Υπερδύναμη

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Women are on fire today.
Πάντως, δεν κάνω πλάκα. Έχει πει ότι οι άντρες δεν ασχολούνται καθόλου με τα πνευματικά χαρακτηριστικά μια γυναίκας, βλ. μυαλό, τρόπο σκέψης, γενικότερα ενδιαφέροντα, επαγγελματική θέση, απόψεις κτλ και το είχε παρουσιάσει μάλιστα ως "αυτό είναι η αλήθεια, σας αρέσει δε σας αρέσει, τα υπόλοιπα είναι περιτύλιγμα". Δηλαδή, το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι η εμφάνιση μαζί με τα γενικότερα "γυναικεία" χαρακτηριστικά και όλα τα υπόλοιπα θα τα αναφέρουν μόνο και μόνο για την ρίξουν, να τους προσέξει και όλα αυτά.
Αυτό δε μ' αρέσει και δεν το πιστεύω. Άρα, ναι, το ρήμα που επέλεξε.. η γλώσσα μιλάει από μόνη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δηλαδή, το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι η εμφάνιση μαζί με τα γενικότερα "γυναικεία" χαρακτηριστικά και όλα τα υπόλοιπα θα τα αναφέρουν μόνο και μόνο για την ρίξουν, να τους προσέξει και όλα αυτά.

Δεν ισχύει καθόλου αυτό. Απλά μερικοί άντρες θέλουν να είναι υπεράνω στη σχέση λόγω ανασφάλειας οπότε δε θέλουν η σύντροφος τους να είναι πιο έξυπνη ή να έχει απόψεις και γενικά ενδιαφέροντα όπως γράφεις. Τέτοιοι άντρες βρίσκουν και αντίστοιχες γυναίκες. Δεν είναι όλοι οι άντρες έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Συμφωνώ μαζί σου. Κι εδώ μπαίνει η διάκριση ανάμεσα σ' αυτούς που 'βλέπουν' γυναίκες, και σ' αυτούς που 'γνωρίζουν'. Έτσι έχω καταλάβει κι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό πάντως, αν αφήσουμε το πιθανό τρολάρισμα στην άκρη, είναι μια καλή εξήγηση για πολλές από τις απόψεις σου.
Δεν γνωρίζεις γυναίκες, μόνο βλέπεις (?)

Σου βγάζω το καπέλο γιατί με έχεις ψυχολογήσει βαθύτατα. Η αλήθεια είναι πως είμαι ένας βαθειά μισογύνης άνθρωπος που βλέπω τις γυναίκες σαν ένα κομμάτι κρέας. Η ιδανική γυναίκα για μένα πρέπει να ξέρει μόνο ανάγνωση για να μου διαβάζει τους τίτλους της εφημερίδας και να είναι τουλάχιστο στο επίπεδο της Angelina Jolie εμφανισιακά και του Μποτρίνι μαγειρικά αλλιώς δεν της ρίχνω ούτε βλέφαρο. Καλά αν έχει τελειώσει και λύκειο τότε είναι που με πιάνει η ανασφάλειά μου και αρχίζω και τρέχω. :D

Πάντως, δεν κάνω πλάκα. Έχει πει ότι οι άντρες δεν ασχολούνται καθόλου με τα πνευματικά χαρακτηριστικά μια γυναίκας, βλ. μυαλό, τρόπο σκέψης, γενικότερα ενδιαφέροντα, επαγγελματική θέση, απόψεις κτλ και το είχε παρουσιάσει μάλιστα ως "αυτό είναι η αλήθεια, σας αρέσει δε σας αρέσει, τα υπόλοιπα είναι περιτύλιγμα". Δηλαδή, το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι η εμφάνιση μαζί με τα γενικότερα "γυναικεία" χαρακτηριστικά και όλα τα υπόλοιπα θα τα αναφέρουν μόνο και μόνο για την ρίξουν, να τους προσέξει και όλα αυτά.
Αυτό δε μ' αρέσει και δεν το πιστεύω. Άρα, ναι, το ρήμα που επέλεξε.. η γλώσσα μιλάει από μόνη της.

