Έχετε ερωτευτεί άτομα που "δεν έπρεπε";

Έχετε ερωτευτεί άτομα που "δεν έπρεπε";

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 35)
  • Ποτέ! Για ποια/ποιον με περάσατε;

    Ψήφοι: 3 8.6%
  • Ε, κάποιες φορές...

    Ψήφοι: 19 54.3%
  • ...εεε, χμ... μια ζωή το ίδιο λάθος κάνω...

    Ψήφοι: 13 37.1%

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Σας εχει τυχει ποτε να ερωτευτειτε καποιον που δεν επρεπε?Να τον σκεφτεστε συνεχεια,να θελετε να ειστε συνεχως κοντα του,να τον σφιξετε στην αγκαλια σας και να του εξομολογηθητε τα αισθηματα σας?Εχω ερωτευτει την κοπελα του κολλητου μου.Ξερω πως δεν θα επιτρεψω ποτε στον εαυτο μου να κανει κατι μαζι της.Αυτο που δεν ξερω ειναι τι να κανω για να την βγαλω απο το μυαλο μου.Οπως λεει και το τραγουδι:"λιωνω στο πονο γιατι νιωθω κι εγω,ο δρομος που τραβαμε ειναι αδιαβατος"...Το "κουραγιο θα περασει" ποιος θα μου το πει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Θα στο πω εγώ γιατί ξέρω πώς αισθάνεσαι.. :(
Γενικά, είναι άσχημη φάση. Πολύ. Δε ξέρω αν θα σε παρηγορήσω τώρα, αλλά δεν είναι πιο άσχημο να αντιλαμβάνεσαι ότι ερωτεύτηκες λάθος άτομο μετά από ένα χρόνο; :P
Επίσης, φυσικά ξέρεις πως "όλα είναι στο μυαλό". Ισχύει. Απλά λειτούργησε λογικά. Είναι η κοπέλα του κολλητού σου. Δεν γίνεται αυτό που θες.
Συγγνώμη αν ακούγομαι σκληρός αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις δε πρέπει να χαϊδεύουμε αυτιά, θα κάνουμε τα πράγματα χειρότερα. Βρες το κουράγιο και προχώρα, είναι καθαρά στο χέρι σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Δεν γινεσαι εσυ σκληρος.Σκληρες ειναι οι καταστασεις.Συμφωνω απολυτα με αυτα που λες και τα εχω σκεφτει κι εγω.Πανω απο ολα η φιλια.Σκληρος πρεπει να ειμαι εγω με τον εαυτο μου (και ειμαι) που το αφησα να συμβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Έχω περάσει ανάλογη, όχι τόσο δυνατή βέβαια, κατάσταση. Το θέμα είναι ότι πραγματικά η φιλία είναι πάνω απ' όλα. Η αλήθεια είναι ότι αυτλή είναι μία πολύ δύσκολη κατάσταση, αλλά δεν ξέρω, το να καταπιέζεις τα συναισθήματά σου και να θυσιάζεις τον εαυτό σου είναι αναγκαίο καμιά φορά. Κουράγιο. Αυτό μόνο... Καλώς ήρθες στο στέκι flyer
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Μου έχει τύχει να ερωτευθώ τον κολλητό της παρέας αλλά για λόγους φόβου, ντροπής και απόρριψης δεν το είπα ποτέ. Το χειρότερο είναι ότι ενώ η κολώνια κρατάει χρόνια, δηλαδή πάντα θα νιώθω ξεχωριστά αισθήματα για το παιδί αυτό, ξαφνικά από το πουθενά ήρθε η κολλητή και μου είπε ότι αρχίζει να της αρέσει το παιδί, επειδή κάποτε μου χε πει ο ό διος αν εκείνη είναι διαθέσιμη. Το αστείο είναι ότι τότε, είχε πει η ίδια όχι, έκανα και τον διαμεσολαβητή με πόνο καρδιάς (ναι ναι τον έκανα), έφαγε την χυλόπιτά του το παιδί και εγώ μετά από οδυρμούς και σκαμπανεβάσματα στην ψυχολογία μου, ηρέμησα και προσπάθησα να ξεχάσω το όλο θέμα. Το θέμα είναι, ότι η κολλητή ήξερε το κόλλημα μου με αυτόν τον τύπο και όμως δεν ντράπηκε να μου ζητήσει να της κάνω κονέ μετά από αρκετό καιρό, σχεδόν 2-3 χρόνια, αφού είχε μόλις χωρίσει από τον πρώην γκόμενο της και προφανώς ένιωθε μόνη. Φυσικά και ένιωσα πολύ άσχημα και από τότε σχεδόν οι σχέσεις μας έχουν αλλάξει, διότι εγώ ξενέρωσα απίστευτα.

