Συμμετοχές για το Survivor #3

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Survivor #3

Επιζήσαντες συσπειρωθείτε, μετά από 5 περίπου χρόνια, ήρθε η στιγμή να αναζωπυρωθεί το παιχνίδι του survivor.
Αυτή τη φορά σας ταξιδεύουμε στον εξωτικό Παναμά, όπου δύο ομάδες θα δώσουν τη μάχη τους μέχρι την στιγμή που θα διαλυθούν και στεφθεί νικητής, ο παίκτης εκείνος που κατάφερε να επιβιώσει.
Εδώ θα βρείτε τους κανόνες του παιχνιδιού. Όπως ξέρετε, πρόκειται για μια παραλλαγή του γνωστού παιχνιδιού survivor και ακριβώς αυτό θέλουμε να έχετε στο μυαλό, την ανάγκη για επιβίωση, at any cost. Kαλό θα ήταν να διαβάσετε αρκετές φορές τους κανόνες για να έχετε την γενική ιδέα/φιλοσοφία του παιχνιδιού. Ακριβώς επειδή πέρασαν τόσα χρόνια απ'το τελευταίο παιχνίδι, είναι λογικό οι περισσότεροι να είμαστε πρωτάρηδες σ'αυτό. Κανένα πρόβλημα, εδώ είμαστε για να περάσουμε καλά.


Πάμε τώρα σε μερικές επεξηγήσεις:


  • Η εκάστοτε αποστολή ( και γρίφος ) θα έχει τους δικούς της κανόνες, ανάλογους με τις απαιτήσεις της.
  • Ο χρόνος που πρέπει να διαθέσετε είναι πολύ λιγότερος σε σχέση με το παλέρμο. Γύρω στη μια ώρα για κάθε αποστολή που θα γίνεται την εβδομάδα. ( 2-3 προσεγγιστικά )
  • Συμμεριζόμενοι τις υποχρεώσεις σας, θα βγάλουμε πρόγραμμα το οποίο θα βολεύει τους περισσότερους παίκτες, αν όχι όλους.
  • Ο ελάχιστος αριθμός συμμετοχών είναι στα 10 άτομα ( 5-5 ανά ομάδα) και ο μέγιστος 20 ( 10-10 αντίστοιχα)
  • Οι συμμετοχές θα παραμείνουν ανοιχτές μέχρι το βράδυ του Σαββάτου ( 17/9 ) και καλώς εχόντων των πραγμάτων το παιχνίδι ξεκινά την ημέρα που οι περισσότεροι έχετε free time.

Αφού διαβάσετε καλά τους κανόνες, σας προτείνουμε να ρίξετε μια ματια στο Survivor #2 -The Game
Αν έχετε την οποιαδήποτε απορία, γράψτε την εδώ και θα σας την λύσουμε.


Στον ρόλο της ΣΕ οι: dimijim, ultraviolence

Για να εγκλιματιστείτε
:redface:



Λίστα συμμετοχών:

  1. bilire
  2. Claire Rentfield
  3. Cupid
  4. Eileen
  5. Emilouko
  6. Ikarionas
  7. JKaradakov
  8. Nefeli Graf
  9. Guest 278211
  10. Wild_Boy
  11. Εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Η Parvati ήταν η πιο σκύλα ever, την αγαπώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Αχ, τι μου κάνετε :redface:

Διερευνητική ερώτηση:
Υπάρχουν κάπου ενδεικτικοί γρίφοι-αποστολές ή είναι όλο ένα μυστήριο;! :P
Δεν πήρε το μάτι μου τίποτα διαβάζοντας το θέμα η αλήθεια είναι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Αχ, τι μου κάνετε :redface:

Διερευνητική ερώτηση:
Υπάρχουν κάπου ενδεικτικοί γρίφοι-αποστολές ή είναι όλο ένα μυστήριο;! :P
Δεν πήρε το μάτι μου τίποτα διαβάζοντας το θέμα η αλήθεια είναι :redface:
Εδώ υπάρχει η λίστα αποστολών για το προηγούμενο survivor. Μπορείτε να τη ρίξετε μια ματιά. Σε κάθε όμως περίπτωση, οι αποστολές, γρίφοι ή παιχνίδια, βασίζονται στη φαντασία της ΣΕ. Διάθεση να έχουμε και μπορούμε να φτιάξουμε το οτιδήποτε. :D
Θα φροντίσουμε επίσης, οι αποστολές να μη χρειάζονται πολύ χρόνο, έτσι ώστε να χωρέσουν στο βαρύ πρόγραμμα όλων ή να μην απαιτούν να είμαστε όλοι ταυτόχρονα online και να μπορούν να παιχθούν όλη μέρα για παράδειγμα, χωρίς να κερδίζει ο ταχύτερος. Δε χρειάζεται πολύ χρόνο και θα κάνουμε ο,τι μπορούμε για να ταιριάξει με το πρόγραμμα όλων.
Μέσα; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω παίξει πάλι, αλλά νομίζω ότι θα μπορούσα να δηλώσω συμμετοχή. :)
Μη μας κουράσετε μόνο! Λίγες ώρες μέσα στη βδομάδα, ε; :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σε κάθε όμως περίπτωση, οι αποστολές, γρίφοι ή παιχνίδια, βασίζονται στη φαντασία της ΣΕ.
Και στο να εύχεστε η ΣΕ να μην γνωρίζει θεωρία αλγορίθμων, αν δεν θέλετε να έχετε πάλι το πρόβλημα του περιπλανώδιου πωλητή σε κάνα τελικό... :whistle:

Πολλά από τα attachments του προηγούμενου παιχνιδιού, όπως η εφαρμογή για τον λαβύρινθο ή ο χάρτης του τελικού, έχουν κατέβει, αλλά let me know should you need them... κάπου πρέπει να τα έχω κρυμμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Yeah, I'm in... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
΄Αντε, in κι εγώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
count me in:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Δεν το έχω ξαναπαίξει αλλά φαίνεται ενδιαφέρον. Είμαι μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Και εγώ :D ^_^
Καλό φαίνεται. Μ' αρέσει που διοργανώνονται παιχνίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλημερα και απο εμένα, μέσα είμαι,ας το δοκιμάσουμε και το survivor.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Γεια σας ^^ :flowers: Μέσα και εγώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μέσα και εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Να ενημερώσω ότι οι συμμετοχές θα κλείσουν σε λίγες ώρες από τώρα οπότε κι υπάρχει λίγος ακόμη χρόνος εφόσον κάποιος θέλει να δηλώσει συμμετοχή.
In the meanwhile, όσοι έχετε δηλώσει συμμετοχή ή όσοι θα δηλώσετε απ εδώ και στο εξής, παρακαλώ να αποστείλετε πιμι στη ΣΕ (dimijim; ultraviolence) με τις κενές σας ώρες ανά ημέρα, για την επόμενη βδομάδα (από αύριο μέχρι την επόμενη Κυριακή), προκειμένου να βρούμε τις πιο βολικές για να οριστούν οι αποστολές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Οι συμμετοχές κλείνουν και το παρόν θέμα κλειδώνεται.
Σε λίγο θα ανοίξουν 3 νέα θέματα, ένα στο οποίο θα ανεβαίνουν όλες οι σημαντικές ανακοινώσεις του παιχνιδιού κι από ένα για κάθε Φυλή.
Παρακαλούμε όσοι δεν έχετε στείλει ακόμη τις ώρες που είστε διαθέσιμοι γι αυτή τη βδομάδα, να τις στείλετε το συντομότερο, προκειμένου να οριστεί η ημέρα κι η ώρα της πρώτης αποστολής.
Καλή διασκέδαση σ όλους!

Λίστα συμμετοχών για Survivor #3
  1. bilire
  2. Claire Rentfield
  3. Cupid
  4. Eileen
  5. Emilouko
  6. Ikarionas
  7. JKaradakov
  8. Nefeli Graf
  9. Guest 278211
  10. Wild_Boy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top