmenos (γιαυτό και η Neraida έκανε τον κινέζο και άλλαξε ψήφο). Παρόλα αυτά η Ηρώ στο #30 συνέχισε την επίθεση της σε αυτήν στην οποία η Neraida με το μακροσκελέστατο για τα δεδομένα της #32 της απαντάει. Έπειτα στα #34 #35 #36 #37 #54 #55 μπαίνει και ο fantasmenos στο παιχνίδι και την πέφτει στη Neraida. Αργότερα στο #53 η Ηρώ ψηφίζει τελικά Neraida αφού την ψήφισα πρώτα εγώ για τους γνωστούς προσωπικούς λόγους και στο #56 την ψηφίζει και η Corpse

#39 μόλις η kakerlak την πέφτει στην Ηρώ ο fantasmenos στο #41 έρχεται να την υποστηρίξει και γίνεται πάλι μια κόντρα στα #42 #44 #52 (ψηφίζει η κακερ την Ηρώ) #58 και στο #62 ψηφίζει ο fantasmenos την kakerlak. Αργότερα στο #95 την ψηφίζει και η Ηρώ. Λίγο πιο μετά, έρχεται η σιωπηλή μέχρι τότε Angie_Ann και ψηφίζει και αυτή kakerlak δηλώνοντας συνεχώς μπερδεμένη. Στον επόμενο γύρο η fantasmenos την ξαναψηφίζει στο #131 αλλά ΚΑΙ στο #173. Πολύ μετά έρχεται και η Angie σε άλλο γύρο να συμπληρώσει το τρίο και να ψηφίσει ΚΑΙ αυτή kaker στο
#230. Αυτά όσο η kaker δεν έβγαινε σε φανερή ψηφοφορία.

#105 ο κύριος vendetta, θεωρεί αθώα την Ηρώ και ένοχη την kakerlak και με υποστηρίζει. Επίσης αφήνει υποννούμενα ότι ο pitg21 συνεργάζεται με την kakerlak.

#113 η Ηρώ ουσιαστικά κάνει ξεκάθαρο ότι οι δολοφόνοι δολοφονούν έτσι ώστε να μην κινήσουν υποψίες, το οποίο φαίνεται τήρησαν μέχρι τώρα.

#119 ο fantasmenos στηριζόμενος στο ότι κανείς δεν θα περιμένει να είναι ξανά δολοφόνος, κάνει τον τρελό και ψηφίζει Vkey που έχει ήδη δολοφονηθεί. :confused:

#121 η Ηρώ άρχισε να κατηγορεί τον fantasmenos για να αποστασιοποιηθεί. Η Corpse μάλιστα τον ψηφίζει στο #124 ενώ θεωρεί πιθανότερο να είναι τσιράκι (ο fantasmenos της απαντάει αστειευόμενος στο #126 και συνεχίζουν στο#130 #132 #133 #136 ) . Έτσι πέτυχε να θεωρούμε ως τώρα ότι επίσης δεν συνεργάζεται μαζί του. Το ίδιο κάνει και η kajira που ψηφίζει fantasmenos στο #127. Αργότερα η fantasmenos αρχίζει να κατηγορεί την Ηρώ στα #232 και #242 δηλώνοντας ότι τόση ώρα έπαιζε παιχνίδι. Αυτό συμπίπτει με την φανερή ψηφοφορία όπου η kakerlak κινδύνευε να βγει, άρα δεν ήθελε να έχει ψηφίσει πολίτη. Το ίδιο κάνει και η Angie_Ann στο
#243. Έπειτα ακολουθεί μία "κοντρίτσα" μεταξύ Ηρούς, fantasmenos που μας πείθει (τουλάχιστον εμένα) ότι η Ηρώ και ο fantasmenos δεν είναι στο ίδιο στρατόπεδο. Αφού εγώ είχα τον fantasmenos για κακό, λογικό είναι να αθωώνω την Ηρώ. Δεν βάζω όλα τα μηνύματα είναι ήδη πολλά. Στο #272 έρχεται η Corpse που γενικά δεν μιλάει πολύ, να ψηφίσει και αυτή Ηρώ, ενώ η διαφορά της με την kakerlak είναι μεγάλη οπότε δεν ανησυχεί μήπως και βγει.

