Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,362 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,292 μηνύματα σε 96,252 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 389 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!.

Εγγραφή Βοήθεια

Τι είδους μαγαζί θα σας άρεσε να έχετε;

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 19:44, 26-07-08:

Ένα 2ροφο Internet Cafe.
Κάτω (ισόγειο) θα είναι για Serf και για Downloading και επάνω (1ος όροφος) για On-line Games.
Με underground ατμόσφαιρα και κομμάτια Metal να παίζουν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 01:45, 31-07-08:

θέλω πολύ ένα κατάστημα που να έχει μόνο ότι έχει σχέση με παιδιά, ρούχα , παιχνίδια και να έχει μέσα και παιδότοπο μέχρι να ψωνίσουν οι γονείς τα παιδιά να παίζουν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

manouela (μανουελα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη manouela
H μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H manouela γειαααααα σε όλους έγραψε στις 22:16, 27-11-08:

θα θελα ένα μαγαζί που να έχει τα πάντα μέσα, ρούχα, παπούτσια , διακοσμητικά ,παιχνίδια, θα ταν ένα μικρό μαγαζάκι θαυμάτων..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λυσανδρος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Λυσανδρος
Ο Λυσανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O Λυσανδρος έγραψε στις 20:36, 30-11-08:

καφετερια μαμωτο................
για να μη ξεμενω ποτε απο καφε και ζαχαρη!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

WildCherry

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη WildCherry
H WildCherry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H WildCherry έγραψε στις 11:53, 01-12-08:

Ένα διώροφο μαγαζί! Στον κάτω όροφο βιβλιοπωλείο "μεταχειρισμένων"βιβλίων! Τα λατρεύω αυτά τα μαγαζάκια γιατί μπορείς να βρεις βιβλία που δεν κυκλοφορούν πια και σε πολύ χαμηλή τιμή και επάνω καφέ-στέκι, όπου κανείς θα μπορεί να παίξει με την παρέα του επιτραπέζια παιχνίδια και γενικά να κάνει πλάκα και χαβαλέ, με lounge διακόσμηση και απαλή μουσική....παρεοφοιτητοκατάσταση και τα σαββατοκύριακα να γίνονται live ροκ και έντεχνης μουσικής.......

Παράθεση

AMELIA

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AMELIA
H AMELIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H AMELIA έγραψε στις 12:12, 01-12-08:

Εγώ θα έφτιαχνα βιβλιοπωλείο με ξύλινο παταράκι και βιβλιοθήκες με σκάλες....

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,880 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 12:30, 01-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από AMELIA
Εγώ θα έφτιαχνα βιβλιοπωλείο με ξύλινο παταράκι και βιβλιοθήκες με σκάλες....
ax...το ονοιρο μου...
... θα ήθελα ένα βιβλιοπωλείο μόνο με παιδικά βιβλία. Να οργανώσω και βραδιές που ένας ηθοποιός θα διάβαζε παραμύθια…

Παράθεση

AMELIA

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AMELIA
H AMELIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H AMELIA έγραψε στις 18:07, 02-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
ax...το ονοιρο μου...
... θα ήθελα ένα βιβλιοπωλείο μόνο με παιδικά βιβλία. Να οργανώσω και βραδιές που ένας ηθοποιός θα διάβαζε παραμύθια…

Μακάρι να καταφέρεις να το υλοποιήσεις, θα είναι πάρα πολύ ωραίος και ζεστός χώρος και θα έχει και επιτυχία.

Παράθεση

Kolokythi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kolokythi
H Kolokythi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Kolokythi έγραψε στις 23:06, 16-02-09:

χαχαχα...μόλις είδα τον τίτλο του θέματος σκέφτηκα αμέσως ένα μικρό βιβλιοπωλείο, και νόμισα πως θα είναι πολύ πρωτότυπη η απάντηση μου είμαστε πολλοί τελικά οι βιβλιπωλειοφάνς!
Ας πω την δεύτερη εναλλακτική:
Θα ήθελα να έχω ένα πολύ πολύ μικρό μαγαζάκι, (6-7 τραπεζάκια) ζεστό και παρεϊστικο με μόνιμους πελάτες που γνωριζόμαστε όλοι μεταξύ μας, το πρωί μέχρι το απόγευμα με καφεδάκι και το βράδυ με κρασάκι και ουζάκι. Με πολλές και διαφορετικές μουσικές από όλον τον κόσμο πολλές ποικιλίες καφέ και πολλά βότανα για διάφορα ροφήματα..
Τι ωραία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,629 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 10:16, 17-02-09:

Τι είδους μαγαζί θα σας άρεσε να έχετε;

"Προστασίας"...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 10:56, 17-02-09:

Ενα μαγαζάκι με καλλητεχνικά.
Διάφορα φτιαγμένα με τα δικά μου χέρια.
Από κοσμήματα μέχρι πίνακες ζωγραφικής και ότι μπορεις να φανταστείς.
Είμαι πολύ καλή σε αυτά τα λατρευω όλα. Γενικά ότι μπορώ να κατασκευάσω και μπορώ πολλά πράγματα.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:31, 26-03-09:

Κατι σαν κι αυτο

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 14:02, 26-03-09:

εχεις πάει ? ειναι καλό? το φαι τι λέει?