Μην κάνεις το λάθος να προχωρήσεις σε κάτι που θα πληγώσει τον κολλητό σου. Κράτα το για σένα. Πρέπει να το ξεπεράσεις. Αν κάνεις κάτι άλλο, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να βαδίσεις στην αρχή της καταστροφής μιας φιλίας. Βγάλε την από το μυαλόσου, υπάρχουν ένα σωρό κοπέλες...γιατί πρέπει να πέσεις πάνω στην κοπέλα του κολλητού σου; Αξίζει να χάσεις μια φιλία για μια κοπέλα;

Εγώ έκλαψα τρομερά, πόνεσα και θύμωσα και φαντάσου ότι ήμουν ερωτευμένη αλλά δεν έγινε τίποτε... γιατί δεν ήθελα και από την άλλη άπαξ και ετρωγα χυλόπιτα, να χαλάσω μια φιλία ετών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Δεν εχω σκοπο να προχωρησω.Απλα ηθελα καπου να το πω και να το βγαλω απο μεσα μου.Μπορω ομως να ξεκοψω ετσι ξαφνικα απο το να βγαινω οταν ειναι και η κοπελια στην παρεα?Αν την βλεπω συνεχεια θα 'ναι πιο δυσκολο.Αν παλι ξεκοψω θα κινησω υποψιες και ειναι κατι που δεν θελω.Αν καποια στιγμη χωρισουν ισως το πω στον φιλο μου αλλα και παλι δεν θα κανω τιποτα μαζι της.Λεμε τα παντα μεταξυ μας αλλωστε.Μηπως ομως αυτο θα 'πρεπε να το κρατησω κρυφο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Επίσης δύσκολο και επίπονο είναι να ερωτευτείς ένα άτομο που... δεν έχετε τις ίδιες σεξουαλικές προτιμήσεις.
Να το ερωτευτείς, να παρασυρθείς, να κάνεις όνειρα, να μη το έχεις δίπλα σου, να μην έχεις καν κοινούς γνωστούς για να το βλέπεις, αλλά καθημερινά να προσπαθείς με κάθε τρόπο να το συναντάς και να το πετυχαίνεις έστω και σπάνια ενώ σε αντιλαμβάνεται και σε καρφώνει με το βλέμμα του όποτε το συναντάς ''τυχαια'' ενώ αργότερα αρχίζει να ενοχλείται.
Δε γνωρίζεις πολλά για αυτό το άτομο πέρα του ότι είναι καλός χαρακτήρας σύμφωνα με αυτά που έβλεπες και λάμπει αφάνταστα, το πρόσωπό του, τα μάτια του, τα πάντα.
Και αυτό επι 2 μιση γεμάτα χρόνια... κάθε μέρα με τη σκέψη του και το άγχος αν θα γίνει κάτι ή όχι χωρίς να βλέπεις μέλλον όμως.
Στο τέλος επειδή δεν αντέχεις άλλο, ξεχνάς τις ντροπές και τα ''είναι αδύνατον να πω κάτι!'', ξεπερνάς τον εαυτό σου και το σταματάς στο δρόμο και του μιλάς... του ζητάς συγνώμη που κατάντησες ενοχλητικός όλο αυτό το καιρό.. δε του εξομολογήσε όμως τα όποια αισθήματά σου, κομπλάρεις επειδή και αυτό το άτομο κόμπλαρε που το σταμάτησες καθώς γνωρίζει...
Λες συγνώμη, σου λέει ''ok'' και φεύγεις...
Δεν είναι αρκετό όμως αυτό για όλα όσα έχουν γίνει... θες να το πεις, να το πεις ξεκάθαρα, να το ξέρει ότι το ερωτεύτηκες και ας μη γίνει τίποτα, να το ξέρει απλά και τέλος.
Γράφεις σε ένα γράμμα όσα ήθελες να πεις, ένα μετρημένο γράμμα για να το λάβει όσο πιο χαλαρά και ''ok'' γίνεται με σκοπό να του το δώσεις και να φύγεις, να μη ξανα ασχοληθείς μαζί του και να πας μπροστά.
Το ξανα συναντάς για να το δώσεις και αυτό το άτομο θυμώνει αμέσως και σε κράζει...
Τρομάζει επειδή νομίζει ότι του τη πέφτεις κατα συρροή, δε δέχεται τίποτα, ούτε ΚΟΥΒΕΝΤΑ, σου λέει να φύγεις, δε μπορεί να καταλάβει, βλέπεις ένα εντελώς άλλο άτομο από αυτό που νόμιζες ότι είναι... δε ξέρεις πλέον τι να πεις, ούτε σε αυτό το άτομο ούτε στον εαυτό σου.
Το κοιτάς στα μάτια και αυτά τα μάτια που πριν από λίγες ώρες έλαμπαν ξαφνικά αυτή η λάμψη έχει χαθεί..
Άντε να συνέλθεις μετά από όλα αυτά, να αναθεωρήσεις όλο το κόσμο από την αρχή αφού με βάση αυτό το άτομο τον είχες διαμορφώσει, αφού χάρη σε αυτό το άτομο γνώρισες το ερωτικό συναίσθημα τόσο δυνατά που τα βρήκες με τον εαυτό σου και για οποιοδήποτε πρόβλημα που εμφανιζόταν το προσπέρναγες με τη σκέψη του... τόσα χρόνια και σε μια ευαίσθητη ηλικία [15-18]. Αντε να χωνέψεις το πώς σε βλέπει και αντιλαμβάνεται, αυτό το άτομο που έλπιζες έστω και τυφλά να σε αγαπήσει όσο και εσύ αυτό.
Μια ιδέα ήταν όλα όμως. Ψέμματα.
ουχ

