Απαγόρευση των κινητών τηλεφώνων στο σχολικό χώρο

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Βρε παιδια, σιγα την αδικια που ειναι να μην μπρορεις να χρησιμοποιεις την ηλεκτρονικη σου ατζεντα μεσα στην ταξη για να σημειωνεις τα διαγωνισματα. Χρησιμοποιειστε ΑΤΖΕΝΤΑ. Κι ας μην κανει μπιπ μπιμ πριν το καθε διαγωνισμα, δεν εγινε και τιποτα. Jesus.:P
Μα το θεμα ειναι οτι σημερα ενα μεγαλο ποσοστο απο τις ηλεκτρονικες αντζεντες είναι κινητά ή είναι και κινητά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν ειπα ηλεκτρονικη ατζεντα, ειπα σκετο ατζεντα, μπλοκακι, organiser, πως το λενε βρε παιδι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Aυτο θα ηταν πραγματικα το ιδανικο...
Αλλα μπορει να γινει κατι τετοιο;(πρακτικα μιλαμε.)
αληθεια laptop των 100 ευρω το εχετε βρει πουθενα εσεις;
Αλλο για το project, οτι θα εβγαιναν μεσα στο 2007.

Ναι, εγινε η παρουσιαση του στο Πα.Μακ στις 2 Φεβρουαριου, οποτε σιγουρα ειναι "ζωντανο" το project! Μαλιστα η Κυβερνηση ειπε οτι καποιες χιλιαδες μαθητων θα το παρουν στα χερια τους τον ερχομενο Σεπτεμβριο, και μεσα στα (αμεσα) επομενα χρονια θα το εχουν ολοι οι μαθητες (Τωρα φυσικα αυτο το μεταφραζεις σε πραγματικες υλοποιησεις, οπως θες εσυ) Το κοστος μαλιστα, αναμενεται να πεσει μεσα στα επομενα χρονια, αν οι πωλησεις του εξελιχθουν οπως περιμενουν.


Οσο για το θεμα αυτο καθ' αυτο, τα περισσοτερα απο αυτα που εχω να πω εχουν ηδη ειπωθει, και μιας και βαριεμαι να γραφω τωρα μακροσκελεστατα posts, αν θυμηθω θα αναφερω τις αποψεις μου αργοτερα!

EDIT: "Το πρόγραμμα «Ένας Φορητός Ανά Παιδί», που ίδρυσε ο Νίκολας Νεγκρεπόντε του MIT με στόχο το κλείσιμο του ψηφιακού χάσματος, ξεκινά το Φεβρουάριο τη διάθεση των πρώτων 2.500 φθηνών υπολογιστών σε οκτώ αναπτυσσόμενες χώρες.

Πρόκειται για την πρώτη φάση του προγράμματος, πριν την έναρξη της μαζικής παραγωγής πέντε εκατ. φορητών υπολογιστών που προγραμματίζεται για τον Ιούλιο. Όπως αναφέρει το Reuters, το κόστος σε αυτή τη φάση εκτιμάται στα 150 δολάρια ανά μηχάνημα.

Οι υπεύθυνοι εκτιμούν ότι η τιμή θα πέσει στα 100 δολάρια τον επόμενο χρόνο, στη διάρκεια του οποίου προβλέπεται να παραχθούν 50 εκατ. μονάδες. Μέχρι το 2010, περίπου 150 εκατ. φτωχοί μαθητές σε όλο τον κόσμο εκτιμάται ότι θα χρησιμοποιούν τον πράσινο, φιλικό για τα παιδιά φορητό υπολογιστή.

Ο φορητός θα διανεμηθεί και σε μαθητές στην Ελλάδα τον Σεπτέμβριο.
"

Απο το https://opensoft.sch.gr/index.php?name=News&file=article&sid=162, που ειχε ως πηγη το in.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τhanks insomniac!!!!
Aυτο ηθελα να μαθω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Πάντως εγώ που πηγαίνω σε ιδιωτικό μαθητής έπαιζε παιχνίδια με το κινητό και αφού τον είδε ο καθηγητής του είπε" όρεξη έχεις να φας αποβολή; κλειστο.'' Ακόμα και στους διαδρόμους με τα κινητά κυκλοφορούν. Κι εγώ το παίρνω αλλά το έχω κλειστό. Από ανάγκη γιατί με το λεωφορείο μέχρι το σπίτι μου είναι 1+ ώρα. Άμα γίνει κάτι..; Πάντως ακόμα και αν είναι πάρα πολύ καλό σχολείο μάλλον δεν είναι αυστηρά γιατί όλα ελεγχονται και δεν μπορεί να γίνει κάτι. Το τυπικό όμως ισχύει.:/: :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πάντως εγώ που πηγαίνω σε ιδιωτικό μαθητής έπαιζε παιχνίδια με το κινητό και αφού τον είδε ο καθηγητής του είπε" όρεξη έχεις να φας αποβολή; κλειστο.'' Ακόμα και στους διαδρόμους με τα κινητά κυκλοφορούν. Κι εγώ το παίρνω αλλά το έχω κλειστό. Από ανάγκη γιατί με το λεωφορείο μέχρι το σπίτι μου είναι 1+ ώρα. Άμα γίνει κάτι..; Πάντως ακόμα και αν είναι πάρα πολύ καλό σχολείο μάλλον δεν είναι αυστηρά γιατί όλα ελεγχονται και δεν μπορεί να γίνει κάτι. Το τυπικό όμως ισχύει.:/: :|
Ειδικά αυτό στους διαδρόμους έχει παραγίνει. Κι εγώ που πήγαινα σε ιδιωτικό έβλεπες (κυρίως τις πρώτες μέρες της σχολικής χρονιάς) σχεδόν όλους τους μαθητές να μιλάνε με κάποιον στο κινητό.. Άρχισαν βέβαια οι.. κατασχέσεις (παράνομο κατ' εμέ) και κάπως μειώθηκε...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δi0m

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εγω δν μπορω να καταλαβω τι θελουν οι συμμαθητες μου το κινητο στο σχολειο??να μιλανε με τις κοππελες τους στο διπλα τμημα?ή να ανταλασουν ''πονηρα'' με ''μπλουτουθ'' την ωρα του μαθηματος?αμα θελεις να ακους μουσικη φανταστικε μου συμμαθητη στα διαλειματα...μην εχεις για μοστρα το τελευταιο μοντελο της μοτορολα(βλεπετε εδω ειμαστε κηφησσια...),παρε ενα αι-ποντ(που ειναι και ακριβο,γιατι εδω ειμαστε κηφησσια) και ακου την μουσικη σου χωρις να εχεις τον κινδυνο οτι θα σου το κατασχεσουν οι καθηγητες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
χαχα!!!Γεια σου βρε diomidi!!!
Μοναδικο ποστ, οχι αστεια!!!
RESPECT!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
αυτο πρεπει να μπει στα best of :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Ναι οντως:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δi0m

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ελατε ρε παιδια τωρα...απλα μερικοι μεσα στο σχολειο μου,το εχουν παρακανει για να δειξουν οτι ειναι καποιοι...:)και τα εχω παρει...:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσεξε να σου πω.
Το οτι σου ειπαμε με χαμογελα κι αστειο τροπο οτι αυτο που εγραψες ηταν "οκ", δεν σημαινει οτι ηταν απλως "αστειο".
Απλουστατα μεσα απο την αμεσοτητα σου και το ολο υφος σου του ποστ βγηκαν και μερικες αληθειες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δi0m

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ...:)αν και δεν το ειχα υποψην μου οτι εβγαλα καποιες αληθειες,εχω υποψην μου,πως αυτα συμβαινουν εδω καθημερινα,στα δημοσια σχολεια της ''κηφησσιας''...και τα περισσοτερα εννοειται συμβαινουν ηθελημενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Diomidis να σου δώσω το email της κόρης μου να της τα πεις? :) Έχω χαλάσει του κόσμου τα λεφτά στα κινητά για να μην έχει κόμπλεξ και για να νιώθει ότι ανήκει στην ομάδα που επιθυμεί. Η cool oμάδα παιδιών με τελευταίο μοντέλο κινητό. Δυστυχώς δεν το ξέρει ότι δεν την εκφράζει καν …ότι δεν της προσφέρει κάτι ουσιαστικό.. :( για εκεινη αρκει όμως που είναι στην ομάδα που επιθυμεί και έχει ανάγκη να είναι σε αυτή την ηλικία(13).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Είναι λίγοι οι ανθρώποι οι οποίοι καταλαβαίνουν στις μέρες μας. Και να της το πει θα το καταλαβει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δi0m

