Οι φίλοι μας, οι ψεύτες

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Τα παρακάτω, ειπώθηκαν από πρώην συμφοιτητή μου και επαγγελματία αρχιψεύταρο. Δεν έχω ξανασυναντήσει τέτοιο άτομο. Μάλιστα είχε την εντύπωση ότι αυτά που έλεγε, οι άλλοι τα πίστευαν...

Δε θυμάμαι πώς το είχε φέρει η κουβέντα, όταν άρχισε να μας λέει μια από τις ''Ιστορίες'' του. (Είχαμε κάνει κύκλο πόσα άτομα γύρω από αυτόν και ακούγαμε. Μετα βίας δε σκασαμε στα γέλια) Αρχίζει λοιπόν ο παραμυθάς:

- Που λέτε χτές το απόγευμα παραλίγο να σκοτωθώ με έναν φίλο μου αλλά ευτυχώς αντέδρασα πολύ αποτελεσματικά. Τρέχαμε με το τζίπ με καμία 200 χιλιόμετρα σε μια απότομη κατηφόρα ενός βουνού. Ξαφνικά πετάγεται ένας λαγός μπροστά και για να μη τον χτυπήσω, κάνω απότομο ελιγμό με αποτέλεσμα να χάσω τον έλεγχο του τζίπ. Ήταν θέμα χρόνου να πέσουμε πάνω σε ένα μεγάλο βράχο και έτσι αντέδρασα αστραπιαία. Ο φίλος μου δε φόραγε ζώνη, γιαυτό με μια γρήγορη κίνηση του τη φοράω εγώ. Μετά φοράω τη δική μου. Συγχρόνως πατάω φρένο και κάνω μάταιες προσπάθειες με το άλλο χέρι να ανακτήσω τον έλεγχο του αμαξιού. Τίποτα. Τελικά πέφτουμε στο βράχο με ταχύτητα. Όμως ως εκ θαύματος το αμάξι δεν παθαίνει μεγάλη ζημιά και ΣΠΑΕΙ ΤΟ ΒΡΑΧΟ ΣΤΑ ΔΥΟ. Με μειωμένη ταχύτητα, συνεχίζουμε προς τη χαράδρα. Μάταια δε μπορώ να σταματήσω το αυτοκίνητο. Τελικά πέσαμε στη χαράδρα κάπου 10 μέτρων αλλά βγήκαμε σώοι και αβλαβείς, ΧΩΡΙΣ ΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΑ. Ο φίλος μου είχε πάθει σοκ και δε μπορούσε να κάνει τίποτα. Γιαυτό τον κουβάλησα εγώ ως το δρόμο κανα χιλιόμετρο μακριά όπου ζητήσαμε βοήθεια.

Ναι, απίστευτο κι όμως αληθινό, ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ και νόμιζε ότι τα πιστεύαμε και εμείς. Αυτή είναι μια μόνο <<ιστορία>> από τις μπόλικες που μας έχει αραδιάσει... Τα συμπεράσματα δικά σας. :D :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Τα παρακάτω, ειπώθηκαν από πρώην συμφοιτητή μου και επαγγελματία αρχιψεύταρο. Δεν έχω ξανασυναντήσει τέτοιο άτομο. Μάλιστα είχε την εντύπωση ότι αυτά που έλεγε, οι άλλοι τα πίστευαν...

Δε θυμάμαι πώς το είχε φέρει η κουβέντα, όταν άρχισε να μας λέει μια από τις ''Ιστορίες'' του. (Είχαμε κάνει κύκλο πόσα άτομα γύρω από αυτόν και ακούγαμε. Μετα βίας δε σκασαμε στα γέλια) Αρχίζει λοιπόν ο παραμυθάς:

- Που λέτε χτές το απόγευμα παραλίγο να σκοτωθώ με έναν φίλο μου αλλά ευτυχώς αντέδρασα πολύ αποτελεσματικά. Τρέχαμε με το τζίπ με καμία 200 χιλιόμετρα σε μια απότομη κατηφόρα ενός βουνού. Ξαφνικά πετάγεται ένας λαγός μπροστά και για να μη τον χτυπήσω, κάνω απότομο ελιγμό με αποτέλεσμα να χάσω τον έλεγχο του τζίπ. Ήταν θέμα χρόνου να πέσουμε πάνω σε ένα μεγάλο βράχο και έτσι αντέδρασα αστραπιαία. Ο φίλος μου δε φόραγε ζώνη, γιαυτό με μια γρήγορη κίνηση του τη φοράω εγώ. Μετά φοράω τη δική μου. Συγχρόνως πατάω φρένο και κάνω μάταιες προσπάθειες με το άλλο χέρι να ανακτήσω τον έλεγχο του αμαξιού. Τίποτα. Τελικά πέφτουμε στο βράχο με ταχύτητα. Όμως ως εκ θαύματος το αμάξι δεν παθαίνει μεγάλη ζημιά και ΣΠΑΕΙ ΤΟ ΒΡΑΧΟ ΣΤΑ ΔΥΟ. Με μειωμένη ταχύτητα, συνεχίζουμε προς τη χαράδρα. Μάταια δε μπορώ να σταματήσω το αυτοκίνητο. Τελικά πέσαμε στη χαράδρα κάπου 10 μέτρων αλλά βγήκαμε σώοι και αβλαβείς, ΧΩΡΙΣ ΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΑ. Ο φίλος μου είχε πάθει σοκ και δε μπορούσε να κάνει τίποτα. Γιαυτό τον κουβάλησα εγώ ως το δρόμο κανα χιλιόμετρο μακριά όπου ζητήσαμε βοήθεια.