Πρόκειται για ένα άτομο που είχα συναντήσει στο λύκειο όταν πήγαινα Α' ,πριν τρία χρόνια, και δυστυχώς τότε τελείωνε [Γ'] και άρα έφυγε μετά από ένα χρόνο χωρίς να έχω καταφέρει να μάθω ούτε όνομα. Προσπάθησα με κάθε τρόπο να διατηρήσω επαφή, έμαθα που μένει με ''ασύλληπτο'' τρόπο και... έκανα ότι μπορούσα.
Το story μόλις - σχεδόν τελείωσε. :)

Ήταν απαγορευμένο φρούτο.

Πάντως, κάθε εμπόδιο για καλό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Δεν εχω σκοπο να προχωρησω.Απλα ηθελα καπου να το πω και να το βγαλω απο μεσα μου.Μπορω ομως να ξεκοψω ετσι ξαφνικα απο το να βγαινω οταν ειναι και η κοπελια στην παρεα?Αν την βλεπω συνεχεια θα 'ναι πιο δυσκολο.Αν παλι ξεκοψω θα κινησω υποψιες και ειναι κατι που δεν θελω.Αν καποια στιγμη χωρισουν ισως το πω στον φιλο μου αλλα και παλι δεν θα κανω τιποτα μαζι της.Λεμε τα παντα μεταξυ μας αλλωστε.Μηπως ομως αυτο θα 'πρεπε να το κρατησω κρυφο?