#143 η Angie_Ann συνεχίζει να λέει ότι είανι μπερδεμένη και αθώα, όπως και στα #148 #151 #239 και στο #158 τρέχει να υπερασπιστεί τον εαυτό της μόλις την έβαλα στους υποπτους. Στο
#241 μάλιστα, θέλοντας να ηρεμήσει κάποιους που κατηγόρησε στο 158, λέει ότι μπορεί να έβαλε και πολίτες μέσα (σωωωωπα)

#154 είναι το πιο σημαντικό post που έχω κάνει και μάλλον το πιο πετυχημένο. Όντως τα ονόματα των Jrot, fantasmenos, Angie_Ann, Ηρώ, Corpse (αλλά γιατί όχι και vendetta) είναι στις σωστές κατηγορίες με τη σωστή αναλογία. Κάποιος από αυτούς είναι το τσιράκι και κάποιος πολίτης.

#165 από τις λίγες φορές που μιλάει μου μιλάει χωρίς να μου την πέσει που τον κατηγορήσα θεωρεί ότι "Μεταξυ Angie_ann και Kakerlak πιστευω οτι κρυβεται μια δολοφονος" (πλέον ξέρουμε ποια ψήφισε άρα είναι η άλλη) και ψηφίζει στο άσχετο Resident.

#167 η Ηρώ κάνει παρατήρηση στην Angie και καλοπιάνει εμένα και Resident. Ψηφίζει τελικά kakerlak

#168 και #169 fantasmenos και vendetta φαίνεται να την πέφτουν στην Resident και στο #178 ο πρώτος την ψηφίζει.

Από τα posts 180 και μετά δέχομαι αρκετές θετικές από xanp και Ηρώ συμφωνόντας ο ίδιος κυρίως με την xanp για να φτάσω στο σημείο να παραξενευτώ στο
#215 που συμφωνούν γενικά μαζί μου. Προφανώς η Ηρώ βολευόταν με όσα έλεγα, όπως και ο fantasmenos. Αργότερα θα έρθει και η Ηρώ στο #227 να κάνει την παρατήρηση και καλά ότι κάτι δεν κάνουμε καλά.


Τα υπόλοιπα τα έχετε πιο φρέσκα και δεν έχει νόημα να κάνω πιο μεγάλο το κείμενο. Δέχομαι ότι ήμουν πολύ κορόιδο και ότι έπαιξαν πολύ καλά τον αλληλοσυγκρουόμενο ρόλο τους οι δολοφόνοι. Η Ηρώ είδε ότι την υποστήριζα και δεν μίλησε καθόλου για να μην μου κινήσει τις υποψίες, αν έπεφτε σε αντιφάσεις. Πραγματικά λυπάμαι που έφερα τους πολίτες ως εδώ και τώρα μου είναι ξεκάθαρο γιατί με άφηναν τόση ώρα οι δολοφόνοι μέσα. Ήξεραν ότι έχω ψηφίσει φαινομενικά περισσότερους πολίτες από αυτούς άρα εγώ ήμουν πιο ύποπτος.

Μπορούμε όμως να νικήσουμε! Για μένα είναι ξεκάθαροι οι δολοφόνοι και αυτό θα φανεί στην επόμενη φανερή ψηφοφορία. Το θέμα είναι ότι μέχρι τότε θα είναι αργά. Είναι 4 τώρα (με ένα τσιράκι) και θα είμαστε 5 μετά τη δολοφονία. Αρκεί να σκοτώσουμε τους 3 και κερδίσαμε! Δεν πρέπει να γίνει άλλο λάθος... :/:

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως πιστεύετε άτομα που δεν στηρίζονται στην όλη πορεία του παιχνιδιού, αλλά μόνο στο γεγονός ότι εγώ στήριξα την Ηρώ. Δεν διεκδικώ το αλάθητο άλλωστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Η ψήφος μου στον fantasmeno και ανάλογα τις πορείας κρίνω.