και ποσο πάει το μαλλί?

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:34, 26-03-09:

Μία κάβα.

Για ξέπλυμα χρημάτων από άλλες βρωμοδουλειές.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,629 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:38, 26-03-09:

Κάβα
Λολ, θα γίνω ο καλύτερος πελάτης.

Κατι σαν κι αυτο

εχεις πάει ? ειναι καλό?
Πόσο πάει το μαλλί;

Δουλεύει και ως κομμωτήριο παράλληλα;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 14:46, 26-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Λολ, θα γίνω ο καλύτερος πελάτης.

Δουλεύει και ως κομμωτήριο παράλληλα;
ναι ρε δεν το ήξερες?
την ώρα που δοκιμάζεις το κρασι έρχεται και ο σεφ- κομμωτρια και σου κάνει και ένα ίσιωμα μέχρι να αποφασίσεις τι θα παρεις

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 14:52, 26-03-09:

την ώρα που δοκιμάζεις το κρασι έρχεται και ο σεφ- κομμωτρια και σου κάνει και ένα ίσιωμα μέχρι να αποφασίσεις τι θα παρεις

"Θα πάρω μια περμανάντ"

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 23:32, 26-03-09:

μαγαζι με γοβες εννοειται! και πανακριβες οχι οτι κ οτι!!!
οτι πληρωνεις παιρνεις αξαλου!!

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,225 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 00:18, 27-03-09:

Καφε-μπαρ- μουσική σκηνή και κάθε εβδομάδα να παίζει μουσική και ένας θαμώνας (ή όποιος θέλει) κινούμενος σε rock-metal χώρους πάντα, διοργανώνοντας τις ανάλογες βραδιές.
Εναλλακτικά, ένα κατάστημα ρούχων κατά παραγγελία (ό,τι ακριβώς θέλει κάποιος. Από το σχέδιο ως το χρώμα και τη διακόσμηση).

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 01:50, 27-03-09:

ενα μαγαζι με παπουτσια , ρουχα , τσαντες και εσσωρουχα τωρα που το σκεφτομαι πολυκαταστημα το κανα

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 02:28, 27-03-09:

Το μεγαλο μου όνειρο είναι καποια στιγμη να ανοιξω αυτο το μαγαζάκι....
Μικρο....
Ξυλινα ολα μεσα με ασπρους ή μπεζ τοιχους....
Αντικες παντου διακοσμημενες....
Αντικειμενο πώλησης: Γλυκα, ζαχαρωτα σε μεγαααλα βαζα, μαρμελαδες σε ακομα πιο μεγαλα βαζα, σοκολατακια....(ολα χειροποιητα εννοειται)

Σιγα μην πετυχαινε...αλλα δεν με πειραζει...θα ηταν το καταφυγιο μου...το ονειρο μου....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:13, 18-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Το μεγαλο μου όνειρο είναι καποια στιγμη να ανοιξω αυτο το μαγαζάκι....
Μικρο....
Ξυλινα ολα μεσα με ασπρους ή μπεζ τοιχους....
Αντικες παντου διακοσμημενες....
Αντικειμενο πώλησης: Γλυκα, ζαχαρωτα σε μεγαααλα βαζα, μαρμελαδες σε ακομα πιο μεγαλα βαζα, σοκολατακια....(ολα χειροποιητα εννοειται)

Σιγα μην πετυχαινε...αλλα δεν με πειραζει...θα ηταν το καταφυγιο μου...το ονειρο μου....
θα μουν η πιο μονιμη πελατισα σου!!!!

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 21:21, 21-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
θα μουν η πιο μονιμη πελατισα σου!!!!
Μακάρι να το ανοίξω κάποτε...να σε έχω και μόνιμη πελάτισσα!!

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,759 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 21:31, 21-04-09:

Είχα κάποτε όνειρο να ανοίξω ένα μαγαζί και να γίνω αφεντικό του εαυτού μου.
Εδιναν κάποια εθελουσία εκεί που δουλευα, παραιτήθηκα και το άνοιξα με τα χρήματα της αποζημίωσης και με αυτά που είχα στην άκρη.
Ήταν ένα βιβλιοπωλείο, και μάλιστα κοντά σε σχολές.