Γνώμη μου να μη του το πεις καθόλου. Μπορεί να επηρρεαστεί αρνητικά και να δημιουργηθεί έκρηξη. Σε τέτοιες περιπτώσεις καλύτερα να το κρατάς για τον εαυτό σου.
Καλά έκανες και το είπες εδώ. Τόσοι έχουμε περάσει από παρόμοιες καταστάσεις.
Δεν χρειάζεται να ξεκόψεις. Απλά αραίωσε λίγο.
Βρες άλλα ενδιαφέροντα..... κοινώς.... να παιξει λίγο το μάτι σου να πιάσει καμιά άλλη κοπέλα.
Σκάναρε το τοπίο...δες τι κινείται γύρω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Διαβαζοντας το ποστ του πετρου βλεπεις οτι παντα υπαρχουν και πιο δυσκολες καταστασεις απο τη δικια σου:) Γιατι πρεπει να'ναι τοσο πολυπλοκη η αγαπη:confused:? Αστοπελεκι αυτο ακριβως φοβομουν κι εγω.Ας του κρατησω και κατι κρυφο μια φορα:) Για το καλο και των δυο θα'ναι εξαλλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Διαβαζοντας το ποστ του πετρου βλεπεις οτι παντα υπαρχουν και πιο δυσκολες καταστασεις απο τη δικια σου:) Γιατι πρεπει να'ναι τοσο πολυπλοκη η αγαπη:confused:? Αστοπελεκι αυτο ακριβως φοβομουν κι εγω.Ας του κρατησω και κατι κρυφο μια φορα:) Για το καλο και των δυο θα'ναι εξαλλου!
Ναι... αυτό έχω καταλάβει και γω... γενικά όταν πας να πεις κάπου τον "πόνο" σου, βλέπεις ότι δεν είσαι ο μόνος που περνά δυσκολες καταστάσεις, ότι υπάρχουν ακόμη πιο πολύπλοκες καταστάσεις που μπροστά σε αυτόπου ζεις εσύ δεν είναι τίποτα το δικό σου πρόβλημα.

Ξέρεις κάτι flyer; Δεν αξίζει να χαλάσεις μια φιλία.... για ένα τέτοιο θέμα ειδικά όχι δεν αξίζει. Ο φίλος σου θα νιώσει προδωμένος από σένα. Εγώ έτσι ένιωσα! Οι φίλοι υποτιθεται είναι εκεί για να βοηθούν τον άλλον... και όχι να τον καρφώνουν με πισώπλατες μαχαιριές... (όχι με την κακή έννοια). Μην διακυνδινέψεις να χαλάσεις την φιλία σου! Στο λέω εγώ που έχει καταστραφεί φιλία 20 ετών σχεδόν.... είμαι 23 και είμασταν με την κολλητή μου μαζί πριν από το νηπιαγωγείο. Βοήθησαν βέβαια και άλλες συγκυρίες εκτός από αυτή, αλλά το γεγονός αυτό ήταν που με ταρακούνησε, που με τάραξε και τα πήρα στην κράνα κοινώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Αν είναι πολύ δυνατός ο έρωτας ή/και ο κολλητός έχει προκύψει απλά λόγω συγκυριών (όπως αρκετοί δικοί μου, κατά καιρούς) θα έλεγα να σκεφτείς να κάνεις κάτι. Είτε να του μιλήσεις είτε να της μιλήσεις.

Και δεν το λέω απλά για να την σπάσω στην ηθική πλειοψηφία. :P


Πω ρε Πέτρο πάντως, σκ@τ@ (υπάρχει φίλτρο? δεν ξέρω). Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ήταν να ζω κάτι τέτοιο σε μια κοινωνία όπως η δικιά μας.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
.
Καλή ερώτηση...