εντιτ: Συμφωνώ με όσα είπες οι παρατηρήσεις σου ήταν πολύ εύστοχες σίγουρα η Ηρώ μέσα στη τετράδα της για δολοφόνους έδωσε και δολοφόνους για να απαλλαχθούν. είχε πει

RE (πλέον νομίζω ότι είναι πολίτης)
Angie_Ann
Corpse

Bill_Slayer(πιστεύω ότι και εδώ λάθος κάναμε και τον βγάλαμε πολίτης είναι)
Kakerlak -->πολίτης

Angie_Ann
corpse
Fantasmenos
είναι η συν-δολοφόνοι της

με απασχολεί πολύ και ο jrot6 γιατί όντως περνάει απαρατήρητος...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λοιπόν πολύ χαίρομαι με αυτά που βλέπω! Επιτέλους επιβεβαιωνόμαστε με τον φαντασμένο και την Ρέσιντεντ στα λεγόμενα μας!
Χαίρεσαι γιατί πέτυχε το σχέδιο σας. Και εγώ θα χαιρόμουν :/:
Ήξερα από την αρχή ότι η Κάκερλακ ήταν αθώα. Είναι σχεδόν απίθανο να την έβαζαν δολοφόνα.
Μόνο 3 ρόλοι ξέρουν ποιοι είναι σίγουρα αθώοι και σε αυτούς δεν εντάσσεται ο πολίτης.
Αποτυχημένο κάρφωμα, χεχε. Ποιον να είπε ποιόν να είπε; Από fa ξεκινά και τελειώνει σε ntasmenos. Για αυτό ήθελα να βγει ο fandago για να βγουν δύο σε ένα. Δυστυχώς όμως δεν έγινε αυτό. Το αναφέρω σε αυτούς που αναρωτήθηκαν γιατί αλλαξα την ψήφο μου στον fandago.
εδώ μας λες ξεκάθαρα ότι ΔΕΝ είσαι ρουφιάνος, γιατί αλλιώς το κάρφωμα τους θα είχε πετύχει. Άρα μένουν μόνο 2 ρόλοι για να έχεις και αυτοί είναι ΚΑΚΟΙ. Δυστυχώς για σένα πέφτεις πολύ εύκολα σε αντιφάσεις ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
Τεσπά αύριο μάλλον με δολοφονούν (δειλοί δολοφόνοι φοβάστε να με αφήσετε στο παιχνίδι :P). Καλό θα ήταν η νοσοκόμα αν παίζει να προστατεύσει κάποιον άλλο πάντως. Θέλω να δω αν προβλέψω και αυτό!
Καλό ξεκάρφωμα, προκαλείς και καλά τους δολοφόνους, για να πεις μετά ότι δεν σε δολοφόνησαν επειδή τους προκάλεσες. Έξυπνο :)
Εάν πραγματικά συνέχιζες το διάλογό σου με το fandago "εντός" του παιχνιδιού και έλεγες όλα όσα είπες πιο πάνω νομίζω θα ήσουνα πολύ πιο πειστικός από όταν είπες ότι θα πας να πέσεις από την Ακρόπολη...
Ακριβώς γιατί ΔΕΝ είχε πειστικά επιχειρήματα!
Fandago darling η ψηφος μου δικη σου :-*

ps. fantasmene.. :clapup:
(:knife:)
Έτσι και εσύ Ιούδα! Σε δασκαλέψανε καλά ε;
Fandago και από μένα, νομίζω είναι προφανές πια πως είναι συνδολοφόνος της Ηρούς, μετά από τόση συνεργασία..
Τώρα τι να σκεφτώ για σένα; :confused:
Πριν αρχίσω το διάβασμα έχω να πω οτι δεν μου κάθεται καλά η ενοχή του fandago! Κάνει, κατά την γνώμη μου, πολύ μπαμ για να είναι δολοφόνος!
Δεν σου κάθεται καλά γιατί σε όλο το παιχνίδι έπαιζα όπως ο fandago που ήξερες. Δεν σταμάτησα λεπτό να μιλάω! Και ναι κάνει μπαμ ΤΩΡΑ ότι είμαι δολοφόνος, περίμενα τουλάχιστον να μου καταλογίζετε ότι δεν θα άφηνα να φανεί τόσο ότι συνεργάζομαι με την Ηρώ. :/:

Θα ψηφίσω και εγώ fantasmenos. Είμαι πεισμένος πλέον ότι η ΣΕ στηρίχθηκε ακριβώς στο ότι δεν θα τον υποπτευθούμε και τον έβαλε για άλλη μια φορά δολοφόνο. Δυστυχώς για εμάς πρέπει να φάγαμε τον μοναδικό που θα μπορούσε να μας δείξει τον fantasmenos από την αρχή, την ρουφιάνα Neraida. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Καταρχάς fandago δεν σε πιστεύω. Και όταν ήμασταν συνδολοφόνοι με τον jrot6 για να "καλύψεις" αυτόν [εμένα δεν με είχαν υποψιαστεί] αναγκάστηκες να θυσιαστείς. Και με μακροσκελέστατα ποστ με ΠΟΛΛΑ επιχειρήματα. Άρα αυτό:
Δεν σου κάθεται καλά γιατί σε όλο το παιχνίδι έπαιζα όπως ο fandago που ήξερες. Δεν σταμάτησα λεπτό να μιλάω! Και ναι κάνει μπαμ ΤΩΡΑ ότι είμαι δολοφόνος, περίμενα τουλάχιστον να μου καταλογίζετε ότι δεν θα άφηνα να φανεί τόσο ότι συνεργάζομαι με την Ηρώ.
δεν μου λέει κάτι. Η Ηρώ δήλωσε ρουφιάνο για 2 λόγους. Και να σωζόταν χτες θα έβγαινε στανταράκι σήμερα που ΚΑΙ πάλι θα φαινόταν ότι είναι δολοφόνος. Είχατε πίστη ότι έχετε βρει το ρουφιάνο [βάλατε και την χανπ να κάνει ένα ποστ περί σιγουριάς και "Στριμώγματος"] και θεωρήσατε ότι έχετε κερδίσει.

Τώρα που κάνατε λάθος ήρθαν τα πάνω κάτω. Για αυτό η xanp ζήτησε αριθμό απλών πολιτών. Για να δείτε αν αξίζει να ρισκάρετε κι άλλο. Προφανώς αφού δεν ήταν αυτός που είπατε έχετε μια εναλλακτική. Πιθανά να είσαι και εσύ η φωνή στο msn που υποστήριζε ότι κάποιος άλλος είναι ο ρουφιάνος από αυτόν που πλειοψηφικά αποφασίσατε. Μόλις έκανα ποστ η xanp βιάστηκε να συμφωνήσει μαζί μου λέγοντας ότι συνήθως η ΣΕ ΔΕΝ λέει απλούς πολίτες και το έγραψε εκ παραδρομής. Ψέμα.Πάντα η ΣΕ λέει αριθμό απλών πολιτών όταν ανακοινώνει τέτοια πληροφορία.

xanp... Έχεις καρφωθεί ανεπανόρθωτα.

...

Για μένα πιθανότητες τσιρακίου-4ου δολοφόνου έχουν vendetta και Phoebe.

Και τα λέω τώρα γιατί αφού πλέον έπαψα με την κρίση χαζομάρας που είχα πάθει τις προηγούμενες μέρες να εξυπηρετώ τους δολοφόνους, πλέον τα ψωμιά μου είναι μετρημένα.

Προφανέστατα παραμένω στον fandago.


[αν έχετε δίκιο για τον fantasmeno πάντως εγώ του βγάζω το καπέλο και πραγματικά δεν θα με πειράξει να χάσω από αυτόν πάντως!]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Γράφοντας αυτά και σκεφτόμενη πόσο πονηρός είναι ο φαντασμένος, σε άλλο παιχνίδι έχει πει (μέσες- άκρες) οτι ο καλύτερος τρόπος για να κερδίσει ένας δολοφόνος είναι να προδίδει τους συνδολοφόνους του, θα ψηφίσω φαντασμένο! Τον φανταγκο θα τον αφήσω για αύριο, αν ζω, για να δω την ιδιότητά του!