Γρήγορα όμως κατάλαβα, ότι δεν είναι τα πράγματα έτσι απλά όπως φαίνονταν, και σε 2-3 χρόνια βυθίστηκα στα χρέη, και ίσα-ίσα μπόρεσα να το πουλήσω και να βγάλω τα χρέη, αφού έχασα όλα τα χρήματα που επένδυσα.

Τώρα για μαγαζί ούτε κουβέντα να ακούω, μισθωτός και πάλι μισθωτός, με την ασφάλειά μου, με τα δώρα μου, με τα επιδόματα αδείας μου, την καλοκαιρινή μου άδεια, με όλα τα πλην που έχουν, αλλά τουλάχιστον χωρίς το άγχος της καθημερινής επιβίωσης που είχα τότε.

Είμαι παθών και ξέρω.

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 22:37, 21-04-09:

Και η ηρθε ο D_G να σκασει τη ροζ φουσκα μας και να μας προσγειωσει αποτομα..

Σε μισω D_G..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:54, 23-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
εχεις πάει ? ειναι καλό? το φαι τι λέει?

και ποσο πάει το μαλλί?
Τωρα το ειδα...

Περιεργες αλλα ωραιες γευσεις...Μικρες μεριδες βεβαια...δεν ειναι για χορταση τα πιατα τους!
Οι τιμες λιγο τσιμπημενες...2 κυριως πιατα, ενα ορεκτικο, ενα μπουκαλι κρασι --> 100 ευρω

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 11:01, 23-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Είχα κάποτε όνειρο να ανοίξω ένα μαγαζί και να γίνω αφεντικό του εαυτού μου.
Εδιναν κάποια εθελουσία εκεί που δουλευα, παραιτήθηκα και το άνοιξα με τα χρήματα της αποζημίωσης και με αυτά που είχα στην άκρη.
Ήταν ένα βιβλιοπωλείο, και μάλιστα κοντά σε σχολές.

Γρήγορα όμως κατάλαβα, ότι δεν είναι τα πράγματα έτσι απλά όπως φαίνονταν, και σε 2-3 χρόνια βυθίστηκα στα χρέη, και ίσα-ίσα μπόρεσα να το πουλήσω και να βγάλω τα χρέη, αφού έχασα όλα τα χρήματα που επένδυσα.

Τώρα για μαγαζί ούτε κουβέντα να ακούω, μισθωτός και πάλι μισθωτός, με την ασφάλειά μου, με τα δώρα μου, με τα επιδόματα αδείας μου, την καλοκαιρινή μου άδεια, με όλα τα πλην που έχουν, αλλά τουλάχιστον χωρίς το άγχος της καθημερινής επιβίωσης που είχα τότε.

Είμαι παθών και ξέρω.

Και νόμιζα πως αυτα τα βιβλιοπωλεία βγάζουν αρκετά λεφτά! Ιδίως αν σκεφτεί κανείς πόσες φωτοτυπίες βγάζουν οι παρατάξεις της κάθε σχολής!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,787 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 11:39, 23-04-09:

Εγώ θα ήθελα να έχω ένα ωραίο εστιατόριο με έμφαση στην παραδοσιακή ελληνική κουζίνα αλλά και χωρίς να διστάζω να δώσω και κάποιες μοντερνιστικές πινελιές. Θα πρόσεχα πολύ τα υλικά να είναι φρέσκα και να είναι μαγειρεμένα έτσι ώστα οι γεύσεις να είναι αληθινές και όχι τυποποιημένες. Θα προσπαθούσα οπωσδήποτε οι τιμές να έχουν διαβάθμιση ούτως ώστε να μπορεί κάποιος να έρθει και να φάει ποιοτικά χωρίς να ξεφραγκιαστεί αλλά και να έχω και κάπως πιο εξεζητημένα πιάτα. Η διακόσμησή μου θα ήθελα να ξεφύγει από τν πληθώρα των μοντερνιστικών "μπιστρώ" που υπάρχουν και να βασίζεται στην παράδοση με φωτεινά χρώματα, πίνακες λαϊκής τέχνης και στοιχεία τα οποία θα κάνουν κάποιον να νιώσει ότι είναι σε έναν οικείο χώρο. Ακόμα θα είχα και βραδιές με ζωντανή μουσική (π.χ. μια κιθάρα κι ένα μπουζούκι) καθώς και θα δημιουργούσα μενού αφιερωμένα σε όλες τις διάσημες κουζίνες του κόσμου. Πώς σας φαίνεται;

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:23, 10-08-10:

Ενα μπαρακι alternative σε νησι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 17:23, 21-08-10:

θα ηθελα να εχω ενα μικρο οικογενειακο ξενοδοχειο διπλα στην θαλασσα που θα ειχε και ενα εστιατοριο !
θα ημουν << σκυλα >> με τους υπαλληλους μου και ολα θα ηταν υπο την εποπτεια μου αλλα ολα θα ηταν πεντακαθαρα , η εξυπηρετηση θα ηταν αψογη , το φαγητο θα ηταν πεντανοστημο και ολοι οι πελατες θα εφευγαν ευχαριστημενοι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

athene (Αθηνά)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athene
H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.