Όχι, αυτό κατάλαβες εσύ ότι είπα, διότι μάλλον το πήρες προσωπικά. Αυτό που είπα ήταν πως οι περισσότεροι άντρες κρίνουν εμφανισιακά πρωτίστως και δεν θα κάνουν κάτι με μια γυναίκα που δεν τους αρέσει εμφανισιακά. Αυτό δεν σημαίνει πως το μυαλό, ο χαρακτήρας ή τα ενδιαφέροντα δεν έχουν σημασία, έχουν και την περισσότερη κιόλας όταν μιλάμε για μακρόχρονες σχέσεις. Αν και δεν είναι λίγοι οι άντρες (οι πιο ανόητοι κατ'εμέ) που θα παραβλέψουν πολλά βασικά ελαττώματα χαρακτήρα αν η άλλη είναι hot. Όσον αφορά τα υπόλοιπα, δηλαδή το πόσα λεφτά βγάζεις, το αν έχεις δουλειά με κύρος, πέντε πτυχία και διατάζεις ένα λόχο, συγνώμη που στο λέω αλλά δεν ενδιαφέρουν καθόλου την συντριπτική πλειοψηφία των ανδρών. Αυτά είναι κυρίως πράγματα που κοιτάνε οι γυναίκες.

Τώρα όσον αφορά εμένα προσωπικά επειδή έβγαλες κάποια πορίσματα, θα σου πω πως όπως πιθανότατα γνωρίζεις πολύ καλύτερα από εμένα καθώς ήμουν ανεπίδεκτος μαθήσεως στην έκθεση, ο συλλογισμός από το γενικό στο ειδικό είναι τις περισσότερες φορές εσφαλμένος. Το ότι μιλάω για το τι θέλει και πως κρίνει η πλειοψηφία των ανδρών και γυναικών (γενικό) δεν σημαίνει πως κάνω κι εγώ το ίδιο (ειδικό). Οπότε καλό θα ήταν να μην υποθέτεις, όχι γιατί προσβάλλομαι. κάθε άλλο, αλλά επειδή είναι κυρίως άσκηση στη ματαιοπονία.

Πάντως κάτι που έχω παρατηρήσει, είναι πως όταν εκφράζω αντισυμβατικές απόψεις πράγμα που κάνω συχνά, συνήθως ο συνομιλητής σπεύδει να με κατηγοριοποιήσει και να με βάλει σε κάποιο κουτάκι, όπως φασίστας, μισογύνης, σεξιστής κτλ κυρίως διότι αυτό του δίνει το δικαίωμα να απορρίψει μετά ότι και αν πω ως προιόν της παραφροσύνης μου. Λίγοι είναι οι άνθρωποι άλλωστε που προτιμούν αλήθειες που δεν τους αρέσουν απ'το να πιστεύουν ότι τους κάνει να αισθάνονται καλά (και όχι δεν αναφέρομαι σε σένα :)). Αν παρόλα αυτά θέλετε ταμπέλα την βάζω και μόνος μου. "Κυνικός".

Θα κλείσω με μια ρήση ενός αρχαίου του οποίου το όνομα μου διαφεύγει καθώς ήμουν σκράπας και στα αρχαία.

"Είναι σημάδι ενός μορφωμένου μυαλού να είναι σε θέση να είναι πρόθυμος να εξετάσει μια σκέψη χωρίς να την αποδεχθεί."

ΥΓ. Το ρήμα που χρησιμοποίησα αρχικά ήταν κυρίως προϊόν της απρόσεχτης φύσης μου και την αδυναμίας εύρεσης καλύτερης λέξης (είπαμε ανεπίδεκτος στα γλωσσικά), δεν είχε τόσο βαθειά σημασία όσο του έδωσες. Αλλά που θα πάει θα διορθωθώ.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ω! Το πήρες πολύ βαριά σε σχέση με αυτό που ήταν. Καλώς ή κακώς οι λέξεις που επιλέγουμε δεν είναι τυχαίες και υπάρχει ολόκληρη διεργασία από πίσω και χωρίς να το καταλαβαίνουμε, μάλιστα. Δεν δείχνει καμία απρόσεκτη φύση, ούτε αδυναμία. Δεν πρόκειται για περίεργες λέξεις, μη συχνές κτλ. Είναι κοντά σημασιολογικά, αλλά έχουν διαφορές. Μπορείς να ηρεμήσεις. Είσαι εντάξει. :P

Ούτε σε μείωσε κανείς. Ήταν απλά μία παρατήρηση. Ίσως, γενικότερα, οι άντρες (ή και οι γυναίκες) να χρησιμοποιούν το βλέπω σε τέτοιο πλαίσιο. Ίσως, σήμαινε κάτι άλλο. Δεν μπορώ να το ξέρω.