Σε αυτό το σημείο θα συμφωνήσω απόλυτα με τη Φοίβη...
fantasmene σου δίνω ωστόσο την ευκαιρία να μου δώσεις τις απαντήσεις που μου χρωστάς από χτες...Μέχρι τις 8 (ελπίζω δηλαδή) εδώ θα είμαστε...
Προς το παρόν...
fantasmenos και από μένα για αυτήν την ψηφοφορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καταρχάς fandago δεν σε πιστεύω. Και όταν ήμασταν συνδολοφόνοι με τον jrot6 για να "καλύψεις" αυτόν [εμένα δεν με είχαν υποψιαστεί] αναγκάστηκες να θυσιαστείς. [...]
πλέον τα ψωμιά μου είναι μετρημένα.

Προφανέστατα παραμένω στον fandago.
[αν έχετε δίκιο για τον fantasmeno πάντως εγώ του βγάζω το καπέλο και πραγματικά δεν θα με πειράξει να χάσω από αυτόν πάντως!]
Μπορεί να χρειάστηκε να θυσιαστώ οποιαδήποτε φορά, αλλά σίγουρα όχι σε φανερή ψηφοφορία όπου το ότι θα ήμουν συνεργός θα έκανε ΜΠΑΜ! Δεν είμαι τόσο ηλίθιος φυσικά να στηρίζω μια δολοφόνα ψηφίζοντας πολίτη σε φανερή ψηφοφορία! :confused:

Σαφώς και πλέον τα ψωμιά σου είναι μετρημένα, γιατί με την ψήφο σου αυτή είμαι σίγουρος ότι εσύ θα δολοφονηθείς αφού είσαι πολύ καλή παίκτρια, πολύ ασταθής ως τώρα στις ψήφους και έχεις ψηφίσει κάτι που ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕΙ! Απορώ γιατί δεν το βλέπεις δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λίστα για Παρασκευή 28/11

Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα γράμματα

  1. Angie_Ann >> fandago
  2. Corpse Bride >> fandago
  3. fandago >> fantasmenos
  4. fantasmenos >> fandago
  5. Jrot6 >>
  6. Kajira >> fandago
  7. Phoebe >> fantasmenos
  8. Resident Evil >> fandago
  9. Vendetta >> fantasmenos
  10. Xanp >> fantasmenos

Ψήφοι



5 fandago
4 fantasmenos


Αποχωρήσεις

1. Neraida >> ψηφοφορία #64 (no ιδιότητα :P)
2. Vkey >> δολοφονία #111 (???)
3. pitg21 >> ψηφοφορία #149 (πολίτης)
4. Lorien >> αποχώρηση λόγω 2 συνεχόμενων απουσιών
5. Lorelai >> αποχώρηση λόγω 2 συνεχόμενων απουσιών
6. Bill >> δολοφονία #219 (πολίτης)
7. Bill_Slayer >> ψηφοφορία #291 (???)
8. Nininaou >> δολοφονία #343 (???)
9. kakerlak >> ψηφοφορία #414 + #421 (πολίτης)
10. Ηρώ >> άστοχη μαντεψιά ρουφιάνου (δολοφόνος)



Απουσίες

1 Angie_Ann
1 jrot6
1 pitg21
1 xanp




(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Αύριο Παρασκευή 28/11 μαθαίνετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Ναι έχεις δίκιο Αθηνά δε το σκέφτηκα καθόλου έτσι απλά το διατύπωσα έτσι γιατί πάντα ανακοινώνουν πως στο παιχνίδι έχουν μείνει π.χ. 2 καθαροί πολίτες.

Αθηνά διάβαζε καλύτερα μπορείς να το κάνεις μην χάνεις την ψυχραιμία σου. Επίσης δεν ξαναμπαίνω σε κόντρα ανούσια μαζί σου εκτός και αν τώρα θες να κερδίσουν χρόνο οι δολοφόνοι οπότε το επιδιώκεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Nομίζω ο πίνακας μιλάει από μόνος του.