H athene η κατάρα του ροκά.. έγραψε στις 17:31, 21-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ενα μπαρακι alternative σε νησι
Μ'αρέσειΣυμφωνώ!

Παράθεση

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Θησεύς
Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 185 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε στις 16:53, 22-08-10:

μια μπουζουκλερι τυπου μεσανυχτα.. :joking:

Μαγαζι με αντρικα ρουχα..Θα τελειωνα το εμπορευμα...

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,923 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 17:12, 22-08-10:

Εγώ θέλω πολύ, πάρα πολύ να ανοίξω ένα ιδιαίτερο βιβλιοπωλείο.

Μέσα μεγάλες ξύλινες βιβλιοθήκες (το ξύλο και τα βιβλία μυρίζουν υπέροχα!) που θα είναι έτσι τοποθετημένες στο χώρο ώστε να υπάρχουν διάσπαρτα σαλονάκια όπου θα μπορεί κανείς να απολαμβάνει σε αναπαυτικές πολυθρόνες και τον καφέ του.
Θα λειτουργεί επίσης και δανειστική βιβλιοθήκη
Ένας χώρος δηλαδή ζεστός και φιλόξενος, σαν μία μικρή απόδραση...
Το θέλω από πολύ μικρή και έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα το κάνω κάποτε...

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 20:01, 07-09-10:

videoclub δεν το συζητω

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 21:34, 07-09-10:

στριπτιζάδικο

απλά ταιριάζει με τις ώρες που ξυπνάω και κοιμάμαι

θα μπορούσα βέβαια να ανοίξω διανυκτερεύον φαρμακείο

αλλά οι στολές του είναι ξενέρωτες

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 23:02, 07-09-10:

Περίπτερο,
έχει τα απαραίτητα για να κρατιέμαι στη ζωή αλλά και οικονομικά.
Τσιγάρα και μπύρες.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 00:04, 13-01-11:

Αντικερι....ή αρωματοπωλειο.......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Myrtle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,032 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 01:07, 13-01-11:

Μαγαζί με χειροποίητα αντικείμενα: κοσμήματα, καρφίτσες, άλμπουμ, κάρτες, διακοσμητικά κλπ... που φυσικά θα έφτιαχνα μόνη μου ή σε συνεργασία με φίλες μου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

_Silence_

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Silence_
H _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 292 μηνύματα.

H _Silence_ έγραψε στις 20:34, 13-01-11:

Μαγαζι με παλια βινυλια και γενικα καθε τι απο μουσικη αντικα !

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,013 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 13:56, 16-01-11:

ένα ζαχαροπλαστείο.

Παράθεση

Κατερίνα ***

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα ***
H Κατερίνα *** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H Κατερίνα *** Όσο έχω εσένα δε φοβάμαι κανέναν..... έγραψε στις 23:48, 16-01-11:

Μαγαζί με καλλυντικά

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,298 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 00:06, 17-01-11:

Κέντρο αισθητικής ή μπαράκι (ναι ξέρω άσχετα).

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,235 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 00:17, 18-01-11:

Μαγαζί ρούχων.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 00:32, 18-01-11:

οικο νυφικων!

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 01:02, 18-01-11:

Βιβλιοπωλείο! Ένα μεγάλο που θα έχει από όλες τις κατηγορίες βιβλίων που υπάρχουν. Και αναγνωστήριο και από όλα.

Βιβλία καινούρια, παλιά, συλλεκτικά...πάρα πολλά.
Μακάρι μακάρι...

Παράθεση

JosefK (Μιχαήλ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη JosefK
Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 361 μηνύματα.

O JosefK Μην ακούς τι λέω, φοβάμαι έγραψε στις 01:14, 18-01-11:

εφιάλτης...

Παράθεση

Goseithor (Νότα στο Διάστημα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Goseithor
Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 222 μηνύματα.

O Goseithor να πιάνω αστέρια στο βυθό της μουσικής σ έγραψε στις 01:21, 18-01-11:

μαγαζί με ηλεκτρονικα ..ή με μουσικά είδη...ή βιβλιωπολείο..

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 18:40, 25-01-11:

Χμμμμμμ............ Δύσκολη ερώτηση.... Θα ήθελα να δούλευα σε βιβλιοπωλείο

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Maria (^_^)*
H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,002 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 20:23, 25-01-11:

Θα προτιμούσα μαγαζί με ρούχα,καλλυντικά....ή μαγαζί με παπούτσια..έχω κόλλημα με όλα τα προηγούμενα!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,669 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:28, 25-01-11:

Τράπεζα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους