Zeitgeist - Το πνεύμα των καιρών

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ξεκλειδωμα γονιδιων (:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Coming October 2008:[/FONT]

"ZEITGEIST - ADDENDUM"
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Presented Online for Free.[/FONT][/FONT]
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Είδα σε τοίχο γραμμένο: "Zeitgeist, δείτε την ταινία"

Πού μπορώ να την βρω, εκτός από net? Σε dvd stores δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έλα ρε Circ που κάνεις ότι σου λένε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο ευκολη η μαζική εξολόθρευση μεγαλου μερους του πληθυσμού για τον κυριο λόγο ότι η επίχείρηση θα διαρεύσει πρίν εφαρμοστει απο αυτούς που θα "ριχθούν"

Αν εξολοθρεύσεις τους κακομοίρηδες, οι προνομιουχοι πάνω σε ποιών τους ωμους θα στέκονται ψηλότερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Είδα σε τοίχο γραμμένο: "Zeitgeist, δείτε την ταινία"

Πού μπορώ να την βρω, εκτός από net? Σε dvd stores δεν υπάρχει.
Όχι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
https://video.google.com/videoplay?docid=-3601682653729434420
Banned from the Bible

Αν σας ενδιαφερουν τα "Αποκρυφα" ευαγγελια, δειτε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Zeitgeist: Addendum
https://video.google.com/videoplay?docid=7065205277695921912
(Νομιμο).

Περιεχει και μια αναλυτικη εξηγηση για την οικονιμικη "κριση" που συμβαινει αυτες τις μερες. (Btw, πολλοι θα καταλαβετε οτι η "κριση" ειναι φτιαχτη για να εξισορροπησει το δολλαριο.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Zeitgeist: Addendum
https://video.google.com/videoplay?docid=7065205277695921912
(Νομιμο).

Περιεχει και μια αναλυτικη εξηγηση για την οικονιμικη "κριση" που συμβαινει αυτες τις μερες. (Btw, πολλοι θα καταλαβετε οτι η "κριση" ειναι φτιαχτη για να εξισορροπησει το δολλαριο.)
Kαι δεν έχει βγεί ακόμη το τόρρεντ.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το είδα και ομολογώ ότι δεν με "σόκαρε" όπως το προηγούμενο. Εξήγησε πολύ καλύτερα το τρίτο κομμάτι του προηγούμενου στο οποίο ομολογώ πως είχα κάποια κενά, γιατί είχε πολλές πληροφορίες σε λίγο χρόνο. Το γενικότερο μήνυμα του ντοκυμαντέρ αυτού, είναι αρκετά ουτοπικό αλλά μου άρεσε. Θα ήθελα να ακούσω την άποψη ενός φανατικού καπιταλιστή αφού το δει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Υπαρχει τόρεντ. (εκτος αν εννοεις με ελληνικα, που δε το εψαξα) Θα το δω ισως σημερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Υπαρχει τόρεντ. (εκτος αν εννοεις με ελληνικα, που δε το εψαξα) Θα το δω ισως σημερα.
Aπό την ιστοσελίδα της ταινίας; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
οχι, δεν περασα απο κει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Kαλό ήταν... Διαφήμιση. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
https://zeitgeistmovie.com/index.html
Εκπληκτικη ταινια μονο με στοιχεια για το "τι γινεται στον κοσμο".
Απο τη θρησκεια, την πολιτικη, τον παγκοσμιο ελεγχο στους σημερινους πολεμους και στην 11/9.
Ισως δειχνει με απλο τροπο αυτα που ολοι γνωριζουμε αλλα φοβομαστε να τα δουμε απο κοντα για τους επικυριαρχους.

Για (νομιμο) τορρεντ απο τους ιδιους τους δημιουργους:

https://sector.ynet.sk/zeitgeist-subtitles/Zeitgeist.DVDRip.XviD.torrent

Απλά, το "πνεύμα των καιρών" συνεχίζει να είναι το ίδιο: "η εκμετάλλευση ανθρώπου από άνθρωπο"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Έχει βρει κανείς ελληνικούς υπότιτλους για το addendum;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εδώ παίζει με αγγλικούς:
(έχει και λινκ για το srt αρχειο)
https://video.google.com/videoplay?docid=-3962070356288160346

edit: Μόλις βρήκα και αυτό:
https://dotsub.com/view/4cff20d5-f55b-4009-bb74-d04f8e907671
κάτω από το βιντεάκι έχει ένα drop down menu το οποίο περιλαμβάνει και ελληνικά! Επίσης έχει το transcript στα αγγλικά.
(δεν το έχω δει, δεν ξέρω αν είναι καλοί. ΜΟΛΙΣ το βρήκα! :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Oυτε το dvd που πωλειται δεν εχει γενικα υποτιτλους (απο καμια γλωσσα). Αλλα θα φτιαξω εγω Ελληνικους αυτες τις μερες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Oυτε το dvd που πωλειται δεν εχει γενικα υποτιτλους (απο καμια γλωσσα). Αλλα θα φτιαξω εγω Ελληνικους αυτες τις μερες. ;)
Θα σε ελέγξω, φρόντισε! :P

Βασικά θέλω να το βάλω στους γονείς μου και γιαυτό θέλω τους υπότιτλους, ήδη το έχω δει μία, αλλά κάποια κομμάτια θα ήθελα να τα ξαναδώ και με μετάφραση ;)

Υγ: Isiliel πολύ καλό αυτό που βρήκες! Απορώ γιατί δεν έχουν κάνει ακόμα αυτό το "todo: 2)open *.srt files for everyone" :worry:

Υγ 2: κατάλαβα τελικά γιατί, είναι που δεν είναι ολοκληρωμένο ακόμα. Έχει σε παρένθεση πόσο ποσοστό έχει ολοκληρωθεί και στα ελληνικά είναι το 22% :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Kαι γω για τους γονεις και γενικα οσους χανουν εστω και ενα μερος απο το τι λεγεται. Ειτε στον κυκλο μου ειτε στο ίντερνετ.

Θα σε ελέγξω, φρόντισε! :P
Μην ανησυχεις, κατι ξερω κι εγω απο αγγλικά. Θα σου πω οτι καραφλιαζω σχεδον σε καθε μεταφραση που εχω βρει ετοιμη :P. Το μονο κολλημα που ισως υπαρξει, ειναι σε οικονομικη ορολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top