Travelling Buddies

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Όταν ήμουν Σκωτία είχα διαβάσει σε κάποια περιοδικά για την μόδα των "ταξιδιωτικών φίλων". Το να βρεις μέσω ποικίλων μεθόδων (το internet είναι η πιο συνηθισμένη μάλλον) άτομα που θέλουν να πάνε σε μέρη που θες κι εσύ, να συζητήσετε για να δείτε αν ταιριάζετε, να βγείτε, και να κανονίσετε να πάτε μαζί ταξίδι.

Δεν είναι λίγες οι φορές που το έχω σκεφτεί σαν ιδέα, καθώς μου αρέσουν τα ταξίδια, αλλά δυστυχώς δεν έχουν όλοι οι φίλοι μου ίδιες προτιμήσεις ή οικονομική άνεση, οπότε αν έπρεπε να ακολουθώ τους άλλους θα αναγκαζόμουν να πηγαίνω συνέχεια εντός των συνόρων της Γηραιάς Ηπείρου.

Εσείς θα το κάνατε ή το έχετε κάνει? Απόψεις, εμπειρίες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οταν ταξιδευα ιταλια, γνωριζα κοσμο και ταξιδευα με αυτους (βραχυπροθεσμα, για το επομενο 2μερο) η μακροπροθεσμα(ολο το υπολοιπο σχεδον ταξιδι) ετσι.
το ιδιο και ισπανια, κυριως βαρκελωνη.
τους γνωριζα εκει, ειναι το πιο ευκολο πραγμα του κοσμου!

και το πιο κοινοτυπο για εναν traveller (οχι τουριστα, μονο traveller!) ειναι να ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΑ. για τους λογους που αναφερεις και για πολλους ακομα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
το έχω κάνει και όσες φορές το έχω επιχειρήσει μου έχει βγει σε πολύ καλό!!!

Σε λίγες μέρες φεύγω για Μαδρίτη-Τολέδο!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Το αγόρι μου το έχει κάνει ουκ ολίγες φορές... δηλαδή έχει υπάρξει traveller και έχει περάσει καταπληκτικά....και δεν το αλλάζει πλέον με τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω ταξιδέψει μόνη χωρίς να ξέρω ότι σε κάποια φάση(ακόμα και λίγο μακροπρόθεσμη) θα συναντήσω άτομα. Σκέφτομαι να το κάνω φέτος και για τον συγκεκριμένο λόγο με ενδιαφέρει πολύ να έβρισκα 1 travel buddy!:P Δεν με ενδιαφέρει ο χαρακτηρισμός του traveller ή του τουρίστα, θέλω να κάνω εναλλακτικά πράγματα ας πούμε, θέλω να σαπίσω κι 1 απόγευμα για ψώνια. Δεν με νοιάζει η όποια ταμπέλα, αλλά να περάσω καλά!:1eye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
χμ... καλα ειναι, ναι... αλλα εμενα με ενδιαφερει και η ταμπελα, εφοσον απο πισω κρυβει μια ιδεολογια στην οποια εμφανως δεν ανηκω (τουριστας)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top