Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,032 μέλη και 2,416,352 μηνύματα σε 75,349 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 567 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσες (και ποιες) ξένες γλώσσες μιλάτε;

Ποιες ξένες γλώσσες μιλάτε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 224)
Αγγλικά
212
94,64%
Γαλλικά
91
40,63%
Γερμανικά
72
32,14%
Ιταλικά
36
16,07%
Ισπανικά
31
13,84%
Άλλο
38
16,96%

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 01:01, 21-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από ^^Vampire^^
Αγγλικά καλά και λίγα ισπανικά (τώρα μαθαίνω ισπανικά βασικά)
Τα ισπανικά είναι πολύ όμορφη γλώσσα και δεν είναι και τόσο δύσκολο να μάθει κανείς. Η γραμματική της είναι πολύ εύκολη, το συντακτικό παρόμοιο με το ελληνικό και κυρίως έχει απίστευτη προφορά!
Βαλτή είσαι;
Είμαι που είμαι στο τσακ να τα παρατήσω τα γερμανικά ας μην διαβάζω και τέτοια.
Βασικά ήταν επιλογή μου να τα ξεκινήσω αλλά τώρα με πιέζουν απο την δουλειά να τα επισπεύσω(καλά έκανα τόσο καιρό και δεν το έλεγα) και μόνο που έχω την αίσθηση πως κάποιος απαιτεί να τα μαθω χαλιέμαι
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

^^Vampire^^

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H ^^Vampire^^ έγραψε: στις 02:24, 21-05-06:

Αν σταματήσεις τα γερμανικά και αρχίσεις ισπανικά; Θα είναι πολύ πιο εύκολο και κάποια στιγμή θα πας στην δουλειά με το πτυχίο των ισπανικών και θα επιμένεις ότι από την αρχή αυτήν την γλώσσα πήγες να μάθεις κι ότι όλοι μπερδεύτηκαν και περίμεναν πτυχίο άλλης γλώσσας!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 23:06, 21-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o
Εγώ αγγλικά αρκετά καλά...και τώρα θέλω να αρχίσω και κινεζικα.
Που λες να αρχισεις?
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 10:46, 22-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
Κουτσουνιτσα μου!!!! αχουτο!!!! διακοπουλες μωρε, διακοπουλες! τι ωραια τα ιταλικα!!! δε πας καμια ιταλια λεω γω?
Καλό μου!!!! Πόσο το θέλω να'ξερες... Μακάρι να μπορούσα.. αλλά για φέτος πολύ δύσκολα.. του χρόνου ελπίζω..
Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε: στις 10:59, 22-05-06:

Πηγαίνω Αγγλικά(του χρόνου θα δώσω για lower) και κάνω Γερμανικά στο σχολείο.
Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε: στις 18:55, 24-05-06:

Αγγλικά έχω τελειώσει και στα Ισπανικά τώρα είμαι στον 1ο χρόνο μου... ε όχι και τόσο εύκολη η γραμματική... δηλαδή των Αγγλικών τότε τι είναι? παιχνιδάκι?
Παράθεση

xristinaki

Δραστήριο Μέλος

H xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H xristinaki έγραψε: στις 19:24, 24-05-06:

αγγλικα κι γερμανικα ,γαλλικα ξεκιναω το καλοκαιρι.Θελω να μαθω κι ιταλικα αλλα δεν ξερω αν προλαβαινω.
Παράθεση

skoybrina

Νεοφερμένος

H skoybrina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H skoybrina έγραψε: στις 10:06, 25-05-06:

Εγώ ξέρω Αγγλικά, Ελληνικά και Πολωνικά( μητρική γλώσσα)
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 462 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 02:46, 10-07-06:

Εγώ ξέρω αγγλικά, ιταλικά, ισπανικά και κάτι λίγα από γαλλικά.. η συνέχεια λέει για αραβικά και ιαπωνικά,αλλά θα δείξει..! κέφι + όρεξη να υπάρχει!!
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 08:39, 10-07-06:

Βασικα, ξερω μετρια αγγλικα και αρκετα καλα γερμανικα ... αλλα τα εχω ξεχασει και για να τα ξανα χρησιμοποιησω θελω λιγο χρονο ωστε να τα θυμηθω ...

Παντως ... εχω σκοπο μολις τελειωσω τις πανελληνιες ... να παω να βελτιωσω αγγλικα και τα γερμανικα
Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 552 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε: στις 14:01, 10-07-06:

Αγγλικά με proficiency και έτσιε, Γερμανικά με Mittelstufe (η καλύτερη γλώσσα στον κόσμο ιμο!), Ισπανικά πολύ καλά (κυρίως χάρη στα Αγγλικά), και (προς το παρόν) τα βασικά στα Φιλλανδικά (ένα χρόνο κάνω μόλις ντε).
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 14:06, 10-07-06:

βρε πολυχρωμο, ακομα δε το μιλας το hindi?
αααααα! θα σε αποκληρωσω! δε θα σε αγαπαω πια!
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 14:25, 10-07-06:

Αγγλικά,ΑγγλοΕλληνικά και κάποτε Αρμένικα και Γερμανικά!

Αλλά όποτε δεν μου έρχεται η Ελληνική λέξη μου έρχεται η Αγγλική. Είμαι πολύ μέσα στο Computer λόγω δουλειάς! Εκφράζει καλύτερα αυτό που θέλω να πω αλλά δεν το καταλαβαίνουν και πολλοί!
Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε: στις 15:08, 10-07-06:

Αγγλικά, Γαλλικά, Ισπανικά και λίγα Ιταλικά (Δυστηχώς πρέπει κάποια στιγμή να τα ξαναθυμηθώ γιατί εκτός από Αγγλικά τα υπόλοιπα ..όταν τα αφήνεις σε αφήνουν κιόλας)
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:13, 10-07-06:

Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, λίγα Ιταλικά...! Κι ελπίζω "ελβετοαυστριακά" σύντομα!
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 20:52, 11-07-06:

Αγγλικα, Ιταλικα, και ολες της επισημες γλωσσες της Νοτιας Αφρικης - συνολο δωδεκα
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 21:15, 11-07-06:

Αγγλικά σε επίπεδο proficiency αλλά τα μισά τα έχω ξεχάσει....Γερμανικά αλλά τα μισούσα οπότε θυμάμαι τα πολύ πολύ βασικά!Από Ιταλικά: Ti amo amore mio και κάποια άλλα που δεν ξέρω πως γράφονται Σοβαρά τώρα σκοπεύω να τα αρχίσω 8)
Παράθεση

ka-li

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H ka-li έγραψε: στις 10:06, 12-07-06:

Αγγλικά (Proficiency) και Σουηδικά (γεννήθηκα εκεί) ελπίζω ότι τον Νοέμβριο θα είμαι έτοιμη για το TISUS.

Θα ήθελα να μάθω ισπανικά, γαλλικά, γερμανικά, ιταλικά, ρώσικα κ.α. και ελπίζω κάποια στιγμή να καταφέρω τουλάχιστον την μία απ' όλες .
Παράθεση

aaradbei

Νεοφερμένος

H aaradbei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H aaradbei έγραψε: στις 22:17, 13-07-06:

Αγγλικά, Γαλλικά και μπορώ να συνεννοηθώ στα Ρώσικα..!
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 14:01, 29-07-06:

Αγγλικά δεν μου αρέσουν καθόλου οι ξένες γλώσσες
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια