[σιχαμερούλι] E (ξε-)βούλωσέ το πια!

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
Σήμερα θα σας μιλήσω για τη λεκάνη μου. Αντέχει ότι και να της κάνω. Το βάρος μου, τις ανάγκες μου και πάει λέγοντας. Αδιαμαρτύρητα τα καταπίνει όλα. Ε τώρα αποφάσισε να μου τα... βαστάει μανιάτικα. Τι εννοώ! Βούλωσε! Το νερό φυσικά πάει κάτω, αλλά η εικόνα στον πάτο δε μ' αρέσει. Θέλω το μπάνιο μου (και κατα συνέπεια και τη λεκάνη) πεντακάθαρο να γυαλίζει, όχι να έχει διάφορα.

Κάθομαι λοιπόν επί 2 ώρες σα το Μέγα Αλέξανδρο με το σπαθί (σκουπάκι) και σπρώχνω, στρίβω, ξανασπρώχνω αλλά το "φίδι" δε λέει να φύγει. Έχει κουλουριαστεί στον πάτο και με κοιτάζει απειλητικά!

Επειδή δεν έχω όρεξη να παλεύω με το σκουπάκι για άλλες 2 ώρες κυριολεκτικά, σκέφτομαι να ρίξω κάτι στη λεκάνη. Ήδη έριξα λίγο υδροχλωρικό οξύ. Δεν έκανε τίποτα. Είχα ρίξει και χλωρίνη. Πάλι τίποτα. Έχετε καμιά ιδέα; Θα ρθει κανας άνθρωπος και θα θέλει να πάει να κατουρήσει και θα γίνω ρόμπα....

Σόρρυ για το σίχαμα αλλά δεν αντέχω άλλο. 2 ώρες παλεύω και κάνω είτε τον ξιφομάχο είτε τον χημικό... Μπετόν αρμέ βγάζω ρε γμτ....?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
για να καταλάβω...το σκατό δεν φεύγει????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
για να καταλάβω...το σκατό δεν φεύγει????

Ναι. Έχει μείνει κάτω στη γούρνα. Το νερό φεύγει κανονικά αλλά το σκατό μένει κάτω από την επιφάνεια της γούρνας. Το σκουπάκι απλά πια δεν κάνει δουλειά! Τι χημικό να ρίξω μέσα για να τα διαλύσει χωρίς να μου διαλύσει το σωλήνα (είναι από μολύβι) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeyondTheInvisible

Νεοφερμένος

Η fuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
αααα γι αυτό εισαι εξαφανισμένος ολο το πρωί??? παλευει με τα σκ...α??? :P


μου χει τύχει και μένα... σε καταλαβαίνω απόλυτα σύντροφεεεε :P:P:P
αν δε όλο αυτό αρχίζει να ξεβράζει...μετα θα θες αποστείρωση... να βουτιχτείς στο μπεταντίν... μην σου πω θα θες να αλλάξει ότι άγγιξεεεεε

για δοκίμασε tuboflo και ξεστό νερό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
αααα γι αυτό εισαι εξαφανισμένος ολο το πρωί??? παλευει με τα σκ...α??? :P


μου χει τύχει και μένα... σε καταλαβαίνω απόλυτα σύντροφεεεε :P:P:P
αν δε όλο αυτό αρχίζει να ξεβράζει...μετα θα θες αποστείρωση... να βουτιχτείς στο μπεταντίν... μην σου πω θα θες να αλλάξει ότι άγγιξεεεεε

για δοκίμασε tuboflo και ξεστό νερό

Χ...ε μέσα κυριολεκτικά! :( Είχα tuboflo πρίν κάποιες μέρες όταν ξεβούλωσα το νιπτήρα αλλά έλεγε ότι δεν πρέπει να το ρίχνεις στη λεκάνη αυτό.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Bάλντερ σε βλέπω να με γάντι να σμπρώχνεις το σκατό στο βόθρο.:sick:

Μαν ρίλι λυπάμαι για αυτό που έπαθες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeyondTheInvisible

Νεοφερμένος

Η fuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Χ...ε μέσα κυριολεκτικά! :(

μωρέ αν μείνει μέσα καλά θα ναι.... να μην βγει όξω είναι το θέμα :P γιατί μετά πιάστ'αυγό και κούρευτω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αγορίνα μου..........ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΤΡΩΣ και κάνεις τέτοια σκατά? :D:D:D:D:bleh:

υπάρχει και η λύση να πάρεις κάτι μακρύ και να το τεμαχίσεις σε μικρότερα κομμάτια, που ίσως φύγουν πιο εύκολα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeyondTheInvisible

Νεοφερμένος

Η fuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
και μετά από αυτό το ευχάριστο μουσικό διάλειμμα....
.... καλή σας όρεξη! :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
νομίζω ότι τη "δουλειά" θα μπορούσε να την κάνει ένα... δεν ξέρω τι είναι... είναι σε ένα μπουκάλι όπως το οινόπνευμα, αλλά κόκκινο και...δεν κάνει να το πιεις/αγγίξεις κοκ...