Τέλος, η αλήθεια είναι πως συνήθως μου λένε ότι κοιτάζω και την άλλη άποψη, λέω συχνά "έχεις δίκιο", όταν το πιστεύω και πολλές φορές αλλάζω την αρχική μου άποψη, όταν βλέπω ότι είχε κενά. Από εκεί και πέρα, συχνά έχεις πει διάφορα για τις γυναίκες, τα οποία μου φαίνονται περίεργα. Σε άλλα θέματα, έχω παραδεχτεί (είτε μέσα μου, είτε το έγραψα), ότι μοιάζουν λογικά αυτά που λες εσύ ή οι άλλοι, ακόμη κι αν δε συμφωνούσα αρχικά. Αυτά. Δεν κολλάει και στο θέμα εξάλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ω! Το πήρες πολύ βαριά σε σχέση με αυτό που ήταν. Καλώς ή κακώς οι λέξεις που επιλέγουμε δεν είναι τυχαίες και υπάρχει ολόκληρη διεργασία από πίσω και χωρίς να το καταλαβαίνουμε, μάλιστα. Δεν δείχνει καμία απρόσεκτη φύση, ούτε αδυναμία. Δεν πρόκειται για περίεργες λέξεις, μη συχνές κτλ. Μπορείς να ηρεμήσεις. Είσαι εντάξει. :P

Ούτε σε μείωσε κανείς. Ήταν απλά μία παρατήρηση. Ίσως, γενικότερα, οι άντρες (ή και οι γυναίκες) να χρησιμοποιούν το βλέπω σε τέτοιο πλαίσιο. Ίσως, σήμαινε κάτι άλλο. Δεν μπορώ να το ξέρω.

Έτοιμος ήμουν να χτυπήσω δύο xanax από την σύγχυση, καλά που με πρόλαβες :P

Τέλος, η αλήθεια είναι πως συνήθως μου λένε ότι κοιτάζω και την άλλη άποψη, λέω συχνά "έχεις δίκιο", όταν το πιστεύω και πολλές φορές αλλάζω την αρχική μου άποψη, όταν βλέπω ότι είχε κενά. Από εκεί και πέρα, συχνά έχεις πει διάφορα για τις γυναίκες, τα οποία μου φαίνονται περίεργα. Σε άλλα θέματα, έχω παραδεχτεί (είτε μέσα μου, είτε το έγραψα), ότι μοιάζουν λογικά αυτά που λες εσύ ή οι άλλοι, ακόμη κι αν δε συμφωνούσα αρχικά. Αυτά. Δεν κολλάει και στο θέμα εξάλλου.

Μα το, ξέρω, ότι το κάνεις αυτό και το σέβομαι, γι'αυτό και είπα πως δεν αναφέρομαι σε σένα. Μπορείς να ηρεμήσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το ότι δεν έχεις ξαναδεί γυναίκα με (έξυπνο) χιούμορ είναι τουλάχιστον υπερβολική δήλωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι όμως αληθινή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ε, άρα καλά τα είπα, από την αρχή. Είναι επειδή "βλέπει" τις γυναίκες, δεν τις "γνωρίζει".. δεν τις μαθαίνει.. δεν τις ξέρει!
Άντε γεια.
Δεν παίρνω τίποτα πίσω, τελικά! ΧΑΧΑΧ
:P
Ή δεν ξέρει πολλές γυναίκες; Τέλος πάντων. Κάτι.

*μην το πάρεις πάλι ότι σε μειώνω. Περιπαικτικά είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ότνως μπορεί μπορεί απλά να τις "βλέπω" όπως λέτε? Πως να το αλλάξω αυτό?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αν, νιώθεις ΟΚ μ'αυτό και δε σου δημιουργεί πρόβλημα, δε χρειάζεται και να το αλλάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Well, το έκανες να φανεί πως χάνω ολόκληρη διάσταση, οπότε μπήκα σε σκέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ξέρεις πολλές γυναίκες;
Δε γίνεται να λες "είσαι η μόνη γυναίκα που έχω δει/ξέρω/γνωρίζω/ό,τι άλλο με (έξυπνο) χιούμορ".

1. τρολλάρεις.
2. δεν ασχολείσαι πραγματικά με τις γυναίκες.
3. ξέρεις πολύ λίγες
4. κάτι άλλο που δε μου έρχεται τώρα. :P

Έξυπνο χιούμορ δεν έχουν πάρα πολλοί άνθρωποι. Χιούμορ έχουν πολλοί. Άντρες ΚΑΙ γυναίκες. Από τους ανθρώπους που έχω "δει" εγώ, δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρω καμιά 30αρια της ηλικίας μου. Ποτέ δεν συνάντησα witty humor.
Γιατί να ασχολούμαι σοβαρά με όλες τους? :hmm:Εσύ κάνεις κάτι τέτοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μα είναι σαν να λες "ρε εσύ κάνεις χιούμορ σαν άντρας!Μπράβο"

Και σοβαρά δεν εννοώ να σου αρέσουν και να τις προσγγίσεις. Να τις έχεις δώσει χρόνο, να έχεις μιλήσει ώρα μαζί τους, να τις έχεις γνωρίσει να το πω.