Ναι, απίστευτο κι όμως αληθινό, ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ και νόμιζε ότι τα πιστεύαμε και εμείς. Αυτή είναι μια μόνο <<ιστορία>> από τις μπόλικες που μας έχει αραδιάσει... Τα συμπεράσματα δικά σας. :D :D :D :D

Αν και off-topic καρακατα loooooooooooooooooooooooooooooooooool

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::jumpy::alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, τώρα κατάλαβα ότι είναι οφ-τόπικ. Είδα το τίτλο και νόμισα ότι ΓΕΝΙΚΑ μιλάμε για ότι πιο γελοίο έχουμε ακούσει. Τώρα είδα ότι είναι μόνο για στίχους... :redface: Τέλοςπάντων, νομίζω ότι αξίζει γιαυτό μη το διαγράψετε - Αν είναι μεταφέρετέ το. Ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Τέλοςπάντων, νομίζω ότι αξίζει γιαυτό μη το διαγράψετε - Αν είναι μεταφέρετέ το. Ευχαριστώ. :)

Τελικά το μεταφέραμε (η kleftra βασικά), αν και αργήσαμε λίγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Τα ακόλουθα, αποτελούν μια ακόμα <<ιστορία>> του παιδιού αυτού... :D

-Που λέτε, έχουμε έναν πολύ καλά εκπαιδευμένο σκύλο που φυλάει τη μονάδα του πατέρα μου (Με ταύρους αναπαραγωγής) Τις προάλλες, είχαν μπεί δυο Αλβανοί να μας κλέψουν, τη νύχτα, αλλά τους περιποιήθηκε καταλλήλως. Αρχικά κυνήγησε το πρώτο και τον έτρεψε σε φυγή. Μετά κυνήγησε το δεύτερο, τον βούτηξε από το λαιμό και τον έριξε στο χώμα. Όμως είναι πολύ εκπαιδευμένος και δεν τον έπνιξε. Απλά τον ΑΚΙΝΗΤΟΠΟΙΣΕ κρατώντας τον από εκεί, για περίπου τέσσερις-πέντε ώρες μέχρι που ξημέρωσε, πήγαμε εμείς ήδαμε τί είχε γίνει, και καλέσαμε την αστυνομία που τον έπιασε. Αυτό το σκυλί, είναι ο ΤΕΛΕΙΟΣ ΦΥΛΑΚΑΣ. Ακόμα, μπορεί να πηδάει από μεγάλα ύψη, όπως μια γάτα. Σε μια φάση, είχα ανέβει στη ταράτσα του σπιτιού μας, για να φτιάξω τον ηλιακό θερμοσίφωνα. Μόλις μπήκε ο πατέρας μου στην αυλή του σπιτιού, ερχόμενος από τη δουλειά, αυτό από τη χαρά του, και για να τον καλοσωρίσει, ΠΗΔΗΞΕ στο έδαφος από τη ταράτσα της ΔΙΟΡΟΦΗΣ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑΣ μας και όρμησε στην αγκαλιά του. :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ρε συ οι αλλοι συμφιτες σου ποσο μπαζα ητανε και τα πιστευανε αυτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι έναν ψεύτη που τα πίστευε! Ακούστε τι είπε "Είμουν πέντε χρονον με τη γιαγιά μου στη λεωφ. βουλιαγμένης και περνάω εγώ με κόκκινο με πατάει ένας βλάκας με το αυτοκίνητο εγώ τσαντίζομαι, τον βγάζω έξω από το αυτοκίνητο και τον σπάω στο ξύλο μετά αυτός αφήνει το αυτοκίνητο εκεί και τρέχει να σωθεί" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ρε συ οι αλλοι συμφιτες σου ποσο μπαζα ητανε και τα πιστευανε αυτα;

