Αγαπημένη γεύση παγωτού

Αγαπημένη γεύση παγωτού!
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
  • σοκολάτα

    Ψήφοι: 14 33.3%
  • ferrero

    Ψήφοι: 13 31.0%
  • φράουλα

    Ψήφοι: 10 23.8%
  • choco chips

    Ψήφοι: 2 4.8%
  • μπανάνα

    Ψήφοι: 13 31.0%
  • βανίλια

    Ψήφοι: 9 21.4%
  • φυστίκι

    Ψήφοι: 4 9.5%
  • καρπούζι

    Ψήφοι: 4 9.5%
  • kinder

    Ψήφοι: 7 16.7%
  • προφιτερόλ

    Ψήφοι: 6 14.3%
  • ανανάς

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • blackforest

    Ψήφοι: 2 4.8%
  • smarties

    Ψήφοι: 2 4.8%
  • cookies

    Ψήφοι: 21 50.0%
  • λεμόνι

    Ψήφοι: 5 11.9%
  • κρέμα

    Ψήφοι: 2 4.8%

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Mονο σοκολατα.,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Και το βατόμουρο παιδιά και το βατόμουρο
Δεν μπορεί να είμαι μόνο εγώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom2

Νεοφερμένος

Η free_dom2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καϊμάκι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Καϊμάκι, θα συμφωνήσω, αλλά και καρύδα (το πιο τέλειο). Και ο πιο φανταστικός συνδυασμός: Μία τεράστια μπάλα, μισή καρύδα, μισή φράουλα!!

Α και φυσικά εννοείται από ζαχαροπλαστείο, όχι τυποποιημένα σε περίπτερα-σουπερμάρκετ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αυτό το παγωτό

:slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Και μια πιο εκκεντρική επιογή!:P Γρανίτα blueberry!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Φράουλα, Choco chips,φυστίκι,βανίλια (από την μηχανή ) :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
milano, cookies και βανιλια μηχανης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Τι είναι αυτό το κοσμοπολίτικο Μιλάνο;

Γευση που δυστυχως για σενα υπαρχει μονο στην Πατρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justarandomgirl

Νεοφερμένος

Η justarandomgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Δε θα το παίξω δύσκολη... Φέρτε μου παγωτό και μετά ό,τι θέλετε :P

Αν φυσικά φέρεις γεύσεις γιαούρτι και μαύρη σοκολάτα σε αγάπησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εμένα η αγαπημένη μου γεύση παγωτού είναι το καρπούζι (ιδιαίτερα η γρανίτα). Προτείνω τους ακόλουθους τρόπους σερβιρίσματος:
Για τους/τις πιο εκκεντρικούς/ές:hmm:





Για τους/τις ερωτευμένους/ές....:P:huglove::huglove::huglove::inlove::inlove::inlove:



Για τους/τις ατρόμητους/ες:cold:




Για τους/τις κλασικούς/ες:eek::eek:



Νομίζω, ότι έπιασα όλα τα γούστα. Ε χε χε ... ελπίζω, συντρόφια, να μην σας σοκάρισα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Σοκολάτα- μπανάνα, δεν υπάρχει γευστικότερος συνδυασμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Σοκολάτα- μπανάνα, δεν υπάρχει γευστικότερος συνδυασμός.

Το παγωτό μπανάνα είναι όντως πολύ γευστικό. Είναι όμως αρκετά δυσεύρετο. Το βρίσκεις κυρίως σε χύμα συσκευασίες στα ζαχαροπλαστεία. Δεν το συναντάς εύκολα στα ψυγεία των διάφορων γνωστών εταιρειών, αν δεν κάνω λάθος.

Όταν ήμουν παιδί, υπήρχε αυτή η γεύση με σοκολάτα και μπανάνα. Αφού σου αρέσει και η σοκολάτα, αυτό το παγωτό θα ήταν το ιδανικό για εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Το παγωτό μπανάνα είναι όντως πολύ γευστικό. Είναι όμως αρκετά δυσεύρετο. Το βρίσκεις κυρίως σε χύμα συσκευασίες στα ζαχαροπλαστεία. Δεν το συναντάς εύκολα στα ψυγεία των διάφορων γνωστών εταιρειών, αν δεν κάνω λάθος.

Ναι, λίγα είναι τα συσκευασμένα παγωτά με γεύση μπανάνα. Το βρίσκεις κυρίως στα ζαχαροπλαστεία και τα παγωτατζίδικα χύμα για να σου βάλουν σε χωνάκι ή κυπελλάκι. Απείρως καλύτερο έτσι κατά τη γνώμη μου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Ναι, λίγα είναι τα συσκευασμένα παγωτά με γεύση μπανάνα. Το βρίσκεις κυρίως στα ζαχαροπλαστεία και τα παγωτατζίδικα χύμα για να σου βάλουν σε χωνάκι ή κυπελλάκι. Απείρως καλύτερο έτσι κατά τη γνώμη μου.:D
Ω ναι και αν μπορείς να έχεις μέσα στη σοκολάτα και κομματάκια σοκολάτας και συγχρόνως και άλλη μια μπάλα με παγωτό καρύδα, πιάνετε και τα δικά μου γούστα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αυτό φέρνει πιο κοντά σε μπανάνα-σοκολάτα και το βρίσκω αρκετά συχνά σε ψυγεία περιπτέρων:





Λατρεύω καρπούζι-γουρουνάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ω ναι και αν μπορείς να έχεις μέσα στη σοκολάτα και κομματάκια σοκολάτας και συγχρόνως και άλλη μια μπάλα με παγωτό καρύδα, πιάνετε και τα δικά μου γούστα.;)
Παγωτό καρύδα είναι το αγαπημένο μου!! :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αυτό το καλοκαίρι εξ αιτίας της ζέστης έχω κάνει ειδίκευση στα παγωτά:redface::whistle:

Ενδιαφέροντα έχω βρει τα εξής:



Μετά από επίσκεψη στο πατρίδα μου άρεσαν επίσης:
Παγωτό με γεύση Mozartkugeln ( αυτά τα αυστριακά σοκολατάκια που έχουν τη φάτσα του Mozart στο χαρτάκι)
σοκολάτα και μέσα Mazipan

Sorbet μούρων με σαμπάνια

Παγωτό με γεύση γιαουρτιού, μελιού και λεμονιού

Bacio

Εκτός από 1 φορά που πήρα μηχανής από τον δρόμο ήμουν τακτική πελάτης στο der verrückte Eismacher , αν ο δρόμος σας βγάλει ποτέ στο Μόναχο, να πάτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Παγωτό με γεύση Mozartkugeln ( αυτά τα αυστριακά σοκολατάκια που έχουν τη φάτσα του Mozart στο χαρτάκι)
σοκολάτα και μέσα Mazipan
Σοβαρά τώρα; Δεν τρελαίνομαι για τα συγκεκριμένα -ψιλοαδιάφορα μου είχαν φανεί, αλλά σε παγωτό θα ήθελα να τα δοκιμάσω.

Από τυποποιημένα, ένα είναι το αγαπημένο:


στο μεγάλο εννοείται!!

Και, φυσικά, παγωτό μηχανής!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top