Θα ήταν μάλλον καλύτερα, να αναρρωτηθώ, εάν έχω ερωτευτεί ποτέ,
κάποιον "που έπρεπε..." :hmm:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Σας εχει τυχει ποτε να ερωτευτειτε καποιον που δεν επρεπε?Να τον σκεφτεστε συνεχεια,να θελετε να ειστε συνεχως κοντα του,να τον σφιξετε στην αγκαλια σας και να του εξομολογηθητε τα αισθηματα σας?Εχω ερωτευτει την κοπελα του κολλητου μου.Ξερω πως δεν θα επιτρεψω ποτε στον εαυτο μου να κανει κατι μαζι της.Αυτο που δεν ξερω ειναι τι να κανω για να την βγαλω απο το μυαλο μου.Οπως λεει και το τραγουδι:"λιωνω στο πονο γιατι νιωθω κι εγω,ο δρομος που τραβαμε ειναι αδιαβατος"...Το "κουραγιο θα περασει" ποιος θα μου το πει?

Το... "κουράγιο θα περάσει" .....:/: ,μόνο εσύ μπορείς να το "πεις" στον εαυτό σου,όσο και δύσκολο αν σου φαίνεται τώρα αυτό!:) " Όλα " είναι στο μυαλό μας,(καλώς ήρθες:) ). Ίσως ,αν αφεθείς λίγο,ν'ανακαλύψεις ότι υπάρχει κάποια άλλη ..."εκεί έξω" ...πού σε "περιμένει"!!!;)
11 ολόκληρα και ατελείωτα χρόνια,στο πίσω μέρος του μυαλού μου,υπήρχε "κάποιος"...,κάποιος που δεν τολμούσα ούτε εγώ η ίδια να παραδεχτώ πώς αγαπάω!:/: Ήρθε μια στιγμή όμως πού το "κρυφό"..."φανερώθηκε"! Ήρθε μια στιγμή πού έπρεπε να το αντιμετωπίσω.να "το κοιτάξω κατάματα".Δεν υπήρχε άλλη επιλογή για μένα,έπρεπε "κάτι" να κάνω γι αυτό.
@ Petro: Θα συμφωνήσω απόλυτα μ'αυτό πού αναφέρεις:
.................................................................................................
... θες να το πεις, να το πεις ξεκάθαρα, να το ξέρει ότι το ερωτεύτηκες και ας μη γίνει τίποτα, να το ξέρει απλά και τέλος.
.....................................................................................................
Αυτό ακριβώς έκανα...γιατί αυτό ακριβώς ήθελα:) ,να το πω,να το ξέρει,απλά και τέλος!!! Αποτέλεσμα? Ένοιωθε το ίδιο αλλά..., ήταν, είναι και θα είναι σχεδόν αδύνατον να είμαστε μαζί. Σε κάποιο άλλο μέρος του κόσμου ή σε κάποιο άλλο κόσμο ,μπορεί!:/::)
Δεν θεωρώ απαραίτητο να πω περισσότερα,απλά "κοίταξε γύρω" σου...και αργά ή γρήγορα όλα θ'ανήκουν στο μακρινό παρελθόν!
Αλλοίμονο σ'αυτά πού δεν μπορούμε ν'αλλάξουμε!!! Αυτή είναι μια "σκέψη"...πού με κράτησε και με κρατάει ακόμα για πολλούς λόγους στην ζωή μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Σας εχει τυχει ποτε να ερωτευτειτε καποιον που δεν επρεπε?

Καθε φορα αυτο παθαινω. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Πρέπει δεν υπάρχει, υπάρχει για μένα η ηθική, η περηφάνεια και οι αρχές μου και πάνω από αυτές δεν μπαίνει τίποτα και κανένας. Οπότε απάντηση αν εννοείς αυτό "πρέπει", όχι ποτέ δεν έχω μπλέξει σε καταστάσεις που έχουν προκαλέσει κακό σε μένα και σε τρίτους. Δεν τη βρίσκω έτσι, μου αρέσουν οι ξεκάθαρες καταστάσεις γιατί μου αρέσει να απολαμβάνω τα πάντα στο 100% και για να μπορώ να περπατάω πάντα με ψηλά το κεφάλι. Αφήνω τους άλλους να τα κάνουν αν θέλουν. Που και πάλι δεν υπάρχει πρέπει/δεν πρέπει. Υπάρχει θέλω/δεν θέλω, όλα γίνονται βάση επιλογών. Το "πρέπει/δεν πρέπει" νομίζω ότι είναι καθαρά υποκειμενικό με βάση την εμπειρία/οικογένεια/αρχές κτλ του καθένα από εμάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ο απαγορευμένος μου "έρωτας" (ίσως και αποθημένο), κράτησε λίγο περισσότερο από 2 χρόνια. Ο ακατανόμαστος :P είχε πολύχρονη σχέση με κάποια άλλη κοπέλα και κανένα σκοπό να χωρίσει.
Εμένα από την άλλη μου ήταν αδύνατο να ξεκολλήσω διότι : 1) βλεπόμασταν καθημερινά και 2) δεν με άφηνε να ξεκολλήσω προφανώς γιατί κολακευόταν με την όλη κατάσταση.