Δεν ξέρω αν κάνει να το ρίξεις στην τουαλέττα [ή οπουδήποτε αλλού] αλλά ξέρω ότι ... θα την κάνει τη δουλειά σου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
μωρέ αν μείνει μέσα καλά θα ναι.... να μην βγει όξω είναι το θέμα :P γιατί μετά πιάστ'αυγό και κούρευτω...

Ρε ντρέπομαι και που θα το δει κανείς μονάχα...:(

Bάλντερ σε βλέπω να με γάντι να σμπρώχνεις το σκατό στο βόθρο.:sick:

Μαν ρίλι λυπάμαι για αυτό που έπαθες.:P

Θενξ για τη συμπαράσταση!:(

αγορίνα μου..........ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΤΡΩΣ και κάνεις τέτοια σκατά? :D:D:D:D:bleh:

υπάρχει και η λύση να πάρεις κάτι μακρύ και να το τεμαχίσεις σε μικρότερα κομμάτια, που ίσως φύγουν πιο εύκολα:D

Σαλάτες πλάκωσα ρε ντούλιν, ενώ είμαι δυσκοίλιος και πήγαινα μια-δυό φορές τη βδομάδα, τώρα έχω διαλυθεί να πηγαίνω κάθε μέρα και μαζεύτηκαν...:(

Θα πω στον κολλητό να φέρει κανα μακρύ μυτερό σίδερο...

Απλά θυμάμαι κάποτε ότι είχα ρίξει ένα μπλε υγρό μέσα, σε παρόμοια περίπτωση πρίν τρία χρόνια αλλά γμτ δε μπορώ να θυμηθώ τι υγρό ήταν. Μέχρι και χημική αντίδραση είχαμε κάνει σε χαρτί (τύπος) για να δούμε τι θα βγεί και τελικά δεν συνδιάσαμε και 2ο υγρό θυμάμαι γιατί θα έκανε αντίδραση το νάτριο με κάτι άλλο και θα φτιαχνε αλάτι οπότε θα τη βουλώναμε χειρότερα.

Ρε να μη θυμάμαι το υγρό....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
νομίζω ότι τη "δουλειά" θα μπορούσε να την κάνει ένα... δεν ξέρω τι είναι... είναι σε ένα μπουκάλι όπως το οινόπνευμα, αλλά κόκκινο και...δεν κάνει να το πιεις/αγγίξεις κοκ...

Δεν ξέρω αν κάνει να το ρίξεις στην τουαλέττα [ή οπουδήποτε αλλού] αλλά ξέρω ότι ... θα την κάνει τη δουλειά σου :redface:

Πολύ βοήθησες.:loltooth:

Εγώ πάντως θα πρότεινα να βάλεις γάντια και να το βγάλεις με τα χέρια. Αηδιαστικό, αλλά δικά σου είναι, πόσο σιχαμερό να είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
νομίζω ότι τη "δουλειά" θα μπορούσε να την κάνει ένα... δεν ξέρω τι είναι... είναι σε ένα μπουκάλι όπως το οινόπνευμα, αλλά κόκκινο και...δεν κάνει να το πιεις/αγγίξεις κοκ...

Δεν ξέρω αν κάνει να το ρίξεις στην τουαλέττα [ή οπουδήποτε αλλού] αλλά ξέρω ότι ... θα την κάνει τη δουλειά σου :redface:

Υδροχλωρικό οξύ θα λες, αυτό το μικρό κόκκινο μπουκαλάκι με το μαύρο καπάκι. Μια λεπτομέρεια όμως, επειδή το έριξα... Έπρεπε να το αφήσω κάποια ώρα να δράσει πρίν τραβήξω νερό πάλι; Και δεύτερη ερώτηση, τα "παράγωγά" μου θα τα διαλύσει ναι οκ, αλλά αν δε σταματήσει εκεί και φάει και το μολύβι στο σωλήνα; Οξύ είναι αυτό και φοβάμαι ομολογώ (μη βαράτε δεν ξέρω χημεία):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
xmmm... αυτο λέω ναι...

κοίτα... μια φορά μου έχει τύχει... θυμάμαι ότι το άφησα συμπαθητική ώρα [μέχρι που αυτό που έβλεπα να ειναι αρκετά... σιχαμένο :sick:, yet... διαλυμα [δλδ χωρίς ...μεγάλα στερεά εντός του :sick::sick:]...

έχουν περάσει αρκετά χρόνια [thank god] και ακόμα δεν έχει χρειαστεί να ...αλλάξω λεκάνη ή σωλήνες... Αλλά τώρα αν είναι από χαρτί/μολύβι/πέτρα/ψαλίδι [:p] θα σε .. .γελάσω οι... κλασσικές σωληνώσεις είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
xmmm... αυτο λέω ναι...

κοίτα... μια φορά μου έχει τύχει... θυμάμαι ότι το άφησα συμπαθητική ώρα [μέχρι που αυτό που έβλεπα να ειναι αρκετά... σιχαμένο :sick:, yet... διαλυμα [δλδ χωρίς ...μεγάλα στερεά εντός του :sick::sick:]...

