Τι είδους μαγαζί θα σας άρεσε να έχετε;

Έρι

Νεοφερμένος

Η Έρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
κι εγώ βιβλιοπωλείο , αλλά θα μου άρεσε κι ένας συνδυασμός βιβλιοπωλείου και καφετέριας , κάτι τέτοιο https://perierga.gr/2012/03/ένα-βιβλιοπωλείο-μέσα-στο-πράσινο/ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Rock club/bar. Για live με νεες μπάντες και καλλιτέχνες,καραόκε για τους πιο ..τολμηρούς,θεματικές βραδιές σε συγκεκριμένα υποείδη της rock(glam,hard,blues,psychedelic κ.α). :beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Με λένε Γιώργο

Νεοφερμένος

Ο είπαμε.. Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αν είναι να ανοιξετε κάτι, ένα ειναι το ονειρο ολων!! μικρων και μεγαλων.. Μπόουλινγ! απλα μην το παρακανετε με τις τιμες... 2μιση ευρω πληρωνω εγω και 3 ο μπαμπας μου... 5μιση δηλαδη συνολο για 40 λεπτα περιπου που διαρκει ενα σετ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έρι

Νεοφερμένος

Η Έρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
@DimitrisS αν εχεις και κατι απο μεταλ να με φωναξεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Bookstore cafe-bar
Γιατί ο πολιτισμός πρέπει να συνδυάζεται με την ξεγνοιασιά και την ανάπαυλα!

Και γω αυτό ακριβώς σκεφτομουν! Θα έβαζα εκτός από βιβλία και επιτραπέζια και πολλές γεύσεις και αρωματα καφέ, τσάι και σοκολατας! Θα ειχαμε και μικρα σνακ, οπως τσουρεκακια, κρουασανακια ή μαφιν. Θα το διακοσμουσα vintage-retro, η μουσικη θα επαιζε απο πικ απ και ο φωτισμος θα ηταν απο πολυελαιους. Θα μπορούσαν και οι πελάτες να φέρουν τα δικά τους βινύλια να παίξουν :):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα μου άρεσε να διατηρούσα έναν μικρό ξενώνα σε κάποιο ορεινό, γραφικό χωριό της Βόρειας Ελλάδας, κατά προτίμηση σε δημοφιλές τουριστικό μέρος. Ποιος ξέρει, ίσως γίνει κι αυτό κάποια μέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Θα μου άρεσε να διατηρούσα έναν μικρό ξενώνα σε κάποιο ορεινό, γραφικό χωριό της Βόρειας Ελλάδας, κατά προτίμηση σε δημοφιλές τουριστικό μέρος. Ποιος ξέρει, ίσως γίνει κι αυτό κάποια μέρα...

Προτείνω Ζαγοροχώρια. Αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα άρεσε σε κάποιον να μένει all year round στα Ζαγοροχώρια.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θα μου άρεσε να διατηρούσα έναν μικρό ξενώνα σε κάποιο ορεινό, γραφικό χωριό της Βόρειας Ελλάδας, κατά προτίμηση σε δημοφιλές τουριστικό μέρος. Ποιος ξέρει, ίσως γίνει κι αυτό κάποια μέρα...

Ο αδερφός της μάνας μου πήγε για 2 μήνες στο παράρτημα της εταιρίας που δουλεύει σε μια μικρή πόλη στο Cornwall της Αγγλίας. Εκεί δεν έχει μεγάλα ξενοδοχεία παρά ξενώνες! Κοίιιτα:


ή

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.

Παλαιοβιβλιοπωλείο. Να μπαίνεις μέσα και να μυρίζει μαγικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

''Καλά ρε nooba,παίζεις με Scar-Light(το λευκό riffle).Είναι op ρε μαλάκα,μάθε να παίζεις'' Crossfire flashback :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justarandomgirl

Νεοφερμένος

Η justarandomgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Τρελαίνομαι να δημιουργώ! Οπότε νομίζω πως θα επέλεγα να ανοίξω ένα μαγαζί με χειροποίητα πράγματα, από διακοσμητικά μέχρι κοσμήματα!
Βέβαια, αν παραδεχτώ και τη τρέλα μου με την διακόσμηση χώρου και αποδεχτώ τη ρομαντική μου ψυχή :P θα ασχολούμουν σίγουρα με τη διοργάνωση γάμων και βάφτισης, αλλά και δεξιώσεις επαγγελματικής φύσεως. Θα αναλάμβανα όλες τις περιστάσεις και θα τις οργάνωνα από την αρχή μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια!
Αχ, ανάθεμα την ανεργία! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

veni.vedi.amavi

Νεοφερμένος

Η veni.vedi.amavi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μμ το σκέφτομσαι αρετά συχνά αυτό βασικά... Λογικά κάτι ενδιάμεσο σε βιβλιοπωλείο και καφέ... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
θα ήθελα ν' ανοίξω κάτι σε pub που θα σερβίρει χειροποίητο φαγητό (πχ burgers, chicken chips, fries με διάφορα dips, για να μιλήσω και ελληνικά) το οποίο φιλοδοξώ να μαγειρεύω εγώ! φυσικά στο μαγαζί θα υπάρχει μια τεράστια κάβα :D τα σ/κ θα έχει μουσική, είτε λάιβ, είτε καραόκε και θα είναι κυρίως μπαρ. επίσης, αν το μαγαζί είναι αρκετά μεγάλο, θα υπάρχει κι άλλος όροφος για μπιλιάρδο και πιο άνετα καθίσματα και τραπέζια για να είναι και λίγο πιο cozy.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Βιβλία - καφέ - μουσική για γονείς και παιδιά...
Δεν χρειαζεται μόνο το internet για να διαβάζεις βιβλία και να ακούς μουσική...
Ειδικά τα νέα παιδιά να μάθουν να ξεφυλλίζουν το βιβλίο και να πιάνουν το βινύλιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RockGeek

Νεοφερμένος

Η RockGeek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ενα δισκοπολειο στα σιγουρα. ενα μικρο,χωμενο μεσα σε καποιο στενο μιας μεγαλης πολης, ειδικο για τους φαν της ροκ <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εννοείται ένα χώρο για σκυλάκια!!!:alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Oh my, οι ιδέες είναι τόσο πολλές... Μιλάμε πάντα για το κέφι μου, όχι με προτεραιότητα το κέρδος.

1. Ένα ήσυχο καφέ με πολλά βιβλία που να μπορούν να διαβάζουν οι επισκέπτες και απαλή μουσική. Α, και φρεσκοαλεσμένο, ποιοτικό καφέ και διάφορες τάρτες - σπιτικές πίτες.

2. Nap café ! Σ' αυτό το καφέ θα έχει διάφορα μονά κρεβατάκια (με καθαρά σεντόνια προφανώς), παραβάν και ακουστικά μιας χρήσης για να μπορούν όλοι να παίρνουν τον μεσημεριανό τους υπνάκο χωρίς να χρειάζεται να τρέχουν μέχρι το σπίτι τους (που ενδεχομένως να είναι μακριά απ τη δουλειά/σχολή τους). Επίσης - προφανώς - θα απαγορεύεται η φασαρία και οι μεγάλες παρέες.

3. Κατάστημα καλλυντικών DIY! Θα έρχεται η πελάτισσα και ανάλογα με τις ανάγκες του δέρματός της αλλά και το γούστο της, θα της φτιάχνει το προσωπικό επιτόπου μία customized κρέμα, ή σαμπουάν, ή body butter κτλ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top