Όπως έγραψα και στο τέλος του πρώτου πόστ του θέματος, ΑΥΤΟΣ νόμιζε ότι τα πιστεύαμε. Όταν τα έλεγε, όλοι κουνάγαμε τα κεφάλια μας τάχα ότι τον πιστεύαμε και με δυσκολία δε γελούσαμε. Όταν δεν ήταν κοντά τον είχαμε ''θάψει'' με το φτυάρι και όλοι πέφταμε κάτω από τα γέλια. Σου λέω το παιδί ήταν επαγγελματίας μυθομανής. :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lost_in_space:
Εγώ θυμάμαι έναν ψεύτη που τα πίστευε! Ακούστε τι είπε "Είμουν πέντε χρονον με τη γιαγιά μου στη λεωφ. βουλιαγμένης και περνάω εγώ με κόκκινο με πατάει ένας βλάκας με το αυτοκίνητο εγώ τσαντίζομαι, τον βγάζω έξω από το αυτοκίνητο και τον σπάω στο ξύλο μετά αυτός αφήνει το αυτοκίνητο εκεί και τρέχει να σωθεί" :P

Loooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

:hehe::hehe::hehe::vava:

Ποσο λαλακας μπορει να ειναι ενας ανθρωπος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epidromi

Νεοφερμένος

Ο epidromi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει... :whistle::whistle:
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Crow εγω δεν θα γελαγα με τον συμφοιτητη σου....:confused:
Ειδικα διαβαζοντας το πρωτο σου ποστ, καταλαβα οτι εχεις για συμφοιτητη τον Michael Night και μαλιστα οδηγει ακομα τον ΚΙΤ!:clapup: Εισαι πολυ τυχερος!Ξερεις τι αυτοκινηταρα ειναι ο ΚΙΤ!
Αντε τυχερουλη, στην σχολη σου ερχεται ο ιπποτης της ασφαλτου!:hehe: :jumpy:
Εγω εχω πολλες ιστοριες απο εναν γνωστο μυ Ελληνα που ημασταν μαζι στο Εξωτερικο (τωρα πηγε σε αλλη χωρα)...
Και τι δεν ειχε πει...
Οτι τον ειχαν παρει στην Εθνικη Ελλαδος Βολλευ (το υψος του γυρο στο 1.67), οτι ηταν ninja:confused:...μαλιστα τον ειχε εκπαιδευσει ο θειος του για ninja και ηταν η τελεια πολεμικη μηχανη....
Οτι οταν πηγαινε gym εκανε 250κιλα πρεσα για τα ποδια...:worry:
οτι εξω απο το σπιτι του του την επεσαν 3 ατομα και του ζητησαν λεφτα και αυτος οτυς εκανε ασηκωτουςς και μαλιστα για τους 2 ηρθε ασθενοφορο...:jumpy:
Τι να πρωτοθυμηθω...:clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Θυμήθηκα κάποιον γνωστό της οικογένειας που έλεγε διάφωρα για κράξιμο ένα απο αυτά ήταν όταν σήκωσε λέει μια πέτρα και ξετρύπωσε ένα φίδι 15 μέτρα, τρέχει το φίδι να μπεί σε μια τρύπα και εκείνος το έπιασε απο την ουρά και το στρυφωγίρηζε:hmm:

Η το άλλο ήταν σε ένα ξενοδοχείο Α κατηγορίας για επισκευές που είναι 4 ορόφοι και είναι λέει τόσο χάλια το μπετό του που την ώρα που δούλευε στον 4ο όροφο του έπεσε η βαριοπούλα και τρύπησε όλα τα πατώματα, στο τέλως λέει πήγε στο υπόγειο για να την μαζέψει:confused:

Ο άνθρωπος ήταν τελείως άλλού λέμε:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
αυτο παιδακια δεν θα πρεπει να το γελαμε:worry:
οι ανθρωποι αυτοι ειναι μυθομανεις δεν το κανουν επιτηδες αυτο που κανουν...δεν το καταλαβαινουν καν:worry: αυτο λυνεται μονο με ψυχολογικη υποστηριξη φυσικα και αν εχουμε καποιον συγγενη μας που ειναι ετσι καλο θα ηταν να κανουμε κατι να τον βοηθησουμε.
αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου δεν λενε;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
καλα εμενα ενας ψευτης (ας πουμε οτι ηταν και φιλος γιατι σκαγαμε πλακα με αυτον) τι μου ελεγε?πως η μανα του παιζει βολει με τα ποδια της.γελιο ψεμα παντελως ετσι?
ενας αλλος ψευτη μου ελεγε εγω εχω παρει στα αγγλικα το advanced και στο τελος της χρονιας του μηδενισανε την κολα στα αγγλικα στις εξετασεις επειδη αντεγραφε το ωραιο ειναι πως δεν ειχε παει ποτε στη ζωη του φροντηστηριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Καραθρεντ,ε;

Υπάρχουν τα νετρόνια,τα ηλεκτρόνια,τα πρωτόνια.
Α,και τα ψευτρόνια.

:1eye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλοί μυθομανείς ... το δυστύχημα είναι πως ζουν ανάμεσα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Καραθρεντ,ε;

Υπάρχουν τα νετρόνια,τα ηλεκτρόνια,τα πρωτόνια.
Α,και τα ψευτρόνια.

:1eye:

καλό.
δροσίστηκα κάπως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top