έχουν περάσει αρκετά χρόνια [thank god] και ακόμα δεν έχει χρειαστεί να ...αλλάξω λεκάνη ή σωλήνες... Αλλά τώρα αν είναι από χαρτί/μολύβι/πέτρα/ψαλίδι [:p] θα σε .. .γελάσω οι... κλασσικές σωληνώσεις είναι

Οι προπολεμικές σωληνώσεις. Του '50 είναι το σπίτι μου προφανώς τις ίδιες έχουμε. Μολύβι είναι. Θα ρίξω το οξύ και θα τ' αφήσω να πάει στα κομμάτια να δούμε τι θα δούμε. Ευχαριστώ ρεζούλι μου, αλλά ευχαριστώ και τα άλλα παιδιά. :redface: Αν δεν πιάσει θα ξανάρθω...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeyondTheInvisible

Νεοφερμένος

Η fuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
καλη τυχήηηηηηηηηηηηηηηηηηηη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Οι προπολεμικές σωληνώσεις. Του '50 είναι το σπίτι μου προφανώς τις ίδιες έχουμε. Μολύβι είναι. Θα ρίξω το οξύ και θα τ' αφήσω να πάει στα κομμάτια να δούμε τι θα δούμε. Ευχαριστώ ρεζούλι μου, αλλά ευχαριστώ και τα άλλα παιδιά. :redface: Αν δεν πιάσει θα ξανάρθω...:redface:

:P:P:P .....καλαααααά ..... α ρε γέλια!!!!! κολλημένος στα σκ**α!!! :P:P:P
Τι στο διάλα ... μέγεθος δεινόσαυρου έχουν?

Λοιπόν οξύ μη ρίξεις, γιατί θα ψάχνεις τους σωλήνες!!! Aqua Forte δηλ ή Tuboflo!
Τες παν .. άκου, θα βρείς μια βεντούζα που είναι για να ξεβουλώνεις τη λεκάνη, θα την εφαρμόσεις στο στόμιο και θα πιέσεις. Αυτό θα στην ξεβουλώσει προσωρινά, ώστε να προχωρήσει κάτω ... το σίχαμα! :sick:
Μετά θα πας στο σούπερ μάρκετ και θα ψάξεις για Mr Muscle, νομίζω είναι κάτι φακελάκια (προσοχή όχι αυτά που είναι για βόθρους), έχει πάντως κάποιο προϊόν που είναι για τη λεκάνη. Απλά δες αν κάνει για σωλήνες από μόλυβδο.
Να θυμάσαι να το κάνεις τακτικά αυτό για να μην έχεις παρόμοια προβλήματα στο μέλλον! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Οι προπολεμικές σωληνώσεις. Του '50 είναι το σπίτι μου προφανώς τις ίδιες έχουμε. Μολύβι είναι. Θα ρίξω το οξύ και θα τ' αφήσω να πάει στα κομμάτια να δούμε τι θα δούμε. Ευχαριστώ ρεζούλι μου, αλλά ευχαριστώ και τα άλλα παιδιά. :redface: Αν δεν πιάσει θα ξανάρθω...:redface:

Ρε συ ξέχασα ... πριν κάνεις οτιδήποτε δοκίμασε και τούτο ... γέμισε έναν μεγάλο κουβά με νερό, πάτα καζανάκι και ταυτόχρονα ρίξε απότομα το νερό μέσα. Μπορεί να πιάσει. :) Εγ΄΄ω το έχω κάνει, γιατί είχα ρίξει ένα πιάτο φακές μέσα (για να μην τις φάω) και οι ρουφιάνες δεν έφευγαν με τίποτα. Για να μην τ' ακούσω από τη μάνα μου, είχα σκεφτεί αυτό. :D Και είχε πιάσει!!! :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeyondTheInvisible

Νεοφερμένος

Η fuku αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Και είχε πιάσει!!! :clapup::clapup::clapup:

και άν δεν πιάσει και βουλώσει και όχι μόνο δεν πάρει το νερό που θα πεσει από το καζανάκι αλλα μείνει και το νερο του κουβά???? :hmm:

πολύ risky σε βρίσκω ciby μου! :) φαντάζεσαι να μήν είχε πιάσει??? χιχιχιχιχιχ

ps: γιατί μωρέ τις φακούλες.... :( ωραίες είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
και άν δεν πιάσει και βουλώσει και όχι μόνο δεν πάρει το νερό που θα πεσει από το καζανάκι αλλα μείνει και το νερο του κουβά???? :hmm:

πολύ risky σε βρίσκω ciby μου! :) φαντάζεσαι να μήν είχε πιάσει??? χιχιχιχιχιχ

ps: γιατί μωρέ τις φακούλες.... :( ωραίες είναι :P

Ε τότε δεν τις έτρωγα ... τι να κάνουμε!
Πάντως νομίζω ότι θα πιάσει .... αλλιώς θα είχε ήδη κάνει αναρρόφηση η λεκάνη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top