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Diomidis να σου δώσω το email της κόρης μου να της τα πεις? :)
Αμε...αμα ειναι ομορφη...(πλακα κανω...):DΤο θεμα ειναι να εχει μετρο στο κινητο,μετρο στο ποσο ''ιν'' θα ειναι στην παρεα...και μην ανυσηχειτε,σε δυο χρονια,θα εχει αφησει τα κινητα και τα ποκεμον,και θα αρχισει να κοιταει μαρκες ρουχων...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
σε δυο χρονια,θα εχει αφησει τα κινητα και τα ποκεμον,και θα αρχισει να κοιταει μαρκες ρουχων...:confused:

Οχι αναγκαστικα, αν και οι πιο πολλες πιθανοτιτες εκει πανε...

Ρουμανα μου, απο οσο ξερω η κορη σου παει στην καπνοβιομηχανια, σωστα; Ετσι λοιπον εχει αρκετες πιθανοτιτες να "μπλεξει" με ατομα στο στυλ μου (δεν ειναι τυχεο οτι ολη μου η παρεα παει καπνοβιομηχανια). Βασικα η στην καπνοβιομηχανια οι μισοι μαθητες ειναι ροκαδες/μεταλαδες/punk (διθεν βεβαια οι περισσοτεροι) και αλλοι μισοι trendyδες (η αλλιως πακοι vs τρεντυδες, η αιωνια κοντρα της Ροδου....λαλακιες...) Απο εκει και περα εξαρτατε απο τον χαρακτιρα της και απο της παρεες πιον δρομο θα παρει. Ο καθενας εχει τα θετικα του και τα αρνητικα του. Παντος εγω σου τα λεω ωστε να κατσεις να τα ζιγιασεις και να δεις πιον απο τους δυο θα προτιμουσες να ακολουθισει και να την σπροξεις λιγο προς τα εκει (ειναι μικρη βεβαια ακομα, κατα την τριτη γυμνασιου με πρωτη λυκειου θα αρχισει μαλλον να φευγει απο το ενα και να πηγενει στο αλλο αν το κανει τελικα). Και αμα μπει σε αυτες της παρεες, ολοι μια μεγαλη παρεα ειμαστε ουσιαστικα οποτε θα εχει και το ραπορτο σου και θα προσπαθισω να την κρατισω μακρια απο τα κ*λ*παιδα της παρεας. Αν θες λεμε περισσοτερα με πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aquasonic

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγω δν μπορω να καταλαβω τι θελουν οι συμμαθητες μου το κινητο στο σχολειο??να μιλανε με τις κοππελες τους στο διπλα τμημα?ή να ανταλασουν ''πονηρα'' με ''μπλουτουθ'' την ωρα του μαθηματος?αμα θελεις να ακους μουσικη φανταστικε μου συμμαθητη στα διαλειματα...μην εχεις για μοστρα το τελευταιο μοντελο της μοτορολα(βλεπετε εδω ειμαστε κηφησσια...),παρε ενα αι-ποντ(που ειναι και ακριβο,γιατι εδω ειμαστε κηφησσια) και ακου την μουσικη σου χωρις να εχεις τον κινδυνο οτι θα σου το κατασχεσουν οι καθηγητες...

Διομιδη για καποιον που δεν ασχολειται (οπως ενα καθηγητη που δεν ειναι απαραιτητο να ειναι και γνωστης του θεματος) το κινητο δεν διαφερει καθολου απο ενα mp3 player η μια μικρη ψηφιακη μηχανη.

[ορισμος]Κινητον τηλεφωνον θεωρειται οτιδηποτε εμπεριεχει πληθωρα κουμπακιων περιτρυγιρισμενων απο χημικη ουσια με ονομα πλαστικο και συνδεεται με ενα σατανικο μαραφετι που λεγεται οθονη[/ορισμος]

SO, we reached a conclusion που λεει οτι οτι και να παρεις στο σχολειο... κινητο ειναι...