Και μιας και είναι πασίγνωστο [το έχει δηλώσει] ότι ο jrot6 δουλεύει τα πρωινά πιστεύω ότι ΔΕΝ θα δολοφονηθεί για να έχουν μια ελπίδα ΑΝ ψηφίσει να "Σώσει" τον fandago. Και μάλιστα σίγουρα θα δολοφονηθεί άνθρωπος που έχει ψηφίσει fandago ώστε να προσπαθήσει μετά ο ίδιος να πείσει ότι.."ορίστε, ο fantasmenos κινεί τα νήματα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και μιας και είναι πασίγνωστο [το έχει δηλώσει] ότι ο jrot6 δουλεύει τα πρωινά πιστεύω ότι ΔΕΝ θα δολοφονηθεί για να έχουν μια ελπίδα ΑΝ ψηφίσει να "Σώσει" τον fandago. Και μάλιστα σίγουρα θα δολοφονηθεί άνθρωπος που έχει ψηφίσει fandago ώστε να προσπαθήσει μετά ο ίδιος να πείσει ότι.."ορίστε, ο fantasmenos κινεί τα νήματα"
Μπράβο Αθηνά, παίζεις καλύτερα τον ρόλο τους και από τους ίδιους... :/:

Πραγματικά είναι αστείο το γεγονός ότι πιστεύεις κάποιον που ανέκαθεν έκανε τσατσιές σαν δολοφόνος και που τώρα πέφτει σε αντιφάσεις και όχι εμένα που σε όλο το παιχνίδι δεν έχω πέσει σε καμία, μόνο και μόνο γιατί μιλάω πολύ λογικά και άρα είμαι δολοφόνος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Σαφώς και πλέον τα ψωμιά σου είναι μετρημένα, γιατί με την ψήφο σου αυτή είμαι σίγουρος ότι εσύ θα δολοφονηθείς αφού είσαι πολύ καλή παίκτρια, πολύ ασταθής ως τώρα στις ψήφους και έχεις ψηφίσει κάτι που ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕΙ! Απορώ γιατί δεν το βλέπεις δηλαδή.
Θα φταίει ότι και πριν που "έβλεπα" δεν κατάφερα και πολλά.;)

Και επίσης... ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΝΑ ΜΕ ΛΕΤΕ ΚΑΛΗ ΠΑΙΚΤΡΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΙΦΑΝΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙ ΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΥΡΟ ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΣΤΗ ΠΑΙΚΤΡΙΑ! [αποκορύφωμα φυσικά το ότι έσωσα την Ηρώ σε ψηφοφορία! :mad:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
επίσης φεύγω από το πισί και θα επιστρέψω μετά τις 2 οπότε αν μου πείτε κάτι δεν θα μπορέσω να απαντήσω [πιθανά να μην μπορέσω να απαντήσω και καθόλου δλδ!]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και επίσης... ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ ΝΑ ΜΕ ΛΕΤΕ ΚΑΛΗ ΠΑΙΚΤΡΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣΙΦΑΝΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙ ΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΥΡΟ ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΙΣΤΗ ΠΑΙΚΤΡΙΑ! [αποκορύφωμα φυσικά το ότι έσωσα την Ηρώ σε ψηφοφορία! :mad:]
Προσωπικά το λέω με το σκεπτικό ότι είσαι από τους πιο επικίνδυνους παίκτες για έναν δολοφόνο, όπως και εγώ. Απλά πιαστήκαμε και οι δύο κορόιδα. Απλά εσύ δεν θες να το δεις. :/:

Φυσικά και δεν θα δολοφονούσαν κανέναν εκ των Angie, Corpse, fantasmenos γιατί είναι δολοφόνοι οι ίδιοι και ανάμεσα σε σένα και kajira φυσικά θα δολοφονούσαν εσένα. Λες να ανησυχούν από την kajira; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και μιας και είναι πασίγνωστο [το έχει δηλώσει] ότι ο jrot6 δουλεύει τα πρωινά πιστεύω ότι ΔΕΝ θα δολοφονηθεί για να έχουν μια ελπίδα ΑΝ ψηφίσει να "Σώσει" τον fandago.
Ούτε σε αυτό έχεις δίκιο, γιατί ΑΝ ο jrot είναι το τσιράκι όπως κατέληξα πιο πάνω, τότε φυσικά και θα ψηφίσει αυτό που θέλουν οι δολοφόνοι, δηλαδή fandago! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top