Όλα αυτά βέβαια τελείωσαν όταν γνώρισα τον άντρα μου και τον ερωτεύτηκα κεραυνοβόλα. Στον γάμο του ακατανόμαστου δε, (διότι την παντρεύτηκε και έκαναν πρόσφατα και παιδί) ίσως να ήμουν από τις πιο-πιο-πιο χαρούμενες καλεσμένες, διότι ήμουν ευτυχισμένη με την ευτυχία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καλως ή κακως η καρδια δεν υπακουει στη λογικη ..οπως λεει και ενα ασμα "ο ερωτας δεν ειναι παιδι της λογικης"....και οταν το συναισθημα σε καποιους υπετρερει της λογικης τοτε μπορει να μπλεξουν και σε καταστασεις που δεν θα επρεπε....δεν κρινω κανεναν στα ζητηματα καρδιας..ο καθενας κανει τις επιλογες του....εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεγονται...και επειδη εχει τυχει να "χορεψω"...εχω μαθει να μην λεω "ποτε"....για τπτ και για κανεναν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lala

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άσπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Νομίζω ότι όλοι έχουν βρεθεί στη φάση να ερωτευτούν κάποιον που δεν 'επρεπε αλλά η περίπτωση σου Πέτρο είναι πολύ ιδιαίτερη. Δύσκολη περίπτωση....μάλλον πρέπει να περιμένεις να περάσει.. κάτι σαν τον ιό της γρίππης.
Θα κάνει τον κύκλο του και μετά ούτε που θα το θυμάσαι!!

Ελπίζω να περάσει γρήγορα.
:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Οι αρχαίοι έλληνες έδωσαν στον Θεό 'Ερωτα τη μορφή ενός μικρού φτερωτού παιδιού με τόξο και φαρέτρα... Κανείς δε ξεφεύγει από τα βέλη του. Όταν αυτά σε σημαδέψουν, δε ψάχνεις πια να βρεις ούτε το γιατί, ούτε το πως, ούτε το πρέπει... Παραδίνεσαι.

Ποτέ δεν ερωτεύτηκα κάποιον που δεν έπρεπε. Για να τον ερωτεύτηκα, πάει να πει πως έπρεπε.
Ποιός μπορεί να τα βάλει με το μικρό θεό?
Έπρεπε να τον ερωτευτώ για τους θεούς. Για τους ανθρώπους δεν έπρεπε...

Λογική και συναίσθημα δε πάνε χέρι-χέρι. Πάνε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Μου ετυχε προσφατα..Ειχε αρχίσει να μου αρεσει καποιος πελάτης στη δουλεια τον οποιο εβλεπα καθε μέρα και εδειχνε και αυτος( ή μαλλον μόνο αυτος εδειχνε εγω εκανα την παπια)καποιο ενδιαφερον...Τωρα θα μου πειτε καλά μεχρι εδω αλλα γιατι απαγορευμένος??
Γιατι αν και δεν ήταν μεγάλος(πολύ...) είναι παντρεμενος με 2 μωράκια..Εννοείται πως όταν το εμαθα δεν αφησα τον εαυτο μου να συνεχισει να νιώθει ετσι και του εκοψα και τον αερα που ειχε πάρει γιατι νευριασα!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top