Ο μονος καθηγητης που δεν εχει προβλημα με αυτο το θεμα (και αυτος ειναι ενας ακομα λογος που τον σεβομαι πραγματικα) ειναι ο πληροφορικης μου που καθομασταν την αλλη φορα και του εδειχνα το Jornada μου και συζηταγαμε για αυτο και οχι απλα δεν μου ειπε κατι αλλα με αφησε με την αδεια του να το αφησω ανοικτο πανω στο θρανιο να κανει backup (ευχαριστω ;)) και βριζαμε το ΥΠΕΘ που δεν εβγαλε την γλωσσομαθεια και σε dos για να στησουμε και τα παλιοτερα πισι ωστε να γινουν 25-30 και να μπορουμε ολοι οι μαθητες να εχουμε το δικο μας:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Τη σχολική χρονιά που μας πέρασε (2007), ήλθε ανακοίνωση από το υπουργείο σε όλα τα σχολεία (δημοτικά, γυμνάσια, λύκεια) της χώρας η οποία ανέφερε την επίσημη απαγόρευση των κινητών τηλεφώνων στα σχολεία.
Ποια η γνώμη σας πάνω σε αυτό το θέμα; Τι στάση κρατήσατε εσείς αλλά και οι άλλοι συμμαθητές σας; (+ οι καθηγητές; )

Για μένα προσωπικά δεν άλλαξε τίποτα.
Πάντα έχω το κινητό μου μαζί όπου και να πάω και το χρησιμοποιώ κυρίως για να βλέπω την ώρα (:zilia::giveup:). Σε μας, κάποιοι καθηγητές έγιναν πιο αυστηροί (αν και πιστεύω πως ο συγκεκριμένος που έγινε πιο αυστηρός το έκανε κυρίως για να μας τη σπάει :P) ενώ ο διευθυντής ανέκαθεν ήταν '':mad2:'' πάνω στο θέμα των κινητών.
Σε γενικές γραμμές πάντως δε μπορώ να πω πως άλλαξε κάτι. Όλοι με τα κινητά ήταν όπως πάντα, με τη διαφορά ότι τα κρύβανε όταν πέρναγαν οι καθηγητές που ήταν γνωστό ότι θα γκρινιάξουν.

Για την εύρυθμη λειτουργία των σχολείων σχετικά με τη χρήση κινητών τηλεφώνων από μαθητές και εκπαιδευτικούς στο χώρο του σχολείου
Αποφασίζουμε
1. Οι μαθητές δεν επιτρέπεται να έχουν στην κατοχή τους κινητά τηλέφωνα εντός του σχολικού χώρου.
Στην εξαιρετική περίπτωση που ο μαθητής έχει στην κατοχή του κινητό τηλέφωνο υποχρεούται, καθʼ όλη τη διάρκεια της παραμονής του εντός του σχολικού χώρου, να το έχει εκτός λειτουργίας και μέσα στην τσάντα του.
Κάθε παρέκκλιση από τα ανωτέρω αποτελεί αντικείμενο παιδαγωγικού ελέγχου και αντιμετωπίζεται:
α) για τους μαθητές του Δημοτικού σχολείου σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην παράγραφο 8 του άρθρου 13 του Π.Δ. 201/1998 (ΦΕΚ 161 Α΄) για την καλύτερη παιδαγωγική αντιμετώπιση του θέματος
β) για τους μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με τις προβλεπόμενες στο Π.Δ. 104/1979 (ΦΕΚ 23 Α΄) σχολικές κυρώσεις.
2. Οι εκπαιδευτικοί οφείλουν κατά την ώρα της διδασκαλίας να έχουν θέσει εκτός λειτουργίας τα κινητά τους τηλέφωνα. Παράλειψη του ανωτέρω καθήκοντος αποτελεί πειθαρχικό αδίκημα, που εμπίπτει στην έννοια της περιπτώσεως στ) της παραγράφου 1 του άρθρου 107 του Ν. 2683/1999 (ΦΕΚ 19 Α΄).
Πιστεύω πως κάτι τέτοιοι κανόνες είναι πολύ λεπτομερείς και το αν θα εφαρμοστούν ή όχι εξαρτάται από τη φιλοσοφία / κουλτούρα (σωστή λέξη; ) του κάθε σχολείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Διαφωνώ. Μου φαίνεται λύση "πονάει χέρι κόψει χέρι", επειδή έγιναν κάποια σκάνδαλα με τα βιντεάκια απο τα κινητά (όπως ο βιασμός της βουλγάρας μαθήτριας). Επίσης διαφωνώ με τη λογική οτι δείχνει κάτι αρνητικό για τη νεολαία η κατοχή κινητού τηλεφώνου. Αυτή είναι η τεχνολογία του σήμερα, απο τη στιγμή που τα παιδιά θεωρούν οτι έχει κάποια χρησιμότητα για αυτά, ας την έχουν, που είναι το πρόβλημα; Ζηλεύουμεεε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top