Γενικότερα στα πάντα πάει κάπως έτσι, βλέπω κάτι --->(μεσολαβεί χρόνος που ασχολούμαι/έχω επαφή με κάτι) --> μπορώ να πω ότι το γνωρίζω αυτό το κάτι. Εκεί το πήγαινα. Αυτή τη διαφορά εντόπισα. Και σε ένα unconscious level, ναι, ίσως λέει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή αν έλεγα "είσαι η πρώτη η γυναίκα που βλέπω με τόσο ωραία μάτια" αυτό είναι σαν να λέω "ρε εσύ έχεις μάτια σαν άντρας"?

Και σοβαρά δεν εννοώ να σου αρέσουν και να τις προσγγίσεις. Να τις έχεις δώσει χρόνο, να έχεις μιλήσει ώρα μαζί τους, να τις έχεις γνωρίσει να το πω.

Γενικότερα στα πάντα πάει κάπως έτσι, βλέπω κάτι --->(μεσολαβεί χρόνος που ασχολούμαι/έχω επαφή με κάτι) --> μπορώ να πω ότι το γνωρίζω αυτό το κάτι. Εκεί το πήγαινα. Αυτή τη διαφορά εντόπισα. Και σε ένα unconscious level, ναι, ίσως λέει κάτι.

Δεν είμαι άνθρωπος που ασχολείται με άλλους εύκολα και έτσι δεν είναι δυνατόν να έχω την εμπειρία αυτή που λες. Το έκανα στο παρελθόν και η κατάληξη ήταν τις περισσότερες φορές απογοητευτική, οπότε πλέον έχω μάθει να αναγνωρίζω κάποια early σημάδια και να μην αφιερώνω περεταίρω χρόνο. Μπορεί να είναι και λάθος αυτό που κάνω, δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
ΟΚ,

ι) είσαι η πρώτη γυναίκα με (έξυπνο) χιούμορ που έχω δει.
ιι) είσαι η πρώτη η γυναίκα που βλέπω με τόσο ωραία μάτια
ιιι) είσαι η πρώτη γυναίκα που βλέπω με ωραία μάτια.
ιv) είσαι η πρώτη γυναίκα που βλέπω με (ωραία) μάτια.

Εντάξει, συντακτικές/σημασιολογικές γλωσσικές διαφορές τέτοιου επιπέδου ως προς την πληροφορία που φέρουν οι φράσεις, μπορείς να τις εντοπίσεις φαντάζομαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Serioysly I don't. Είπαμε σκράπας. Το μόνο που καταλαβαίνω είναι πως στην τελευταία πρόταση υπονοώ πως όλες οι άλλες που είδα δεν έχουν ωραία μάτια, αυτό που ακριβώς εννοούσα δηλαδή με το χιούμορ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πολύ απλά, χωρίς συντακτικές αναλύσεις και βαριά νοήματα:

ι) είσαι η πρώτη γυναίκα με (έξυπνο) χιούμορ που έχω δει. --> οι προηγούμενες που έχω δει/γνωρίσει δεν έχουν ΚΑΝ χιούμορ, δε μιλάω για έξυπνο. χοχοχο Καλά, ναι, άντρες ξέρω (τουλάχιστον) 1 / αρκετούς.

ιι) είσαι η πρώτη γυναίκα που βλέπω με τόσο ωραία μάτια ---> υπήρξαν κι άλλες με ωραία μάτια, αλλά τόσο πολύ, όχι ποτέ πριν.

ιιι) είσαι η πρώτη γυναίκα που βλέπω με ωραία μάτια. ---> οι άλλες είχαν μάτια για τα μπάζα, ή 'ντάξει ας πούμε μέτρια / συνηθισμένα.

ιv) είσαι η πρώτη γυναίκα που βλέπω με (ωραία) μάτια. --> Φίλε, οι άλλες δεν είχαν ΚΑΝ μάτια!

Επιπλέον, τα μάτια τα βλέπεις, κολλάει το "έχω δει". Το άλλο, είναι κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σιγά το έξυπνο ρε παιδιά, απλά έδωσα καλή πάσα στη stefaniat και αυτή το εκμεταλλεύτηκε. Αμέσως να βγάλεις συμπέρασμα ότι έχει καλό χιούμορ hacker.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top